Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII Niedziela Zwykła  – 24 luty 2019r.

 1. Dziś 7. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W piątek i sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. Za tydzień zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca. Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej ze Stradun ( Wieś).
 4. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi. Natomiast po Mszy św. o 17.00 spotkanie młodzieży klas 7 i 8 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Spowiedź święta codziennie przed każdą Mszą św.
 6. Kancelaria parafialna czynna bezpośrednio po każdej Mszy św.
 7. W sobotę o godz. 12.00 będzie wydawana żywność dla osób objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas. Osoby potrzebujące pomocy chcące korzystać ze wsparcia Caritas proszę, aby dostarczyły do zakrystii lub kancelarii zaświadczenie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą świątynię, jej piękno i wygląd oraz wspierają ja swoimi ofiarami.
 9. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Stradun z ul. Dębowej, Sosnowej, Brzozowej i Jarzębinowej. Sprzątnie w sobotę o godz. 9.00.
 10. Drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Zwykła  – 17 luty 2019r.

 1. Dziś 6. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie Katedry św. Wojciecha w Ełku oraz pobożne odmówienie „Ojcze nasz i Wierzę w Boga”; w sobotę św. Polikarpa, biskupa i męczennika
 3. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 4. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Stradun z ul. Kościuszki. Sprzątnie w sobotę o godz. 9.00.
 5. Drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  – V Niedziela Zwykła  – 10 luty 2019r.

 1. Dziś 5. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 17.00 udzielę Namaszczenia wszystkim chorym; w czwartek Święto św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy
 3. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 4. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Stradun z ul. Słonecznej.
 5. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie + Stanisława Gizelbacha ze Stradun. Polećmy zmarłego oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 6. Naszym drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia,  Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła  – 3 luty 2019r.

 1. Dziś 4. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody; w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. Intencje mszalne na miesiąc luty oraz harmonogram sprzątania kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku kościoła oraz dostępne na stronie internetowej parafii ( straduny.pl )
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. W tym tygodniu zostały ocieplone 4 nowe ławki w naszym kościele. Taca z następnej niedzieli na cele remontowe w parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca.
 6. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Stradun z ul. Mickiewicza. Dziękuje bardzo serdecznie Mieszkańcom Przytuł za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej oraz za posprzątanie kościoła.
 7. Na stoliku pod chórem jest nowy numer czasopisma diecezjalnego „Martyria”.
 8. Naszym drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Zwykła  – 27 stycznia 2019r.

 1. Dziś 3. Niedziela zwykła w ciągu roku. W kościele 66. Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 2. Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz przychylił się do mojej prośby i przekazał dla naszej Parafii Relikwie św. Jana Pawła, które odbiorę we wtorek w Krakowie. Uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Jana Pawła do naszego kościoła nastąpi w późniejszym czasie. W związku z wyjazdem po relikwie do Krakowa od poniedziałku do czwartku włącznie nie będzie Mszy św. w naszym kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła, w czwartek św. Jana Bosko prezbitera, w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. w sobotę o godz. 11.00 i 17.00. Na Mszę św. przynieśmy ze sobą świece. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na Zakon Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Sercu Jezusowym i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Zachęcam do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
 2. W niedzielę zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca. Modlitwę różańcową przed Mszą św. poprowadzi Róża MB Ostrobramskiej ze Stradun z ul. Nadrzecznej.
 3. Intencje mszalne na miesiąc luty oraz harmonogram sprzątania kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku kościoła oraz dostępne na stronie internetowej parafii ( straduny.pl ).
 4. W zakrystii można zapisać intencje mszalne na nowy rok.
 5. W Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku w dniach 22-24 luty organizowany jest kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane powinny zgłosić swój dział w tamtejszej parafii.
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 7. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Przytuł.
 8. Na stoliku pod chórem jest darmowy dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.
 9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie + Stanisława Mierzejewskiego z Oracz. Polećmy zmarłego oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 10. Naszym drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia,  Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej Gromnicznej. Matce Najświętszej zawierzamy dzieci i młodzież naszej parafii z racji trwających ferii zimowych prosząc o szczęśliwy wypoczynek.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019r.

 1. Dziś 2. Niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy; w czwartek św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła; w piątek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa biskupa.
 3. Babciom i Dziadkom z racji ich święta składam najlepsze życzenia: zdrowie oraz Bożego błogosławieństwa zapewniając o modlitwie. Dla zmarłych wypraszając dar życia wiecznego.
 4. W zakrystii można zapisać intencje mszalne na nowy rok.
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 6. W kościele zostały zamontowane 4 nowe ławki dębowe. Zostało zakupione kolejne 450 litrów oleju do ogrzania naszego kościoła.
 7. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Janisz.
 8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie + Ryszarda Sewastianowicza ze Stradun. Wieczny odpoczynek…
 9. Naszym drogim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019r.

 1. Dziś niedziela Chrztu Pana Jezusa. Jest to okazja, aby podziękować Panu Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Niedziela ta kończy Okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Od jutra Msza św. w dni powszednie o godz. 17.00.
 3. W czwartek zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 4. W zakrystii można zapisać intencje mszalne na nowy rok. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach, które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich.
 5. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Sikor.
 6. Przy wyjściu z kościoła na stoliku jest nowy numer czasopisma „Martyria”.
 7. Naszym drogim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 6 stycznia 2019r.

 1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej Uroczystość nazywana Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła.
 2. Za tydzień niedziela Chrztu Pana Jezusa. Jest to okazja, aby podziękować Panu Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 3. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejny rok oraz pobłogosławienie parafian i domów.

                Plan kolędy na najbliższe dni:

                – w poniedziałek 7 stycznia:

                – od godz. 9.00  – Przytuły i Rydzewo oraz Straduny: ul. Strażacka, Szkolna, 1-go Maja                              

                –  od godz. 14.00 –  Straduny: ul. Nadrzeczna 1-10, 11,12

                – we wtorek 8 stycznia:

               –  od godz. 14.00 – Straduny: ul. Nadrzeczna 13,14,15,16,17

w środę 9 stycznia:

             –  od godz. 14.00  – Straduny: ul. Kajki, Słoneczna, Świerczewskiego, Jarzębinowa, Sosnowa, Dębowa

             – w czwartek 10 stycznia:

             –  od 14.00 – Straduny: ul. Kościuszki i Mickiewicza

 1. W czwartek kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii. Jeśli ktokolwiek z różnych powodów nie przyjął kolędy w wyznaczonym terminie, a chciałby to uczynić, zapraszam w następną niedzielę do zakrystii w celu ustalenia terminu.
 2. W tym tygodniu do soboty włącznie Msza św. o godz. 8.00 rano.
 3. Dom Kultury w Stradunach zaprasza w piątek o godz. 19.00 na koncert kolęd i pastorałek.
 4. W zakrystii można zapisać intencje mszalne na nowy rok. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach, które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich.
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień taca na cele remontowe w naszej parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca.
 6. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Krokoci.
 7. Przy wyjściu z kościoła na stoliku jest nowy numer czasopisma „Martyria”.
 8. Naszym drogim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2019r.

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2019 wraz z Księdzem Seniorem składam naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom serdeczne życzenia noworoczne: niech Bóg pobłogosławi wszystkie dni nowego roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi waszego życia swoim światłem. Życzę zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

         Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi wam wszystkim łaskę żywej wiary i  mocniej nadziei.

Ks. Paweł Greń CRL – proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2019r.

 1. Dziękuje wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Mszy św. i nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2018.
 2. Dzisiaj 1 stycznia 2019 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąc. W pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Msza św.
 4. W niedzielę zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej z Chojniaka. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Stradunach.
 5. W niedziele Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej Uroczystość nazywana Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze szkoły w Stradunach przedstawią Jasełka.
 6. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Plan kolędy na najbliższe dni:

w środę 2 stycznia – Krokocie i Płociczno od godz. 9.00; Miluki od godz. 14.00

- w czwartek 3 stycznia – Piaski i Sajzy od godz. 9.00

- w piątek 4 stycznia – Sikory, Malinówka i Janisze od godz. 9.00, Kajki Domki od godz. 13.00

- w sobotę 5 stycznia – Chojniak od godz. 9.00

 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 2. Sprzątanie kościoła według kolejki. W tym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców Płociczna.
 3. Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2019 przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

 

Komentowanie jest wyłączone