Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu  – 29.03.2020 r.

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONOWIRUSEM

Do 11 kwietnia włącznie nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. W Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawiające posługę.

Dlatego Msza św. w naszym kościele będzie odprawiana według przyjętych intencji bez udziału wiernych.

Kościół nasz jest w ciągu dnia otwarty dla modlitwy prywatnej. 

Zachęcam wszystkich do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, pozostania w domu i oglądania transmisji Mszy świętych w telewizji, za pośrednictwem Internetu lub słuchania ich przez radio.

  • Proszę sprawy kancelaryjne załatwiać jedynie drogą telefoniczną ( 505 056 327 ) i pocztą elektroniczną ( pawel-gren@wp.pl ) gdyż kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania.
  • Proszę wszystkich Parafian, aby o godz. 15.00,w Godzinie Miłosierdzia każdego dnia odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego w miejscach przebywania z prośbą o oddalenie epidemii koronowirusa w naszym kraju. Proszę również, aby każdego dnia o 20.30 całymi rodzinami klękać do modlitwy Różańcowej jednocząc się z całą Polską na modlitwie, zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi losy naszej Ojczyzny i Świata. W czasie odmawiania Różańca zachęcam, aby na znak jedności i solidarności zapalić gromnicę. W tym szczególnym czasie umieśćmy wizerunki i figury Matki Bożej w oknach naszych domów.
  • Zachęcam do słuchania Rekolekcji Wielkopostnych w Radiu 5 w dniach 29-31.03.2010 r. Poprowadzi je biskup pomocniczy diecezji ełckiej – Adrian Galbas SAC. Transmisja o godz. 11.15, powtórka o godz. 17.15. Droga Krzyżowa na antenie Radia 5 w piątek o godz. 19.00.
  • Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościele. Tekst obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu znajduje się na końcu ogłoszeń. Tekst mogę wysłać również drogą elektroniczną. Proszę o kontakt ( pawel-gren@wp.pl )
  • Z naszej rodziny parafialnej pan Bóg powołał do siebie + Janinę Jarosz z Sikor. Polećmy zmarłą oraz wszystkich wiernych zmarłych z naszych rodzin, naszej parafii, zmarłych w wyniku epidemii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  • Proszę o przyjęcie powyższych reguł z pełną powagą, zrozumieniem i daleko idącą duszpasterską odpowiedzialnością. Uszanujmy decyzje władz motywowane troską o powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii. Ufamy, że sytuacja ustabilizuje się w nieodległym czasie. A my powrócimy do normalnej działalność i spokojnej posługi. Z tęsknotą wyczekuje końca, aby z powrotem powitać Was w kościele.
  • Proszę o modlitwę za naszą Parafię, Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią. Naszą nadzieją i obroną jest ufna modlitwa do Boga oraz troskliwa opieka Matki Najświętszej.
  • Ofiary na bieżące utrzymanie parafii można przekazać na konto parafii przelewem bankowym. Za zrozumienie i przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

  •  nr konta: BANK PKO

  • 55 1020 2892 0000 5502 0522 5968 

Wszystkich Was ogarniam modlitwą i proszę o modlitwę

oraz z serca błogosławię

ks. proboszcz Paweł Greń CRL

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU

PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący rozpoczyna znakiem krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy odpowiadają:

Amen. 

Zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: 

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.  

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18:

Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie.  W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.”   

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33:

Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza: „Jezus powiedział do swoich uczniów:  «Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie:  co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane».”  

Po odczytaniu tekstu przewodniczący rozpoczyna modlitwę Ojcze nasz., Zdrowaś Maryjo oraz Wierzę w Boga.

Na zakończenie przewodniczący odmawia modlitwę:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.  

Wszyscy odpowiadają:

Amen

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy odpowiadają:

Przy łamaniu chleba. Alleluja.  

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało  w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie  i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. 

 Wszyscy odpowiadają:

Amen.

Ojciec rodziny lub przewodniczący kończy znakiem krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy odpowiadają: Amen.

 

MODLITWA DO ODMAWIANIA PODCZAS EPIDEMII 

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Komentowanie jest wyłączone.