Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

Ogłoszenia 626 Parafialne na niedzielę Najświętszej Trójcy 22.05.2016 r.

 1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus . W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek NMP Wspomożycielkę Wiernych.
 2. W tym tygodniu wielka uroczystość w czwartek– Boże Ciało. Tak jak w ubiegłym roku procesja eucharystyczna pójdzie ulicami Stradun. Trasa procesji przebiegać będzie od kościoła do ul. 1 Maja i tam przy krzyżu byłby 1 ołtarz dalej drogą główną w kierunku Ełku i za mostem skręcimy w ul Nadrzeczną, tam przy blokach drugi ołtarz, następnie na ul Mickiewicza i Strażacką i przy tamtejszym krzyżu i kapliczce ołtarz trzeci i dalej ul Kościuszki za kościołem powrót na plac przykościelny i tu czwarty ołtarz przy grocie Matki Bożej. O wykonanie i przystrojenie ołtarza proszę na ul. Nadrzecznej mieszkańców tejże ulicy, przy Mickiewicza i Strażackiej tak samo, a przy pierwszym krzyżu pozostałych mieszkańców Stradun ul. Kajki i domki, Szkolnej, 1 Maja, Kościuszki, Świerczewskiego i Słonecznej. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Bardzo proszę o przystrojenie domów okien obrazami lub emblematami religijnymi, uprzątnięcie i dekorację trasy procesji.
 3. Proszę mężczyzn do niesienia baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki do niesienia poduszek  i   do sypania kwiatów.  W ustawieniu procesji proszę o pomoc osoby, które zajmowały się w ostatnich latach. Do niesienia różańca proszę młodzież bierzmowaną w tym roku.
 4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedziele Trójcy Świętej. Na Boże Ciało chęć posprzątanie kościoła i udekorowania groty wyraziła chęć ta sama grupa – z góry serdeczne Bóg zapłać.                  Na sobotę 28 maja zapraszam do sprzątania Wityny Domki.
 5. Ministranci mają bardzo wiele zadań w Boże Ciało dlatego przyjdą   w środę na 1700 i po nabożeństwie zbiórka organizacyjna.

 

Zapowiedzi przedślubne:  Dyczewska Daria, stanu wolnego zam. Straduny ul. Nadrzeczna i

Boguszewski Krzysztof , stanu wolnego zamieszkały Chełchy   Zapowiedz trzecia

 

Biedrzycka Monika, panna, zamieszkała  Straduny ul. Kościuszki

i Gowgiel Marcin, kawaler zamieszkały Woszczele ul. Ełcka par. Grabnik   Zapowiedź pierwsza

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, który napełnia mądrością, miłością i wiarą.

 

Ogłoszenia 625 parafialne na NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  15.05.2016 r.

 

Dzisiaj  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego . Jest to dzień, w którym wspominamy pamiątkę zstąpienia Ducha Świętego na Apostołów i Maryję, które dokonało się w wieczerniku. Zesłanie Ducha św.  uważa się za początek Kościoła.

Nieraz zapominamy o Duchu Świętym, pomijamy Go w naszych modlitwach. A przecież tak przydatne i wielorakie dary może nam On ofiarować, gdy się do Niego zwrócimy: Mądrość, Rozum, Radę, Męstwo, Umiejętność, Pobożność, Bojaźń Bożą. Dary te w szczególnym i pełnym wymiarze są nam udzielane w sakramencie bierzmowania. Do Ducha Świętego uciekamy   przed rozmaitymi egzaminami, trudnymi sytuacjami, niełatwymi wyborami.

W poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi święto NMP Matki Kościoła. Zostało ono wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego przez Episkopat Polski – za zgodą papieża Pawła VI. w dniu 4 maja 1971 r.

Wczoraj w naszym kościele ks. bp. Romuald Kamiński udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży .

Dzisiaj ogólnopolska taca na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej.

Dyrektor Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do wzięcia udziału w Marszu dla życia i Rodziny pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 15 maja o g. 1500 na Placu Jana Pawła II w Ełku, skąd wyruszymy do Ełckiego Centrum kultury , gdzie w amfiteatrze odbędzie się koncert. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 140 miastach Polski.

Bóg zapłać rodzicom za udział w przygotowaniu ich do sakramentu bierzmowani, oraz przygotowanie kościoła i obejścia na uroczystość . Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam drugą część Malinówki.

Zapowiedzi przedślubneDyczewska Daria, stanu wolnego zam. Straduny ul. Nadrzeczna i Boguszewski Krzysztof , stanu wolnego zamieszkały Chełchy   zap. II

 

OGŁASZANIA (624) PARAFIALNE NA VII  NIEDZIELE WIELKANOCY –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 8.05.2016 r.

Dzisiaj obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie .Przekazy ewangeliczne są zgodne co do tego, że Jezus Chrystus po czterdziestu dniach od Zmartwychwstania z ciałem i duszą wstąpił do nieba. Tradycja Kościoła katolickiego we Wniebowstąpieniu Pańskim widzi nie tylko dopełnienie dzieła krzyża, ale również wyniesienie natury ludzkiej ponad wszystkie stworzenia.- Zmartwychwstanie Pańskie jest naszą nadzieją. Wniebowstąpienie zaś jest naszym uwielbieniem. W dzień swego narodzenia Pan dał świadectwo, że jest prawdziwym człowiekiem. W dzień swego Wniebowstąpienia dał świadectwo, że jest Bogiem prawdziwym. Po grobie – niebo, po krzyżu – tron.– wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Jako święto chrześcijańskie obchodzone corocznie w 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Trwa NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Taca z dzisiejszej niedzieli na WSD w Ełku.

Jutro UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, b, m GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

13 maja – kolejna Rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. Rocznica objawień fatimskich z 1917 r.

W piątek spowiedź dla młodzieży mającej przystąpić do sakramentu bierzmowania, rodzin i świadków bierzmowania o godzinie 1700.

W następną sobotę – Pielgrzymka do sanktuarium w Studzienicznej młodzieży bierzmowanej diecezji ełckiej.

Dyrektor Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do wzięcia udziału w Marszu dla życia i Rodziny pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 15 maja o g. 1500 na Placu Jana Pawła II w Ełku, skąd wyruszymy do Ełckiego Centrum kultury, gdzie w amfiteatrze odbędzie się koncert. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 140 miastach Polski. Ks. Paweł Tober dyrektor wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

W następną niedzielę ogólnopolska taca na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Bóg zapłać mieszkańcom Malinówki za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejsza niedziele. W przyszłym tygodniu sprzątają rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania.

 

Ogłoszenia 623 Parafialne na Szóstą Niedzielę Wielkanocy  1.05.2016 r.

W tym tygodniu pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca. Dzisiaj rozpoczyna się NABOŻEŃSTWO MAJOWE. W niedziele i dni powszednie Nabożeństwo Majowe  po wieczornej Mszy świętej. Zachęcam do czczenia Matki Bożej na tych nabożeństwach w kościele. Ci którzy maja daleko do kościoła powinni gromadzić się przy kapliczkach i krzyżach na wysławianie Maryi.

Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na zakon kontemplacyjny Karmelitanek Bosych.

Dzisiaj o 1500 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOZEGO zapraszam do licznego udziału.

Poniedziałek , wtorek i środa przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego są   – Dniami Modlitw o urodzaje tzw.  Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy w różnych potrzebach ludzi , zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

W poniedziałek modlimy się za siewców, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę za głodujących.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została przeniesiona na siódma niedzielę Wielkanocy.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI i Święto Narodowe   – Rocznica Konstytucji 3-go Maja. W  naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. Uroczysta suma odpustowa z procesja wokół kościoła o godzinie 1300. Zapraszam na tę uroczystość także dawnych mieszkańców naszej parafii. Proszę o przygotowanie do procesji: poduszek, dziewczynek do sypania kwiatów ,sztandarów, chorągwi, różańca (młodzież ), oraz baldachimu, aby procesja wypadła okazale.

W przyszłą niedzielę zbiega się uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego z uroczystością św. Stanisława bp. i męczennika. Uroczystość św. Stanisława bp., męczennika  i patrona Polski została przeniesiona na poniedziałek 9 maja.

W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W następną niedzielę taca na potrzeby WSD w Ełku

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na Jutro zapraszam drugą część Piask na przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowej. Zaś na sobotę 7 maja zapraszam 1 część mieszkańców Malinówki.

Fundacja WIGRY PRO zaprasza na Dzień Skupienia z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Poprowadzi go o. John Bashobora, kapłan – charyzmatyk z Ugandy, którego wiara w żywą i realną obecność Jezusa przyciąga wielu ludzi szukających Boga .

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronach internetowych:

Fundacja WIGRY PRO – www.wigry.org

Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji – www.wigry.pro

Idźmy obdarowani przez Pan, by nieść pokój  światu , pokój ojczyźnie i pokój do naszych domów. Niech towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, byśmy wiernie wypełniali swe chrześcijańskie obowiązki.

 

Ogłoszenia 622 Parafialne na PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 24.04.2016 r.

Dzisiaj we wszystkich parafiach odbywa się odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego w 1050 rocznicę przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka pierwszego. Po Komunii świętej odśpiewamy hymn   „Ciebie Boga wysławiamy.”

Również dzisiaj Ogólnopolska  Niedziela Modlitw za Kierowców z inicjatywy MIVA Polska.

Jutro ŚWIETO  świętego Marka Ewangelisty Dzień Modlitw o Urodzaje. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód.

W następną niedzielę zbiórka do puszek na zakon kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek Bosych .

Rozprowadzany jest miesięcznik MARTYRIA

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła dla mieszkańców Sajz. Na sobotę zapraszam druga część mieszkańców Sajz. Przed odpustem 2 maja zapraszam 1 połowę mieszkańców Piask.

W niedzielę rozpoczyna się nabożeństwo MAJOWE. W naszym kościele będzie odprawiane po wieczornej mszy świętej w dni powszednie i niedziele.

Uroczystość odpustowa w naszej parafii 3 maja . Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godzinie 1300.

Green Office Ecologic wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w potrzebie przeprowadzi w dniu 25 marca o godzinie 1330 zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, drukarki ,telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, itp. Sprzęt należy złożyć przy tablicy na parkingu. W tym celu wywieszony jest afisz i rozdawane ulotki.

W dniu dzisiejszym na prośbę Papieża Franciszka przeprowadza jest zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla  Ukrainy.

Po tym poznają wszyscy, że jesteśmy uczniami Chrystusa, jeżeli będziemy żyli wierni przyrzeczeniom złożonym na chrzcie świętym.

 

Ogłoszenia 621 Parafialne na IV NIEDZIELĘ  WIELKANOCY  17.04.2016 r.

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne.

Zbliżają się nasze diecezjalne uroczystości ku czci Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Diecezji, podczas których przeżywać będziemy diecezjalne obchody Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Nasze uroczystości, w sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, rozpoczniemy     o godz. 17.00. nabożeństwem Nieszporów ku czci św. Wojciecha w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku, a następnie przejdziemy w procesji ulicami miasta do Katedry Św. Wojciecha, gdzie o godz. 18.00, pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, będzie sprawowana uroczysta Msza św.[ Prosimy, aby z parafii (jeśli będzie to możliwe) przybyła delegacja   z chorągwiami i sztandarami kościelnymi, a także przedstawiciele różnych grup modlitewnych i zespołów parafialnych. ]

Tradycyjnie już w tym dniu, bliskim wspomnienia Św. Jerzego, złożymy życzenia imieninowe i będziemy modlić się w intencjach naszego Biskupa Ordynariusza.

W niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. odbędą się główne uroczystości  Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski w parafiach diecezji ełckiej. Podczas wszystkich Mszy św. nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Młodzież naszej parafii otrzyma sakrament BIERZMOWANIA 14 maja.

Poświecenie świec dla dzieci komunijnych w niedzielę 24.o4. 2016 r. o godzinie 11300 i po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.

Bóg zapłać mieszkańcom bloku 17 za sprzątniecie kościoła. Na sobotę zapraszam parafian z pierwszej części Sajz, zaś na 30  kwietnia drugą część Sajz.

 

Niech nam towarzyszy błogosławieństwo Boga, niech towarzyszy ono całemu Kościołowi, aby wszędzie była głoszona Ewangelia

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia 620 Parafialne na III NIEDZIELĘ WIELKANOCY  10.04.2016 r.

Trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi wiernych na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia.

Również dzisiaj przypada VI – rocznica Katastrofy Smoleńskiej.

W sobotę 16 kwietnia 89 urodziny papieża seniora Benedykta XVI (1927)

Następna niedziela 17 kwietnia DOBREGO PASTERZA  jest światowym Dniem Modlitw o Powołania kapłańskie , zakonne i misyjne.

W czwartek    Uroczystości Jubileuszowe 1050-lecia chrztu Polski w Gnieźnie, zaś w Poznaniu w piątek.

W przyszłą niedzielę o 1300 Msza św. W intencji wszystkich motocyklistów  na rozpoczęcie sezonu motocyklowego o błogosławieństwo dla korzystających z pojazdów mechanicznych i dróg.

Bóg zapłać za posprzątanie mieszkańcom bloku 16, na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 17.

Jest do nabycia nowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Po sumie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Kończymy tę liturgię, w czasie której wysławialiśmy Baranka Bożego – Chrystusa. Idźmy z błogosławieństwem Boga, by całe nasze życie było liturgią chwały i świadectwem dawanym Zmartwychwstałemu.

 

Ogłoszenia 619 Parafialne na NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 3.04.2016 r.

Po Mszy św. o 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

Dzisiaj Msza święta odpustowa w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku i Diecezjalna Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. wraz z rodzinami – godz. 1500.

Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwie.

Jutro przeniesiona (z racji W. Piątku) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego . Dla osób zainteresowanych duchową adopcja są wyłożone informacje na stoliczku pod amboną.

Za tydzień Niedziela Biblijna. VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W przyszłą niedzielę poświecenie książeczek dla dzieci z klasy komunijnej, a następnie po Mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami. W księgarni przy katedrze są książeczki pierwszokomunijne po 13 zł.

Kościół nie był sprzątany. Proszę mieszkańców bloku 16 o posprzątanie kościoła.

Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego i szczęśliwe korzystanie z pojazdów i dróg 17 kwietnia o godzinie 1300. Zapraszam wszystkich posiadaczy jednośladów.

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Niech więc Bóg nam błogosławi, byśmy wierzyli i byśmy sami stali się świadkami zmartwychwstania.

 

Ogłoszenia 618 Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 27.03.2016 r.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia: Niech Chystus Zmartwychwstały napełni Was prawdziwym pokojem, które świat dać nie może, niech daje siły do pokonania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w sakramentach świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku. Błogosławionych świąt i radosnego świętowania. Alleluja! Duszpasterze
Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze świete jak w każdą niedzielę. Taca w dniu jutrzejszym na KUL Jana Pawła II.
W następną niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego
W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msza św. pierwszopiątkowa o godzinie 720 i 1700
W niedziele o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Koronkę
Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach w niedzielę 3 kwietnia.
Młodziez przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie 3 kwietnia po Mszy św. o 900. Obecność obowiazkowa.
Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie wdrożenia Rządowego programu Rodzina 500+. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach 29.03.2016 r. o godzinie 1630.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na święta dla mieszkańców bloku 15, na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 16.
Pragnę podziękować panom: Krzysztofowi Wilczyńskiemu i Władysławowi Bałdydze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom za przygotowanie ołtarzy, wystrojenie kwiatami. Ministrantom za prowadzenie liturgii, adorację, scholi, Wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa i za czynny udział w procesji.
Jest do nabycia marcowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Ogłoszenia 617 Parafialne na Niedziele Palmową 20.03.2016 r.
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Światowy Dzień Młodzieży
Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w środę o godzinie 1730

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

Ostatnie już w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz.1130.

Bóg zapłać za ofiary zebrane na kwiaty do grobu Pańskiego.

Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie 800

Chrzty dzieci w pierwsze święto o godzinie 1130.

Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku w naszym kościele o godz. 1700.

Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Wszyscy kapłani diecezji w tym dniu pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Ordynariusza uczestniczą w katedrze we Mszy św. Krzyżma o godzinie 1000 .

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku, gdy nie sprawuje się ofiary Mszy św. Centrum liturgii stanowi adoracja krzyża, ucałowanie ran Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota Wigilia Paschalna – poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 1800. Prosimy na ten dzień wziąć ze sobą świece. Są do nabycia paschaliki po 2 zł.

W obrzędach Triduum Paschalnego, tj. w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty obowiązkowo bierze udział młodzież gimnazjalna.

Adoracje Najświętszego Sakramentu: w Wielki Czwartek po nabożeństwie wieczornym do godz. 2100.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa od godz. 800, a po nabożeństwie wieczornym do godz. 2100.
Do adoracji Chrystusa w grobie wieczorem zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, a zwłaszcza młodzież pracującą i studiującą. (Dz. 57) „…Nowenna do Miłosierdzia Bożego,( którą mi kazał Jezus napisać i odprawiać przed świętem Miłosierdzia). rozpoczyna się w Wielki Piątek.

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 800. Po nabożeństwie wieczornym adoracja do godz. 2100.

Porządek adoracji: Pana Jezusa w ciemnicy adorują Róże Różańcowe i parafianie z poszczególnych miejscowości:
W Piątek Róże Różańcowe:
9 – 10 – Straduny
10 – 11 – Płociczno i Krokocie
11 – 12 – Miluki i Wityny
12 – 13 – Oracze
13 – 14 – Sajzy i Piaski
14 – 15 – Przytuły, Janowo, Rydzewo
15 – 16 – Malinówka i Sikory
16 – 17 – Chojniak
W Wielką Sobotę adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim mieszkańcy poszczególnych miejscowości, rodzice wraz z dziećmi:
8 – 9 – ul. Kajki, Domki, Kościuszki
9 – 10 – Płociczno i Krokocie, Miluki
10 – 11 – ul. Nadrzeczna
11 – 12 – Wityny
12 – 13 – ul. Świerczewskiego i Słoneczna
13 – 14 – Oracze
14 – 15 – Piaski i Sajzy
15 – 16 – Chojniak
16 – 17 – ul. Mickiewicza, 1 Maja, Strażacka, Szkolna
17 – 18 – Malinówka, Sikory, Przytuły, Janowo, Rydzewo
18 – Liturgia Wielkiej Soboty
Ministranci przychodzą i adorują cały dzień wg własnego grafiku.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Stradunach o godz. 900 Serdecznie prosimy, aby przychodząc do kościoła na poświęcenie pokarmów nie zapomnieć o najważniejszym, że jest to dom Boży, że trwa adoracja Chrystusa w grobie. Proszę o tym przypomnieć swoim bliskim, krewnym, zwłaszcza tym, którzy rzadko, a być może wcale nie chodzą do kościoła.
Poświęcenie pokarmów w poszczególnych wioskach:
930 – Wityny
940 – Oracze
1000 – Piaski
1015 – Sajzy
1100 – Sikory
1115 – Malinówka
1130 – Przytuły
1145 – Janowo
1200 – Chojniak
1240 – Krokocie
1300 – Płociczno
1320 – Miluki
Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 700. Proszę mężczyzn do niesienia krzyża, figury Zmartwychwstałego, baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki do niesienia poduszek i sypania kwiatów w bieli. Proszę zatroszczyć się o to by dziewczynki miały co sypać! W ustawieniu procesji proszę o pomoc osoby, które zajmowały się tym w ostatnich latach. Do niesienia różańca proszę młodzież. Przed i po procesji proszę stosować się do wskazówek osoby kierującej procesją.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom bloku 14 o posprzątanie kościoła na święta proszę mieszkańców bloku 15.

Ogłoszenia ( 616) Parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu (CZARNĄ) 13.03.2016 r.
Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę CZARNEJ. W kościele zasłania sie krzyże. Wiąże się ten z fakt z liturgią słowa: „Zanim Abraham stał się , Ja jestem.” Ewangelista kończy rozdział słowami: „Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze swiatyni”
Przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013) na stolicę Piotrową. Otoczmy Piotra naszych czasów modlitwą w Jego trudnej posłudze Kosciołowi.
Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Liturgię Mszy św. o godzinie 900 rozpoczniemy o ile pozwoli pogoda przed kosciołem przy krzyżu misyjnym. Tam poświęcimy palmy i udamy się w procesji do kościoła. Uroczystą procesją będziemy naśladować witających Jezusa wjeżdzającego tryumfalnie do Jerozolimy. Prosimy o przygotowanie i zabranie ze sobą palm. Przewidziany jest konkurs na najpiękniejsza palmę.
Caritas rozprowadza PASCHALIKI NA STÓŁ WIELKANOCNY po 6 zł
Trwa przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA po Mszy świetej o godzinie 900.
Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130. Dzisiaj Gorzkie Żale rannej Mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych tj. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W tym tygodniu w sobotę 19 marca UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP I OPIEKUNA ZBAWICIELA – PATRONA KOŚĆIOŁA POWSZECHNEGO. Odznaczał się czystość serca, ufną wiarą, przyjął Boży plan zbawienia, sam będąc pokornym, cierpliwym i łagodnym. 19 marca swojego patrona będzie czcił Ks. Józef Kącki . W tym dniu Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona rano o 720 i wieczorem uroczysta o godzinie 1700. Serdedcznie zapraszam na wspólna modlitwę w intencji Solenizanta.
Na nagłośnienie ofiary złożyło 5 osób. Na kwiaty do Bożego Grobu ofiary złożyli mieszkańcy Sikor, Oracz i Płociczna. Pozostało jeszcze kilka ulic i wiosek do przeprowadzenia zbiórki na przygotowanie Grobu Pańskiego.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinie z bloku 13. Szkoda , że mieszkańcy nie poczuwają się do obowiazku troski o czystość światyni. Na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 14.
Rozprowadzana jest broszurka z filmem w cenie 3 zł -dochód przeznaczony jest na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.
Bóg okazał nam swe miłosierdzie. Bóg udzielił nam przebaczenia. Bóg nam błogosławi, abyśmy więcej nie grzeszyli, ale głosili Jego chwałę i czynili dobro.
===========================================================

Ogłoszenia ( 615) Parafialne na czwartą niedzielę WIELKIEGO POSTU 6.03.2016 r.
Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę -Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście – introitu: Laetera , Jerusalem. Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarz swe dzieci.
Caritas rozprowadza PASCHALIKI NA STÓŁ WIELKANOCNY po 6 zł. Dochód ze sprzedarzy przeznaczony jest na wsparcie najbiedniejszych.
Trwa przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA po mszy św. o godzinie 900.
We wtorek 1 marca zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych i zakończyli rekolekcje pojednaniem z bliźnimi i Bogiem w sakramencie pokuty. Bóg zapłać Dyrekcji i Nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji, jak i Rodzicom, którzy dołożyli starań, aby ich dzieci uczestniczyły w rekolekcjach.
Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130. Dzisiaj Gorzkie Żale po sumie. Za udział w nabożeństwach pasyjnych tj. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
We wtorek 8 marca „Dzień Kobiet” – będziemy modlić się za kobiety, aby starały się naśladować Matkę Naj. w pokorze, skromności,trosce o religijne wychowanie dzieci i poddaniu się woli Bożej.
Jest do nabycia marcowy numer miesięcznika „MARTYRIA”
Bóg zapłać mieszkańcom ul. Nadrzecznej, Krokoć, Przytuł, Malinówki, Domków Wityny, Mickiewicza, Sajzy.
Na nagłośnienie ofiary złożyło osiem osób – Bóg zapłać za ofiary.
Kościoła nie wysprzątano na dzisiejsza niedzielę. Prosze o wysprzatanie ten sam blok.
Dzisiaj o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam . Po koronce spotkanie Rady Parafialnej w sali katechetycznej.
Przypominam o zadbaniu o ludzi chorych , którzy nie moga sami dojść do koscioła, aby się wyspowiadali i przyjeli Komunię św. wielkanocną.
Na rozpoczęty tydzień prac i zajęć przyjmijcie błogosławieństwo Boże.

============================================================================================

Ogłoszenia 614 Parafialne na III NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 28.02.2016 r.
1.Rozpoczęliśmy rekolekcje. Dziękujemy ks. Jarosławowi ze zgromadzenia księży Salezjanów , za to, że podjął się trudu głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Spowiedź w poniedziałek i wtorek 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
2.Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130.
3.Bóg zapłać za ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Na ten cel zebrano 254 zł.
4.Serdeczne Bóg zapłać tym którzy podjęli trud rozniesienia po parafii programu rekolekcji i zebrania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel. Ofiary można też składać osobiście w zakrystii lub kancelarii.
5.Na kupno nowego wzmacniacza wpłaciło 2 rodziny.
6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
7.Proszę o umożliwienie chorym w czasie wielkiego postu ze skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii świętej. Mamy wielu chorych i starszych, którzy nie dadzą rady zajść do kościoła i nie mogą się wyspowiadać i przyjąć Komunii św. bo nikt z najbliższych się tym nie interesuje. Ci ludzie pracowali całe życie i teraz trzeba o nich zadbać nie tylko o jedzenie mieszkanie i lekarza, ale także o ich duszę.
8.W poniedziałek i wtorek będ zbierana ofiary w czasie Mszy św. na potrzeby zgromadzenia księży Salezjanów.
9.Słowa podziękowania kieruję do mieszkańcom bloku 12 za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku następnego tj.13.
10.W niedzielę KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godzinie 1500, po koronce o 1530 spotkanie Rady Parafialnej w sali katechetycznej.

 

Ogłoszenia 612 Parafialne na I NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 14.02.2016 r.

Nabożeństwo GORZKICH ŻALI dziś po Mszy św. o 900, a w następną niedzielę po Mszy świętej o 1130  W piątek  Droga Krzyżowa o godz. 1730 Do udziału w tych nabożeństwach  zachęcam w szczególny sposób dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Za udział w GORZKICH ŻALACH i DRODZE KRZYŻOWEJ można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami:

Spowiedź sakramentalna

Komunia święta

Modlitwa w intencji Papieża

Kościół zachęca wiernych do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych na okres wielkiego postu.

Ludziom chorym i starszym domownicy powinny pomóc w przeżywaniu wielkiego postu przez ułatwienie dostępu do programów religijnych w radio i Telewizji TRVAM. Nadto powinni się postarać o sprowadzenie w okresie Wielkiego postu kapłana, aby ich wyspowiadał i udzielił im Komunii św. Jeżeli są warunku to może tez odprawi Mszę świętą. Wielu z naszej parafii odchodzi z tego świata nie zaopatrzonych sakramentami świętymi. Jest to ogromna odpowiedzialność najbliższych domowników.

Rekolekcje wielkopostne  w naszej parafii  będą od 28 lutego do 1 marca.

Jak co roku proszę przedstawicieli poszczególnych miejscowości o rozniesienie programu rekolekcji do rodzin, a przy okazji o zebranie ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

Bóg zapłać 3 paniom z Nadrzecznej za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam parafian z bloku 11. Trzeba się poczuwać do obowiązku troski o czystość kościoła. Nie być głuchym na zaproszenie do sprzątania , bo inni musza pracować za unikających obowiązek sprzątania.

REKOLEKCJE PARAFIALNE – PARAFIA STRADUNY  TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2016 r.

Niedziela 28 luty         godzina 900 Msza św. z nauką1130   Msza św. z nauką1700 Msza św. z nauką Z sakramentu spowiedzi można korzystać już przed Mszą święta, aby w czasie Mszy świętej można było
Poniedziałek  29 luty godzina 815 Msza św. z nauka –szkoła 1 grupa915 Msza św. z nauka –szkoła  2 gr1100 Msza św. z nauką dla wszystkich1800 Msza św. z nauka rekolekcyjną dla wszystkich­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­——————————————————————————————–Wtorek  1 marca        godzina 815 Msza św. z nauka –szkoła 1 grupa915 Msza św. z nauka –szkoła  2 grupa1100 Msza św. z nauka rekolekcyjną dla wszystkich1800 Msza św. z nauka rekolekcyjną dla wszystkichUWAGA!!!MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA I PRACUJĄCA  W NASZEJ PARAFII UCZESTNICZY W REKOLEKCJACH O GODZINIE 1800 wysłuchać nauki rekolekcyjnej.Młodzież gimnazjalna  w czasie spowiedzi  rekolekcyjnej ma dać do podpisu indeksy.Rekolekcje przeżywamy   w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia : „ MIŁOSIERNI JAK OJCIEC.” To motto Roku Świętego, zaczerpnięte ze słów Pana Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36).

 

 

Ogłoszenia (611) na piątą niedzielę zwykłą 7.02.2016 r.

W tym tygodniu rozpoczęcie  Wielkiego Postu (okres 40 dni przygotowania paschalnego). W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W środę obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy – niespożywanie pokarmów mięsnych i ilościowy – jeden posiłek do syta (pozostałe dwa lekkie). Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Zachęca się wiernych do rezygnacji z napojów alkoholowych czy korzystania z innych używek

Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o godz. 900  i 1800 ze względu na powracających z pracy i szkoły.

W czwartek 11 lutego Światowy dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Coroczny obchód tego dnia ma uwrażliwić Lud Boży na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, ma służyć lepszemu zrozumieniu religijnej opieki nad chorymi. Po Mszy św. wieczornej udzielenie sakramentu namaszczenia chorych, wystawienie Najświętszego. Sakramentu , adoracja i błogosławieństwo indywidualne  Najświętszego. Sakramentem tzw. Bł. Lourdzes

Od najbliższego piątku, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątek będzie to Droga Krzyżowa o godz. 1730,a w niedzielę Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św. naprzemian – raz po 900, raz po 1130. Za udział w Gorzkich Żalach  oraz  odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyska odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane są trzy warunki:

1) spowiedź sakramentalna;
2) komunia św.;
3) modlitwa w intencji Papieża
.

Z racji drugiego piątku miesiąca modlimy się za borykających się z problemami uzależnień i  za rozbite małżeństwa

Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. W tym okresie katolicy w duchu umartwienia i głębszego przeżywania okresu Męki Pańskiej powstrzymują się od zabaw i dyskotek.

Od niedzieli 14 lutego po Mszy świętej o 900 spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

Dzisiaj o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego jako zobowiązanie modlitewne związane z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Przed Koronką można składać na karteczce prośby, które będą odczytane przed koronką.

Proszę o sprzątniecie kościoła mieszkańców Nadrzecznej od 1-10.

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw „Od nowa ku Miłości” rozpoczną się w parafii świętego Tomasza Apostoła w Ełku ul. 11 listopada. Pierwsze spotkanie 14 lutego o godzinie 1630. Program rekolekcji wywieszony w gablotce.

Jest do nabycia nowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi na owocne przeżycie zbliżającego się Wielkiego Postu i wewnętrznej przemiany i nawrócenia.

 

=

Ogłoszenia (610) Parafialne 31.01.2016 r. Czwarta Niedziela Zwykła

W ubiegłym tygodniu odwiedziłem z kolędą parafian przy ulicy Nadrzecznej 15, 16 i 17,oraz parafian w Chojniaku, Janiszach, W Stradunach przy ulicy: Strażackiej, Szkolnej, Kajki i 1 Maja.  Wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, oraz wszelkiego rodzaju dary składam serdeczne Bóg zapłać.

Jeśli ktoś z różnych względów nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, a chciałby w swym domu przyjąć księdza może zaprosić księdza osobiście w zakrystii lub kancelarii.

2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ). Msze święte: o godzinie 900 i 1700  Na Mszę św. przynosimy świece gromniczne, które zostaną poświęcone.    Święto Ofiarowania Pańskiego jest przez Kościół obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w ten dzień przeznaczona będzie na rzecz zakonów kontemplacyjnych.  W katedrze Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza na Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego   o godzinie 1530. Od 1997 r. Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

3 lutego wspominamy św. Błażeja   – za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

5 lutego wspominamy świętą Agatę, dziewicę i męczennicę żyjącą na Sycylii w 3 w., orędowniczkę w czasie burz i wypadków z ogniem. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci świętej.  Jest to pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. pierwszopiątkowej i Komunii świętej. Postarajmy się zadośćuczynić Sercu Jezusowemu za zniewagi jakie doznaje od ludzi.

6 lutego wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników japońskich  .

Bóg zapłać za sprzątnięcie świątyni mieszkańcom ul. Słonecznej. Na sobotę zapraszam mieszkańców Nadrzecznej od 1 do 10 numeru .

Przed kościołem do nabycia czasopismo „Martyria” – miesięcznik diecezjalny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

=========================================================

Ogłoszenia 609 Parafialne na III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24.01.16 r.

Jutro zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

26 stycznia  XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

W parafii trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Świerczewskiego Mickiewicz, Nadrzecznej od numeru 1 do 14 i mieszkańcom osiedla w kierunku Malinówki   za życzliwe przyjęcie, gościnność i wszelkie dary (…) W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy :

poniedziałek   25 .01.2016 od 1300 Nadrzeczna  15 i 16

wtorek   26.01.2016 od 1300 Nadrzeczna 17 i Strażacka

środa   27.01.2016  od 900  Chojniak od 1 – 9  i Janisze od 1500

czwartek  28.01.2016 od 900  Chojniak 10  i Szkolna od 1500

piątek – 29.01.2016  od 900 Chojniak  , Kajki od 1400 i 1-go Maja

 

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z ulicy Słonecznej.

Rozpoczęły się ferie zimowe, ale nie od Mszy świętej niedzielnej .

Przygotowujących się do bierzmowania proszę o przyswojenie przerobionego materiału z katechizmu

 

Rozprowadzany jest styczniowy numer miesięcznika MARTYRIA.

 

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego łask na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia  (608) Parafialne na DRUGĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  (17.01.2016 r.

W parafii trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Bóg zapłać mieszkańcom Miluk,     Wityn,  Przytuł  , Słonecznej , Kościuszki za życzliwe przyjęcie, gościnność i wszelkie dary (…) W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy :

poniedziałek – 18.01.  Świerczewskiego od 1500

 wtorek  19.01. ul. Mickiewicza od 1400

środa  20.01 – Nadrzeczna  numery 1 – 10  od 1300

czwartek 21.01  – Nadrzeczna 11 i 12 od 1300

piątek 22.01. –  Nadrzeczna  13 i 14 od  1300

sobota  23.01.– Osiedle w kierunku na Malinówkę: od 900 – Dębowa, Sosnowa, Jarzębinowa…

poniedziałek  25.01.– Nadrzeczna  15 i 16 od 1300

17 stycznia obchodzimy jako  XIX Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę .

18 stycznia tj., w poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy O Jedność Chrześcijan. Ekumenizm to ruch, który dąży do zjednoczenia chrześcijan w jednym Kościele Chrystusowym, przy zachowaniu pluralizmu teologicznego i wyznaniowego. W parafiach organizuje się nabożeństwa ekumeniczne.

Przed kościołem ministranci zbierają ofiary jako Kolędnicy misyjni. Ofiary przeznaczone są na misje. Kolędnicy misyjni to dzieci z papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomaga swoim rówieśnikom W krajach misyjnych.

Dziś obchodzony jest  Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest (on) pomyślany jako odpowiednia okazja dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów”

Również dziś XIII rocznica śmierci śp. ks. Bpa Edwarda  Eugeniusza Samsela.

Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII SWIĘTEJ odbędzie się 5 czerwca.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam trzecią część  mieszkańców ulicy Kościuszki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

Ogłoszenia (607) Parafialne na NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego

Jutro Kolędy w Witynach nie będzie ze względu na pogrzeb Ks. Kazimierza Rompalskiego ,kapłana naszego zakonu. Uroczystości pogrzebowe jutro tj. 11 stycznia w kościele NSP Jezusa w Ełku o godzinie 1100. Ks. Kazimierz znany był jako kapelan szpitala , a w naszej parafii służył spowiedzią w okresie rekolekcji wielkopostnych jak i adwentowych. Zachęcam do udział w pogrzebie. Jutro Mszy świętej rano nie będzie ponieważ odprawiamy Mszę świętą w Ełku na pogrzebie.

Bóg zapłać mieszkańcom Oracz za życzliwe przyjęcie gościnność i wszelkie   dary.

Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:

Wtorek 12 stycznia  Miluki od godziny 1300

Środa 13 stycznia  Wityny od godziny 900

Czwartek  14 stycznia   Przytuły  od  900

Piątek  15 stycznia  Słoneczna  od 1500   /spotkanie opłatkowe /

Sobota 16 stycznia  ul. Kościuszki  od 900

Poniedziałek  18 stycznia  ul. Świerczewskiego  od 1500

Wtorek 19 stycznia ul. Mickiewicza od 900

Ponieważ w tym roku nie będą chodzić KOLĘDNICY MISYJNI, dlatego ofiary na misje będą zbierane do puszek przez dwie niedziele przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać pierwszej części  mieszkańców  ulicy Kościuszki za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam drugą część mieszkańców ul. Kościuszki.

Przed kościołem do nabycia czasopismo „Martyria” – miesięcznik diecezjalny .

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

Ogłoszenia ( 606) Parafialne   

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2016-01-03

 

W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msza św. jak w niedzielę o godz. 9 00, 11 30 i 17 00 Po Komunii świętej błogosławieństwo kadzidła i kredy. Jest to dzień patronalny misji. Wspieramy to dzieło modlitwą, a także ofiarą – składka tego dnia przeznaczona na cele misyjne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w szczególny sposób modlimy się o powołania do służby Bożej.. Za tydzień, w następną niedzielę, 10 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego, kończące Okres Narodzenia Pańskiego.

W parafii trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Bóg zapłać mieszkańcom Sajz,   Malinówki , Piask  ,Sikor Juskich i mieszkańcom Kajki Domki za życzliwe przyjęcie, gościnność i wszelkie dary (…) W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy:

Poniedziałek 4.01-  Płociczno od 900

Wtorek 5.01-  Krokocie od 900

Czwartek 7.01 – Oracze I część od 900

Piątek 8.01- Oracze do końca od 1300

Sobota 9.01 –  Oracze Kolonia od 900

Poniedziałek 11.01- Wityny  od 900

Wtorek 12.01– Miluki od 1300

Każda parafia ma podjąć jakieś zobowiązania związane z JUBILEUSZEM ROKU MIŁOSIERDZIA.  Na posiedzeniu Rady parafialnej postanowiono, że w pierwszą niedzielę miesiąca parafianie będą gromadzić się na KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godzinie 15oo. Zachęcam do udziału w tym nabożeństwie już w dzisiejsza niedzielę. Można będzie składać karteczki z intencjami  i w tych intencjach będzie Koronka. Nadto kto może powinien czytać Dzienniczek Siostry Faustyny, o ile to możliwe  w rodzinach.

 

 

Przed kościołem do nabycia czasopisma katolickie: „Martyria”

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam wszystkim w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia (605) na NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY : Jezusa, Maryi, Józefa 27.12.2015 r.

Dziś Święto Świętej Rodziny. Prosimy o szczególne orędownictwo Maryi i św. Józefa dla naszych rodzin, małżeństw, dzieci i młodzieży.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. wieczorna i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne o godz. 1700

W piątek Nowy Rok. Tego dnia Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, zacznijmy kolejny rok z Bogiem oddając szczególną cześć Matce Bożej. Msza św. jak w niedziele, tj. o godz. 900, 1130 i 1700. Bardzo proszę rodziców, by sami przyszli i dopilnowali, by dzieci i młodzież w tym dniu była na Mszy św. Pilnujemy zabawy, rozrywki, niektórzy potrafią całą noc poświęcić zabawie, towarzystwu, miejmy w ten pierwszy dzień choć godzinę dla Pana Boga. W tym tygodniu dnia przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na święta. Na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 17.

Zgodnie z tradycją w okresie Bożonarodzeniowym ksiądz odwiedza nasze rodziny z wizytą duszpasterską. Kolęda rozpocznie się już jutro:

28 XII – poniedziałek – Sajzy od godziny 900

29 XII – wtorek – Piaski od godz. 900

30 XII – środa – Malinówka od godz. 9.00

31 XII – czwartek – Sikory Juskie od godz. 900

2 I – sobota – Kajki Domki 9.00

Proszę o transport do miejscowości.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w ostatnie godziny tego roku i w każdy dzień Nowego. Wszystkim Gościom życzę wiele radości i szczęśliwego powrotu do domów. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia ( 604) Parafialne na IV NIEDZIELĘ ADWENTU 20.12.2015 r.

Roraty – Msza św. ku czci NMP w Adwencie w naszym kościele w dni powszednie o godz. 720.

Dziękuję wszystkim rozprowadzającym opłatki za podjęty trud, wszystkim przyjmującym za ofiarę z tej okazji. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na ogrzewanie i ubezpieczenie.

Nikt nie zgłosił się po opłatki z ulic: Szkolnej, Strażackiej, Świerczewskiego, Kajki  , z Janisz zabrała tylko jedna rodzina

Zapraszam na adwentowy dzień spowiedzi 22 grudnia według porządku podanego na zaproszeniach z opłatkami: szkoła I grupa o godzinie 815, II grupa o godzinie 915, o godzinie 1100 i 1800 dla ogółu parafian i młodzieży uczącej się poza Stradunami. Początek spowiedźi 15 minut przed Mszą świętą.

W czwartek, 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca – zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego – do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14  rok życia.

Postarajmy się o właściwe przeżycie wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne i religijne zwyczaje wigilijne: łamanie opłatkiem, wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, rodzinne śpiewanie kolęd.

Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie rozprowadza karki świąteczne po parafiach w Polsce . Dochód z kartek przeznaczony jest na utrzymanie HOSPICJUM . Pracownicy hospicjum są woluntariuszami. Jest kilka kartek po 5 zł.

W dniu wczorajszym po Mszy św. o godzinie 1200 w kościele NSPJ odebrałem światło – symbolizujące Boże Miłosierdzie. Do szerzenia miłosierdzia posłał Pan Jezus Siostrę Faustynę.

 

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa, zgodnie z tradycją – o północy – Pasterka.

Rozprowadzane są wigilijne świece Caritas cena 6 zł.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sprzątanie przedświąteczne zapraszam mieszkańców bloku 16.

 

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

Ogłoszenia (603) Parafialne na TRZECIĄ NIEDZIELĘ ADWENTU 13.12.2015 r.

Trzecia niedziela Adwentu jest tradycyjnie nazywana niedzielą “Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście “Gaudete in Domino” – „Radujcie się w Panu”. Ma nam przypomnieć o bliskim już czasie radości Świąt Bożego Narodzenia.

13 grudnia Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego – polskie święto obchodzone corocznie 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Do dzisiaj nieznana jest dokładna liczba śmiertelnych ofiar represji władz stanu wojennego wprowadzonego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983.

Dnia 17 grudnia 2015 roku o godzinie 1000 w Katedrze Ełckiej odbędzie się InauguracjaJubileuszoweg Roku Miłosierdzia i Roku Jubileuszowego 1050-lecia Chrztu Polski. Podczas uroczystej celebry Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur dokona specjalnego obrzędu Otwarcia Drzwi Miłosierdzia oraz przekaże ogień miłosierdzia dla tzw. Kościołów stacyjnych. Do udziału w tych uroczystościach  Biskup Ełcki zaprasza wszystkich wiernych.

Spowiedź przed świętami dla wszystkich parafian 22 grudnia. Dla szkoły Msza św. z kazaniem o 815 i 915, zaś dla ogółu parafian Msza św. z kazaniem o 1100 i 1800. Początek spowiedzi 15 minut przed Mszą św.

Rozprowadzane są świece CARITAS „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM” po 6 złotych.

W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na  na roraty, które odprawiamy o godzinie 720.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

14 XII – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości; św. Jan Paweł II nazwał go mistrzem w wierze i świadkiem Boga żywego. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

Ogłoszenia  (602)  Parafialne na II NIEDZIELE ADWENTU  6.12.2015 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy

W poniedziałek św. Ambrożego bp i doktora Kościoła

We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W piątek św. Damazego I papieża

W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

 

Zachęcam do liczniejszego uczestnictwa we Mszy św. RORATNIEJ  jako przygotowanie do świąt  Bożego Narodzenia . Dzieci układają mozaikę bożonarodzeniową z otrzymanych elementów .Oczywiście wszyscy przychodzimy z lampionami. 

Poświęcone opłatki na stół wigilijny proszę zabrać i roznieść do poszczególnych miejscowości   z planem dnia spowiedzi dla naszej parafii .

Rozprowadzane są ŚWIECE DZIEŁO WIGILIJNEJ POMOCY DIECIOM po 6 złotych. Dochód z tych świec Caritas przeznacza na pomoc dzieciom , którym opłaca obiady.

Dzisiaj po Mszy św. o 1130 spotkanie RADY PARAFIALNEJ w sali katechetycznej.

W Uroczystość Niepokalane Poczęcia NMP 8 grudnia na Mszy św. o godzinie 1700 odbędzie się poświęcenie Cudownego Medalika NMP dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

Z dziećmi przychodzą rodzice i o ile możliwe chrzestni, aby się wspólnie modlić o dobre przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Proszę o nabycie medalików.

Rozprowadzany jest grudniowy numer miesięcznika MARTYRIA  z  kalendarzem na 2016 rok. Numer zawiera : List Bp. na adwent, Tajemnica betlejemskiej noc, Dekalog fundamentem szczęścia, 300-lecie Suwałk, W obronie cywilizacji łacińskiej, Aby zrozumieć synod, Pomoc małżeństwom w kryzysie i inne.

Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ofiary z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia przeznaczone są na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie.

KONGRES MAŁŻEŃSTWA I RODZINY  odbędzie się w Ełku w hali sportowej MOSIR w dniach 9 i 10 grudnia bieżącego roku. Zapraszamy narzeczonych, małżonków, rodziców, kapłanów, osoby pracujące z małżeństwami, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz dobra małżeństwa i rodziny, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych.

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z bloku 14.

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

Ogłoszenia Parafialne 601 na PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU  29.11.2015 R.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

W poniedziałek św. Andrzeja Apostoła

W środę bł. Rafała Chylińskiego

W czwartek św. Franciszka Ksawerego

W piątek św. Barbary  i św. Jana Damasceńskiego

Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia   ostatecznego Jego przyjścia na końcu czasów. Szczególną formą adwentowego przygotowania są roraty – Msza św. ku czci NMP w Adwencie.   Roraty będą zgodnie z naszą polską tradycją rano. Dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w nich przed szkołą – organizacyjnie będzie im łatwiej (trudniej pewnie ze wstawaniem – ale jakiś wysiłek jest konieczny). Jest to optymalna pora również jeśli chodzi o dojazd z poszczególnych wiosek. Przychodząc na roraty otrzymać będzie można kolejne elementy mozaiki  z, której powstanie obrazek .  Oczywiście wszyscy przychodzimy z lampionami  

W następną niedzielę poświęcę wigilijne opłatki. Proszę, aby je rozniesiono w poszczególnych miejscowościach. Dołączone tam też zostanie zaproszenie na adwentowy rekolekcyjny dzień skupienia i spowiedzi zaplanowany na 22 grudnia tj. wtorek.

W niedzielę 6 grudnia po Mszy św. o 1130 spotkanie RADY PARAFIALNEJ w sali katechetycznej.

W Uroczystość Niepokalane Poczęcia NMP 8 grudnia na Mszy św. o godzinie 1700 odbędzie się poświęcenie Cudownego Medalika NMP dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. Z dziećmi przychodzą rodzice i o ile możliwe chrzestni, aby się wspólnie modlić o dobre przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Proszę o nabycie medalików.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedziele. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku numer 14.

 

Ofiary do puszek  na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie będą zbierane w niedzielę 6 grudnia.   Rozprowadzane są  wigilijne świece CARITAS w cenie 6 zł.

W tym tygodniu pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie,  zakonne i misyjne, zwłaszcza do naszej wspólnoty zakonnej Kanoników Regularnych Laterańskich.

W piątek pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu Pana Jezusa za  zniewagi jakie doznaje od ludzi.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, które jest obrazem  jej życie wewnętrznego .

Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im .św. Łazarza w Ełku serdecznie zaprasza na kurs dla opiekunów osób chorych i starszych. Jedna grupa jest w trakcie szkolenia, zbieramy chętne osoby do drugiej grupy. W dobie gdy nasze społeczeństwo się starzeje, a młodzi często wyjeżdżają do pracy za granicę są to bardzo przydatne umiejętności. Szkolenie jest darmowe, dla osób z powiatu ełckiego, pełnoletnich , w szczególności bezrobotnych. Bliższe informacje pod numerami  87 441 70 16 lub 87 441 70 22

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ogłoszenia Parafialne na UROCZYSTOŚĆ J. CHR. , KRÓLA WSZECHŚWIATA (600) 22.11.2015

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

Poniedziałek św. Klemensa I papieża

We wtorek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

W środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej

W czwartek  bł. Jakuba Alberionego

W piątek św. Wirgiliusza i Waleriana

W sobotę św. Zdzisławy patronki żon i matek

 

W liturgii Kościoła w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy uroczystość Pana Jezusa jako Króla Wszechświata. Ma nam ona uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Jego panowanie nie wynika z dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę.

Po Mszy św. Wystawienie Naj. Sakramentu , Litania do NSP  Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Dzisiaj Święto Patronalne Akcji Katolickiej

Dzisiaj czcimy św. Cecylię patronkę śpiewu i muzyki kościelnej

Przypominam, że spotkania przygotowujących się do bierzmowania odbywają się w niedziele po Mszy św. o godzinie 900

O przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 13.

 

Proszę o ofiary na ubezpieczenie kościoła, energię elektryczną i ogrzewanie z adresem ofiarodawcy.

 

W poniedziałek 30 listopada 2015 r. o godzinie 1830 w Ełckim Centrum Kultury w Ełku spotkanie z Grzegorzem Strzemeckim, ojcem siedmiorga dzieci, autorem książki Gender – ideologia państwowa Rzeczypospolitej oraz przedstawicielem Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin.  Stop deprawacji w edukacji. Zapraszamy : rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz tych, którzy myślą o dobru dzieci młodzieży i rodzin.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ogłoszenia Parafialne na XXXIII NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU 15.11.2015 r. (590)

W tygodniu w liturgii :

W poniedziałek  – ŚWIĘTO NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia

We wtorek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

W środę – bł. Karoliny Kózkówny

W czwartek –  bł. Salomei

W piątek –  św. Rafała Kalinowskiego

W sobotę  –  Wspomnienie Ofiarowania NMP

 

Do puszek w niedzielę zebrano  379 zł. Bóg zapłać za ofiary na Syrię.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 11.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata.

 

Proszę o ofiary na ubezpieczenie kościoła, energię elektryczną i ogrzewanie z podaniem adresu ofiarodawcy.

 

W poniedziałek 30 listopada 2015 r. o godz. 18.30 w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Strzemeckim, ojcem siedmiorga dzieci, autorem książki Gender – ideologia państwowa Rzeczypospolitej, oraz przedstawicielem Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin. Zostanie podjęty temat: „stop deprawacji w edukacji i przestrzeni publicznej”. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych problemem jak ochronić właściwe spojrzenie dzieci i młodzieży na płeć i seksualność. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W listopadzie przed sumą  modlitwy za wymienionych zmarłych w wypominkach.

 

KONGRES MAŁŻEŃSTWA I RODZINY  odbędzie się w Ełku w hali sportowej MOSIR w dniach 9 i 10 grudnia bieżącego roku. Zapraszamy narzeczonych, małżonków, rodziców, kapłanów, osoby pracujące z małżeństwami, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz dobra małżeństwa i rodziny, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych.

Pomódlmy się za zmarłego  wczoraj ks. Zenona Skórę kapłana KRL Domu Zakonnego w Krakowie

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

Ogłoszenia Parafialne na XXXII NIEDZIELE ZWYKŁĄ (570)

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

W poniedziałek  Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, katedry biskupa Rzymu, jedna z czterech bazylik większych. Pełna nazwa to: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela,     Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata.

we wtorek św. Leona Wielkiego,

w środę św. Marcina z Tours,

w czwartek św. Jozafata,

w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, I Męczenników Polski.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

Wójt Gminy Ełk  – Pan Tomasz Osewski, oraz dyrektor   Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach  –  Anna Sidorowicz wraz z całą społecznością szkolną mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Stradun i okolicznych  miejscowości na uroczystość obchodów Święta Niepodległości, która odbędzie   w dniu 10 listopada. Według harmonogramu:

 • 930 –  Msza św. w intencji Ojczyzny
 • 1045 – przemarsz kolumny uczestników uroczystości na posesję szkoły
 • 1100 –  uroczystość na posesji szkoły z udziałem orkiestry i kompanii honorowej
 • 1130 -  część artystyczna na hali sportowej.

Zachęcam do modlitwy w tej ważnej intencji jaka jest niepodległość okupiona krwią i życiem naszych przodków. Co to jest wolność to najlepiej wiedzą ci, którzy przeżyli okupację.

Bóg zapłać trzem paniom z bloku 12 za posprzątanie kościoła. Panu Balturszy za użyczenie sprzętu i nielicznie przybyłym do sprzątania obejścia kościoła.

Rozprowadzany jest miesięcznik MARTYRIA.

W następną niedzielę taca na organizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie -2016 r.

W piątek modlimy się za borykających się  z problemami uzależnień i za rozbite małżeństwa.

Przed sumą w listopadzie są modlitwy za wymienionych zmarłych w wypominkach.

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Ogłoszenia Parafialne (1.11.2015r.) ( 370)

Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy dziś w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy, a zarazem modlimy się do tych, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania cieszą się chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w Niebieskiej Ojczyźnie. Codziennie od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do zwykłych warunków zyskania odpustu /spowiedź, Komunia święta. , modlitwa w intencjach Papieża/ dochodzi jeszcze nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Jutro 2 listopada – Dzień Zaduszny – dzień pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy. Msza św. będzie o 720, 900 i  1700. Po Mszy św. o 900 i 1700 procesja  i modlitwy za zmarłych.

Pod chórem są wyłożono karteczki na wypominki i Mszę św. składkową.

Rozprowadzany jest numer listopadowy MARTYRII.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o 900 spotkanie przygotowujących sie do BIERZMOWANIA.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam rodziców, aby pomogli swoim dzieciom, które jeszcze nie odprawiły nowenny dziewięciu pierwszych piątków, do rozpoczęcia i odprawienia dziewięciu  pierwszych piątków.

Za tydzień – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek  na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

Do pracy przy kościele zgłosiło się tylko 2 mężczyzn. Kościół wogóle nie był sprzątany. Posprzątanie kościoła,  zgrabienie i usunięcie liści dalej pozostaje na mieszkańcach  ulicy Nadrzecznej.

Na trud codziennego uświęcania i zbawienia siebie i innych przyjmijmy tera Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne na XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.10.2015 r.  (560) UROCZYSTOŚĆ  POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA.

W tym tygodniu obchodzimy:

w środę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  . Rozpoczął się ostatni tydzień października i nabożeństw różańcowych. Do prowadzenia zapraszam dzieci i młodzież według dni tygodnia:  

poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP

wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP

środa uczniowie klas 5 i 6 SP

czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum

piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych

w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Bóg zapłać za ofiary złożone na misje.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Nuncjatury w Polsce.

Bóg zapłać mieszkańcom Piask za posprzątanie kościoła i przy kościele. Na sobotę zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej do posprzątania liści wokół kościoła i kościoła. Kwiatami przyozdobi pani Chrościelewska.

W listopadzie chrzty będą w drugą niedzielę tj. 8 listopada o 1130

W niedzielę  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH .

Można składać na wypominki  i Mszę św. składkową  za zmarłych . Msza święta składkowa z procesją  będzie 2 listopada o godzinie 900 i o godzinie 1700. Wypominki czytane będą 2 listopada o 830 ,  1630 i w niedziele przed sumą przez cały listopad.

Odpust w oktawie Wszystkich Świętych

 Odpusty są wielkim skarbem Kościoła, z którego warto korzystać. Mamy obecnie do tego okazję. Przypomnijmy, że podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:

stan łaski uświęcającej (  – spowiedź sakramentalna)

przyjęcie Komunii Świętej

modlitwa w intencjach Ojca Świętego  (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario Chwała Ojcu  ”  w intencjach Ojca Świętego )

- brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Rozprowadzane są znicze przez  CARITAS w cenie 3,50 zł z których dochód przeznaczony jest dla najbiedniejszych  .

Po Mszy świętej ( o 900 ) spotkanie z II i III klasą gimnazjum.

Następne spotkanie II i III klasy gimnazjum 8 listopada

Wszystkim Parafianom i Gościom naszej parafii życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu sie modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

  

 

********************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XXIX NIEDZIELE ZWYKŁĄ – NIEDZIELA MISYJNA (550)

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek bł. Jerzego Popiełuszkę – XXXI rocznica jego  męczeńskiej smierci

we wtorek św. Jana Kantego

w środę bł. Jakuba Strzemię

w czwartek św. Jana Pawła II – patrona miasta Ełku

w piątek św. Jana Kapistrana i św. Józefa Bilczewskiego

w sobotę św. Antoniego Marii Clareta

 Dzisiejsza niedziela  nosi nazwę  Niedzieli Misyjnej święto ustanowione przez papieża Piusa XI w 1926 roku  , rozpoczynająca Tydzień Misyjny).  Celem niedzieli misyjnej  jest:

 • - potrzeba gorącej modlitwy o rozwój królestwa Chrystusa na świecie,
 • - troska o zrozumienie przez wiernych potrzeb misyjnych,
 • -.ożywienie gorliwości misyjnej kapłanów i wiernych,
 • - możliwość lepszego poznania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary,
 • - konieczność ofiar materialnych na rzecz misji.

W tym tygodniu w szczególny sposób będziemy modlić się o rozwój dzieła misyjnego.

W ubiegła niedziele do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Jana Pawła II zebrano 445 zł i 40 gr.    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

W przyszłą niedziele taca na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Zbliża się miesiąc listopada – miesiąc modlitwa za zmarłych. Można składać na wypominki i Mszę św. składkową.

18 października świętego Łukasza Patrona Służby Zdrowia . Różaniec w intencji  pracowników Służby Zdrowia.

Dzisiaj po Mszy św. o 900 spotkanie z rodzicami klasy II i III gimnazjum. W następna niedzielę po Mszy św. o 900 spotkanie z klasa II i III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

Miva Polska  przysłała  Dyplom Wdzięczności za ofiary (859 zł) złożone z okazji św. Krzysztofa na środki transportu . /Dyplom w gablotce/.

Na sobotę do  sprzątanie kościoła zapraszam  mieszkańcom Piask.

Rozprowadzane są znicze Caritas w cenie 3,50 zł – dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

 • Nabożeństwo różańcowe:
 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  11.10.2015 r.  (540)

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek  bł. Ojca Beyzyma,

we  wtorek bł. Honorata Koźmińskiego,

w środę św. Małgorzatę Marię Alacoque,

w czwartek  św. Teresę z Avila od Jezusa,

w piątek  św. Jadwigę Śląską,

w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego

 

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE  w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej Msza  (św. o godzinie 1700 w dni powszednie i niedzielę). O prowadzenie różańca zapraszam w poszczególne dni dzieci i młodzież wg dni tygodnia:

 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do  puszek na   Dzieło Nowego Tysiąclecia  – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

W przyszłą  niedzielę  taca na Papieskie Dzieło Misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Również w przyszła niedziele po Mszy św. o godzinie 900 spotkanie z rodzicami klas II i III gimnazjum w kościele

W ubiegłą niedzielę do puszki na duszpasterstwo charytatywne zebrano 111,5 zł.

14 października  Dzień Edukacji Narodowej Nabożeństwo Różańcowe w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Jest do nabycia numer październikowy MARTYRII

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła dla mieszkańców Sajz. Na sobotę zapraszam mieszkańców Piask.

Kurs przedmałżeński

Odbędzie się on w dniach 23-25 października. Rozpocznie się w piątek (23.10) o godz. 18.00 i potrwa do godz. 21.00

W sobotę rozpocznie się o godz. 15.00 i również potrwa do godziny 21.00. (w tym także przerwy na skromny posiłek

W niedzielę rozpocznie się o godz. 17.00 (kaplica nad salkami), o godz. 18.00 Msza św. w kościele i Adoracja Uwielbienia, a po niej wręczenie świadectw ukończenia kursu.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne  na XXVII NIEDZIELE ZWYKŁĄ 4.10.2015 (530)

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie:  w poniedziałek św. Faustyny, w środę Najświętszej Marii Panny Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę Marię  Angelę Truszkowską

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE  w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej Msza  (św. o godzinie 1700 w dni powszednie i niedzielę). O prowadzenie różańca zapraszam w poszczególne dni dzieci i młodzież wg dni tygodnia:

 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do  puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

Przypominam młodzieży o uczestnictwie we Msza św. i miesięcznej spowiedzi potwierdzonej podpisem na indeksie.

Kurs Przedmałżeński w parafii Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się w dniach 23-25 października.
W piątek 23 października rozpocznie się o godz. 18.00. W sobotę i niedzielę o godz. 17.00 Potrwa każdego dnia ok 3 godzin.

11 października czyli w przyszłą niedzielę ofiary do puszek  na :”Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

Rozprowadzany jest nowy numer  miesięcznika  MARTYRIA

Bóg zapłać mieszkańcom Sikor Juskich za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam mieszkańców z Sajz.

Poświecenie RÓZAŃCA dla dzieci z klasy komunijnej w środę we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na wieczornej Mszy świętej.

W Piaskach w dniu wczorajszym został poświęcony KRZYŻ. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim którzy dołożyli wiele starań i ponieśli koszty z tym związane. Jest solidny i pięknie wykony i będzie trwał tam przez dziesiątki lat.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27.09.2015 r. (520)

W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

w poniedziałek wspomnienie św. Wacława,

we wtorek święto Aniołów Michała, Gabriela i Rafała ,

w środę św. Hieronima,

w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

w piątek św. Aniołów Stróżów,

W tym tygodniu przypada I Czwartek ,Piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc Różańca św. Jak co roku w naszym kościele nabożeństwo po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci, młodzieży. O prowadzenie różańca zapraszam w poszczególne dni dzieci i młodzież wg dni tygodnia:

 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

W niedzielę 4 października  ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

Bóg zapłać z posprzątanie kościoła mieszkańcom Malinówki. Na sobotę zapraszam Sikory Juskie .

 

 

****************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  20.09.2015 r.  (510)

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą dziękczynienia za tegoroczne plony.  Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie dzisiejszych Dożynek, za wieniec dożynkowy mieszkańcom Chojniaka, przystrojenie kościoła oraz posprzątanie obejścia mieszkańcom Stradun, za kwiaty , dary ołtarza: świece olejowe , wino mszalne, bieliznę kielichową, sukienki na puszkę, stuły , oraz za dary w naturze : owoce, warzywa,   miód ,ryby, wędliny, nabiał , sękacz, pieczywo  wszystkim,   którzy przeprowadzali zbiórki na te rozliczne dary. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelki trud.

 

Bóg zapłać za ofiary na Klasztor Sióstr Karmelitanek  (181,50 zł ).

Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Środki masowego przekazu (mass media, media, publikatory) – środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu, czyli prasa, radio, telewizja, Internet, …

Pielgrzymka NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ  w STUDZIENICZNEJ odbędzie się 3 października 2015 r. Powitanie pielgrzymów  o godzinie 1000, 1015 Konferencja – Jerozolima – miasto światła, miasto krwi – wygłosi ks. dr Marek Bednarski  – biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, 1100 Nabożeństwo Pokutne – Adoracja Najświętszego Sakramentu  – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 1200 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, 1300 – Agapa.

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza do korzystania z oferty Poradni Rodzinnej i terapeutycznej, która funkcjonuje w Centrum Pomocy Społecznej i Medycznej dla Matki i Dziecka w Ełku ul. Ks. prał. Mariana Szczęsnego 1 ,od 1 września  do 31 grudnia 2015 r., z pomocy mogą korzystać osoby dotknięte przemocą w rodzinie, w tym kobiety / mężczyźni / dzieci; mieszkańcy województwa  warmińsko – mazurskiego. Osoba do kontaktu: Paweł Szczepański; Tel.: 087 441 70 00;  e-mail :  pszczepanski @caritas. Pl.

 

Dzieci i Młodzież przystępuje do sakramentów w swojej parafii. Proszę się dostosować i nie przychodzić w tej sprawie po pozwolenia. Jest to zarządzenie ks. bp. Ordynariusza.

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Malinówki

Idźmy umocnieni Bożym błogosławieństwem w miejsca, do których nas posyła, bądźmy dobrymi robotnikami i nie szczędźmy sił w głoszeniu światu Dobrej Nowiny w swoich środowiskach .

 

**********************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne  na DWUDZIESTĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  13.09.2015 R. (500)

.

Dzisiaj w Gietrzwałdzie główne Uroczystości Odpustowe Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Jutro 14 września – Święto Podwyższenia  Krzyża św.  Należy uporządkować miejsce przy krzyżu , oraz ozdobić i odnowić krzyże

Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci , młodzież i wychowawców.

W piątek św. Stanisława Kostki  – Patrona  Dzieci i Młodzieży . Do patronów młodzieży została zaliczona również Karolina Kózkówna.

Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary  na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych .

Za tydzień 20 września w naszej parafii dzień dziękczynienia za tegoroczne plony czyli DOŻYNKI PARAFIALNE  na Mszy św. o godzinie 1130.

Uroczystości w DWUDZIESTĄ ROCZNICĘ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ STUDENICZAŃSKIEJ w sobotę 19 i w niedzielę 20 września.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wityn. Na sobotę zapraszam mieszkańców Stradun do przygotowania kościoła i obejścia przy kościele na DOŻYNKI PARAFIALNE .

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

***********************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne Na XXIII Niedzielę Zwykłą 6.09.2015 R.  (490)

We  wtorek Święto Narodzenia NMP  . W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej. Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól zaczynano orkę i siew. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj. Na Podhalu święto 8 września nazywano Zitosiewną, gdyż tam sieje się wtedy żyto. W święto Matki Bożej Siewnej urządzano także dożynki. Po Mszy świętej poświęcenie ziarna (także ogrodnicy i sadownicy powinni poświecić ziarna).

We wtorek dożynki DIECEJI EŁCKIEJ W KALINOWIE.  Rozpoczęcie o godzinie 1000 w Kościele Parafialnym.

Za tydzień ofiary do puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

Dzieci klasy II i III maja podbijać indeksy obecności na Mszy św. jak również uczniowie gimnazjum przygotowujący się do BIERZMOWANIA.

Dożynki parafialne w niedzielę 20 września o godzinie 1130 Dary ofiarne: 1.Wieniec  -Chojniak   2. Kwiaty -Janisze , ul. Mickiewicza i Kajki  3. Ryby -Płociczno  4.Owoce  - Miluki  5. Miód -Sajzy 6. Wędliny  - Malinówka  7. Świece olejowe - Piaski  8. Nabiał  - Oracze  9. Sękacz - Wityny  10. Bielizna kielichowa - Przytuły  11. Wino mszalne,- stuły, sukienka na puszkę Krokocie   12. Pieczywo  - Sikory   13. Warzywa  - Świerczewskiego, Słoneczna   14. Wystrój Kościoła i uprzątniecie obejścia przy kościele - Straduny.

Wyjazd pielgrzymów do Gietrzwałdu 12 września  o godzinie 1200 po modlitwie w kościele i błogosławieństwie na drogę . Powrót 13 po uroczystościach. Jest jeszcze cztery miejsca do zajęcia.

Bóg zapłać mieszkańcom Wityny Domki za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z pozostałej części Wityn.

Rozprowadzany jest wrześniowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Pozdrawiam wszystkich starszych i chorych , którzy nie mogą się modlić razem z nami. Przyjmijmy Boże bł. na świętowanie dnia i zbliżający się tydzień .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**********************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  30.09.2015 r.  (480)

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

We wtorek bł. Bronisławę

W czwartek św. Grzegorza Wielkiego

W piątek wspomnienie dowolne bł. Sióstr dziewic i męczennic: Marii Stelli, Sergii, Kanizji Mickiewicz i Towarzyszek Męczennic Nazaretanek

 

1 września 76 rocznica wybuchu II wojny światowej (1939)

 

W sobotę wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty

Dzisiaj spowiedź dla dzieci i młodzieży , aby z Bogiem rozpocząć rok szkolny                                              i katechetyczny.

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 1 września we wtorek o godzinie 815. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci .Proszę rodziców , aby zadbali by dzieci i gimnazjaliści dotarli do kościoła na Mszę św.

W tym tygodniu pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W czwartek w szczególny sposób modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Pierwszy piątek jest dniem w sposób szczególny poświęconym przeżywaniu miłości Bożego Serca. Pomaga w tym uczestnictwo we Mszy oraz przyjmowanie Komunii świętej. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy, gdyż takie było życzenie Pana Jezusa, przekazane św. Małgorzacie Marii. W piątek odwiedziny chorych są osoby, które same nie mogą dostać się do kościoła, ale też nikt ich nie pyta czy może im pomóc w dostaniu się do kościoła i odbyciu spowiedzi .

Pierwsza sobota Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom, zaproponowana przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim.

Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej w Sali katechetycznej.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu w dniach 12 i 13 września. Wyjazd w sobotę 12 września o godzinie 1200 po modlitwie i bł. pielgrzymów w kościele.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła rodzinom par ślubnych na dzisiejszą niedziele, posprzątanie i kwiaty.

Na sobotę zapraszam do sprzątania  mieszkańców Wityny Domki.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 1800

******************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne  na XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  23.09.2015 r. (470)

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

W poniedziałek  ŚWIETO  św. Bartłomieja Apostoła

We wtorek wspomnienie dowolne św. Józefa Kalasantego – kapłana

W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Uroczystość NMP Częstochowskiej, obchodzona 26 sierpnia, ściśle związana jest z sanktuarium maryjnym w Częstochowie, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki. Obraz Matki Bożej do Częstochowy sprowadził Władysław Opolczyk, książę opolski, syn Bolesława II księcia Opolskiego, z zamku w Bełżcu gdzie cieszył się szczególnym kultem wiernych i umieścił w ufundowanym przez siebie klasztorze, do którego sprowadził z Węgier ojców paulinów.

W czwartek  wspomnienie św. Moniki. Pochodziła z rzymskiej rodziny chrześcijańskiej,  , wyszła za mąż za poganina, Patrycjusza, który był urzędnikiem. Urodziła kilkoro dzieci, a wśród nich Augustyna . O jego nawrócenie wylała wiele łez i przez długie lata zanosiła żarliwe modlitwy do Boga o jego nawrócenie. Św. Monika jest patronką kobiet chrześcijańskich, matek, wdów, kobiet zamężnych, tych, które przeżywają kłopoty małżeńskie i nieudane małżeństwa, kobiet, które zawiodły się na dzieciach lub mają z dziećmi kłopoty.

 W piątek św. Augustyna , bp, i doktora Kościoła, filozofa, teologa, organizatora życia kościelnego, zakonodawcy. Zycie zakonne naszego zgromadzenia oparte jest na regule napisanej przez św. Augustyna.  W kościołach naszego zakonu w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. nawiedzenie kościoła stan łaski uświecającej, Komunia święta i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

W sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jan Chrzciciela

W przyszłą niedziele spowiedź przed rozpoczęcie roku szkolnego przed i w czasie Mszy świętej

Doroczna pielgrzymka do Grabnika w niedzielę 30 sierpnia.

Bóg zapłać mieszkańcom Oracz kolonia za sprzątniecie kościoła, kwiaty i ofiarę na Mszę św. w intencji mieszkańców, która zostanie odprawiona 8 listopada o godzinie 1130.

Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu   dniach 12 i 13 września. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

Chrzty w tym miesiącu ze względu na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 6 września. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę 5 września o godzinie 1800.

Spotkanie rady parafialnej w niedzielę 30 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 900.

Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzę błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień. Pozdrawiam wszystkich ludzi chorych i starszych, którzy nie mogli się z nami modlić.

 

******************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne  na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16.08.2015 r. (460)

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

poniedziałek św. Jacka , prezbitera,

w środę Rocznica Poświęcenie Kościoła Katedralnego,

w czwartek  wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux,

 w piątek  św. Piusa X,

w sobotę Wspomnienie Naj. MP Królowej

Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.

Polecajmy w naszych modlitwach przebywających na wakacjach i urlopach, aby nie zapomnieli o chrześcijańskiej godności.

Bóg zapłać Paniom z Oracz za dokładne  posprzątanie kościoła.

Na sobotę zapraszam mieszkańców  – Oracze Kolonia

************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne       (450) na XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 9.08.2015 R.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Kapłański Diecezji Ełckiej

Miesiąc sierpień jest miesiącem powstrzymania się od napojów  alkoholowych.

W tym tygodniu w sobotę – 15 sierpnia  – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej)

Błogosławieństwo ziół i kwiatów (APF s. 408). W Uroczystość Wniebowziecia obowiązuje uczestnictwo we Mszy świętej.

15 sierpnia  Rocznica Cudu nad Wisłą (1920), Dzień Wojska Polskiego.

Bóg zapłać mieszkańcom Oracz  od 1 do 20 numeru za posprzątanie kościoła. Na piątek zapraszam do sprzątania od 20 numeru.

 

Julia Rafałowska, Rzym-kat., panna zamieszkała Piaski- zapowiedź II  /09.08/15

i Stawiecki Tomasz, Rzym-kat., kawaler zamieszkały Ełk

 

 Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami  zobowiązany jest  zgłosić do kancelarii parafialnej

 

Ogłoszenia Parafialne  na XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  2.08.2015 r.   (440)

Na    Akcję św. Krzysztofa z poświęcenia pojazdów przekazano na środki transportu dla misjonarzy  – 859 zł. Na zakon Sióstr Karmelitanek do puszki zebrano 142.  Zł

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek Msza św. pierwszo piątkowa rano o 720 i wieczorem o 1700. Niewiele dzieci w ubiegłym roku odprawiło nowennę pierwszych piątków. Zachęcam rodziców , aby pomogli swoim dzieciom rozpocząć i odprawić  dziewięć pierwszych piątków.

Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej odbędzie się 8 sierpnia. O godzinie 1000 powitanie pielgrzymów,

Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godzinie 1730

DIECEZJALNE DOŻYNKI A.D. 2015 odbędą się 8 września  (wtorek) 2015 r. w parafii pw. wniebowzięcia NMP w Kalinowie. Początek o godzinie 1000

Za tydzień taca na Fundusz Kapłański Diecezji Ełckiej.

W poniedziałek zostali  ugoszczeni pielgrzymi zdążający na Jasna Górę dzięki ofiarom złożonym na tace 19 lipca  , pomocy żywnościowej pana  Hryniewieckiego i ofiarnej pracy pań ; Wiśniewskiej, Czerech, Fiedorowicz i Wyszomirskiej.

W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego.

W ogólnopolskie Apostolstwo Trzeźwości rok 2015 poświęcony jest dzieciom. Hasło, które towarzyszy podejmowanym inicjatywom abstynenckim i trzeźwościowym, brzmi: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

Gmina Ełk organizuje letni wypoczynek dla dzieci rolników z terenu Powiatu Ełckiego w formie półkolonii i koloni. Zainteresowani mogą zasięgnąć szczegółów pod numerem 508863211.-Tomasz Bartnik  i w gablocie parafialnej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła dla mieszkańców Miluk.  Na sobotę zapraszam mieszkańców Oracz od 1 do 20 numeru.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Podlecki Tomasz ,Rzym-kat. Kawaler zamieszkały Piaski

i Kowalewska Dorota Rzym-kat. Wdowa zamieszkała Piaski  – zapowiedź II /02.08.

 

Julia Rafałowska, Rzym-kat., panna zamieszkała Piaski- zapowiedź I  /02.08/15

i Stawiecki Tomasz, Rzym-kat., kawaler zamieszkały Ełk ul.

 

 Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami  zobowiązany jest  zgłosić do kancelarii parafialnej

 

********************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne  na XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  26.07.2015r. (430)

Przy wyjściu  z kościoła zbierane są ofiary na Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, z góry dziękuję za ofiary .

Dzisiaj dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom z okazji św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Zbliża się miesiąc sierpień – miesiąc dobrowolnej rezygnacji z wszelkich napojów alkoholowych – nazywany jest miesiącem trzeźwości.

Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na kupno pojazdów dla misjonarzy jak: rowery, motocykle, samochody terenowe, łodzie, traktory, silniki, ambulanse…

MIVA  Polska POLSKIM MISJONARZOM W 2014 ROKU  zrealizowała  72 prośby od polskich misjonarzy i misjonarek z 35 krajów świata. Przekazane fundusze – 1.312 484 zł na:

 • 30 samochodów; 3 busy; jeden ambulans
 • 9 motocykli; 10 motorowerów. 1 quad;
 • 2 łodzie z silnikiem,
 • Jeden skuter śnieżny
 • 1 traktor;
 • 256 rowerów;

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

We wtorek 28 lipca 2015 r. po rannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXIII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasna Górę. Pielgrzymi  zakończa pielgrzymkę 11 sierpnia Mszą święta.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Podlecki Tomasz ,Rzym-kat. Kawaler zamieszkały Piaski

i Kowalewska Dorota Rzym-kat. wdowa zamieszkała Piaski  – zapowiedź pierwsza /26.07.

 

Markowska Paulina Agnieszka, panna zamieszkała Oracze

i Nowikowski Marcin, kawaler zamieszkały Ełk ul. Piękna /26.07.2015 /

Zapowiedź pierwsza.  / Zapowiedź druga./

Podlecki Andrzeja , Rzym-kat. kawaler zamieszkały Piaski

I  Elbich Anna Maria , Rzym – kat. , panna zamieszkała Ełk ul. Jana Pawła II

Zapowiedź druga./   /26.07.2015 r/

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami  zobowiązany jest  zgłosić do kancelarii parafialnej

 

 

************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.07.2015 r. (420)

Dzisiaj w Gibach uroczystości w 70 rocznicę Obławy Augustowskiej.

Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na ugoszczenie pielgrzymów podążających do Częstochowy. Prosimy o większe ofiary.

Przypominam o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Wielu wróci wypoczętych , ale z obciążonym sumieniem grzechami zaniedbania Msz świętej i innymi bo zrobili sobie wakacje do przykazań.

W sobotę 25 lipca św. Krzysztofa , patrona kierowców i podróżujących. Ze względów praktycznych błogosławieństwo pojazdów  mechanicznych w niedzielę po Mszach  świętych. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia na placu będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry.

W przyszłą niedziele ofiary do puszek na Zakon Sióstr Karmelitanek

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Płociczna .

Rozprowadzany jest wakacyjny numer MARTYRII

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Markowska Paulina Agnieszka, panna zamieszkała Oracze

i Nowikowski Marcin, kawaler zamieszkały Ełk ul. Piękna

Zapowiedź pierwsza.  / Zapowiedź pierwsza.

Podlecki Andrzeja , Rzym-kat. kawaler zamieszkały Piaski

I  Elbich Anna Maria , Rzym – kat. , panna zamieszkała Ełk ul. Jana Pawła II

Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami  zobowiązany jest  zgłosić do kancelarii parafialnej

***********************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  12.07.2015 r.  (410)

Dziś w naszej parafii przeżywamy UROCZYSTOŚĆ  70- LECIA ŚWIECEŃ KAPŁAŃSKICH DOSTOJNEGO JUBILATA KS. JÓZEFA KĄCKIEGO.

27 lipca  (poniedziałek) przez naszą parafię będzie przechodzić piesza pielgrzymka do Częstochowy. Jak co roku zatrzyma się u nas na odpoczynek i obiad. W związku z tym proszę w najbliższą niedzielę o większą ofiarę do koszyka. Przeznaczona będzie na podjęcie i ugoszczenie pielgrzymów. Niech każdy z nas chociaż w ten sposób ma udział w przyjęciu pielgrzymów i spełnieniu wobec nich uczynku miłosierdzia.

Uroczystość  odpustowa ku czci Matki Bożej z Góry Karmel odbędzie się w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych dn. 16 lipca 2015 r. o godzinie 1830, której przewodniczył będzie J. Eksc. Ks. Bp Jerzy Mazur. Uroczystość zostanie poprzedzona  okolicznościowym triduum o godzinie 1830 w poniedziałek, wtorek i środę.

W niedzielę 26 lipca zbiórka do puszki na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Witynach.

15 lipca rozpoczęcie XXV międzynarodowej pieszej pielgrzymki do NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia z Suwałk do Wilna.

Rozprowadzany jest wakacyjny numer MARTYRII.

W sobotę 18 lipca  X Diecezjalna pielgrzymka kobiet do sanktuarium w Rajgrodzie.

Bóg zapłać mieszkańcom Krokoci za posprzątanie kościoła i obejścia. Na sobotę zapraszam mieszkańców Płociczna .

Życzę radosnego przeżywania Dnia Pańskiego i bł. Bożego na nadchodzący tydzień.

Zanieście błogosławieństwo wszystkim, którzy nie mogli modlić się z nami. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

**************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na 14 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ    5.07.2015 r.  (400)

Na potrzeby Stolicy Apostolskiej w poniedziałek zebrano 62 zł

Diecezjalne spotkanie wszystkich rodzin, a zwłaszcza Teściowych w Lipsku 11 lipca . Msza święta będzie sprawowana o godzinie 1100

12 lipca uroczystą Mszę dziękczynna za 70 lat kapłaństwa będzie celebrował Ks. Józef Kącki o godzinie 1130. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej bardzo  bardzo rzadkiej Uroczystości Jubileuszowej.

Dnia 15 lipca 2015 r. wyruszy XXV Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godzinie 700 w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Zgłaszać się na pielgrzymkę można telefonicznie, pod numerem: (87) 567-18-26, kom.: 668-596-774, lub e-mail: suwałki-wilno@salezjanie.pl.

X Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie . Program pielgrzymki: 1030 przywitanie pielgrzymów,1045 – konferencja, 1145 – modlitwa Różańcowa, 1230 Msza św., 1400 – agapa, 1500 – Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dnia 19 lipca o godzinie 1200 w Gibach uroczystości upamiętniające 70 rocznicę Obławy Augustowskiej.

6 sierpnia wyrusza z Warszawy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od lat w ramach pielgrzymki Warszawskiej pielgrzymuje grupa prowadzona przez księży i kleryków z naszego Zakonu. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu podanym na plakacie wywieszonym w gablocie.

Trwają zapisy na XXIII Ełcką pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę. Zapisy w katedrze ełckiej. Dokładne informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

Od 8 do 14 lipca grupa 700 stypendystów – studentów Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie uczestniczyła w obozie formacyjnym w naszej diecezji.

Rozprowadzany jest wakacyjny numer   MARTYRIA (lipiec – sierpień)

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła paniom z Janisz. Na sobotę zapraszam mieszkańców z Krokoci. Trzeba będzie posprzątać także przy kościele.

Przypominam o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej .

 

 

**********************************************************

 

Ogłoszenia Parafialne  . (390)

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  28.06.2015 r.

Jutro Uroczystość  św. Apostołów Piotra i Pawła .Taca z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można uzyskać w tym dniu przez pobożne odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając  katedrę św. Wojciecha , albo bazylikę mniejsza w Augustowie lub Sejnach.

Dzisiaj  ofiary zbierane do puszek na fundusz duszpasterski młodzieży ełckiej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej Zaprasza wszystkich Chorych i Niepełnosprawnych na Diecezjalny Dzień Chorego, który odbędzie się 4 lipca (sobota). Organizowany jest wyjazd autokarowy z Ełku. Koszt 20 zł. Zapisy oraz bliższe informacje u ks. Janusza Niedźwieckiego, Kapelana 108 Szpitala Wojskowego w Ełku tel. 606828774 lub u P. Haliny Iwaszko tel. 798988070.

W dniach 4 – 5 lipca (sobota – niedziela) 2015 r. na Wzgórzu Św. Brunona w Giżycku odbędzie się  „Rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach. Msza św. będzie sprawowana 4 lipca o godzinie 1900 na Wzgórzu Św. Brunona.

Mieszkańcy Giżycka 99 lat temu oddając hołd wielkiemu misjonarzowi wznieśli na Wzgórzu Świętego Brunona żeliwny krzyż. Miejscowi ewangelicy ustawili go na pamiątkę 900-lecia męczeńskiej śmierci biskupa. Ta wielka uroczystość odbyła się 30 października 1910r. Na krzyżu umieszczono napis: „Dzielnemu niemieckiemu misjonarzowi, który jako pionier na Mazurach zginął wraz z 18 towarzyszami 9 marca 1009 roku za Chrystusa i jego królestwo, śmiercią męczeńską, szlachetnemu Brunonowi z Kwerfurtu ku uczczenia pamięci. Kościół ewangelicki Leca 1910”. Obecnie tablica ta znajduje się w kościele ewangelickim przy pl. Grunwaldzkim w Giżycku.

Diecezjalne spotkanie wszystkich rodzin, a zwłaszcza Teściowych w Lipsku 11 lipca . Msza święta będzie sprawowana o godzinie 1100

12 lipca uroczystą Mszę dziękczynna za 70 lat kapłaństwa będzie celebrował Ks. Józef Kącki o godzinie 1130. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej bardzo  bardzo rzadkiej Uroczystości Jubileuszowej.

6 sierpnia wyrusza z Warszawy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od lat w ramach pielgrzymki Warszawskiej pielgrzymuje grupa prowadzona przez księży i kleryków z naszego Zakonu. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu podanym na plakacie wywieszonym w gablocie.

Wakacji od Mszy św. nie ma. Składam podziękowanie dla nauczycieli za pomoc w zorganizowaniu Mszy świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Przytuł. Na sobotę zapraszam mieszkańców z Janisz.

Niech błogosławieństwo kapłana umocni nas w wierze.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne   na XII Niedziele Zwykłą (380)

W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W sobotę 27 czerwca Matki Bożej Nieustającej Pomocy   patronki najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki.

Nabożeństwo do NSPJ w niedzielę i dni powszedniepo wieczornej Mszy św.

Diecezjalny Dzień Młodzieży    i zakończenie peregrynacji Krzyża ŚDM  w Ełku w sobotę 27 czerwca.

8.00 – modlitwa w katedrze

10.00 – rozpoczęcie dnia młodzieży (plac św. Jana Pawła II)

12.00 – Eucharystia (plac Jana Pawła II)

Po Mszy świętej agapa, po agapie wspólna zabawa i koncert hip-hopowej grupy „Rymcerze”

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i przekazanie symboli ŚDM do  archidiecezji białostockiej

Pielgrzymka KRZYŻA stanowi formę duchowego przygotowania do ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY. Święty Jan Paweł II do młodzieży niosącej krzyż do bazyliki św. Piotra  powiedział:    „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”. Od tego momentu KRZYŻ  wędruje po całym świecie, gromadząc miliony młodzieży. Od  Niedzieli Palmowej 2003 roku obok KRZYŻA światowych dni młodzieży pielgrzymuje  IKONY „SALUS POPULI ROMANI” – Ocalenia Ludu Rzymskiego. Krzyż i Ikona  nie przychodzą tylko do młodzieży, ale do każdego człowieka, nawet tego, który został odrzucony przez społeczeństwo, którego czyny przekreśliły  jego życie w oczach innych.                                                                                                                  

 

Symbole ŚDM , a więc KRZYŻ i IKONA będą u Sióstr Karmelitanek 25 czerwca od godziny 2000 do 700 rano.

Bóg zapłać mieszkańcom nowego osiedla za posprzątanie kościoła na niedzielę.  Na sobotę zapraszam do sprzątania mieszkańców Przytuł.

Gminne Zrzeszenie LZS w Ełku organizuje letni wypoczynek dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń KRUS w dnia 30 czerwca 12 lipca. Szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.

Są kasety z filmem z nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej i miesięcznik MARTYRIA

Msza św. na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w piątek o godzinie  815  . Spowiedź przed zakończeniem roku w czwartek od godziny 1630

W niedzielę ofiary do pusze na fundusz duszpasterski młodzieży ełckiej.

W kaplicy leśnej w Malinówce w lipcu i sierpniu Msze święte sobotnie o godzinie 1930. Pierwsza Msza święta będzie 4 lipca.

*************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne   na X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ     7.06.2015 r.  (360)

 1. Jutro XVI Rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej patrona miasta Ełku
 2. Trwa 0ktawa Bożego Ciała. Wieczorna Msza św. z procesja wokół kościoła o ile dopiszą wierni. Zachęcam do licznego udziału w oddawaniu czci Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
 3. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków. (APF s. 406).
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej wystawieni Najświętszego Sakramentu Litania  do NSPJ i Akt wynagrodzenia. Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Ełku w   kościele NSPJ  (Duży kościół) odpust parafialny.
 5. W piątek Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 6. Z racji uroczystości kościelnej post nie obowiązuje.
 7. Bóg zapłać za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy zaangażowali się w budowę i dekorowanie czterech ołtarzy oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: ministrantom,  , panom niosącym baldachim, nagłośnienie  , dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym poduszki, młodzieży niosącej różaniec, kobietom niosącym chorągwie, a także Policji za zabezpieczenie ruchu na drodze.
 8. Rozprowadzany jest nowy numer miesięcznika MARTYRIA. Są tam miedzy innymi artykuły: Całun Turyński – relikwia Chrystusowej męki, Cudowny Medalik – na chwalę Boga, Tato gdzie jesteś, Rozpalić zapał misyjny i inne.
 9. Zbierane są do puszki ofiary na pomoc dla 24 Jakuba , który stracił ręce i potrzebne są mu protezy. Sama rodzina nie jest w stanie ich zakupić, ale przy wspólnej pomocy braci w wierze można mu pomóc w ich nabyciu. Prawdziwa wiara objawia się w czynach.
 1. Przypominam, że o chorych , którzy nie mogą sami przyjść do kościoła należy zadbać i udostępnić im możliwość spowiedzi i Komunii świętej przez zgłoszenie do księdza proboszcza.
 2. Jest do nabycia film z nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Częstochowskiej. Piękna pamiątką z tego wielkiego wydarzenia , które jest co 25 lat tzn. co pokolenie.
 3. Kościół na dzisiejszą niedzielę nie był sprzątnięty. To przykre , że nikt z całej ulicy Świerczewskiego nie przyszedł. Na sobotę powtórnie proszę mieszkańców z ulicy Świerczewskiego o posprzątanie kościoła.

 

Zapowiedzi przedślubne: Lekenta Marta, panna zamieszkała Oracze   i Juszkiewicz Daniel, kawaler zamieszkały Ełk ul. Sikorskiego zapowiedz II

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić do kancelarii parafialnej.

 

***********************************************************************

Ogłoszenia Parafialne   na NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  31.05.2015 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ.
 2. Od jutra nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. Po wioska tradycyjnie odprawiać nabożeństwo przy krzyżu lub kapliczce. Zachęcam czcicieli Serca Jezusowego do udziału w tym nabożeństwie.
 3. W tym tygodniu pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. Przypominam, że o chorych , którzy nie mogą sami przyjść do kościoła należy zadbać i udostępnić im możliwość spowiedzi i Komunii świętej przez zgłoszenie do księdza proboszcza.
 5. W tym tygodniu wielka uroczystość w czwartek– Boże Ciało. Tak jak w ubiegłym roku procesja eucharystyczna pójdzie ulicami Stradun. Trasa procesji przebiegać będzie od kościoła do ul. 1 Maja i tam przy krzyżu byłby 1 ołtarz dalej drogą główną w kierunku Ełku i za mostem skręcimy w ul Nadrzeczną, tam przy blokach drugi ołtarz, następnie na ul Mickiewicza i Strażacką i przy tamtejszym krzyżu i kapliczce ołtarz trzeci i dalej ul. Kościuszki za kościołem powrót na plac przykościelny i tu czwarty ołtarz przy grocie Matki Bożej. O wykonanie i przystrojenie ołtarza proszę na ul. Nadrzecznej mieszkańców tejże ulicy, przy Mickiewicza i Strażackiej tak samo, a przy pierwszym krzyżu pozostałych mieszkańców Stradun ul. Kajki i Domki, Szkolnej, 1 Maja, Kościuszki, Świerczewskiego i Słonecznej. Natomiast czwarty ołtarz ubiorą w tym roku mieszkańcy Piask. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Bardzo proszę o przystrojenie domów okien emblematami religijnymi, uprzątnięcie i dekorację trasy procesji.
 6. Proszę mężczyzn do niesienia baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki z klas 3, 4 i 5 do niesienia poduszek, dziewczynki do sypania kwiatów. Dzieci Rocznicowe przychodzą w swoich strojach. W ustawieniu procesji proszę o pomoc osoby, które zajmowały się w ostatnich latach. Do niesienia różańca proszę młodzież bierzmowaną w tym roku.
 7. Zbiórka  ministrantów  w środę na godz. 1600 obecność obowiązkowa –sprawa organizacji procesji Bożego Ciała.
 8. W sobotę Nowenna Dziewięciu pierwszych sobót – tematem jest  „Parafia”.
 9. Pani Bieńko zamieszkała w Ełku przy ul. Jana Pawła II 9/15 prosi o pomoc w leczeniu 24 letniego syna Jakuba, który w pracy stracił obie ręce. Pani Bieńko posiada  wszelkie potrzebne zezwolenia, aby publicznie zwrócić się o pomoc.  Prawie wszystkie parafie podjęły akcje pomocy przez zbieranie ofiar do puszek. Chodzi o zakup protez. Nad całością czuwa Diecezjalna Caritas.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. Na sobotę zapraszam mieszkańców  z ulicy Świerczewskiego.

Zapowiedzi przedślubne: Lekenta Marta, panna zamieszkała

Oracze   i Juszkiewicz Daniel, kawaler zamieszkały Ełk ul. Sikorskiego zapowiedz I

 

Zapowiedzi przedślubne: Grajewska Iwona, panna zamieszkała
Oracze   i Jegielski Bartosz, kawaler zamieszkały Ełk ul. 11 listopada zapowiedz II

 

*************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na

 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24.05.2015 r (340)

1. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św.

2. Jutro Uroczystość Głównej Patronki Diecezji –  NMP Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świąt. Rano Msza św. o 900 i wieczorem o 1700

3. Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

4.     30 maja – Dzień Dziecka – Festyn Rodzinny w Ełku.

5. W niedzielę 31 maja o godzinie 1000 Msza św. w pierwsza rocznice Komunii świętej.

Spowiedź: dzieci ,rodziców , chrzestnych i rodzeństwa w sobotę od godziny 1600. Do spowiedzi należy przygotować się starannie z książeczki .

6. Jest film na DVD z nawiedzenia MB w Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej.

8.Katecheza przed chrztem w sobotę po wieczornej Mszy św.

9. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Słonecznej za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedzielę. Do sprzątania na sobotę zapraszam rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej.

 

Zapowiedzi przedślubne: Grajewska Iwona, panna zamieszkała
Oracze   i Jegielski Bartosz, kawaler zamieszkały Ełk ul. 11 listopada zapowiedz I

 

  Sadowska Paulina ,Rzym-kat. panna zamieszkała Oracze.
  i Duba Błażej, Rzym.-kat.kawaler zamieszkały Ełk ul. Słowackiego zap. II
Nowosielski Rafał, Rzym.kat. zamieszkały Wityny.
i Połajkowska Renata Monika Rzym-kat. zamieszkała Wityny  zap. II
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić do urzędu parafialnego.

 

 

***********************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne  na UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO  17.05.2015 r.  (330)

W dniu dzisiejszym obchodzimy przeniesioną z czwartku UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO  .

Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Jezusa oraz Jego triumfem. Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu przebywał wśród uczniów.  W obecności uczniów Jezus uniósł się w górę i zniknął. Wniebowstąpienie Jezusa dokonało się własną mocą. „Nikt nie wstąpił do nieba poza Tym, który z nieba zstąpił, Synem Człowieczym, który jest w niebie”.

Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.-

Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii świętej 31 maja o godzinie 1000

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium  Matki Bożej w Studzienicznej  23 – 25 maja 2015 r. Dokładny program uroczystości odpustowych jest w gablocie.

W ubiegłą niedzielę do puszki zebrano  na pomoc dla Nepalu 894 zł / dwie ofiary po 100 zł/

Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Bóg zapłać państwu Cybula za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Na sobotę zapraszam parafian z ulicy Słonecznej.

Zapowiedzi przedślubne:
  Sadowska Paulina ,Rzym-kat. panna zamieszkała Oracze.
  i Duba Błażej, Rzym.-kat.kawaler zamieszkały Ełk ul. Słowackiego zap. I
Nowosielski Rafał, Rzym.kat. zamieszkały Wityny.
i Połajkowska Renata Monika Rzym-kat. zamieszkała Wityny  zap. I
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić do urzędu parafialnego.

 

Królowo nieba , wesel się ,allelujaBo Ten, któregoś nosiła, allelujaZmartwychwstał jak powiedział, allelujaMódl się za nami do Boga, alleluja.V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, allelujaR. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja. Módlmy się:Boże, któryś przez zmartwychwstanie Syna, SwegoPana Naszego Jezusa Chrystusa Świat uweselic raczył, daj nam prosimy,                  abyśmy przez Jego Rodzicielkę Pannę Maryję dostąpili Radości życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego.

**********************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na VI  NIEDZIELE WIELKANOCY  10.05.2015 r. (320)

W poniedziałek , wtorek i środę   dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe.

Dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za głodujących

Tradycja dni krzyżowych ma już ponad 1500 lat. Narodziła się we Francji. Kiedy około 450 roku kraj ten nawiedziły gwałtowne klęski żywiołowe, święty Mamert( V w.), biskup Vienne nad Rodanem, nakazał odprawianie procesji błagalnych na trzy dni przed Wniebowstąpieniem. W następnych latach urodzaje były bardzo pomyślne. Ten zwyczaj po synodzie w Orleanie w 515 roku rozszerzony został na całą Galię, a w 816 roku wprowadził je do liturgii rzymskiej papież Leon III.          Podczas takich procesji śpiewa się litanię do Wszystkich Świętych i tzw. suplikacji – pieśni błagalnych o ochronę przed klęskami żywiołowymi i innymi nieszczęściami. Dniami modlitw o urodzaje są: 25 kwietnia – wspomnienie św. Marka Ewangelisty, 15 maja – wspomnienie św. Izydora Oracza, a także 19 lub 25 maja – wspomnienie świętego Urbana, papieża, patrona rolników

W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego.

Zbliża się kolejna rocznica zamachu na życie   Jana Pawła II

W piątek 15 maja pierwsza rocznica nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu naszej parafii  . Postarajmy się swoja obecnością na Mszy świętej o 1700 w piątek podziękować za wszelkie łaski jakie otrzymaliśmy przez Jej wstawiennictwo. (ma też być film do nabycia z nawiedzenia)

Za tydzień taca na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

Dzisiaj  zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Jest to akcja we wszystkich diecezjach Polski.  Postarajmy się pomóc  ludziom dotkniętym  straszliwym nieszczęściem, którzy pozostali bez żadnych środków . Nie mają mieszkań, odzieży , żywności,  wody i potracili   najbliższych  członków rodziny.      /MARTYRIA do nabycia/

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedzielę mieszkańców ulicy Kościuszki

Zmarła mam ks. Tomasza Franieczka polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz., Zdrowaś Maryja.., Wieczny odpoczynek racz

 

Królowo nieba , wesel się ,allelujaBo Ten, któregoś nosiła, allelujaZmartwychwstał jak powiedział, allelujaMódl się za nami do Boga, alleluja.V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, allelujaR. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja. Módlmy się:Boże, któryś przez zmartwychwstanie Syna, SwegoPana Naszego Jezusa Chrystusa Świat uweselic raczył, daj nam prosimy,                  abyśmy przez Jego Rodzicielkę Pannę Maryję dostąpili Radości życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na V  NIEDZIELE WIELKANOCY 3.05.2015 r.  (310)

Dzisiaj przeżywamy doroczną  UROCZYSTOŚĆ  ODPUSTOWĄ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI .

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

W piątek 8 maja  – Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – głównego patrona naszej ojczyzny z racji uroczystości kościelnej nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św.

Dzisiaj zbiórka do puszek na zakon kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

We wtorek 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana naszego zakonu. Po Mszy św. litania do świętego i ucałowanie relikwii św. Stanisława.

W przyszłą niedzielę tj. 10 maja zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Jest to akcja we wszystkich diecezjach Polski.  Postarajmy się pomóc  ludziom dotkniętym  straszliwym nieszczęściem, którzy pozostali bez żadnych środków . Nie mają mieszkań, odzieży , żywności,  wody i potracili   najbliższych  członków rodziny.

Jest do nabycia nowy numer miesięcznika MARTYRIA

Uczniowie klasy II Gimnazjum zapraszają na obejrzenie wystawy pt: „Jestem człowiekiem od poczęcia”

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedzielę. Na sobotę do sprzątania zapraszam mieszkańców z trzeciej części ulicy Kościuszki

Zapowiedzi przedślubne

Zyskowski Andrzej, kawaler zamieszkały Miluki

Mitros Anna, panna , zamieszkała Ełk ul. Tuwima  – zapowiedź druga.  /3.05.2015  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić do urzędu parafialnego.

 

Królowo nieba , wesel się ,allelujaBo Ten, któregoś nosiła, allelujaZmartwychwstał jak powiedział, allelujaMódl się za nami do Boga, alleluja.V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, allelujaR. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja. Módlmy się:Boże, któryś przez zmartwychwstanie Syna, SwegoPana Naszego Jezusa Chrystusa Świat uweselic raczył, daj nam prosimy,                  abyśmy przez Jego Rodzicielkę Pannę Maryję dostąpili Radości życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

************************************************************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne NA IV NIEDZIELE WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA 26.04.2015 r. (300)

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę NIEDZIELI DOBREGO PASTERZA  Jest okazją do refleksji nad sprawą powołań : kapłańskich i zakonnych. Brak powołań jest widomym znakiem zaniku ducha modlitwy i ofiary pośród wiernych. Ciesząc się z licznych powołań w naszej Ojczyźnie  i dziękując za nie  Bogu, otaczajmy serdeczną modlitwą każde rodzące się powołanie, sprzyjajmy mu słowem zachęty i utwierdzeniem . Upraszajmy Boga o dobre powołania i z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek rozpoczynamy maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 1700. Do udziału w nabożeństwie zapraszam wszystkich parafian. W poszczególnych wioskach nabożeństwa odbywają się przy miejscowych krzyżach, kapliczkach. Dzieci i młodzież z całej parafii uczestniczyć będzie w szczególny sposób w wyznaczone dni tygodnia: dzieci klas 0, 1 i 2 w poniedziałki; klasy 3 i 4 – wtorki; 5 i 6 – środy, 1 i 2 gimnazjum – czwartki; klasa 3 gimnazjum i pozostała młodzież – w piątki. Zapraszam.

3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to patronalne święto naszej parafii – odpust parafialny. Msza św. o godz. 900 i 1300   Główna Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 1300. Bardzo proszę o udział w tej uroczystości. Zaproszeni zostali księży z dekanatu, wy zaproście swoje rodziny, najbliższych, którzy może kiedyś mieszkali w naszej parafii, a teraz są już w Ełku czy gdzie indziej. Proszę mężczyzn do niesienia baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki z klas 3, 4 i 5 do niesienia poduszek młodsze również do sypania kwiatów. Do niesienia różańca proszę młodzież.

W  piątek i sobotę okazja do spowiedzi świętej ,przed i w czasie Mszy świętej rano i wieczorem, aby można było zyskać odpust z okazji PATRONALNEGO ŚWIĘTA. (przypominam obchodzącym pierwsze piątki, aby nie zaniedbali może już ostatniego piątku.)

Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedziele. Na sobotę zapraszam drugą część mieszkańców z ulicy Kościuszki

Zapowiedzi przedślubne

Zyskowski Andrzej, kawaler zamieszkały Miluki

Mitros Anna, panna , zamieszkała Ełk ul. Tuwima  – zapowiedź pierwsza.  /26.04.2015  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić do urzędu parafialnego.                                                                                                                                                Niech Chrystus Dobry Pasterz, umocni naszą nadzieję i ufność w obietnicę zbawienia, a przyjęcie  Bożego błogosławieństwa niech stanie się dla nas wsparciem w pójściu za Chrystusem

 

Królowo nieba , wesel się ,allelujaBo Ten, któregoś nosiła, allelujaZmartwychwstał jak powiedział, allelujaMódl się za nami do Boga, alleluja.V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, allelujaR. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja. Módlmy się:Boże, któryś przez zmartwychwstanie Syna, SwegoPana Naszego Jezusa Chrystusa Świat uweselić raczył, daj nam prosimy,                  abyśmy przez Jego Rodzicielkę Pannę Maryję dostąpili Radości życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

******************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na III Niedziele Wielkanocy   19.04.2015 r.  (290)

Do nabycia MARTYRIA  kwietniowa i kleryckie pismo „Cor unum”

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę BIBLIJNEJ  ROZPOCZYNA TYDZIEN BIBLIJNY.  Temat Tygodnia: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego.  Celem Tygodnia Biblijnego,  jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzenie większego zainteresowania jego lekturą, w rodzinach jako spotkanie z żywym     słowem Bożym na co dzień.  .

Dzisiaj na dodatkowej Mszy św. o 1300 będziemy się modlić o opiekę św. Krzysztofa dla kierujących pojazdami .

Bóg zapłać za ofiary złożone w niedziele Miłosierdzia Bożego na CARITAS diecezjalną.

W czwartek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski i naszej diecezji. W Ełku uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha. Rozpoczęcie w kościele NSPJ w Ełku – godzina 1700 – Nieszpory, a następni procesja do katedry i uroczysta Msza św.

Bóg zapłać mieszkańcom Piask za wysprzątanie kościoła . Ponieważ przy ulicy  Kościuszki jest dość duże mieszkańców dlatego proszę o podzielenie się na trzy części. Na sobotę do sprzątania zapraszam mieszkańców pierwszej części.

Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas pomocą w dawaniu świadectwa o Zmartwychwstałym Chrystusie.

 

 

 

 

Królowo nieba , wesel się ,allelujaBo Ten, któregoś nosiła, allelujaZmartwychwstał jak powiedział, allelujaMódl się za nami do Boga, alleluja.V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, allelujaR. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja. Módlmy się:Boże, któryś przez zmartwychwstanie Syna, SwegoPana Naszego Jezusa Chrystusa Świat uweselic raczył, daj nam prosimy,  abyśmy przez Jego Rodzicielkę Pannę Maryję dostąpili Radości życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na II Niedziele Wielkanocy czyli Uroczystość  Miłosierdzia Bożego (280)

W II Niedzielę Wielkanocy obchodzimy uroczystość Bożego Miłosierdzia. Główne uroczystości odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia w Ełku. Uroczystej Mszy św. o godz. 1500, poprzedzonej Koronka do Bożego Miłosierdzia, będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki. Wszyscy są zaproszeni do udziału w tej uroczystości.

Św. Jan Paweł II zapytany, jak się modli, odpowiedział: „Wypraszam Boże miłosierdzie dla całego świata” Natomiast Ojciec św. Franciszek zaprasza, aby głosić miłosierdzie Pana Boga wszędzie. Dlatego też w Uroczystość Miłosierdzia Bożego Biskup Ełcki zachęca , aby we  wszystkich kościołach, a szczególnie Sanktuariach naszej diecezji o godz. 1500 modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Ksiądz biskup zachęca również, aby w duchu papieża Franciszka „wyjść na ulice”, aby odmówić modlitwę, o którą prosił Chrystus św. siostrę Faustynę – Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zgromadźmy się na ulicach miast, przy blokach, w miejscach najbardziej uczęszczanych, przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, a także w gronie rodzinnym. Niech to będzie świadectwo naszej wiary w Jezusa Miłosiernego .

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas  71 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tace w dniu dzisiejszym przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

O godzinie 1500 w kościele KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszam serdecznie na to nabożeństwo. Zrezygnować z filmów czy innych rozrywek, aby  skorzystać z obfitości Bożego Miłosierdzia, które każdemu człowiekowi jest bardzo potrzebne.

W przyszłą niedzielę o 1300 Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

Do sprzątania  , na sobotę zapraszam pierwsza część Piask ponieważ  nie przyszli sprzątać i kościół na dzisiejsza niedzielę jest nieposprzątany.

Ojciec posłał Syna, a Syn posyła nas. Idźmy i głośmy Jego Zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo .

                                                                        

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  2015 r. (270)

Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzę radości, pokoju ducha i chrześcijańskiego optymizmu. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Niech radość poranka wielkanocnego dotrze do każdego ludzkiego serca.

Dziękuję za złożone życzenia świąteczne, dziękuję za dary przekazane z okazji święcenia pokarmów  i owoce  sobotę.. Dziękuję Wam za pamięć i modlitwę szczególnie w dniu kapłańskiego święta – w Wielki Czwartek.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w żywe uczestnictwo przeżycia Triduum Paschalnego. Za przygotowanie świątyni, grobu Pańskiego, jego wystrój  . Bóg zapłać wszystkim uczestnikom adoracji za to, że towarzyszyli Chrystusowi w Jego dziele odkupienia. Dziękuję za włączenie się w uświetnienie procesji rezurekcyjnej.

Jutro drugi dzień świąt. Składka przeznaczona jest na KUL.

Przyszła niedziela zwana też białą, przewodnią obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona będzie na Caritas diecezjalną.

Dziękuję za sprzątnięcie kościoła mieszkańcom  Sajz na najbliższą sobotę proszę  pierwszą część mieszkańców Piask   .

Do nabycia przed kościołem Martyria i kleryckie pismo Cor unum

 

Cybula  Marta, panna zamieszkała Oracze , parafia tutejsza i

Cybula Tomasz, kawaler zamieszkały w Drygałach ul. Grunwaldzka  , parafia MB Częstochowskiej , zapowiedź druga.

 

Tomasz Surynt , stanu wolnego  zamieszkały Malinówka Wielka

i Julia Maslova ,stanu wolnego  zamieszkała w Niemczech, Oer-Erkenschwick, Kampstrasse    zapowiedź druga.

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w wieczności.


 

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową (260)

6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

2015-03-29

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

 

Ostatnie już w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz.1130.

Bóg zapłać za ofiary zebrane na kwiaty do grobu Pańskiego.

Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie  800

Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w środę o godzinie 1730

Chrzty dzieci w pierwsze święto o godzinie 1130.

Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku w naszym kościele o godz. 1800.

Wielki Czwartek  jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku, gdy nie sprawuje się ofiary Mszy św. Centrum liturgii stanowi adoracja krzyża, ucałowanie ran Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota Wigilia Paschalna – poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 1900. Prosimy na ten dzień wziąć ze sobą świece. Są do nabycia paschaliki po 2 zł.

W obrzędach Triduum Paschalnego, tj. w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty obowiązkowo bierze udział młodzież gimnazjalna.

Adoracje Najświętszego Sakramentu: w Wielki Czwartek po nabożeństwie wieczornym do godz. 2100.

W Wielki Piątek adoracja od godz. 800, a po nabożeństwie wieczornym do godz. 2100.

Do adoracji Chrystusa w grobie wieczorem zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, a zwłaszcza młodzież pracującą i studiującą. (Dz. 57) „…Nowenna do Miłosierdzia Bożego,( którą mi kazał Jezus napisać i odprawiać przed świętem Miłosierdzia). rozpoczyna się w Wielki Piątek.

Obchodzący pierwsze piątki będą mogli przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię świętą na wieczornej liturgii.

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 800.  Po nabożeństwie wieczornym adoracja do godz. 2100.

Porządek adoracji: Pana Jezusa w ciemnicy adorują Róże Różańcowe i parafianie z poszczególnych miejscowości:

W Piątek Róże Różańcowe:

9 – 10 – Straduny

10 – 11 – Płociczno i Krokocie

11 – 12 – Miluki i Wityny

12 – 13 – Oracze

13 – 14 – Sajzy i Piaski

14 – 15 – Przytuły, Janowo, Rydzewo

15 – 16 – Malinówka i Sikory

16 – 17 – Chojniak

W Wielką Sobotę adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim mieszkańcy poszczególnych miejscowości, rodzice wraz z dziećmi:

8 –   9 – ul. Kajki, Domki, Kościuszki

9 – 10 – Płociczno i Krokocie, Miluki

10 – 11 – ul. Nadrzeczna

11 – 12 – Wityny

12 – 13 – ul. Świerczewskiego i Słoneczna

13 – 14 – Oracze

14 – 15 – Piaski i Sajzy

15 – 16 – Chojniak

16 – 17 – ul. Mickiewicza, 1 Maja, Strażacka, Szkolna

17 – 18 – Malinówka, Sikory, Przytuły, Janowo, Rydzewo

18 – 19 – wszyscy inni, którzy nie mogli przyjść wcześniej

Ministranci przychodzą i adorują cały dzień wg własnego grafiku.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Stradunach o godz. 900 Serdecznie prosimy, aby  przychodząc do kościoła na poświęcenie pokarmów nie zapomnieć o najważniejszym, że jest to dom Boży, że trwa adoracja Chrystusa w grobie. Proszę o tym przypomnieć swoim bliskim, krewnym, zwłaszcza tym, którzy rzadko, a być może wcale nie chodzą do kościoła.

Poświęcenie pokarmów w poszczególnych wioskach:

930 – Wityny

940 – Oracze

1000 – Piaski

1015 – Sajzy

1100 – Sikory

1115 – Malinówka

1130 – Przytuły

1145 – Janowo

1200 – Chojniak

1240 – Krokocie

1300 – Płociczno

1320 – Miluki

Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 700. Proszę mężczyzn do niesienia krzyża, figury Zmartwychwstałego, baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki z klas 3, 4 i 5 do niesienia poduszek, a z klas 1 i 2 do sypania kwiatów w bieli. Proszę zatroszczyć się o to by dziewczynki miały co sypać! W ustawieniu procesji proszę o pomoc osoby, które zajmowały się tym w ostatnich latach. Do niesienia różańca proszę młodzież. Przed i po procesji proszę stosować się do wskazówek osoby kierującej procesją.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła pierwszej części mieszkańców Sajz, na święta proszę o posprzątanie drugą część Sajz.

 

19 kwietnia Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego o godzinie 1300

 

Zapowiedzi przedślubne:                                                                                                                                                                        Mikołajczyk Bogdan, kawaler zamieszkały Kopijki par. Wiśniowo Ełckie                                                i Bielecka Anna, panna zamieszkała Oracze           –   zapowiedź druga.

Cybula  Marta, panna zamieszkała Oracze , parafia tutejsza i

Cybula Tomasz, kawaler zamieszkały w Drygałach ul. Grunwaldzka  , parafia MB Częstochowskiej , zapowiedź pierwsza.

 

Tomasz Surynt , stanu wolnego  zamieszkały Malinówka Wielka

i Julia Maslova ,stanu wolnego  zamieszkała w Niemczech, Oer-Erkenschwick, Kampstrasse 31  zapowiedź pierwsza

 

 

Do nabycia kwietniowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Na ten czas szczególnej refleksji nad miłością Boga do nas, miłością aż po krzyż, niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w tym, abyśmy w całym rozgardiaszu przedświątecznym nie zagubili istoty świąt wielkanocnych. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

Komentowanie jest wyłączone