Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

 1. Od soboty został zniesiony limit osób w kościołach. Wierni mogą już uczestniczyć w Mszach św. bez ograniczeń. Porządek Mszy św. w niedzielę w naszym kościele pozostaje według następującego porządku: 7.00, 9.00, 11.30, 17.00.
 2. Do 7 czerwca został wydłużony czas na odbycie spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą święta.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki Diecezji; w środę św. Karola Lwangi, męczennika i Towarzyszy; w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika; za tydzień w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze całego świata. Za tydzień zmiana tajemnic dla Członków Żywego Różańca. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej Straduny – Wieś.  Nie będzie odwiedzin chorych w domach w pierwszy piątek miesiąca.
 3. Kancelaria parafialna czynna bezpośrednio po każdej Mszy św. W sprawach nagłych   ( wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe ) w każdym czasie.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w przedsionku kościoła. Jeśli ktoś znałby przeszkody zawarcia Sakramentu małżeństwa wymienionych osób proszę o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 5. W czwartek 11 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy w tym roku proszę: ołtarz św. Józefa – Mieszkańców Wityn; ołtarz Matki Bożej – Rodziców dzieci pierwszokomunijnych; ołtarz św. Antoniego – Mieszkańców Oracz; ołtarz Krzyża Świętego – Rodziców dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii św.
 1. Pierwsza Komunia się odbędzie się w sobotę 27 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. W tym dniu odbędzie się również rocznica dzieci Pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu do posprzątania zapraszam Mieszkańców Stradun z ul. Mickiewicza.
 3. Serdecznie dziękuję za wszelkie duchowe i materialne wsparcie naszej parafii.
 4. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Elżbietę Wojtczuk ze Stradun i Mieczysława Bednarskiego z Wityn. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 5. Wszystkich Uczestników Ofiary Eucharystycznej zawierzam Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem św. Jan Pawła II.

 

 

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.