Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela zwykła – 16 lutego 2020 r.

 1. Dziś 6. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzając w tym dniu Katedrę św. Wojciecha w Ełku, pobożnie odmówi „Ojcze nasz i Wierzę w Boga”.
 1. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania( klasy 7, 8 ). Spotkanie obowiązkowe.
 2. Od 26 lutego do 1 marca ( tj. od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu ) odbędą się w naszej parafii Misje święte.
 3. W niedzielę 8 marca odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytację przeprowadzi Biskup Adrian Galbas SAC. Tego dnia na Mszy św. o godz.17.00 młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W niedzielę 15 marca na Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się uroczystości 100. urodzin i 75. lat Kapłaństwa ks. Seniora Józefa Kąckiego CRL. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Jerzy Mazur.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 6. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu do posprzątania zapraszam Mieszkańców Chojniaka 10. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
 7. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela zwykła – 9 lutego 2020 r.

 1. Dziś 5. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Scholastyki, dziewicy; we wtorek NMP z Lourdes; w piątek Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, Patronów Europy
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Na spotkanie Rady zapraszam również Sołtysów wszystkich naszych miejscowości.
 2. Od 26 lutego do 1 marca ( tj. od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu ) odbędą się w naszej parafii Misje święte. Zachęcam, aby zaplanować już sobie czas by móc uczestniczyć w tym parafialnym wydarzeniu.
 3. W niedzielę 8 marca odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytację przeprowadzi Biskup Adrian Galbas SAC. Tego dnia na Mszy św. o godz.17.00 młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W niedzielę 15 marca na Mszy św. o godz 11.30 odbędą się uroczystości 100. urodzin i 75. lat Kapłaństwa ks. Seniora Józefa Kąckiego CRL. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Jerzy Mazur.
 5. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, który zawadza w naszych domach ( pralki, telewizory, komputery, mikrofale, urządzenia kuchenne, żelazka itp. ). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy choince jutro ( poniedziałek ) przez cały dzień. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 7. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu do posprzątania zapraszam Mieszkańców Chojniaka 1-9. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
 8. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ  – 2 luty 2020 r.

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i dzień Życia Konsekrowanego. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Zakon Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Błażeja; w środę św. Agaty dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody; w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
 1. Msza św. w dni powszednie o godz. 17.00.
 2. Kancelaria parafialna czynna bezpośrednio po każdej Mszy św.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata.
 4. Od 26 lutego do 1 marca ( tj. od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu ) odbędą się w naszej parafii Misje święte. Program Misji jest dostępny na stronie internetowej parafii, jest wywieszony w przedsionku kościoła oraz w folderach, który każda rodzina otrzymała podczas kolędy.
 5. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, który zawadza w naszych domach ( pralki, telewizory, komputery, mikrofale, urządzenia kuchenne, żelazka itp. ). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy choince w poniedziałek 10 lutego przez cały dzień. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Taca z następnej niedzieli na cele remontowe z racji drugiej niedzieli miesiąca.
 7. Na stoliku pod chórem jest nowy numer „Martyri”. W tym numerze piękna relacja ze święceń biskupa Adriana Galbasa SAC.
 8. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu do posprzątania zapraszam Mieszkańców Malinówki. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
 9. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gromnicznej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła – 26 stycznia 2020 r.

 1. Dziś 3. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. Msza św. do końca miesiąca w dni powszednie o godz. 8.00 rano.
 3. Jutro po Mszy św. porannej zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz osoby chętne do pomocy w celu rozebrania szopki i dekoracji świątecznej w naszym kościele.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła; w piątek św. Jana Bosko, prezbitera; w niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszę św. przynieśmy ze sobą świece. Poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz. 11.30. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Zakon Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W niedzielę zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.
 2. Wyjątkowo w najbliższy piątek odwiedzę chorych z Komunią św.
 3. Intencje mszalne na miesiąc luty są wywieszone w przedsionku kościoła oraz dostępne na stronie internetowej parafii.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem jest: „Martyria i Miłujcie się”.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 6. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu do posprzątania zapraszam Mieszkańców Piask – część II. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
 7. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Matce Najświętszej zawierzamy dzieci i młodzież naszej parafii przebywających na feriach zimowych prosząc o szczęśliwy wypoczynek.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

 1. Dziś 2. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła; w sobotę Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
 1. W dni powszednie do końca miesiąca Msza św. tylko o godz. 8.00 rano.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 3. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu do posprzątania zapraszam Mieszkańców Piask – część I.  Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
 4. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Lecha Strońskiego ze Stradun. Polećmy zmarłego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek……
 5. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Babciom i Dziadkom z racji ich święta składam najlepsze życzenia: zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa zapewniając o modlitwie. Dla zmarłych wypraszając dar życia wiecznego. Matce Najświętszej zawierzamy dzieci i młodzież naszej parafii z racji rozpoczynających się ferii zimowych prosząc o szczęśliwy wypoczynek.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 stycznia 2020 r.

 1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Jest to okazja, aby podziękować Panu Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Niedziela ta kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Trwa kolęda w naszej parafii. Program na najbliższe dni:

          – poniedziałek 13 stycznia – od godz. 9.00 – Piaski

          – wtorek 14 stycznia – od godz. 9.00 – Sajzy

 1. We wtorek zakończenie kolędy w naszej parafii. W tym tygodniu odbędzie się kolęda uzupełniająca dla tych rodzin, które z różnych względów nie mogły być w domu podczas wizyty. Osoby takie proszę, aby zgłosiły się do zakrystii w celu ustalenia terminu wizyty. Wszystkim, którzy przyjęli mnie w swoich domach dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnę, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 2. Msza św. w dni powszednie do końca miesiąca tylko o godz. 8.00 rano. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 3. W zakrystii można zapisywać intencje mszalne na rozpoczęty rok. Pamiętajmy w modlitwie o swoich jubileuszach, które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach, a także o rocznicach śmierci naszych bliskich zmarłych.
 4. Sprzątanie kościoła według kolejki. W sobotę o godz. 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam Mieszkańców Sajz ( część II ).
 5. Na stoliku pod chórem jest nowy numer czasopisma „Martyria”.
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 7. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020 r.

 1. Dziś 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej Uroczystość nazywana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy oraz zbiórka ofiar na rzecz Misji. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze szkoły Podstawowej w Stradunach przedstawią Jasełka.
 3. W sobotę o godz. 11.00 w Katedrze p.w. św. Wojciecha w Ełku odbędą się święcenia biskupie ks. Adriana Galbasa SAC.
 4. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego.
 5. Trwa kolęda w naszej parafii. Program na najbliższe dni:

– niedziela 5 stycznia – od godz. 13.00 – Kajki Domki

          – poniedziałek 6 stycznia – od godz. 13.00 – Chojniak 1-8

          – wtorek 7  stycznia – od godz. 9.00 – Wityny

                                                 – od godz. 15.00 Chojniak 9,10,11

          – środa 8 stycznia – od godz. 9.00 – Płociczno;

                                             – od godz. 15.00 Miluki

          – czwartek 9 stycznia – od godz. 9.00 – Krokocie 

          – piątek 10 stycznia  – od godz. 9.00 – Malinówka

                                                  – od godz. 15.00 Sikory

          – sobota 11 stycznia – od godz. 9.00 – Rydzewo i Przytuły

          – niedziela 12 stycznia – od godz. 13.00 – Janisze

 1. Za tydzień składka na cele remontowe z racji drugiej niedzieli miesiąca.
 2. Sprzątanie kościoła według kolejki. W sobotę o godz. 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam Mieszkańców Sajz ( część I ).
 3. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2020 r.

 Na progu Nowego Roku Pańskiego 2020 składam drogim Parafianom i Gościom serdeczne życzenia noworoczne: niech Bóg błogosławi wszystkie dni nowego roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi Waszego życia swoim światłem. Życzę zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi wszystkim łaskę żywej wiary i mocniej nadziei.

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. z racji pierwszego piątku wyjątkowo o godz. 17.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W niedzielę zmiana tajemnic dla Członków Żywego Różańca. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej Straduny – Wieś.
 3. Trwa kolęda w naszej parafii. Program na najbliższe dni:

– czwartek 2 stycznia – od godz. 9.00 – Straduny: ul. Kościuszki ( II część od lasu do ulicy głównej ), Wrzosowa, Konwaliowa

– piątek 3 stycznia – od godz. 9.00 – Oracze

– sobota 4 stycznia  – od godz. 9.00 – Oracze Kolonia

niedziela 5 stycznia – od godz. 13.00 – Kajki Domki

 1. Sprzątanie kościoła według kolejki. W sobotę o godz. 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam Mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 17.
 2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 3. Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2020 przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

Komentowanie jest wyłączone.