Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia 671 Parafialne na IV NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU  26.03.2017 r.

 

Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę -Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście – introitu: Laetera , Jerusalem. Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarz swe dzieci.

Caritas rozprowadza PASCHALIKI NA STÓŁ WIELKANOCNY po 6 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie najbiedniejszych.

Trwa przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA po mszy św. o godzinie 900.

We wtorek 21 marca zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych i zakończyli rekolekcje pojednaniem z bliźnimi i Bogiem w sakramencie pokuty. Bóg zapłać Dyrekcji i Nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji, jak i Rodzicom, którzy dołożyli starań, aby ich dzieci uczestniczyły w rekolekcjach.

Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130. Dzisiaj Gorzkie Żale po sumie. Za udział w nabożeństwach pasyjnych tj. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jest do nabycia marcowy numer miesięcznika „MARTYRIA”

Bóg zapłać mieszkańcom 2 części Sajz za wysprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam mieszkańców pierwszej części Piask.

W przyszła niedzielę koronka do Bożego Miłosierdzia o 1500 zapraszam .

9 kwietnia rozpoczęcie sezonu motocyklowego Msza św. o godzinie 1300.

8 kwietnia w Giżycku na wzgórzu św. Brunona MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ o godzinie 2000.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

Kino ECK zaprasza na seanse 1 i 2 kwietnia na film  „Zerwany kłos” na godzinę 1700. Rezerwacja telefoniczna  biletów: 87/621 71 56. Więcej informacji www.kino.eckl.pl

Przypominam o zadbaniu o ludzi chorych , którzy nie mogą sami dojść do kościoła, aby się wyspowiadali i przyjęli Komunię św. wielkanocną.

Na rozpoczęty tydzień prac i zajęć przyjmijcie błogosławieństwo Boże.

 

Ogłoszenia 670 Parafialne na TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 19.03.2017 r.

Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.  . Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Wszystkich , którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą brać udziału we Mszy świętej, ani w rekolekcjach powinni być zgłoszeni, aby kapłan mógł ich odwiedzić , wyspowiadać i mogli przyjąć Komunię świętą. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek 15 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej . Rodziców proszę , aby zainteresowali się udziałem swoich dzieci w rekolekcjach. Niektórzy podpisali deklarację , że będą wspierać w przygotowaniu do bierzmowania, ale to tylko deklaracja, bo nie wszyscy przychodzą na spotkania przygotowujące do bierzmowania.

Rekolekcje głosi ks. Dawid Kover nasz współbrat z Ełku.

Nabożeństwa pasyjne tj. GORZKIE ŻALE w niedziele po Mszy świętej  i DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszy świętej wieczornej.

Po Mszy św. o 900 przygotowanie do BIERZMOWANIA.

W ubiegłą niedziele do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny   zebrano 393 zł . Bóg zapłać za złożone ofiary.

W sobotę 25 marca w Katedrze Ełckiej uroczysta Msza św. Dziękczynna 25 rocznica utworzenia diecezji Ełckiej o godzinie 900, a następnie w EŁCKIM CENTRUM KULTURY okolicznościowa konferencja naukowa pt. JUBILEUSZ 25-LECIA DIECEZJI EŁCKIEJ, która rozpocznie się o godzinie 1030 Ełckie Centrum Kultury ul. Wojska Polskiego 47

Rozprowadzany jest nowy numer miesięcznika MARTYRIA. / 25 lat diecezji, Wystawa szat zabytkowych, Rozważanie wielkopostne, Słowo ks. bp. Mazura do chorych, Relacja z pobytu ks. bp. Mazura w Tanzanii – odwiedziny misjonarzy, Obrzezanie co to jest, Kobieta we współczesnym świecie, 350 lecie kamedułów , Św. Józef codzienny nasz święty…

Z racji III Niedzieli WP, uroczystość (z 19 marca) św. Józefa Oblubieńca NMP zostaje przeniesiona na poniedziałek  (20 marca) . Msza św. w intencji ks. Solenizanta Józefa Kąckiego zostanie odprawiona w poniedziałek 20 marca o godzinie 1100. Zapraszam do modlitwy w intencji Czcigodnego Solenizanta

Bóg zapłać mieszkańcom pierwszej części Sajz za posprzątanie kościoła .  Na sobotę 25 marca zapraszam drugą część mieszkańców Sajz.

 

Ogłoszenia 669 Parafialne na DRUGĄ NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 12.03.2017 r.

Nabożeństwa pasyjne tj. GORZKIE ŻALE w niedziele po Mszy świętej  i DROGA KRZYZOWA w piątki po Mszy świętej wieczornej. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami. W szczególny sposób zachęcam dzieci i młodzież do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Każdy katolik powinien zrobić sobie jakieś postanowienie na Wielki Post. Ofiarować Bogu jakieś zobowiązanie.

Po Mszy św. o 900 przygotowanie do BIERZMOWANIA.

Dzisiejsza niedziela „Ad Gentes” jest – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Ofiary składane do puszek z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

Rozprowadzany jest nowy numer miesięcznika MARTYRIA. / 25 lat diecezji, Wystawa szat zabytkowych, Rozważanie wielkopostne, Słowo ks. bp. Mazura do chorych, Relacja z pobytu ks. bp. Mazura w Tanzanii – odwiedziny misjonarzy, Obrzezanie co to jest, Kobieta we współczesnym świecie, 350 lecie kamedułów , Św. Józef codzienny nasz święty…

Za tydzień 19 marca rozpoczynają się REKOLEKCJE PARAFIALNE. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Wszystkich , którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą brać udziału we Mszy świętej, ani w rekolekcjach powinni być zgłoszeni, aby kapłan mógł ich odwiedzić , wyspowiadać i mogli przyjąć Komunię świętą.

Z racji III Niedzieli WP, uroczystość (z 19 marca) św. Józefa Oblubieńca NMP zostaje przeniesiona na poniedziałek  (20 marca) .

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kościuszki za posprzątanie kościoła . Na sobotę 18 marca zapraszam parafian z Sajz od  numeru pierwszego do połowy.

 

Ogłoszenia  668 Parafialne na I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 5.03.2017 r.

W środę POPIELCOWĄ rozpoczęliśmy WIELKI POST. Nabożeństwa pasyjne tj. GORZKIE ŻALE w niedziele po Mszy świętej  i DROGA KRZYZOWA w piątki po Mszy świętej wieczornej. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami. W szczególny sposób zachęcam dzieci i młodzież do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Każdy katolik powinien zrobić sobie jakieś postanowienie na Wielki Post. Ofiarować Bogu jakieś zobowiązanie.

Po Mszy św. o 900 przygotowanie do BIERZMOWANIA.

W środę 8 marca Dzień Kobiet. W swoich modlitwach polecajmy je Bogu i opiece Matki Najświętszej, aby pamiętały o wielkiej godności i posłannictwie .

W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

Dzisiaj o godzinie 1500 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła drugiej na dzisiejsza niedzielę. Na sobotę 11 marca zapraszam do sprzątania mieszkańców trzeciej części ul. Kościuszki.

 

Rekolekcje parafialne rozpoczną się w trzecia niedzielę postu tj. 19 marca. Każdego katolika obowiązuje przystąpienie do spowiedzi i Komunii świętej przynajmniej raz w roku. Okres Komunii św. wielkanocnej rozpoczął się w Środę Popielcową. Wszystkich, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą brać udziału we Mszy św. , ani w rekolekcjach powinni być zgłoszeni, aby kapłan mógł je odwiedzić  wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą.

Ogłoszenia 667 Parafialne na VIII niedziele w ciągu roku 26.02.2017 r.

Dziś po Mszy św. o 900 spotkanie dla przygotowujących się do BIERZMOWANI.

Na sumie poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu rozpoczęcie  Wielkiego Postu (okresu 40 dni przygotowania paschalnego).   Przez symboliczny gest posypania głów popiołem w środę podczas liturgii   wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W środę Popielcowa obowiązuje post ścisły od 18 do 60 roku. Czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Od 14 do 18 roku i od 60    wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych . Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie.   Okres Wielkiego Postu trwa od ŚRODY POPIELCOWEJ do Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ. W tym okresie katolicy w duchu umartwienia i głębszego przeżywania okresu Męki Pańskiej powstrzymują się od zabaw i dyskotek. Wtorek jest ostatnim dniem udziału w zabawach i dyskotekach. O 2400 rozpoczyna się ŚRODA POPIELCOWA i przeciąganie zabawy jest przekroczeniem przykazania. Od wierzących wymaga to postawy wyznania swojej wiary przez przyznanie się, ze od północy już się nie bawię.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W Środę Popielcową 1 marca przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny

Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o godz. 1000  i 1800 ze względu na powracających z pracy i szkoły.

Od najbliższego piątku, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątek będzie to Droga Krzyżowa o godz. 1730,a w niedzielę Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św. na przemian – raz po 900, raz po 1130. Za udział w GORZKICH ŻALACH  oraz   DRODZE KRZYŻOWEJ można uzyska odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane są trzy warunki:

1) spowiedź sakramentalna;

2) komunia św.;

3) modlitwa w intencji Papieża.

Zapraszam do licznego udziały w tych nabożeństwach pokutnych. Po DRODZE KRZYŻOWEJ będą rozdawane obrazki i potwierdzanie w indeksie obecności pieczątką

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła I części mieszkańców przy ulicy Kościuszki . Na sobotę  zapraszam mieszkańców z II części ulicy Kościuszki.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Proszę rodziców , aby zatroszczyli się o swoje pociechy i  ułatwili im udział w spowiedzi i Mszy świętej pierwszopiątkowej.

Jest do nabycia  miesięcznika MARTYRIA.

 

Ogłoszenia 667 Parafialne na VII NIEDZIELE ZWYKŁĄ 19.02.2017 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek świętego Piotra Damianiego, b, dK,

w środę ŚWIĘTO  Katedry św. Piotra Apostoła,  w tym dniu odpust zupełny mogą zyskać wierni, którzy nawiedzając katedrę świętego Wojciecha w Ełku, pobożnie odmówią modlitwę Ojcze nasz … i Wierzę w Boga…

w czwartek wspomnienie św. Polikarpa, b, m i bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

W niedzielę 26 lutego rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Słonecznej za posprzątanie kościoła i udekorowanie.

Na sobotę zapraszam część pierwsza z Kościuszki  (Kościuszki podzielona jest na 3 częśći)

W niedzielę 26.02.2017 r. po Mszy św. o 9oo spotkanie przygotowujących się do BIERZMOWANIA.

Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. w niedziele 26.02.2017 r. po Mszy św. o godzinie 1130. Zapraszam rodziców i chrzestnych. Będziemy modlić się o dobre przygotowanie do I spowiedzi i godnego przyjęcia Komunii świętej.

KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO odbędzie się 6.03.2017  w Ośrodku Zdrowia ul. Nadrzeczna 17/ w Stradunach od 14:00 do 16:00 zapisy w Ośrodku Zdrowia (87) 619-64-22  lub osobiście.

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie mogli się modlić z nami. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

 

 

Ogłoszenia (665) Parafialne na VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.02.2017 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek św. Cyryla mnicha i Metodego bp. Patronów Europy,

w piątek Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów.

Jest do nabycia lutowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Bóg zapłać mieszkańcom bloku 11 za posprzątanie kościoła.  Na sobotę zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Słonecznej.

Pozdrawiam wszystkich starszych i chorych, którzy nie mogli się z nami modlić. Przyjmijcie błogosławieństwo Boga Trójjedynego na nadchodzący tydzień pracy.

 

Ogłoszenia 664 Parafialne na V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  5.02.2017 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy,

w środę św. Hieronima Emilianiego i św. Józefinę Bakhity,

w piątek św. Scholastykę,

w sobotę NMP z Lourdes.

Dzisiaj błogosławieństwo chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty.

Dzisiaj o godzinie 1500 KORONKA do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes z racji Światowego Dnia Chorego zapraszam : chorych, osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawnych na okolicznościowe nabożeństwo z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych, oraz indywidualnym  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem po Mszy św.  Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. Ustanowienie Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem dla całego Kościoła powszechnego, aby poświecić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i ciele.

We wtorek 7 lutego dzień imienin J. E. ks. bp. Romualda Kamińskiego. Postarajmy się wesprzeć modlitwami w Jego posłudze biskupiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła dla mieszkańców bloku 10  z Chojniaka. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 11 (Chojniak).

 

Ogłoszenia 663 Parafialne na IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ   29.01.2017 R.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

we wtorek 31 św. Jana Bosko ,

w czwartek ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (MB Gromnicznej),

w piątek św. Błażeja   – za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. tego dnia o godz. 900  i 1700. Na Mszę św. przynosimy świece gromniczne, które poświęcimy. To święto jest przez Kościół obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w ten dzień przeznaczona będzie na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

Bóg zapłać za sprzątnięcie świątyni mieszkańcom Chojniaka  od 1 do 9 numeru. Na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 10.

W pierwszą niedzielę KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godzinie 1500. Zapraszam do licznego udziału.

W poniedziałek odwiedziny kolędowe parafian przy ulicy Świerczewskiego od godziny 1300

 

Ogłoszenia 662 Parafialne na III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  22.01.2017 r.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy , męczenników z Pratulina,

we wtorek  – św. Franciszka Salezego,

 

w środę –  Nawrócenie św. Pawła Apostoła,

 

 w czwartek –  św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek bł. Jerzego Matulewicza,

 

w sobotę  – św. Tomasza z Akwinu

 

W środę zakończenie tygodnia modlitw o Jedność Chrześcijan

26 stycznia Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce.

W niedziele 29 stycznia Światowy Dzień Chorych na trąd.   Światowy Dzień Chorych na Trąd – święto ustanowione z inicjatywy francuskiego podróżnika, poety i dziennikarza Raoula Follereau jest obchodzony od 1954 roku, w ostatnią niedzielę stycznia

 

Odwiedziny kolędowe  z błogosławieństwem rodzin i domostwa:

Poniedziałek 23.01.2017 r. Nadrzeczna : 11 od 1300 , a następnie  1 Maja

Wtorek : Nadrzeczna 12   od godziny 1300

Środa : Nadrzeczna  13 od godziny 1300, a następnie Szkolna

Czwartek : Nadrzeczna 14 od 1300, a następnie   Strażacka

Piątek : Nadrzeczna    15 od  1300

Sobota : Nadrzeczna 16 i 17  od godziny 900

Poniedziałek 30.01.2016 : Świerczewskiego  od 1300

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam Chojniak od 1 do 9 numeru.

Pozdrawiam wszystkich chorych i cierpiących, którzy nie mogli modlić się razem z nami.

 

Ogłoszenia 661 Parafialne na II NIEDZIELE ZWYKŁĄ 15.01.2017 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek św. Antoniego,

w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara,

w piątek św. Fabiana papieża, w sobotę św. Agnieszkę

Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

We wtorek XX Dzień Judaizmu. Dzień Judaizmu – święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, obchodzone corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę.

18 stycznia rozpoczyna się  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W ramach Tygodnia odbywa się na całym świecie szereg konferencji, spotkań i nabożeństw organizowanych przez Rady Ekumeniczne, Konferencje Episkopatów i inne organy Kościołów różnych krajów.

We wtorek XIV rocznica śmierci śp. J.E. ks. bp. Edwarda Eugeniusza Samsela .

Bóg zapłać mieszkańcom Malinówki za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam Sikory Juskie.

Odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem rodzin i domostwa.

Poniedziałek Oracze od 900,

wtorek   Oracze od 1300,

środa  Chojniak  od 1 do 9 numeru  , od  godziny 900

Czwartek  Chojniak 10  od godziny 900    

 piątek Chojniak 11 od godziny 900 , Janiszepiątek od godziny 1500

sobota ul. Nadrzeczna od 1- 10  od godziny 900

 

 

 

Ogłoszenia 660 Duszpasterskie NA NIEDZIELE CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2017

Dzisiejsza niedziela kończy okres NARODZENIA PAŃSKIEGO. Zgodnie z tradycja pozostaniemy przy śpiewaniu kolęd do 2 lutego.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na sobotę zapraszam druga część mieszkańców Malinówki.

Wizyta duszpasterska  – odwiedziny rodzin z błogosławieństwem kolędowym.

Poniedziałek  od 900 Wityny Domki  od 1500 dalszy ciąg ulicy Kościuszki

Wtorek od  900  Wityny po prawej stronie w kierunku Ełku

Osiedle w kierunku Malinówki 1530: Dębowa ,Sosnowa, Jarzębinowa…

Środa  Mickiewicza od 900

Czwartek  Kajki od 900   od 1500 Kajki domki

Piątek  Miluki od 1400

Sobota  Oracze Kolonia od 900

Niech bł. Boże utwierdzi nas w zachowaniu zobowiązań chrzcielnych.

Pozdrawiam wszystkich starszych i chorych ,którzy nie mogli się z nami modlić .

OGŁOSZENIA 659 DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1.01.2017 r.

Sobór w Efezie (431) ogłosił, że Maryja jest Matką Boga Bogarodzicą (Theotókos), i ta wiara Kościoła znajduje wyraz w modlitwach dnia dzisiejszego. Maryja poczęła za sprawą Ducha Świętego Jednorodzonego Syna Bożego i zachowując chwałę dziewictwa, wydała światu Światłość Przedwieczną, Jezusa Chrystusa naszego Pana, Dawcę życia. Dzień nowego roku staje się  pierwszym świętem maryjnym w liturgii rzymskiej.

Dziś Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Europejskie Spotkanie Młodzieży w duchu Taze w Rydze.

Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój jest okazją do przeżywania ekumenicznej wspólnoty we wszystkich miejscach oraz przypomina o potrzebie pielęgnowania pokoju w ludzkich sercach, domach, wspólnotach i społeczeństwie.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500. Zapraszam do licznego udziału.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli. Obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa  kadzidła i kredy. Ofiary z uroczystości przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W następną niedziele Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

Bóg zapłać drugiej części mieszkańców Piask za posprzątanie i udekorowanie kwiatami kościoła . Na sobotę zapraszam mieszkańców Malinówki od 1 numery do połowy.

Kolęda: poniedziałek  od 900 Malinówka

wtorek : Płociczno   od 900

środa : Kokocie  od 900

czwartek : Przytuły  od 900

sobota ul. Kościuszki od 900

Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim parafianom i miłym gościom naszej parafii, aby rozpoczęty rok 2017 był czasem pokoju, radości, dobrego zdrowia, nieustannej nadziei, głębokiej wiary, dostatku materialnego, obfitych łask Bożych, a Matka Boża niech weźmie nas wszystkich pod swoja opiekę i wyprasza nam potrzebne łaski u swojego Syna. Niech Pan was błogosławi i strzeże . Szczęść Boże

Zapowiedzi przedślubne:

Murawski Sebastian, kawaler, wyznania Rzym-Kat. Zamieszkała ul. Nadrzeczna

i

Ewelina Milena Łojewska , panna, wyznania Rzym-Kat. Zamieszkała Obiecanowo par. św. Brata Alberta Maków Mazowiecki. Zapowiedź druga.

 

 

Ogłoszenia 658 na św. Szczepana 26.12.2016 r.

 

Dziś św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. W tym dniu tradycyjnie odbywało się poświęcenie owsa.

We wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina ku czci św. Jana Ap. I Ewangelisty.

W czwartek 28 Święto Młodzianków Męczenników.

W piątek ŚWIETO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji święta kościelnego post nie obowiązuje. Na wieczornej Mszy świętej o godzinie 1700 bł. Małych dzieci wraz z rodzicami.

W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Wieczorem nabożeństwo okolicznościowe dziękczynno-przebłagalne.

W niedzielę 1 stycznia  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Kolęda czyli wizyta duszpasterska – środa 28.12.2016 r. Sajzy od godziny 900

Czwartek 29.12.2016 r. Piaski od godz. 900

 Piątek 30.12.2016 r. Sikory Juskie od 900

 Sobota 31.12.2016 r. ul. Słoneczna od 900 Proszę o zawiezienie i przywiezienie księdza.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami pierwszej części mieszkańców Piaski. Na sobotę zapraszam do sprzątania drugą część mieszkańców Piask .

Rozprowadzany jest numer grudniowy miesięcznika MARTYRIA

Bóg zapłać  panom: Krzysztofowi Wilczyńskiemu, Świerczyńskiemu i jego pomocnikowi za przygotowanie szopki i dekoracje, oraz ministrantom za pomoc w udekorowaniu szopki i wymianę obrusów na ołtarzach pani Agnieszce.

Zapowiedzi przedślubne:

Murawski Sebastian, kawaler, wyznania Rzym-Kat. Zamieszkała ul. Nadrzeczna

i

Ewelina Milena Łojewska , panna, wyznania Rzym-Kat. Zamieszkała Obiecanowo par. św. Brata Alberta Maków Mazowiecki. Zapowiedź pierwsza.

Ogłoszenia 657 Parafialne na Boże Narodzenie 2016 r. 25.12.2016 r.

 

Dziś św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. W tym dniu tradycyjnie odbywało się poświęcenie owsa

We wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina ku czci św. Jana Ap. I Ewangelisty.

W czwartek 28 Święto Młodzianków Męczenników.

W piątek ŚWIETO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji święta kościelnego post nie obowiązuje. Na wieczornej Mszy świętej bł. Małych dzieci wraz z rodzicami.

W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Wieczorem nabożeństwo okolicznościowe dziękczynno-przebłagalne.

W niedzielę 1 stycznia  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim naszym parafianom i miłym gościom naszej parafii najserdeczniejsze życzenia: Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i pomyślności na każdy dzień, obfitości łask od Dzieciatka, aby Chrystus rodził się w słowach pełnych dobroci, życzliwym spojrzeniu, w codziennym trudzie, w waszym zmęczeniu, w znaku przyjaźni i pojednania, i w codziennej modlitwie.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Murawski Sebastian, kawaler, wyznania Rzym-Kat. Zamieszkała ul. Nadrzeczna

i

Ewelina Milena Łojewska , panna, wyznania Rzym-Kat. Zamieszkała Obiecanowo par. św. Brata Alberta Maków Mazowiecki. Zapowiedź pierwsza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia 656 Parafialne na CZWARTĄ NIEDZIELĘ ADWENTU 19.12.2016 r.

 

Roraty – Msza św. ku czci NMP w Adwencie w naszym kościele w dni powszednie o godz. 720.

Dziękuję wszystkim rozprowadzającym opłatki za podjęty trud, wszystkim przyjmującym za ofiarę z tej okazji. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na ogrzewanie i ubezpieczenie.

Zapraszam na adwentowy dzień spowiedzi 20 grudnia według porządku podanego na zaproszeniach z opłatkami: szkoła I grupa o godzinie 810, II grupa o godzinie 910, o godzinie 1100 i 1800 dla ogółu parafian i młodzieży uczącej się poza Stradunami. Początek spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

W sobotę, 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, w Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14  rok życia.

Postarajmy się o właściwe przeżycie wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne i religijne zwyczaje wigilijne: łamanie opłatkiem, wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, rodzinne śpiewanie kolęd.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła drugiej części mieszkańców Sajz. Na sobotę zapraszam mieszkańców miejscowości Piaski od 1 numeru do połowy.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek 23 grudnia o godzinie 1600.

Rozprowadzane są ostatnie wigilijne świece Caritas cena 6 zł

Można nabyć nowy miesięcznik MARTYRIA z kalendarzem na 2017 r.

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa, zgodnie z tradycją –– Pasterka o północy.

Można zgłosić chorych, aby przeżyli święta pojednani z Bogiem.

Pozdrawiam wszystkich chorych i cierpiących , którzy z powodu słabości nie mogą się modlić z  nami. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Ogłoszenia 654 Parafialne na Trzecia niedziele Adwentu  11.12.2016 r.

Dzisiejsza niedziela  nosi nazwę “Gaudete” to swego rodzaju obwieszczenie bliskości Zbawiciela, co stanowi jednocześnie zaproszenie do radości. Niedziela “Gaudete” miała większe znaczenie w dawnych czasach, gdy Adwent miał znacznie silniejszy niż obecnie koloryt pokutny, co wiązało się z przyjęciem w ramach liturgii rzymskiej niektórych zwyczajów z Galii. I tak w Adwencie nie grano na organach i nie przyozdabiano prezbiterium kwiatami. Wolno było to robić jedynie w niedzielę “Gaudete”.

W tygodniu w liturgii obchodzimy:

poniedziałek wspomnienie NMP z Guadalupe,

we wtorek św. Łucji,

w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża.

Trzynastego grudnia Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego (1981)

Środa czwartek i piątek są dniami modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

W piątek 16 grudnia rozpoczyna się NOWENNA DO DZIECIĄTKA JEZUS.

Przypominam, że jednodniowe rekolekcje i spowiedź przed świętami 20 grudnia. Szkoła podzielona na dwie grupy. Dorośli mają Spotkanie rekolekcyjne i spowiedź o godzinie 1100 i 1800. Spowiedź rozpocznie się 15 minut przed Mszą świętą.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie zebrano 237 zł.

Rozprowadzane są jeszcze wigilijne świece Caritas cena 6 zł.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka:   grudniowy numer   Martyria

Bóg zapłać mieszkańcom pierwszej części Sajz za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam drugą część mieszkańców Sajz.

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

 

Ogłoszenia 654 Parafialne na DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU 4.12.2016 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek św. Mikołaja,

w środę św. Ambrożego,

w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

w piątek św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin.

Dzisiaj druga niedziela adwentu –  modlitwą i  ofiarami do puszek wesprzemy   Kościół i na Wschodzie i pracujących tam kapłanów z naszej diecezji.

Zachęcam do liczniejszego udziału we Mszy św. RORATNIEJ o 720.

Po Mszy św. o 900 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania dzisiaj i w następną niedzielę.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca ,o godzinie 1500 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszam do liczniejszego udziału. Koronę można ofiarować we własnej intencji lub za zmarłych, którzy oczekują naszego wsparcia.

Po Mszy św. błogosławieństwo  opłatków na stół wigilijny. Opłatki należy nabyć we własnej parafii, są one poświęcone , a nie w supermarketach.

Rozprowadzane są świece  : ”Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom”

W Czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. Roraty g. 720, o 1000 Msza św. i o 1800 Msza św. Dla dzieci, rodziców i chrzestnych z poświeceniem medalika. W tym dniu można podjąć się : ”Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego”. Jednodniowe rekolekcje ze spowiedzią przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii 20 grudnia. Proszę o zgłoszenie chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach i wyspowiadać się.

Bóg zapłać mieszkańcom bloku 17 za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam mieszkańców  Sajz od 1 numeru do połowy.

Bóg zapłać rodzinom , które wpłaciły na ogrzewanie kościoła, energię i ubezpieczenie.

Rozprowadzany jest numer grudniowy miesięcznika MARTYRIA.

Pozdrawiam wszystkich ludzi starszych i chorych, którzy nie mogą się z nami modlić, niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

Ogłoszenia 653 Parafialne na PIERWSZA NIEDZIELĘ ADWENTU  27.11.2016 r.

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę św. Andrzeja Apostoła w piątek bł. Rafała Chylińskiego, w sobotę św. Franciszka Ksawerego.
 2. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota   miesiąca. Proszę rodziców o dopilnowanie, aby dzieci nie przerwały pierwszych piątków.
 3. Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia o ostatecznego Jego przyjścia na końcu czasów. Szczególną formą adwentowego przygotowania są roraty – Msza św. ku czci NMP w Adwencie. Roraty będą zgodnie z naszą polską tradycją rano. Miejmy nadzieję, że rodzice dołożą starań , aby dzieci brały udział w roratach . Na roraty dzieci przychodzą z lampionami.   Na roratach będą  otrzymywać obrazki do ułożenia  mozaiki.
 4. Adwentowy dzień   skupienia i spowiedzi zaplanowany na 20 grudnia .

5          W następną niedzielę zbiórka do puszki na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6          Od następnej niedzieli rozprowadzane będą wigilijne świece  .

 1. Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła w sobotę mieszkańcom  bloku nr 16 z ul. Nadrzecznej. Na najbliższą niedzielę proszę o sprzątnięcie świątyni mieszkańców bloku 17.
 2. Po Mszy św. o 900 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 3. W niedzielę 4 grudnia spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania po Mszy św. o 900
 4. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: MARTYRIA.
 5. Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.  Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA (652) PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA , KRÓLA WSZECHŚWIATA (TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU ) 20.11.2016 r.

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata . On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem.  Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione.

W dniu wczorajszym został dokonany Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na Łagiewnikach, dzisiaj zostanie odmówiony we wszystkich świątyniach Kościoła Katolickiego w Polsce. Pragniemy, żeby on był znaczącym krokiem w procesie przywracania Jezusowi należnego Mu miejsca w naszym życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Do owocnego włączenia się w Jubileuszowy akt przygotowała nas Nowenna. Po Mszy św. Wystawienie Naj. Sakramentu, i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi .

W tygodniu Msze święte o godz. 720

W najbliższa niedzielę rozpoczyna się Adwent.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 900 spotkanie z rodzicami dzieci   pierwszokomunijnych . Młodzież przygotowującą się do bierzmowania uczestniczy w przyszłą niedzielę we Mszy św. dowolnej godzinie.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom bloku 15. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 16.

Chrystus zakrólował z krzyża i przez krzyż wiedzie droga do Jego królestwa. Przyjmijmy znak krzyża, bo z niego spływa na nas i na cały świat wszelkie błogosławieństwo od Boga.

 

 

OGŁOSZENIA  (651)  PARAFIALNE NA 33 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym −   dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie.

Co roku 170 000 chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 000 000 jest brutalnie prześladowanych. W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 000 000 chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.

W czasie Dnia Solidarności prowadzone są zbiórki pieniężne w kościołach na terenie Polski,   Głównym organizatorem jest katolickie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z Episkopatem Polski.

W za tydzień w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie Roku Miłosierdzia.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Alberta Wielkiego,

w środę NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,

w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej

w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dz, m,

w sobotę bł. Salomei .

Trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Uroczysta proklamacja odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach 19 listopada w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nazajutrz to jest 20 listopada akt ten zostanie odmówiony we wszystkich świątyniach Kościoła Katolickiego w Polsce. Zasadniczym celem aktu jest uznanie z wiarą panowania Jezusa i poddanie Mu życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszystkich jego wymiarach i kształtowanie go według Bożego prawa.

J.E. Ks.  Bp. Mazur  prosi aby  najbliższy piątek tj. 18 listopada był w całej diecezji dniem postu i pokuty. Program dnia pokutnego powinien obejmować: post oraz nabożeństwa.

 • - 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 • - Modlitwa różańcowa w intencji przebłagalnej i czuwanie przebłagalne przed   Sak.
 • - Msza święta

Proszę o ofiary w kopertach z adresem na ogrzewanie, energię i ubezpieczenie kościoła.

Bóg zapłać mieszkańcom z bloku 14 za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 15.

Niech zawsze towarzyszy nam bł. Boga, abyśmy wiernie czuwali na modlitwie i byli wytrwali w sprawowaniu Eucharystii. Kiedy zaś przyjdzie dzień sądu nad światem, by był on dopełnieniem naszej nadziei i dniem zbawienia.

Ogłoszenia (650) PARAFIALNE NA TRZYDZIESTĄ DRUGĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 6.11.2016 r.

Trwa oktawa Wszystkich Świętych do ósmego listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Wypominki są czytane przed sumą.

11 listopada przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości. W przeddzień tego święta, w czwartek  w naszym kościele rozpoczną się gminne obchody tej uroczystości. Msza św. o godz. 9.00 z udziałem naszych Parafian, władz samorządowych i Gości. Po Mszy św. przemarsz uczestników do miejscowej szkoły. Tam Apel Poległych i składanie wiązanek pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie w hali sportowej szkoły występy artystyczne.

Za tydzień  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku solidaryzujemy się z Kościołem w Iraku Przy wyjściu będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca o 1500 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur zachęca , aby piątek 18 listopada 2016 roku w całej diecezji ełckiej stał się daniem Pokuty poprzez umartwienie, post i modlitwę przebłagalną. Program Dnia Pokuty jest następujący:

1500  –  Koronka do Bożego Miłosierdzia

–  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

–  Modlitwa różańcowa w intencji przebłagalnej i czuwanie przebłagalne

przed   Naj. Sakramentem

–  Msza święta

Bóg zapłać mieszkańcom Krokoci za zorganizowanie się i wysprzątanie kościoła i placu przy kościele z liści. Ciężko się napracowali, ale otoczenie kościoła wygląda bardzo ładnie. Dziękuję również panu Baltruszy za wywiezienie liści. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi – Bóg zapłać. Na sobotę zapraszam parafian z Nadrzecznej bloku 14.

W rodzinach są chorzy, którzy nie mogą iść do kościoła i już dawno byli u spowiedzi. Rodzina powinna zadbać o ich sprawy duchowe, aby mogli się wyspowiadać i przyjąć Komunię święta. To im się należy bo całe lata wychowywali dzieci pracowali dbali o nie i przekazali im dorobek życiowy.

Ks. bp. zachęca, aby chorzy i cierpiący ofiarowali swoja modlitwę i cierpienia w intencjach nawrócenia zatwardziałych grzeszników. Niech wyrazem naszego miłosierdzia względem bliźnich stanie się także pomoc biednym z naszego środowiska.

Niech zawsze towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, abyśmy wiernie czuwali na modlitwie i byli wytrwali w sprawowaniu Eucharystii. Kiedy zaś przyjdzie dzień sądu nad światem, by był on dopełnieniem naszej nadziei i dniem zbawienia.

 

Ogłoszenia  (649) Parafialne na TRZYDZIESTĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30.10.2016 r. ROCZNICA POSWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO  /PRZEJSCIE NA CZAS ZIMOWY/

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Uroczystość Wszystkich  Świętych , w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w czwartek św. Marcina de Porres, w piątek św. Karola Boromeusza

Jutro ostatnie NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.

Bóg zapłać za ofiary złożone na misje – 672 zł.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Nuncjatury w Polsce.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH .

Można składać na wypominki  i Mszę św. składkową  za zmarłych . Msza święta składkowa z procesją  będzie 2 listopada o godzinie 900 i o godzinie 1700. Wypominki czytane będą 2 listopada o 830 ,  1630 i w niedziele przed sumą przez cały listopad.

Odpust w oktawie Wszystkich Świętych

Odpusty są wielkim skarbem Kościoła, z którego warto korzystać. Mamy obecnie do tego okazję. Przypomnijmy, że podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:

– stan łaski uświęcającej (  – spowiedź sakramentalna)

– przyjęcie Komunii Świętej

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego  (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario Chwała Ojcu  ”  w intencjach Ojca Świętego )

– brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Następne spotkanie II i III klasy gimnazjum 6 listopada po Mszy św. o 900

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Proszę o dopilnowanie, przez rodziców    dzieci, które odprawiają nowennę pierwszych piątków miesiąca aby  nie przerwały.

MIVA POLSKA przysłała DYPLOM WDZIĘCZNOŚĆI za udział w Akcji św. Krzysztof i złożone ofiarę na środki transportu dla misjonarzy (650 zł). Ks. Jerzy Kraśnicki Dyrektor MIVA Polska.

 

Bóg zapłać mieszkańcom bloku 12 z ulicy Nadrzecznej za posprzątanie kościoła i Pani Chróścielewskiej za udekorowanie kwiatami. Na poniedziałek  zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej z bloku 13, a na sobotę mieszkańców Krokoci  do posprzątania kościoła i liści z placu kościelnego .

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi w nadchodzącym tygodniu.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Ogłoszenia (648) Parafialne na TRZYDZIESTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  23.10.2016 r. – M I S Y J N A

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

poniedziałek wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta,

 w czwartek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Do prowadzenia zapraszam dzieci i młodzież według dni tygodnia:

 

poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP

 

wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP

 

środa uczniowie klas 5 i 6 SP

 

czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum

 

piątek  i sobotę uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych

 

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

W następną niedzielę na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

 

Wyłożone są karteczki za ławkami na wypominki i Mszę świętą składkową za zmarłych

 

Po Mszy św. o 900 spotkanie dla klasy I i II gimnazjum czyli przygotowujących się do bierzmowania.

 

Bóg zapłać mieszkańcom bloku 11 za posprzątanie i udekorowanie kwiatami . Na sobotę zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej z bloku 12.

 

Nie zapominajmy nigdy o pokornej modlitwie, bo ona przenika obłoki. Nie zapominajmy nigdy , że Bóg jest z nami i nam błogosławi, byśmy wypełnili swoje  powołanie jako misjonarze w swoich własnych domach.

 

 

 

Ogłoszenia (647) Parafialne na DWUDZIESTĄ DZIEWIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ. 16.10.2016  

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego,

we wtorek św. Łukasza   Ewangelisty

w środę bł. Jerzego Popiełuszko, (32 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki)

w czwartek św. Jana Kantego,

w piątek bł. Jakuba Strzemię,

w sobotę św. Jana Pawła II

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE w naszym kościele   w dni powszednie  i niedziele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej  Do prowadzenia różańca zapraszam:

 • poniedziałek dzieci klasy 1, 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4, SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek 1 i 2 gimnazjum czyli przygotowujący się do bierzmowani

(przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania)

 • W piątek młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę młodzież szkół ponadgimnazjalnych

Spotkania klasy I i II gimnazjum w niedziele po Mszy św. o 900

Bóg zapłać za ofiary na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia (322 zł)

W następna niedzielę taca na papieskie Dzieła Misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego.

We wtorek dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Różaniec w tym dniu w intencji pracowników lecznictwa.

O posprzątanie kościoła proszę mieszkańców bloku 11.

Wychodząc z tej Mszy świętej nie zapominajmy o codziennej i gorącej modlitwie. Niech to wytrwałe wołanie do Boga będzie dla nas źródłem wiary i pomocą we wszystkich potrzebach.

 

 

OGŁOSZENIA  (646) PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ ÓSMA NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  9.10.2016 r.

Dzisiaj XVI Dzień Papieski : zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

W następna niedzielę – 16 października – rocznica wyboru kar. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (1978 r. ).

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE w naszym kościele   w dni powszednie  i niedziele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej  Do prowadzenia różańca zapraszam

 • poniedziałek dzieci klasy 1, 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4, SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek 1 i 2 gimnazjum czyli przygotowujący się do bierzmowani (wszystkich           przygotowujących się do sakramentu bierzmowania)
 • W piątek młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę młodzież szkół ponadgimnazjalnych

Po różańcu dzieci otrzymują obrazeczki przedstawiające   tajemnice.

14 października Dzień Edukacji Narodowej – będziemy polecać w modlitwie : nauczycieli, wychowawców i katechetów.

W niedzielę 16 października po Mszy św. o 900 spotkanie przygotowujących się do bierzmowania tj. I i II klasy gimnazjum. Przygotowanie trwa 2 lata. Proszę o systematyczny udział w przygotowaniu. Kandydaci maja złożyć deklaracje podpisana przez rodziców.

Jest do nabycia październikowy numer MARTYRII.

Kościół nie jest posprzątany już trzeci raz .Przypominam , ze miał być posprzątany przez mieszkańców ul. Nadrzecznej od 1 – 10 numery.

 

Niech trędowaty, który podziękował Jezusowi za uzdrowienie będzie dla nas natchnieniem, abyśmy dziękowali Bogu za oczyszczanie nas z trądu grzechowego w sakramencie pokuty.

 

OGŁOSZENIA  (645)  PARAFIALNE NA DWUDZIESTA SIÓDMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2.10.2016 r.

Dzisiaj ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:   dzisiaj Aniołów Stróżów, we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej.

Klasy komunijne mają poświęcenie różańców w piątek  we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam dzieci z rodzicami i o ile możliwe z chrzestnymi. Będziemy się modlić o dobre przygotowanie do I Komunii świętej.

Rozpoczął się  październik – miesiąc Różańca św. Rozważając na Różańcu życie Jezusa i Jego Matki pragniemy powierzać im nasze życie, sprawy naszej Ojczyzny i świata. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE w naszym kościele będzie w dni powszednie  i niedziele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej  Do prowadzenia różańca zapraszam

 • poniedziałek dzieci klasy 1, 2  SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4,  SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum czyli przygotowujący się do sakramentu bierzmowania
 • w piatek młodziez szkół panadgimazjanlnych
 • w sobotę młodzież szkół ponadgimnazjalnych

W następną niedzielę – Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek  na fundusz stypendialny Fundacji – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i  Piątek miesiąca. Przypominam dzieciom o kontynuowaniu NOWENNY PIERWSZYCH PIĄTKÓW miesiąca.

O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej od 1 do 10 numeru.

Przed kościołem jest do nabycia  miesięcznik MARTYRIA”

Bóg nam błogosławi na drogę wiary i miłosierdzia. Niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci mogli świadczyć o Bogu dziełami miłości.

Ogłoszenia (644) Parafialne na DWUDZIESTĄ SZÓSTA NIEDZIELE ZWYKŁĄ  25.09.2016 r.

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dożynek parafialnych w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać za dary w naturze i ofiary na rzecz kościoła. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Dożynek. Wszystkim, którzy składali rozmaite dary i tym, którzy przeprowadzali zbiórki na te rozliczne dary. Nich dobry Bóg wynagrodzi wszelki trud.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek św. Kosmę i Damiana

we wtorek św. Wincentego a Paulo,

w środę św. Wacława,

w czwartek św. Hieronima,

w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

W przyszłą niedziele Ofiary do puszek na duszpasterstw charytatywne naszej diecezji.

W sobotę rozpoczyna się NABOZEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. W naszym kościele nabożeństwo będzie w dni powszednie i niedziele po wieczornej Mszy św.

Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne, pogoń za wartościami materialnymi, nie przysłoniły nikomu sprawy najważniejszej – zbawienia wiecznego.

 

Ogłoszenia (643) Parafialne na DWUDZIESTĄ PIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  18.09.2016 r.

Dzisiejsza niedziela w naszej parafii, to czas dziękczynienia Stwórcy za jego dary. Mszą Świętą o godzinie 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory i prosić Boga za wstawiennictwem św. Izydora o pomyślność dla gospodarzy i mieszkańców naszej parafii. Tradycyjnie składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom za wszelkie dary składane podczas Eucharystii Dożynkowej na rzecz parafii. Ponieważ wszyscy korzystamy na różny sposób z owoców ziemi, chociaż niektórzy pracują w różnych zawodach to jednak wszyscy żywią się plonami naszej matki ziemi i na różny sposób pomagają  w wydobywaniu tych plonów.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

dziś świętych patronów młodzieży św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny

 w poniedziałek św. Januarego,

we wtorek św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy,

w środę  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

w piątek św. Ojca Pio z Pietrelciny

Bóg zapłać za ofiary na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek (zebrano  293 zł).

Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci , młodzież i wychowawców.

Jest do nabycia wrześniowy numer  miesięcznika  MARTYRIA.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę . Na sobotę zapraszam mieszkańców ul. Nadrzecznej od 1 do 10 numeru.

 

Nie możemy służyć Bogu i mamonie, dlatego przyjmijmy błogosławieństwo Boże, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy, ale by one służyły nam i naszym braciom.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia (642) Parafialne  na DWUDZIESTĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  11.09.2016 r.

Dzisiaj ofiary do puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

W Gietrzwałdzie odbywają się doroczne uroczystości odpustowe Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Za tydzień DOŻYNKI PARAFIALNE – święto dziękczynienia za tegoroczne plony. Mszą świętą o godzinie 1130 będziemy dziękować Panu Bogu  za tegoroczne owoce ziemi. Zapraszam do licznego udziału w tej Msz św. dziękczynnej.

W środę ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Proszę o przyozdobienie krzyży stojących w poszczególnych  miejscowościach.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedziele. Do sprzątania kościoła i obejścia na sobotę zapraszam mieszkańców Przytuł.

Jest do nabycia wrześniowy numer miesięcznika MARTYRIA.

 

Pobłogosławieni przez Boga podejmijmy misję Kościoła, szukając zagubionych i prowadząc ich do Jezusa Chrystusa, który kocha i zbawia.

===================================================================

Ogłoszenia 641 na DWUDZIESTĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU  4.09.2016 r.

Świecenia kapłańskie otrzymał diakon Rafał Przestrzelski członek naszego zakonu. Polecajmy modlitwom jego posługę jako kapłana i zakonnika.

W tym tygodniu w liturgii 8 września  – ŚWIETO NARODZENIA NMP  – czyli Matki Bożej Siewnej.

Zapisani na pielgrzymkę do Gietrzwałdu proszeni są o zgłoszenie się po Mszy św. Do zakrystii. Potrzebny jest dokładny adres i pesel dla ubezpieczyciela.

Za tydzień ofiary do puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

DOŻYNKI DIECEZJI EŁCKIEJ W RACZKACH – 8  września 2016 r.  „ Z Maryją Matka Miłosierdzia dziękujemy Bogu za dar wiary i plony” . Program dożynek:

1000  Rozpoczęcie uroczystości

1030  Procesja na plac celebry

1100  Msza Święta Dożynkowa pod przewodnictwem J.E. bpa Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego

1300 Występy zespołów ludowych

1500  Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rolników

1510  Festyn Dożynkowy

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom drugiej części ulicy Kościuszki.  Na sobotę do sprzątania i udekorowania kwiatami zapraszam trzecia część ulicy Kościuszki.

Jest  do nabycia nowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Dary dożynkowe:

Chojniak – wieniec

Przytuły – wystrój kościoła

Janisze – stuła

Nadrzeczna – ornat

Sajzy – ornat

Płociczno – ryby

Miluki – owoce i warzywa

Oracze – świece ołtarzowe na olej

Kajki Domki – nabiał

Piaski – wędliny

Malinówka – miód

Osiedle w stronę Malinówki – sękacz – chleb

Krokocie – wino mszalne, bielizna kielichowa

Wityny – olej do świec, węgielki , kadziło

Strażacka i  Mickiewicza – hostie i komunikanty

Kościuszki, Słoneczna, Wrzosowa  – 2 obrusy ołtarzowe

Niech każdego dnia towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, który uzdalnia do dźwigania krzyża oraz do wyrzekania się wszystkiego, by wybierać najwyższe wartości.

 

 

Ogłoszenia 640 Parafialne na XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  28.08.2016 r.

Dzisiaj spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca.

Pierwszego września  rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godzinie 815 Msza święta dla Zespołu Szkół. Proszę rodziców aby przypomnieli swoim pociechom i przysłali je na Mszę świętą, po specjalne błogosławieństwo.

1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej . Jest to  – Dzień Weterana

Pierwszy czwartek miesiąca –     Jest  okazją do szczególnej wdzięczności Bogu za Najświętszy Sakrament, jako ofiarę, pokarm na drogę wieczności i stałą świętą obecność wśród wierzących. W tym dniu katolicy modlą się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów.

Pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam , aby   dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły nowenny pierwszych piątków już w tym miesiącu rozpoczęły. Pan Jezus w objawieniach św. Małgorzacie Alaquoqe powiedział słowa; W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca , udzielę łaski ostatecznej skruchy tak że nie umrą w mojej niełasce i bez sakramentów świętych i Moje serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejsza ucieczka. Z praktyka pierwszych piątków miesiąca związana jest Komunia święta wynagradzająca.

Pierwsza sobota miesiąca.    1. Istotą  nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca jest przystąpienie do spowiedzi  z intencją  wynagradzającą za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi,                     2 przystąpić do Komunii świetnej przez 5 pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji                    3. Odmówić  pięć tajemnic różańcowych.             4. Przez 15 minut rozważać tajemnice różańcowe, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.

2 września o godzinie 1000 ks. diakon Rafał Przestrzelski otrzyma w kościele Naj. Serca Jezusowego w Ełku z rąk Jego Ekscelencji Ks. Bp. Jerzego Mazura Sakrament Święceń Kapłańskich. Jest członkiem naszego zakonu . Mszę świętą prymicyjną odprawi 4 września w kościele pw. Chrystusa Sługi w Ełku – w swoim kościele parafialnym.

Proszę o zapisywanie się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Główne uroczystości odbędą się 10 i 11 września z udziałem biskupów Olsztyńskich . Szczegółowy przebieg uroczystości odpustowych jest na wywieszonym afiszu w przedsionku kościoła.

Bóg zapłać rodzinie Krom za wykoszenie trawy i uporządkowanie obejścia przy kościele.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na sobotę zapraszam druga część ulicy Kościuszki.

Dzisiaj Uroczystość św. Augustyna biskupa Hippony  i  zakonodawcy. W kościołach naszego zakonu można zyskać odpust zupełny.

Niech błogosławieństwo Boga Trójjedynego umacnia nas w pokorze, bo ona jest prawdziwą wielkością człowiek.

 

OGŁOSZENIA 639 PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  21.08.2016 r.

W tym tygodniu w liturgii:   w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Królowej,

w czwartek świętego Bartłomieja Apostoła

w piątek UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Z racji uroczystości kościelnej post nie obowiązuje

w sobotę wspomnienie św. Moniki matki św. Augustyna.

W niedzielę 28 sierpnia piesza pielgrzymka do Grabnika

Można zapisywać się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu

Dożynki parafialne zaplanowane są na 18 września. Dary dożynkowe w następującym porządku:

Chojniak   –   Wieniec

Przytuły –  wystrój kościoła

Janisze   – stuła

Sikory Juskie  –  stuła

Nadrzeczna  – ornat

Sajzy  –  ornat

Płociczno   –  ryby

Miluki  –  owoce i warzywa

Oracze   –  świece ołtarzowe na wkłady olejowe

Kajki  Domki  –  nabiał

Piaski  –  wędliny

Malinówka  –  miód

Osiedle w stronę Malinówki  – pieczywo i sękacz

Krokocie  –  wino mszalne , bielizna kielichowa

Wityny  –  olej do świec , węgielki do kadzidła

Strażacka i Mickiewicza  –  hostie i komunikanty

Kościuszki , Słoneczna,  Wrzosowa   – 2 obrusy ołtarzowe

 

Bóg zapłać mieszkańcom ulic o nazwie drzew  za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedzielę.   zapraszam . Mieszkańcy ulicy Kościuszki podzielą się na trzy grupy jak w poprzednich latach. Na sobotę zapraszam z pierwszej części od pierwszego numeru.

 

Zbliża się początek roku szkolnego. W niedzielę 28 września spowiedź dla dzieci i młodzieży, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Z sakramentu spowiedzi i pojednania można będzie korzystać przed i w czasie Mszy świętej. Proszę rodziców , aby poczuli się odpowiedzialni w sumieniu za wychowanie swoich dzieci . To jest wielka odpowiedzialność przed Bogiem za wiarę potomstwa, któremu przekazali życie.

 

Bóg kocha wszystkich ludzi. Bóg wszystkich pragnie doprowadzić do prawdy i zbawienia. Nieśmy tę radosną wiadomość naszym braciom obdarowani błogosławieństwem Pana i Boga.

Ogłoszenia 638 Parafialne na DWUDZIESTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  14.08.2016 r.

Jutro UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP nazywane także Świętem Matki Bożej Zielnej. W Polsce i w krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. Po zakończeniu Mszy św.  błogosławieństwo ziół i kwiatów ( APF s.408) .Msze święte jak w niedzielę. Obowiązuje uczestnictwo we Mszy świętej.

15 sierpnia  rocznica Bitwy Warszawskiej ( Cudu nad Wisłą (1920). Według ekspertów jedna z najbardziej przełomowych bitew w dziejach świata. Została stoczona w dniach 13-25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej i zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości . Zatrzymała także rozprzestrzenianie się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Dzień Wojska Polskiego.

Diecezjalne Dożynki odbędą się 8 września  (czwartek) 2016 r. , w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach. Początek o godzinie 1000.

Organizowana jest pielgrzymka na uroczystości MB Gietrzwałdzkiej w dniu 10 i 11 września 2016 r. Proszę chętnych o zapisywanie się .

Jutro po Mszy świętej o godzinie 900 spotkanie Rady Parafialnej w sali katechetycznej.

19 sierpnia Rocznica Poświecenia Kościoła Katedralnego w Ełku.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami mieszkańcom Janisz. Na sobotę zapraszam parafian z osiedla w stronę Malinówki z ulic: Sosnowa, Brzozowa Dębowa, Jarzębinowa, Nadjeziorna.

 

Powołani do prawdy Ewangelii i obdarowani pomocą Boga oraz Jego błogosławieństwem idźmy, by wiernie pełnić swe powołanie. Nie lękajmy się prawdy, bo tylko ona daje prawdziwe wyzwolenie sprawiedliwość i pokój. Niech w naszych cierpieniach przyświeca nam przykład św. Maksymiliana Kolbego, który jest Patronem naszych trudnych czasów.

================================================================

Ogłoszenia 637 parafialne na DZIEWIĘTNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  7.08.2016 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

poniedziałek św. Dominika,

we wtorek św. Teresę Benedyktę od Krzyża ,

w środę św. Wawrzyńca,

w czwartek św. Klarę,

w piątek św. Joannę Franciszkę de Chantal.

W czwartek zakończenie XXIV Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

Do puszki na studnię dla mieszkańców Balengonu w Kamerunie zebrano 485.

Dziś o 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do licznego udziału

Bóg zapłać mieszkańcom Przytuł za posprzątanie i udekorowanie kwiatami kościoła na dzisiejsza niedzielę. Na sobotę zapraszam Janisze.

 

Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei, bo nadzieja każe nam z ufnością i wiarą oczekiwać na spełnienie Bożych obietnic. Niech więc Bóg nam błogosławi i umacnia naszą nadzieję. Niech nasze życie będzie wypełnione czuwaniem i modlitwą.

==============================================================

Ogłoszenia 636 Parafialne na OSIEMNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 31.07.2016 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego,

we wtorek można zyskać Odpust Porcjunkuli nawiedzając katedrę : odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga, odmówić modlitwę na intencje Ojca Świętego i przyjąć Komunie św.

w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów,

w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary złożone na pojazdy dla misjonarzy /650 zł/

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o powołania : kapłańskie, zakonne i  misyjne.

Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na budowę studni dla mieszkańców Balengonu w Kamerunie

Proszę , aby rodzice dopilnowali swoje pociechy i w piątek przyszły na spowiedź i Msze świętą ,aby nie przerwały nowenny pierwszych piątków. Sposobność do spowiedzi przed Mszą świętą. W pierwsze piątki staramy się wynagrodzić Sercu Pana Jezusa za zniewagi jakie doznaje od ludzi.

W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce Naj. Maryi Panny.

Jutro rozpoczyna się sierpień miesiąc abstynencji. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. Stąd też zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami i pozamiatanie obejścia kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Krokoci  . Na sobotę zapraszam parafian z Przytuł.

Gmina Ełk przy współudziale LZS w Ełku organizuje letni wypoczynek dla dzieci z terenu Gminy i Powiatu Ełckiego wypoczynek dla dzieci w formie półkolonii w dniach od 08.08.2016 do 17.08.2016 w Bursie szkolnej w Ełku, ulica Sikorskiego 7 A. Dokładne wiadomości na afiszu  w przedsionku kościoła. Telefon 508 863 211 – Tomasz Bartnik.

Zapowiedzi przedślubne:

Natalia Krom, panna, wyznania rzymskokatolickiego zam. Straduny ul. 1-Maja

i Marek Zawadzki, kawaler , wyznania rzymskokatolickiego zam. Ełk ul. Wawelska

Zapowiedź  druga

=================================================================

Ogłoszenia 635 Parafialne na SIEDEMNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24.07.2016 r.

Cały tydzień będzie obfity w przeżycia spotkań SWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Młodzież z różnych części świata będzie trwała na radosnych przepełnionych modlitwa spotkaniach. W naszej diecezji będzie to przezywane jako TYDZIEŃ MISYJNY. Ci którzy nie będą uczestniczyć bezpośrednio będą mogli się łączyć poprzez środki masowego przekazu. SDM.TVP.PL,  TVP 1  TVP INFO, TVP3, TVP POLONIA.

Bóg zapłać mieszkańcom Płociczna za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na sobotę zapraszam parafian z Krokoci.

W dniu dzisiejszym po Mszy świętej błogosławieństwo kierowców , a następnie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiary na zakup środków (pojazdów: rowery, motocykle, samochody, łodzie, silniki do łodzi i inne) koniecznych  do pracy misyjnej.

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na budowę głębinowej studni dla mieszkańców Balengonu w Kmerunie. Mieszkańców Balengonu musza pokonywać odległość 4 km., aby zaczerpnąć wodę pitną. Dzięki tej studni będzie mogło funkcjonować, przedszkole, szkoła i ośrodek zdrowia.

W czwartek wyrusza EŁCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

W związku ze zmianą lekarza rodzinnego, pacjenci proszeni są do Ośrodka Zdrowia w Stradunach w celu podpisania nowych deklaracji do końca lipca.

Zapowiedzi przedślubne

Mariusz Podleś , kawaler, Rzym-Kat. Zamieszkały Straduny ul. Nadrzeczna

i Grażyna Budzińska , panna, Rzym-Kat. Zamieszkała Karczewo par. MB Częstochowskiej w Prusce.       Zapowiedź druga

 

Natalia Krom, panna, wyznania rzymskokatolickiego zam. Straduny ul. 1-Maja

i Marek Zawadzki, kawaler , wyznania rzymskokatolickiego zam. Ełk ul. Wawelska        Zapowiedź  pierwsza

 

 

Ogłoszenia 634 Parafialne na SZESNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  17.07.2016 r.

Dzisiaj 71 rocznica Obławy Augustowskiej uroczystości w Gibach.

W środę rozpoczynają się XXXI Światowe Dni Młodzieży –  w diecezji ełckiej – Tydzień Misyjny.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z   Miluk., na sobotę zapraszam parafian z Płociczna.

W tym roku wyjątkowo nastąpiła zmiana trasy pielgrzymki z Gołdapi ze względu na Światowe Dni Młodzieży w związku z tym w tym roku nie będą przechodzić pielgrzymi  przez nasza parafię.

Jest do nabycia wakacyjny  numer MARTYRI – poświęcony w dużej mierze pielgrzymkom, młodzieży, i innym wydarzeniom w diecezji i kościele.

Dzień Wspólnoty i Posłania w Ełku   odbędzie się 23 lipca na placu św. Jana Pawła II. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, którzy z młodzieżą i za młodzież pragną się modlić. Program  DNIA WSPÓLNOTY I POSŁANIA W EŁKU przedstawia się następująco:

10:30 – przybycie do poszczególnych parafii w Ełku

11 00 różaniec w parafiach w intencji powołań do małżeństwa, kapłaństwa,

misyjnych, zakonnych i do życia w samotności .

12:00 – posiłek w parafiach.

13:00 – przemarsz ulicami miasta na Plac Jana Pawła II, przejście przez

Bramę Miłosierdzia, przygotowanie do Eucharystii. (w tym czasie na placu:

przygotowanie śpiewu, możliwość sakramentu pokuty)

13:50 – uroczyste powitanie Księży Biskupów i Gości przez młodzież

14:00 – spektakl „U źródeł przyszłej chwały”.

15.00 – Koronka Do Bożego Miłosierdzia (śpiewana).

15.30 – Eucharystia z posłaniem misyjnym.

17.00 – agapa

17:30 – koncert zespołów młodzieżowych (także gości)

Podczas koncertu:

 • Możliwość modlitwy przy relikwiach Świętych
 • Korzystanie ze stoisk przygotowanych przez wspólnoty działające na

terenie diecezji, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Pocztę Polską i innych

 • Wspólny taniec

20.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu

Powrót do miejsc zamieszkania, modlitwa na zakończenie dnia.

 

Dzisiaj rozpoczyna się XVII Tydzień św. Krzysztofa  Poświęcenie pojazdów mechanicznych 25 lipca i zbieranie ofiar na pomoc misjonarzom w zakupie  środków do pracy misyjnej. Akcja nosi zawołanie „NIESIEMY MIŁOSIERDZIE DROGAMI ŚWIATA”. Korzystających z pojazdów MIVA POLSKA zachęca do przekazania 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.

Dzisiaj ofiary do puszek na zakony kontemplacyjne Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

 

 

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Wojsiat, kawaler, Rzym-Kat. Zamieszkały Straduny ul. Słoneczna

i Paulina Joanna Charyton, panna, Rzym. Kat. zamieszkała Eł ul. Tuwima  Zapowiedź druga

 

Mariusz Podleś , kawaler, Rzym-Kat. Zamieszkały Straduny ul. Nadrzeczna

I Grażyna Budzińska , panna, Rzym-Kat. Zamieszkała Karczewo par. MB Częstochowskiej w Prusce

Zapowiedź pierwsza

Ogłoszenia 633 Parafialne na PIĘTNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  10.07.2016 r.

Za tydzień ofiary do puszek na zakony kontemplacyjne Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek św. Benedykta z Nursji,

we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwefurtu Współpatrona Diecezji,

 w środę wspomnienie św. pustelników; Andrzeja Świerada i Benedykta,

w piątek św. Bonawentury,

w sobotę Naj. Maryi Panny z Góry Karmel UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE U SIÓSTR W Witynach poprzedzone trzydniowymi REKOLEKCJAMI : 13, 14, i 15 lipca o godzinie 1800. Uroczystość odpustowa 16 lipca o godzinie 1700.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Oracz , na sobotę zapraszam parafian z Miluk.

Jak co roku będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Proszę o większe ofiary na tace w przyszłą niedzielę , abyśmy mogli dobrze ugościć pielgrzymów , którzy się zatrzymają u nas na obiad.

Jest do nabycia wakacyjny  numer MARTYRI – poświęcony w dużej mierze pielgrzymkom, młodzieży, i innym wydarzeniom w diecezji i kościele.

Dzień Wspólnoty i Posłania w Ełku   odbędzie się 23 lipca na placu św. Jana Pawła II. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, którzy z młodzieżą i za młodzież pragną się modlić.

XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie w sobotę 16 lipca br.  Rozpoczęcie o godzinie 1030 przywitaniem pielgrzymów, 1045 Konferencja, 1145 Różaniec, 1230 Msza św. Pod przewodnictwem  Ks. Bp. Romualda Kamińskiego, 1400 Agapa, 1500 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

XVII Tydzień św. Krzysztofa będzie od 17 do 25 lipca 2016 r. 25 lipca poświęcenie pojazdów mechanicznych i zbieranie ofiar na pomoc misjonarzom w zakupie  środków do pracy misyjnej. Akcja nosi zawołanie „NIESIEMY MIŁOSIERDZIE DROGAMI SWIATA”. Korzystających z pojazdów MIVA POLSKA zachęca do przekazania 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.

W niedzielę 17 lipca w Gibach 71 rocznica obławy Augustowskiej. Msza św. o godzinie 1200

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Wojsiat, kawaler, Rzym-Kat. Zamieszkały Straduny ul. Słoneczna

i Paulina Joanna Charyton, panna, Rzym. Kat. zamieszkała Eł ul. Tuwima  Zapowiedź pierwsza

 

Ogłoszenia 632 Parafialne na CZTERNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  3.07.2016 r.

Warszawska 305 Piesza Pielgrzymka Akademicka grup 17-tych na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Warszawy. W ramach tej pielgrzymki wyruszy także grupa błękitno-czerwona (kanonicka) prowadzona od lat przez księży i kleryków z naszego Zakonu. Zachęcajmy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Numer telefonu pod którym można uzyska wszelkie informacje znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.

W niedzielę do puszki na fundusz duszpasterstwa młodzieży zebrano 238 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

W sobotę 9 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku diecezjalne Spotkanie Teściowych. Główna Msza święta będzie sprawowana o godzinie 1100. Ks. Bp. Jerzy Mazur zaprasza wszystkie rodziny naszej diecezji.

Dnia 15 lipca wyruszy XXVI Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy po Mszy świętej o godzinie 700 sprawowanej w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach.

16 lipca XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie

17 lipca w Gibach o godzinie 1200 rozpoczną się centralne uroczystości upamiętniające 71 Rocznicę Obławy Augustowskiej .

28 lipca po rannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXIV Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

Bóg zapłać  mieszkańcom Oracz od 1-20 numeru za posprzątanie i udekorowanie  kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na sobotę 9 lipca zapraszam od 20 numeru do końca.

Kieruję słowa podziękowania do mam , które zatroszczyły się o swoje dzieci i w pierwszy piątek były w kościele rozpoczynając nowennę dziewięciu  pierwszych piątków.

 

Pamiętajmy o Dniu Pańskim, o każdej wakacyjnej niedzieli i obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Z tego obowiązku nie możemy się zwalniać w czasie wakacji. Strój nasz niech będzie godny spotkania z naszym Bogiem.

Niech błogosławieństwo Boże umacnia nas w wierności usłyszanemu słowu, bo ono rodzi nadzieję, radość i pokój. Niech Pan swoją mocą czyni nas zwiastunami swojego królestwa.

 

Ogłoszenia 631 Parafialne na XIII niedzielę w ciągu roku

Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na fundusz duszpasterstwa młodzieży ełckiej.

Jutro w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów

We wtorek 27  czerwca Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu: – pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając katedrę św. Wojciecha albo bazyliki mniejsze w Augustowie  i Sejnach, a także kościoły jubileuszowe.

W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Szczególny apel do rodziców , aby dzieci po pierwszej komunii mogły rozpocząć nowennę pierwszych piątków już od lipca, albo zaraz po wakacjach.

Pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych do Sanktuarium w Studzienicznej 2 lipca.

W czasie wakacji obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Nie ma wakacji od przykazania : ”Pamiętaj, abyś dzień święty świecił”. Do kościoła na Mszę św. Ubieramy się godnie.

Zapowiedzi przedślubne.

Mojsiuszko Damian Mieczysław, kawaler rzym-kat. Zamieszkały Oracze i Bankiewicz Katarzyna, panna zam. Ełk ul. Tuwima par. św. Tomasza  - zapowiedź druga

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła  na dzisiejsza niedzielę. Na sobotę 2 lipca zapraszam mieszkańców Oracz o 1 do 20 numeru.

Ogłoszenia 630 Parafialne na DWUNASTĄ NIEDZIELE ZWYKŁĄ  19.06.2016 r.

Dzisiaj spowiedź dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. Na zakończenie roku  szkolnego i katechetycznego w piątek 24 czerwca o godzinie 810. Proszę rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o spowiedzi i uczestnictwie we Mszy świętej jako podziękowanie za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym. W dniu dzisiejszym zgodnie z zapowiedzią spowiedź dzieci i młodzieży.

W piątek  UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. Z racji  uroczystości post nie obowiązuje.

Dzień Ojca 23 czerwca. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach ojców , aby dobrze spełniali swoje posłannictwo.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrojenie kwiatami na dzisiejszą niedzielę paniom z Wityn gospodarstwa. Na sobotę 25 czerwca zapraszam parafian Oracze Kolonia.

Rozprowadzany jest miesięcznik MARTYRIA.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.

XXIV EŁCKA PIELGRZYMKA PIESZA na JASNĄ GÓRĘ   wyruszy 28 lipca z parafii Chrystusa Sługi w Ełku. Spotkanie pielgrzymkowe 26 czerwca i 17 lipca po Mszy św. O godz. 1800 w parafii pw. Chrystusa Sługi W Ełku. Zapisy w parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Chełchach i Chrystusa Sługi w Ełku. Informacje pełne na tablicy ogłoszeń w gablocie.

W sobotę 24 czerwca rocznica święceń biskupich J.E. ks., bp. Romualda Kamińskiego. Polećmy w naszych modlitwach Bogu osobę naszego pasterza.

Nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Mszy św.

Bóg zapłać panom z Malinówki : Andrzejowi  Chludzińskiemu i Masiejczykowi za oczyszczenie rynien.

Rozprowadzane są buteleczki na wodę święconą. Woda święcona stoi w kanisterku pod ambona i można nią napełnić buteleczkę. W każdym katolickim domu powinna być woda święcona.

 

Zapowiedzi przedślubne.

Mojsiuszko Damian Mieczysław, kawaler rzym-kat.  zamieszkały Oracze  i  Bankiewicz Katarzyna, panna, rzym-kat. Zam. Ełk ul. Tuwima par. świętego Tomasza  zap. pierwsza

Michał , Paweł Krawczyk  syn Jana i Lucyny zamieszkały Chojniak  i  Emilia Mrówka  córka Remigiusza i Heleny  zamieszkała Galwiecie parafia św. Józefa w Gołdapi.   Zapowiedź trzecia.

Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w wiernym kroczeniu droga Chrystusa, mimo nierozwiązywanych pytań i niewytłumaczonego do końca cierpienia.

 

Ogłoszenia 629 Parafialne na JEDYNASTĄ NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU  12.06.2016 r.

Dzisiaj DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE  kończą BIAŁY TYDZIEŃ. Bóg zapłać rodzinom za troskę, aby mogły przeżyć ten wspaniały tydzień.

Dzieci pierwszokomunijne w ramach akcji pierwszokomunijnych ‘’DZIECI DZIECIOM SWIATA” 650 złotych ,solidaryzując się z rówieśnikami krajów trzeciego świata.

Nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Mszy świętej. Zachęcam do liczniejszego udziału .

Rozprowadzany jest nowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Msza święta o zdrowie dla pani doktor Małgorzaty Sawickiej w piątek  rano.

Są do odebrania zdjęcia z bierzmowania

Bóg zapłać mieszkańcom Wityn przy drodze po prawej stronie za posprzątanie świątyni na dzisiejsza niedzielę.

Na sobotę 17 do sprzątania czerwca zapraszam parafian z Wityn Gospodarstwa.

Ponieważ zbliża się koniec roku, dlatego proszę , aby w niedzielę 19 czerwca przed Mszą , albo w czasie Mszy szkoła podstawowa i gimnazjum skorzystały ze spowiedzi. Proszę rodziców o zatroszczenie się o wychowanie religijne swoich dzieci.

 

Zapowiedzi przedślubne.

Michał , Paweł Krawczyk  syn Jana i Lucyny zamieszkały Chojniak  i  Emilia Mrówka  córka Remigiusza i Heleny  zamieszkała Galwiecie parafia św. Józefa w Gołdapi.   Zapowiedź druga.

 

Nie zapominajmy nigdy, że Bóg wszystkie grzechy nam przebacza. Nie opuszczajmy nigdy rąk , nie zapominajmy o miłosierdziu. Niech w tej ufnej postawie umacnia nas błogosławieństwo Boga i Jego słowo, które obwieszcza nieustannie przebaczenie nam – grzesznikom.

 

Ogłoszenia 628 Parafialne na DZIESIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5.06.2016 r.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

Popołudniu o 1600 dzieci gromadzą się na nabożeństwie dziękczynnym.

Msza św. Białego Tygodnia o godzinie 1700. Proszę o uczestniczenie z dzieckiem na Mszy św. Białego Tygodnia. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim , którzy troszczyli się o przygotowanie duchowe do pierwszej spowiedzi i Komunii św., oraz przygotowanie kościoła i obejścia kościoła na dzisiejsza uroczystość.

Bóg zapłać  za wykoszenie trawy przy kościele  panu Baltruszy.

Na nabożeństwo dzieci przyniosą w kopertach ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Jest to akcja :”Dzieci dzieciom świata”.

Nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Mszy św.

W środę 8 czerwca XVII rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej.

W piątek 10 czerwca Rocznica Ingresu  J. E. ks. bp Jerzego Mazura.

Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500

Do sprzątania sobotę 11 czerwca zapraszam mieszkańców Wityn z prawej strony , zaś na 17 czerwca mieszkańców gospodarstwa z Wityn.

Zapowiedzi przedślubne.

Biedrzycka Monika, panna, zamieszkała  Straduny ul. Kościuszki

i Gowgiel Marcin, kawaler zamieszkały Woszczele ul. Ełcka par. Grabnik   Zapowiedź trzecia.

 

Michał , Paweł Krawczyk  syn Jana i Lucyny zamieszkały Chojniak  i  Emilia Mrówka  córka Remigiusza i Heleny  zamieszkała Galwiecie parafia św. Józefa w Gołdapi.   Zapowiedź pierwsza.

Przyjmijmy błogosławieństwo od Boga, bo w Jego ręku jest nasze życie. On daje łaskę nawrócenia, przemiany i przez  przebaczenia najpełniej okazuje swoja miłość.

Ogłoszenia 627 Parafialne na IX NIEDZIELE ZWYKŁĄ W CIAGU ROKU

W niedzielę 5 czerwca w naszej parafii Uroczystość pierwszej komunii świętej o godzinie 900

Spowiedź dla dzieci i rodzin , oraz chrzestnych w sobotę o godzinie 1600  Na Komunię święta sprzątają kościół i dekorują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Koszenie trawy i sprzątanie obejścia w czwartek  .

Dziękuję za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy zaangażowali się w budowę i dekorowanie czterech ołtarzy oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: ministrantom, dziewczętom  , panom niosącym baldachim, nagłośnienie i podtrzymującym ręce księdza, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym poduszki, młodzieży niosącej różaniec, kobietom niosącym chorągwie, a także Policji za zabezpieczenie ruchu na drodze.

Trwa „Oktawa Bożego Ciała” – Msza święta o godzinie 1700, a następnie wystawienie Naj. Sakramentu i nabożeństwo i procesja EUCHARYSTYCZNA

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków.

W środę rozpoczyna się Nabożeństwo do Naj. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo będzie po wieczornej Mszy świętej. Zapraszam czcili NSPJ do licznego udziału.

W środę 1 czerwca – Diecezjalny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku.

W tym tygodniu pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać rano i wieczorem.

W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa dyspensa od pokarmów mięsnych.

We wtorek rocznica święceń biskupich J. E. ks. bp Jerzego Mazura. Polećmy modlitwom osobę naszego Pasterza.

W pierwsza niedzielę czerwca o 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Zapowiedzi przedślubne

Biedrzycka Monika, panna, zamieszkała  Straduny ul. Kościuszki

i Gowgiel Marcin, kawaler zamieszkały Woszczele ul. Ełcka par. Grabnik   Zapowiedź druga

 

 

Ogłoszenia 626 Parafialne na niedzielę Najświętszej Trójcy 22.05.2016 r.

 1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus . W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek NMP Wspomożycielkę Wiernych.
 2. W tym tygodniu wielka uroczystość w czwartek– Boże Ciało. Tak jak w ubiegłym roku procesja eucharystyczna pójdzie ulicami Stradun. Trasa procesji przebiegać będzie od kościoła do ul. 1 Maja i tam przy krzyżu byłby 1 ołtarz dalej drogą główną w kierunku Ełku i za mostem skręcimy w ul Nadrzeczną, tam przy blokach drugi ołtarz, następnie na ul Mickiewicza i Strażacką i przy tamtejszym krzyżu i kapliczce ołtarz trzeci i dalej ul Kościuszki za kościołem powrót na plac przykościelny i tu czwarty ołtarz przy grocie Matki Bożej. O wykonanie i przystrojenie ołtarza proszę na ul. Nadrzecznej mieszkańców tejże ulicy, przy Mickiewicza i Strażackiej tak samo, a przy pierwszym krzyżu pozostałych mieszkańców Stradun ul. Kajki i domki, Szkolnej, 1 Maja, Kościuszki, Świerczewskiego i Słonecznej. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Bardzo proszę o przystrojenie domów okien obrazami lub emblematami religijnymi, uprzątnięcie i dekorację trasy procesji.
 3. Proszę mężczyzn do niesienia baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki do niesienia poduszek  i   do sypania kwiatów.  W ustawieniu procesji proszę o pomoc osoby, które zajmowały się w ostatnich latach. Do niesienia różańca proszę młodzież bierzmowaną w tym roku.
 4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedziele Trójcy Świętej. Na Boże Ciało chęć posprzątanie kościoła i udekorowania groty wyraziła chęć ta sama grupa – z góry serdeczne Bóg zapłać.                  Na sobotę 28 maja zapraszam do sprzątania Wityny Domki.
 5. Ministranci mają bardzo wiele zadań w Boże Ciało dlatego przyjdą   w środę na 1700 i po nabożeństwie zbiórka organizacyjna.

 

Zapowiedzi przedślubne:  Dyczewska Daria, stanu wolnego zam. Straduny ul. Nadrzeczna i

Boguszewski Krzysztof , stanu wolnego zamieszkały Chełchy   Zapowiedz trzecia

 

Biedrzycka Monika, panna, zamieszkała  Straduny ul. Kościuszki

i Gowgiel Marcin, kawaler zamieszkały Woszczele ul. Ełcka par. Grabnik   Zapowiedź pierwsza

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, który napełnia mądrością, miłością i wiarą.

 

Ogłoszenia 625 parafialne na NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  15.05.2016 r.

 

Dzisiaj  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego . Jest to dzień, w którym wspominamy pamiątkę zstąpienia Ducha Świętego na Apostołów i Maryję, które dokonało się w wieczerniku. Zesłanie Ducha św.  uważa się za początek Kościoła.

Nieraz zapominamy o Duchu Świętym, pomijamy Go w naszych modlitwach. A przecież tak przydatne i wielorakie dary może nam On ofiarować, gdy się do Niego zwrócimy: Mądrość, Rozum, Radę, Męstwo, Umiejętność, Pobożność, Bojaźń Bożą. Dary te w szczególnym i pełnym wymiarze są nam udzielane w sakramencie bierzmowania. Do Ducha Świętego uciekamy   przed rozmaitymi egzaminami, trudnymi sytuacjami, niełatwymi wyborami.

W poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi święto NMP Matki Kościoła. Zostało ono wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego przez Episkopat Polski – za zgodą papieża Pawła VI. w dniu 4 maja 1971 r.

Wczoraj w naszym kościele ks. bp. Romuald Kamiński udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży .

Dzisiaj ogólnopolska taca na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej.

Dyrektor Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do wzięcia udziału w Marszu dla życia i Rodziny pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 15 maja o g. 1500 na Placu Jana Pawła II w Ełku, skąd wyruszymy do Ełckiego Centrum kultury , gdzie w amfiteatrze odbędzie się koncert. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 140 miastach Polski.

Bóg zapłać rodzicom za udział w przygotowaniu ich do sakramentu bierzmowani, oraz przygotowanie kościoła i obejścia na uroczystość . Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam drugą część Malinówki.

Zapowiedzi przedślubneDyczewska Daria, stanu wolnego zam. Straduny ul. Nadrzeczna i Boguszewski Krzysztof , stanu wolnego zamieszkały Chełchy   zap. II

 

OGŁASZANIA (624) PARAFIALNE NA VII  NIEDZIELE WIELKANOCY –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 8.05.2016 r.

Dzisiaj obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie .Przekazy ewangeliczne są zgodne co do tego, że Jezus Chrystus po czterdziestu dniach od Zmartwychwstania z ciałem i duszą wstąpił do nieba. Tradycja Kościoła katolickiego we Wniebowstąpieniu Pańskim widzi nie tylko dopełnienie dzieła krzyża, ale również wyniesienie natury ludzkiej ponad wszystkie stworzenia.- Zmartwychwstanie Pańskie jest naszą nadzieją. Wniebowstąpienie zaś jest naszym uwielbieniem. W dzień swego narodzenia Pan dał świadectwo, że jest prawdziwym człowiekiem. W dzień swego Wniebowstąpienia dał świadectwo, że jest Bogiem prawdziwym. Po grobie – niebo, po krzyżu – tron.– wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Jako święto chrześcijańskie obchodzone corocznie w 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Trwa NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Taca z dzisiejszej niedzieli na WSD w Ełku.

Jutro UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, b, m GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

13 maja – kolejna Rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. Rocznica objawień fatimskich z 1917 r.

W piątek spowiedź dla młodzieży mającej przystąpić do sakramentu bierzmowania, rodzin i świadków bierzmowania o godzinie 1700.

W następną sobotę – Pielgrzymka do sanktuarium w Studzienicznej młodzieży bierzmowanej diecezji ełckiej.

Dyrektor Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do wzięcia udziału w Marszu dla życia i Rodziny pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 15 maja o g. 1500 na Placu Jana Pawła II w Ełku, skąd wyruszymy do Ełckiego Centrum kultury, gdzie w amfiteatrze odbędzie się koncert. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 140 miastach Polski. Ks. Paweł Tober dyrektor wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

W następną niedzielę ogólnopolska taca na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Bóg zapłać mieszkańcom Malinówki za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejsza niedziele. W przyszłym tygodniu sprzątają rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania.

 

Ogłoszenia 623 Parafialne na Szóstą Niedzielę Wielkanocy  1.05.2016 r.

W tym tygodniu pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca. Dzisiaj rozpoczyna się NABOŻEŃSTWO MAJOWE. W niedziele i dni powszednie Nabożeństwo Majowe  po wieczornej Mszy świętej. Zachęcam do czczenia Matki Bożej na tych nabożeństwach w kościele. Ci którzy maja daleko do kościoła powinni gromadzić się przy kapliczkach i krzyżach na wysławianie Maryi.

Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na zakon kontemplacyjny Karmelitanek Bosych.

Dzisiaj o 1500 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOZEGO zapraszam do licznego udziału.

Poniedziałek , wtorek i środa przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego są   – Dniami Modlitw o urodzaje tzw.  Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy w różnych potrzebach ludzi , zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

W poniedziałek modlimy się za siewców, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę za głodujących.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została przeniesiona na siódma niedzielę Wielkanocy.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI i Święto Narodowe   – Rocznica Konstytucji 3-go Maja. W  naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. Uroczysta suma odpustowa z procesja wokół kościoła o godzinie 1300. Zapraszam na tę uroczystość także dawnych mieszkańców naszej parafii. Proszę o przygotowanie do procesji: poduszek, dziewczynek do sypania kwiatów ,sztandarów, chorągwi, różańca (młodzież ), oraz baldachimu, aby procesja wypadła okazale.

W przyszłą niedzielę zbiega się uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego z uroczystością św. Stanisława bp. i męczennika. Uroczystość św. Stanisława bp., męczennika  i patrona Polski została przeniesiona na poniedziałek 9 maja.

W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W następną niedzielę taca na potrzeby WSD w Ełku

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na Jutro zapraszam drugą część Piask na przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowej. Zaś na sobotę 7 maja zapraszam 1 część mieszkańców Malinówki.

Fundacja WIGRY PRO zaprasza na Dzień Skupienia z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Poprowadzi go o. John Bashobora, kapłan – charyzmatyk z Ugandy, którego wiara w żywą i realną obecność Jezusa przyciąga wielu ludzi szukających Boga .

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronach internetowych:

Fundacja WIGRY PRO – www.wigry.org

Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji – www.wigry.pro

Idźmy obdarowani przez Pan, by nieść pokój  światu , pokój ojczyźnie i pokój do naszych domów. Niech towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, byśmy wiernie wypełniali swe chrześcijańskie obowiązki.

 

Ogłoszenia 622 Parafialne na PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 24.04.2016 r.

Dzisiaj we wszystkich parafiach odbywa się odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego w 1050 rocznicę przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka pierwszego. Po Komunii świętej odśpiewamy hymn   „Ciebie Boga wysławiamy.”

Również dzisiaj Ogólnopolska  Niedziela Modlitw za Kierowców z inicjatywy MIVA Polska.

Jutro ŚWIETO  świętego Marka Ewangelisty Dzień Modlitw o Urodzaje. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód.

W następną niedzielę zbiórka do puszek na zakon kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek Bosych .

Rozprowadzany jest miesięcznik MARTYRIA

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła dla mieszkańców Sajz. Na sobotę zapraszam druga część mieszkańców Sajz. Przed odpustem 2 maja zapraszam 1 połowę mieszkańców Piask.

W niedzielę rozpoczyna się nabożeństwo MAJOWE. W naszym kościele będzie odprawiane po wieczornej mszy świętej w dni powszednie i niedziele.

Uroczystość odpustowa w naszej parafii 3 maja . Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godzinie 1300.

Green Office Ecologic wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w potrzebie przeprowadzi w dniu 25 marca o godzinie 1330 zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, drukarki ,telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, itp. Sprzęt należy złożyć przy tablicy na parkingu. W tym celu wywieszony jest afisz i rozdawane ulotki.

W dniu dzisiejszym na prośbę Papieża Franciszka przeprowadza jest zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla  Ukrainy.

Po tym poznają wszyscy, że jesteśmy uczniami Chrystusa, jeżeli będziemy żyli wierni przyrzeczeniom złożonym na chrzcie świętym.

 

Ogłoszenia 621 Parafialne na IV NIEDZIELĘ  WIELKANOCY  17.04.2016 r.

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne.

Zbliżają się nasze diecezjalne uroczystości ku czci Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Diecezji, podczas których przeżywać będziemy diecezjalne obchody Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Nasze uroczystości, w sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, rozpoczniemy     o godz. 17.00. nabożeństwem Nieszporów ku czci św. Wojciecha w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku, a następnie przejdziemy w procesji ulicami miasta do Katedry Św. Wojciecha, gdzie o godz. 18.00, pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, będzie sprawowana uroczysta Msza św.[ Prosimy, aby z parafii (jeśli będzie to możliwe) przybyła delegacja   z chorągwiami i sztandarami kościelnymi, a także przedstawiciele różnych grup modlitewnych i zespołów parafialnych. ]

Tradycyjnie już w tym dniu, bliskim wspomnienia Św. Jerzego, złożymy życzenia imieninowe i będziemy modlić się w intencjach naszego Biskupa Ordynariusza.

W niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. odbędą się główne uroczystości  Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski w parafiach diecezji ełckiej. Podczas wszystkich Mszy św. nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Młodzież naszej parafii otrzyma sakrament BIERZMOWANIA 14 maja.

Poświecenie świec dla dzieci komunijnych w niedzielę 24.o4. 2016 r. o godzinie 11300 i po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.

Bóg zapłać mieszkańcom bloku 17 za sprzątniecie kościoła. Na sobotę zapraszam parafian z pierwszej części Sajz, zaś na 30  kwietnia drugą część Sajz.

 

Niech nam towarzyszy błogosławieństwo Boga, niech towarzyszy ono całemu Kościołowi, aby wszędzie była głoszona Ewangelia

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia 620 Parafialne na III NIEDZIELĘ WIELKANOCY  10.04.2016 r.

Trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi wiernych na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia.

Również dzisiaj przypada VI – rocznica Katastrofy Smoleńskiej.

W sobotę 16 kwietnia 89 urodziny papieża seniora Benedykta XVI (1927)

Następna niedziela 17 kwietnia DOBREGO PASTERZA  jest światowym Dniem Modlitw o Powołania kapłańskie , zakonne i misyjne.

W czwartek    Uroczystości Jubileuszowe 1050-lecia chrztu Polski w Gnieźnie, zaś w Poznaniu w piątek.

W przyszłą niedzielę o 1300 Msza św. W intencji wszystkich motocyklistów  na rozpoczęcie sezonu motocyklowego o błogosławieństwo dla korzystających z pojazdów mechanicznych i dróg.

Bóg zapłać za posprzątanie mieszkańcom bloku 16, na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 17.

Jest do nabycia nowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Po sumie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Kończymy tę liturgię, w czasie której wysławialiśmy Baranka Bożego – Chrystusa. Idźmy z błogosławieństwem Boga, by całe nasze życie było liturgią chwały i świadectwem dawanym Zmartwychwstałemu.

 

Ogłoszenia 619 Parafialne na NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 3.04.2016 r.

Po Mszy św. o 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

Dzisiaj Msza święta odpustowa w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku i Diecezjalna Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. wraz z rodzinami – godz. 1500.

Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwie.

Jutro przeniesiona (z racji W. Piątku) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego . Dla osób zainteresowanych duchową adopcja są wyłożone informacje na stoliczku pod amboną.

Za tydzień Niedziela Biblijna. VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W przyszłą niedzielę poświecenie książeczek dla dzieci z klasy komunijnej, a następnie po Mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami. W księgarni przy katedrze są książeczki pierwszokomunijne po 13 zł.

Kościół nie był sprzątany. Proszę mieszkańców bloku 16 o posprzątanie kościoła.

Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego i szczęśliwe korzystanie z pojazdów i dróg 17 kwietnia o godzinie 1300. Zapraszam wszystkich posiadaczy jednośladów.

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Niech więc Bóg nam błogosławi, byśmy wierzyli i byśmy sami stali się świadkami zmartwychwstania.

 

Ogłoszenia 618 Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 27.03.2016 r.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia: Niech Chystus Zmartwychwstały napełni Was prawdziwym pokojem, które świat dać nie może, niech daje siły do pokonania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w sakramentach świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku. Błogosławionych świąt i radosnego świętowania. Alleluja! Duszpasterze
Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze świete jak w każdą niedzielę. Taca w dniu jutrzejszym na KUL Jana Pawła II.
W następną niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego
W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msza św. pierwszopiątkowa o godzinie 720 i 1700
W niedziele o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Koronkę
Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach w niedzielę 3 kwietnia.
Młodziez przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie 3 kwietnia po Mszy św. o 900. Obecność obowiazkowa.
Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie wdrożenia Rządowego programu Rodzina 500+. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach 29.03.2016 r. o godzinie 1630.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na święta dla mieszkańców bloku 15, na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 16.
Pragnę podziękować panom: Krzysztofowi Wilczyńskiemu i Władysławowi Bałdydze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom za przygotowanie ołtarzy, wystrojenie kwiatami. Ministrantom za prowadzenie liturgii, adorację, scholi, Wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa i za czynny udział w procesji.
Jest do nabycia marcowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Ogłoszenia 617 Parafialne na Niedziele Palmową 20.03.2016 r.
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Światowy Dzień Młodzieży
Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w środę o godzinie 1730

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

Ostatnie już w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz.1130.

Bóg zapłać za ofiary zebrane na kwiaty do grobu Pańskiego.

Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie 800

Chrzty dzieci w pierwsze święto o godzinie 1130.

Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku w naszym kościele o godz. 1700.

Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Wszyscy kapłani diecezji w tym dniu pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Ordynariusza uczestniczą w katedrze we Mszy św. Krzyżma o godzinie 1000 .

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku, gdy nie sprawuje się ofiary Mszy św. Centrum liturgii stanowi adoracja krzyża, ucałowanie ran Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota Wigilia Paschalna – poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 1800. Prosimy na ten dzień wziąć ze sobą świece. Są do nabycia paschaliki po 2 zł.

W obrzędach Triduum Paschalnego, tj. w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty obowiązkowo bierze udział młodzież gimnazjalna.

Adoracje Najświętszego Sakramentu: w Wielki Czwartek po nabożeństwie wieczornym do godz. 2100.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa od godz. 800, a po nabożeństwie wieczornym do godz. 2100.
Do adoracji Chrystusa w grobie wieczorem zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, a zwłaszcza młodzież pracującą i studiującą. (Dz. 57) „…Nowenna do Miłosierdzia Bożego,( którą mi kazał Jezus napisać i odprawiać przed świętem Miłosierdzia). rozpoczyna się w Wielki Piątek.

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 800. Po nabożeństwie wieczornym adoracja do godz. 2100.

Porządek adoracji: Pana Jezusa w ciemnicy adorują Róże Różańcowe i parafianie z poszczególnych miejscowości:
W Piątek Róże Różańcowe:
9 – 10 – Straduny
10 – 11 – Płociczno i Krokocie
11 – 12 – Miluki i Wityny
12 – 13 – Oracze
13 – 14 – Sajzy i Piaski
14 – 15 – Przytuły, Janowo, Rydzewo
15 – 16 – Malinówka i Sikory
16 – 17 – Chojniak
W Wielką Sobotę adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim mieszkańcy poszczególnych miejscowości, rodzice wraz z dziećmi:
8 – 9 – ul. Kajki, Domki, Kościuszki
9 – 10 – Płociczno i Krokocie, Miluki
10 – 11 – ul. Nadrzeczna
11 – 12 – Wityny
12 – 13 – ul. Świerczewskiego i Słoneczna
13 – 14 – Oracze
14 – 15 – Piaski i Sajzy
15 – 16 – Chojniak
16 – 17 – ul. Mickiewicza, 1 Maja, Strażacka, Szkolna
17 – 18 – Malinówka, Sikory, Przytuły, Janowo, Rydzewo
18 – Liturgia Wielkiej Soboty
Ministranci przychodzą i adorują cały dzień wg własnego grafiku.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Stradunach o godz. 900 Serdecznie prosimy, aby przychodząc do kościoła na poświęcenie pokarmów nie zapomnieć o najważniejszym, że jest to dom Boży, że trwa adoracja Chrystusa w grobie. Proszę o tym przypomnieć swoim bliskim, krewnym, zwłaszcza tym, którzy rzadko, a być może wcale nie chodzą do kościoła.
Poświęcenie pokarmów w poszczególnych wioskach:
930 – Wityny
940 – Oracze
1000 – Piaski
1015 – Sajzy
1100 – Sikory
1115 – Malinówka
1130 – Przytuły
1145 – Janowo
1200 – Chojniak
1240 – Krokocie
1300 – Płociczno
1320 – Miluki
Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 700. Proszę mężczyzn do niesienia krzyża, figury Zmartwychwstałego, baldachimu i sztandarów, kobiety do chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki do niesienia poduszek i sypania kwiatów w bieli. Proszę zatroszczyć się o to by dziewczynki miały co sypać! W ustawieniu procesji proszę o pomoc osoby, które zajmowały się tym w ostatnich latach. Do niesienia różańca proszę młodzież. Przed i po procesji proszę stosować się do wskazówek osoby kierującej procesją.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom bloku 14 o posprzątanie kościoła na święta proszę mieszkańców bloku 15.

Ogłoszenia ( 616) Parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu (CZARNĄ) 13.03.2016 r.
Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę CZARNEJ. W kościele zasłania sie krzyże. Wiąże się ten z fakt z liturgią słowa: „Zanim Abraham stał się , Ja jestem.” Ewangelista kończy rozdział słowami: „Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze swiatyni”
Przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013) na stolicę Piotrową. Otoczmy Piotra naszych czasów modlitwą w Jego trudnej posłudze Kosciołowi.
Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Liturgię Mszy św. o godzinie 900 rozpoczniemy o ile pozwoli pogoda przed kosciołem przy krzyżu misyjnym. Tam poświęcimy palmy i udamy się w procesji do kościoła. Uroczystą procesją będziemy naśladować witających Jezusa wjeżdzającego tryumfalnie do Jerozolimy. Prosimy o przygotowanie i zabranie ze sobą palm. Przewidziany jest konkurs na najpiękniejsza palmę.
Caritas rozprowadza PASCHALIKI NA STÓŁ WIELKANOCNY po 6 zł
Trwa przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA po Mszy świetej o godzinie 900.
Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130. Dzisiaj Gorzkie Żale rannej Mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych tj. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W tym tygodniu w sobotę 19 marca UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP I OPIEKUNA ZBAWICIELA – PATRONA KOŚĆIOŁA POWSZECHNEGO. Odznaczał się czystość serca, ufną wiarą, przyjął Boży plan zbawienia, sam będąc pokornym, cierpliwym i łagodnym. 19 marca swojego patrona będzie czcił Ks. Józef Kącki . W tym dniu Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona rano o 720 i wieczorem uroczysta o godzinie 1700. Serdedcznie zapraszam na wspólna modlitwę w intencji Solenizanta.
Na nagłośnienie ofiary złożyło 5 osób. Na kwiaty do Bożego Grobu ofiary złożyli mieszkańcy Sikor, Oracz i Płociczna. Pozostało jeszcze kilka ulic i wiosek do przeprowadzenia zbiórki na przygotowanie Grobu Pańskiego.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinie z bloku 13. Szkoda , że mieszkańcy nie poczuwają się do obowiazku troski o czystość światyni. Na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 14.
Rozprowadzana jest broszurka z filmem w cenie 3 zł -dochód przeznaczony jest na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.
Bóg okazał nam swe miłosierdzie. Bóg udzielił nam przebaczenia. Bóg nam błogosławi, abyśmy więcej nie grzeszyli, ale głosili Jego chwałę i czynili dobro.
===========================================================

Ogłoszenia ( 615) Parafialne na czwartą niedzielę WIELKIEGO POSTU 6.03.2016 r.
Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę -Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście – introitu: Laetera , Jerusalem. Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarz swe dzieci.
Caritas rozprowadza PASCHALIKI NA STÓŁ WIELKANOCNY po 6 zł. Dochód ze sprzedarzy przeznaczony jest na wsparcie najbiedniejszych.
Trwa przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA po mszy św. o godzinie 900.
We wtorek 1 marca zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych i zakończyli rekolekcje pojednaniem z bliźnimi i Bogiem w sakramencie pokuty. Bóg zapłać Dyrekcji i Nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji, jak i Rodzicom, którzy dołożyli starań, aby ich dzieci uczestniczyły w rekolekcjach.
Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130. Dzisiaj Gorzkie Żale po sumie. Za udział w nabożeństwach pasyjnych tj. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
We wtorek 8 marca „Dzień Kobiet” – będziemy modlić się za kobiety, aby starały się naśladować Matkę Naj. w pokorze, skromności,trosce o religijne wychowanie dzieci i poddaniu się woli Bożej.
Jest do nabycia marcowy numer miesięcznika „MARTYRIA”
Bóg zapłać mieszkańcom ul. Nadrzecznej, Krokoć, Przytuł, Malinówki, Domków Wityny, Mickiewicza, Sajzy.
Na nagłośnienie ofiary złożyło osiem osób – Bóg zapłać za ofiary.
Kościoła nie wysprzątano na dzisiejsza niedzielę. Prosze o wysprzatanie ten sam blok.
Dzisiaj o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam . Po koronce spotkanie Rady Parafialnej w sali katechetycznej.
Przypominam o zadbaniu o ludzi chorych , którzy nie moga sami dojść do koscioła, aby się wyspowiadali i przyjeli Komunię św. wielkanocną.
Na rozpoczęty tydzień prac i zajęć przyjmijcie błogosławieństwo Boże.

============================================================================================

Ogłoszenia 614 Parafialne na III NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 28.02.2016 r.
1.Rozpoczęliśmy rekolekcje. Dziękujemy ks. Jarosławowi ze zgromadzenia księży Salezjanów , za to, że podjął się trudu głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Spowiedź w poniedziałek i wtorek 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
2.Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. na przemian raz po godz. 900, raz po 1130.
3.Bóg zapłać za ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Na ten cel zebrano 254 zł.
4.Serdeczne Bóg zapłać tym którzy podjęli trud rozniesienia po parafii programu rekolekcji i zebrania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel. Ofiary można też składać osobiście w zakrystii lub kancelarii.
5.Na kupno nowego wzmacniacza wpłaciło 2 rodziny.
6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
7.Proszę o umożliwienie chorym w czasie wielkiego postu ze skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii świętej. Mamy wielu chorych i starszych, którzy nie dadzą rady zajść do kościoła i nie mogą się wyspowiadać i przyjąć Komunii św. bo nikt z najbliższych się tym nie interesuje. Ci ludzie pracowali całe życie i teraz trzeba o nich zadbać nie tylko o jedzenie mieszkanie i lekarza, ale także o ich duszę.
8.W poniedziałek i wtorek będ zbierana ofiary w czasie Mszy św. na potrzeby zgromadzenia księży Salezjanów.
9.Słowa podziękowania kieruję do mieszkańcom bloku 12 za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku następnego tj.13.
10.W niedzielę KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godzinie 1500, po koronce o 1530 spotkanie Rady Parafialnej w sali katechetycznej.

 

Ogłoszenia 612 Parafialne na I NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 14.02.2016 r.

Nabożeństwo GORZKICH ŻALI dziś po Mszy św. o 900, a w następną niedzielę po Mszy świętej o 1130  W piątek  Droga Krzyżowa o godz. 1730 Do udziału w tych nabożeństwach  zachęcam w szczególny sposób dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Za udział w GORZKICH ŻALACH i DRODZE KRZYŻOWEJ można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami:

Spowiedź sakramentalna

Komunia święta

Modlitwa w intencji Papieża

Kościół zachęca wiernych do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych na okres wielkiego postu.

Ludziom chorym i starszym domownicy powinny pomóc w przeżywaniu wielkiego postu przez ułatwienie dostępu do programów religijnych w radio i Telewizji TRVAM. Nadto powinni się postarać o sprowadzenie w okresie Wielkiego postu kapłana, aby ich wyspowiadał i udzielił im Komunii św. Jeżeli są warunku to może tez odprawi Mszę świętą. Wielu z naszej parafii odchodzi z tego świata nie zaopatrzonych sakramentami świętymi. Jest to ogromna odpowiedzialność najbliższych domowników.

Rekolekcje wielkopostne  w naszej parafii  będą od 28 lutego do 1 marca.

Jak co roku proszę przedstawicieli poszczególnych miejscowości o rozniesienie programu rekolekcji do rodzin, a przy okazji o zebranie ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

Bóg zapłać 3 paniom z Nadrzecznej za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam parafian z bloku 11. Trzeba się poczuwać do obowiązku troski o czystość kościoła. Nie być głuchym na zaproszenie do sprzątania , bo inni musza pracować za unikających obowiązek sprzątania.

REKOLEKCJE PARAFIALNE – PARAFIA STRADUNY  TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2016 r.

Niedziela 28 luty         godzina 900 Msza św. z nauką1130   Msza św. z nauką1700 Msza św. z nauką Z sakramentu spowiedzi można korzystać już przed Mszą święta, aby w czasie Mszy świętej można było
Poniedziałek  29 luty godzina 815 Msza św. z nauka –szkoła 1 grupa915 Msza św. z nauka –szkoła  2 gr1100 Msza św. z nauką dla wszystkich1800 Msza św. z nauka rekolekcyjną dla wszystkich­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­——————————————————————————————–Wtorek  1 marca        godzina 815 Msza św. z nauka –szkoła 1 grupa915 Msza św. z nauka –szkoła  2 grupa1100 Msza św. z nauka rekolekcyjną dla wszystkich1800 Msza św. z nauka rekolekcyjną dla wszystkichUWAGA!!!MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA I PRACUJĄCA  W NASZEJ PARAFII UCZESTNICZY W REKOLEKCJACH O GODZINIE 1800 wysłuchać nauki rekolekcyjnej.Młodzież gimnazjalna  w czasie spowiedzi  rekolekcyjnej ma dać do podpisu indeksy.Rekolekcje przeżywamy   w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia : „ MIŁOSIERNI JAK OJCIEC.” To motto Roku Świętego, zaczerpnięte ze słów Pana Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36).

 

 

Ogłoszenia (611) na piątą niedzielę zwykłą 7.02.2016 r.

W tym tygodniu rozpoczęcie  Wielkiego Postu (okres 40 dni przygotowania paschalnego). W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W środę obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy – niespożywanie pokarmów mięsnych i ilościowy – jeden posiłek do syta (pozostałe dwa lekkie). Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Zachęca się wiernych do rezygnacji z napojów alkoholowych czy korzystania z innych używek

Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o godz. 900  i 1800 ze względu na powracających z pracy i szkoły.

W czwartek 11 lutego Światowy dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Coroczny obchód tego dnia ma uwrażliwić Lud Boży na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, ma służyć lepszemu zrozumieniu religijnej opieki nad chorymi. Po Mszy św. wieczornej udzielenie sakramentu namaszczenia chorych, wystawienie Najświętszego. Sakramentu , adoracja i błogosławieństwo indywidualne  Najświętszego. Sakramentem tzw. Bł. Lourdzes

Od najbliższego piątku, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątek będzie to Droga Krzyżowa o godz. 1730,a w niedzielę Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św. naprzemian – raz po 900, raz po 1130. Za udział w Gorzkich Żalach  oraz  odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyska odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane są trzy warunki:

1) spowiedź sakramentalna;
2) komunia św.;
3) modlitwa w intencji Papieża
.

Z racji drugiego piątku miesiąca modlimy się za borykających się z problemami uzależnień i  za rozbite małżeństwa

Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. W tym okresie katolicy w duchu umartwienia i głębszego przeżywania okresu Męki Pańskiej powstrzymują się od zabaw i dyskotek.

Od niedzieli 14 lutego po Mszy świętej o 900 spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

Dzisiaj o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego jako zobowiązanie modlitewne związane z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Przed Koronką można składać na karteczce prośby, które będą odczytane przed koronką.

Proszę o sprzątniecie kościoła mieszkańców Nadrzecznej od 1-10.

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw „Od nowa ku Miłości” rozpoczną się w parafii świętego Tomasza Apostoła w Ełku ul. 11 listopada. Pierwsze spotkanie 14 lutego o godzinie 1630. Program rekolekcji wywieszony w gablotce.

Jest do nabycia nowy numer miesięcznika MARTYRIA.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi na owocne przeżycie zbliżającego się Wielkiego Postu i wewnętrznej przemiany i nawrócenia.

 

=

Ogłoszenia (610) Parafialne 31.01.2016 r. Czwarta Niedziela Zwykła

W ubiegłym tygodniu odwiedziłem z kolędą parafian przy ulicy Nadrzecznej 15, 16 i 17,oraz parafian w Chojniaku, Janiszach, W Stradunach przy ulicy: Strażackiej, Szkolnej, Kajki i 1 Maja.  Wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, oraz wszelkiego rodzaju dary składam serdeczne Bóg zapłać.

Jeśli ktoś z różnych względów nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, a chciałby w swym domu przyjąć księdza może zaprosić księdza osobiście w zakrystii lub kancelarii.

2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ). Msze święte: o godzinie 900 i 1700  Na Mszę św. przynosimy świece gromniczne, które zostaną poświęcone.    Święto Ofiarowania Pańskiego jest przez Kościół obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w ten dzień przeznaczona będzie na rzecz zakonów kontemplacyjnych.  W katedrze Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza na Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego   o godzinie 1530. Od 1997 r. Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

3 lutego wspominamy św. Błażeja   – za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

5 lutego wspominamy świętą Agatę, dziewicę i męczennicę żyjącą na Sycylii w 3 w., orędowniczkę w czasie burz i wypadków z ogniem. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci świętej.  Jest to pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. pierwszopiątkowej i Komunii świętej. Postarajmy się zadośćuczynić Sercu Jezusowemu za zniewagi jakie doznaje od ludzi.

6 lutego wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników japońskich  .

Bóg zapłać za sprzątnięcie świątyni mieszkańcom ul. Słonecznej. Na sobotę zapraszam mieszkańców Nadrzecznej od 1 do 10 numeru .

Przed kościołem do nabycia czasopismo „Martyria” – miesięcznik diecezjalny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

=========================================================

Ogłoszenia 609 Parafialne na III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24.01.16 r.

Jutro zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

26 stycznia  XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

W parafii trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Świerczewskiego Mickiewicz, Nadrzecznej od numeru 1 do 14 i mieszkańcom osiedla w kierunku Malinówki   za życzliwe przyjęcie, gościnność i wszelkie dary (…) W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy :

poniedziałek   25 .01.2016 od 1300 Nadrzeczna  15 i 16

wtorek   26.01.2016 od 1300 Nadrzeczna 17 i Strażacka

środa   27.01.2016  od 900  Chojniak od 1 – 9  i Janisze od 1500

czwartek  28.01.2016 od 900  Chojniak 10  i Szkolna od 1500

piątek – 29.01.2016  od 900 Chojniak  , Kajki od 1400 i 1-go Maja

 

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z ulicy Słonecznej.

Rozpoczęły się ferie zimowe, ale nie od Mszy świętej niedzielnej .

Przygotowujących się do bierzmowania proszę o przyswojenie przerobionego materiału z katechizmu

 

Rozprowadzany jest styczniowy numer miesięcznika MARTYRIA.

 

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego łask na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia  (608) Parafialne na DRUGĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  (17.01.2016 r.

W parafii trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Bóg zapłać mieszkańcom Miluk,     Wityn,  Przytuł  , Słonecznej , Kościuszki za życzliwe przyjęcie, gościnność i wszelkie dary (…) W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy :

poniedziałek – 18.01.  Świerczewskiego od 1500

 wtorek  19.01. ul. Mickiewicza od 1400

środa  20.01 – Nadrzeczna  numery 1 – 10  od 1300

czwartek 21.01  – Nadrzeczna 11 i 12 od 1300

piątek 22.01. –  Nadrzeczna  13 i 14 od  1300

sobota  23.01.– Osiedle w kierunku na Malinówkę: od 900 – Dębowa, Sosnowa, Jarzębinowa…

poniedziałek  25.01.– Nadrzeczna  15 i 16 od 1300

17 stycznia obchodzimy jako  XIX Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę .

18 stycznia tj., w poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy O Jedność Chrześcijan. Ekumenizm to ruch, który dąży do zjednoczenia chrześcijan w jednym Kościele Chrystusowym, przy zachowaniu pluralizmu teologicznego i wyznaniowego. W parafiach organizuje się nabożeństwa ekumeniczne.

Przed kościołem ministranci zbierają ofiary jako Kolędnicy misyjni. Ofiary przeznaczone są na misje. Kolędnicy misyjni to dzieci z papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomaga swoim rówieśnikom W krajach misyjnych.

Dziś obchodzony jest  Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest (on) pomyślany jako odpowiednia okazja dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów”

Również dziś XIII rocznica śmierci śp. ks. Bpa Edwarda  Eugeniusza Samsela.

Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII SWIĘTEJ odbędzie się 5 czerwca.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam trzecią część  mieszkańców ulicy Kościuszki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

Ogłoszenia (607) Parafialne na NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego

Jutro Kolędy w Witynach nie będzie ze względu na pogrzeb Ks. Kazimierza Rompalskiego ,kapłana naszego zakonu. Uroczystości pogrzebowe jutro tj. 11 stycznia w kościele NSP Jezusa w Ełku o godzinie 1100. Ks. Kazimierz znany był jako kapelan szpitala , a w naszej parafii służył spowiedzią w okresie rekolekcji wielkopostnych jak i adwentowych. Zachęcam do udział w pogrzebie. Jutro Mszy świętej rano nie będzie ponieważ odprawiamy Mszę świętą w Ełku na pogrzebie.

Bóg zapłać mieszkańcom Oracz za życzliwe przyjęcie gościnność i wszelkie   dary.

Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:

Wtorek 12 stycznia  Miluki od godziny 1300

Środa 13 stycznia  Wityny od godziny 900

Czwartek  14 stycznia   Przytuły  od  900

Piątek  15 stycznia  Słoneczna  od 1500   /spotkanie opłatkowe /

Sobota 16 stycznia  ul. Kościuszki  od 900

Poniedziałek  18 stycznia  ul. Świerczewskiego  od 1500

Wtorek 19 stycznia ul. Mickiewicza od 900

Ponieważ w tym roku nie będą chodzić KOLĘDNICY MISYJNI, dlatego ofiary na misje będą zbierane do puszek przez dwie niedziele przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać pierwszej części  mieszkańców  ulicy Kościuszki za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam drugą część mieszkańców ul. Kościuszki.

Przed kościołem do nabycia czasopismo „Martyria” – miesięcznik diecezjalny .

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

Ogłoszenia ( 606) Parafialne   

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2016-01-03

 

W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msza św. jak w niedzielę o godz. 9 00, 11 30 i 17 00 Po Komunii świętej błogosławieństwo kadzidła i kredy. Jest to dzień patronalny misji. Wspieramy to dzieło modlitwą, a także ofiarą – składka tego dnia przeznaczona na cele misyjne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w szczególny sposób modlimy się o powołania do służby Bożej.. Za tydzień, w następną niedzielę, 10 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego, kończące Okres Narodzenia Pańskiego.

W parafii trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Bóg zapłać mieszkańcom Sajz,   Malinówki , Piask  ,Sikor Juskich i mieszkańcom Kajki Domki za życzliwe przyjęcie, gościnność i wszelkie dary (…) W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy:

Poniedziałek 4.01-  Płociczno od 900

Wtorek 5.01-  Krokocie od 900

Czwartek 7.01 – Oracze I część od 900

Piątek 8.01- Oracze do końca od 1300

Sobota 9.01 –  Oracze Kolonia od 900

Poniedziałek 11.01- Wityny  od 900

Wtorek 12.01– Miluki od 1300

Każda parafia ma podjąć jakieś zobowiązania związane z JUBILEUSZEM ROKU MIŁOSIERDZIA.  Na posiedzeniu Rady parafialnej postanowiono, że w pierwszą niedzielę miesiąca parafianie będą gromadzić się na KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godzinie 15oo. Zachęcam do udziału w tym nabożeństwie już w dzisiejsza niedzielę. Można będzie składać karteczki z intencjami  i w tych intencjach będzie Koronka. Nadto kto może powinien czytać Dzienniczek Siostry Faustyny, o ile to możliwe  w rodzinach.

 

 

Przed kościołem do nabycia czasopisma katolickie: „Martyria”

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam wszystkim w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia (605) na NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY : Jezusa, Maryi, Józefa 27.12.2015 r.

Dziś Święto Świętej Rodziny. Prosimy o szczególne orędownictwo Maryi i św. Józefa dla naszych rodzin, małżeństw, dzieci i młodzieży.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. wieczorna i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne o godz. 1700

W piątek Nowy Rok. Tego dnia Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, zacznijmy kolejny rok z Bogiem oddając szczególną cześć Matce Bożej. Msza św. jak w niedziele, tj. o godz. 900, 1130 i 1700. Bardzo proszę rodziców, by sami przyszli i dopilnowali, by dzieci i młodzież w tym dniu była na Mszy św. Pilnujemy zabawy, rozrywki, niektórzy potrafią całą noc poświęcić zabawie, towarzystwu, miejmy w ten pierwszy dzień choć godzinę dla Pana Boga. W tym tygodniu dnia przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na święta. Na sobotę zapraszam mieszkańców bloku 17.

Zgodnie z tradycją w okresie Bożonarodzeniowym ksiądz odwiedza nasze rodziny z wizytą duszpasterską. Kolęda rozpocznie się już jutro:

28 XII – poniedziałek – Sajzy od godziny 900

29 XII – wtorek – Piaski od godz. 900

30 XII – środa – Malinówka od godz. 9.00

31 XII – czwartek – Sikory Juskie od godz. 900

2 I – sobota – Kajki Domki 9.00

Proszę o transport do miejscowości.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w ostatnie godziny tego roku i w każdy dzień Nowego. Wszystkim Gościom życzę wiele radości i szczęśliwego powrotu do domów. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia ( 604) Parafialne na IV NIEDZIELĘ ADWENTU 20.12.2015 r.

Roraty – Msza św. ku czci NMP w Adwencie w naszym kościele w dni powszednie o godz. 720.

Dziękuję wszystkim rozprowadzającym opłatki za podjęty trud, wszystkim przyjmującym za ofiarę z tej okazji. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na ogrzewanie i ubezpieczenie.

Nikt nie zgłosił się po opłatki z ulic: Szkolnej, Strażackiej, Świerczewskiego, Kajki  , z Janisz zabrała tylko jedna rodzina

Zapraszam na adwentowy dzień spowiedzi 22 grudnia według porządku podanego na zaproszeniach z opłatkami: szkoła I grupa o godzinie 815, II grupa o godzinie 915, o godzinie 1100 i 1800 dla ogółu parafian i młodzieży uczącej się poza Stradunami. Początek spowiedźi 15 minut przed Mszą świętą.

W czwartek, 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca – zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego – do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14  rok życia.

Postarajmy się o właściwe przeżycie wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne i religijne zwyczaje wigilijne: łamanie opłatkiem, wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, rodzinne śpiewanie kolęd.

Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie rozprowadza karki świąteczne po parafiach w Polsce . Dochód z kartek przeznaczony jest na utrzymanie HOSPICJUM . Pracownicy hospicjum są woluntariuszami. Jest kilka kartek po 5 zł.

W dniu wczorajszym po Mszy św. o godzinie 1200 w kościele NSPJ odebrałem światło – symbolizujące Boże Miłosierdzie. Do szerzenia miłosierdzia posłał Pan Jezus Siostrę Faustynę.

 

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa, zgodnie z tradycją – o północy – Pasterka.

Rozprowadzane są wigilijne świece Caritas cena 6 zł.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sprzątanie przedświąteczne zapraszam mieszkańców bloku 16.

 

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

Ogłoszenia (603) Parafialne na TRZECIĄ NIEDZIELĘ ADWENTU 13.12.2015 r.

Trzecia niedziela Adwentu jest tradycyjnie nazywana niedzielą “Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście “Gaudete in Domino” – „Radujcie się w Panu”. Ma nam przypomnieć o bliskim już czasie radości Świąt Bożego Narodzenia.

13 grudnia Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego – polskie święto obchodzone corocznie 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Do dzisiaj nieznana jest dokładna liczba śmiertelnych ofiar represji władz stanu wojennego wprowadzonego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983.

Dnia 17 grudnia 2015 roku o godzinie 1000 w Katedrze Ełckiej odbędzie się InauguracjaJubileuszoweg Roku Miłosierdzia i Roku Jubileuszowego 1050-lecia Chrztu Polski. Podczas uroczystej celebry Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur dokona specjalnego obrzędu Otwarcia Drzwi Miłosierdzia oraz przekaże ogień miłosierdzia dla tzw. Kościołów stacyjnych. Do udziału w tych uroczystościach  Biskup Ełcki zaprasza wszystkich wiernych.

Spowiedź przed świętami dla wszystkich parafian 22 grudnia. Dla szkoły Msza św. z kazaniem o 815 i 915, zaś dla ogółu parafian Msza św. z kazaniem o 1100 i 1800. Początek spowiedzi 15 minut przed Mszą św.

Rozprowadzane są świece CARITAS „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM” po 6 złotych.

W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na  na roraty, które odprawiamy o godzinie 720.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

14 XII – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości; św. Jan Paweł II nazwał go mistrzem w wierze i świadkiem Boga żywego. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

Ogłoszenia  (602)  Parafialne na II NIEDZIELE ADWENTU  6.12.2015 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy

W poniedziałek św. Ambrożego bp i doktora Kościoła

We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W piątek św. Damazego I papieża

W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

 

Zachęcam do liczniejszego uczestnictwa we Mszy św. RORATNIEJ  jako przygotowanie do świąt  Bożego Narodzenia . Dzieci układają mozaikę bożonarodzeniową z otrzymanych elementów .Oczywiście wszyscy przychodzimy z lampionami. 

Poświęcone opłatki na stół wigilijny proszę zabrać i roznieść do poszczególnych miejscowości   z planem dnia spowiedzi dla naszej parafii .

Rozprowadzane są ŚWIECE DZIEŁO WIGILIJNEJ POMOCY DIECIOM po 6 złotych. Dochód z tych świec Caritas przeznacza na pomoc dzieciom , którym opłaca obiady.

Dzisiaj po Mszy św. o 1130 spotkanie RADY PARAFIALNEJ w sali katechetycznej.

W Uroczystość Niepokalane Poczęcia NMP 8 grudnia na Mszy św. o godzinie 1700 odbędzie się poświęcenie Cudownego Medalika NMP dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

Z dziećmi przychodzą rodzice i o ile możliwe chrzestni, aby się wspólnie modlić o dobre przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Proszę o nabycie medalików.

Rozprowadzany jest grudniowy numer miesięcznika MARTYRIA  z  kalendarzem na 2016 rok. Numer zawiera : List Bp. na adwent, Tajemnica betlejemskiej noc, Dekalog fundamentem szczęścia, 300-lecie Suwałk, W obronie cywilizacji łacińskiej, Aby zrozumieć synod, Pomoc małżeństwom w kryzysie i inne.

Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ofiary z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia przeznaczone są na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie.

KONGRES MAŁŻEŃSTWA I RODZINY  odbędzie się w Ełku w hali sportowej MOSIR w dniach 9 i 10 grudnia bieżącego roku. Zapraszamy narzeczonych, małżonków, rodziców, kapłanów, osoby pracujące z małżeństwami, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz dobra małżeństwa i rodziny, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych.

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z bloku 14.

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

Ogłoszenia Parafialne 601 na PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU  29.11.2015 R.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

W poniedziałek św. Andrzeja Apostoła

W środę bł. Rafała Chylińskiego

W czwartek św. Franciszka Ksawerego

W piątek św. Barbary  i św. Jana Damasceńskiego

Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia   ostatecznego Jego przyjścia na końcu czasów. Szczególną formą adwentowego przygotowania są roraty – Msza św. ku czci NMP w Adwencie.   Roraty będą zgodnie z naszą polską tradycją rano. Dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w nich przed szkołą – organizacyjnie będzie im łatwiej (trudniej pewnie ze wstawaniem – ale jakiś wysiłek jest konieczny). Jest to optymalna pora również jeśli chodzi o dojazd z poszczególnych wiosek. Przychodząc na roraty otrzymać będzie można kolejne elementy mozaiki  z, której powstanie obrazek .  Oczywiście wszyscy przychodzimy z lampionami  

W następną niedzielę poświęcę wigilijne opłatki. Proszę, aby je rozniesiono w poszczególnych miejscowościach. Dołączone tam też zostanie zaproszenie na adwentowy rekolekcyjny dzień skupienia i spowiedzi zaplanowany na 22 grudnia tj. wtorek.

W niedzielę 6 grudnia po Mszy św. o 1130 spotkanie RADY PARAFIALNEJ w sali katechetycznej.

W Uroczystość Niepokalane Poczęcia NMP 8 grudnia na Mszy św. o godzinie 1700 odbędzie się poświęcenie Cudownego Medalika NMP dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. Z dziećmi przychodzą rodzice i o ile możliwe chrzestni, aby się wspólnie modlić o dobre przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Proszę o nabycie medalików.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedziele. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku numer 14.

 

Ofiary do puszek  na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie będą zbierane w niedzielę 6 grudnia.   Rozprowadzane są  wigilijne świece CARITAS w cenie 6 zł.

W tym tygodniu pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie,  zakonne i misyjne, zwłaszcza do naszej wspólnoty zakonnej Kanoników Regularnych Laterańskich.

W piątek pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu Pana Jezusa za  zniewagi jakie doznaje od ludzi.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, które jest obrazem  jej życie wewnętrznego .

Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im .św. Łazarza w Ełku serdecznie zaprasza na kurs dla opiekunów osób chorych i starszych. Jedna grupa jest w trakcie szkolenia, zbieramy chętne osoby do drugiej grupy. W dobie gdy nasze społeczeństwo się starzeje, a młodzi często wyjeżdżają do pracy za granicę są to bardzo przydatne umiejętności. Szkolenie jest darmowe, dla osób z powiatu ełckiego, pełnoletnich , w szczególności bezrobotnych. Bliższe informacje pod numerami  87 441 70 16 lub 87 441 70 22

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ogłoszenia Parafialne na UROCZYSTOŚĆ J. CHR. , KRÓLA WSZECHŚWIATA (600) 22.11.2015

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

Poniedziałek św. Klemensa I papieża

We wtorek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

W środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej

W czwartek  bł. Jakuba Alberionego

W piątek św. Wirgiliusza i Waleriana

W sobotę św. Zdzisławy patronki żon i matek

 

W liturgii Kościoła w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy uroczystość Pana Jezusa jako Króla Wszechświata. Ma nam ona uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Jego panowanie nie wynika z dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę.

Po Mszy św. Wystawienie Naj. Sakramentu , Litania do NSP  Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Dzisiaj Święto Patronalne Akcji Katolickiej

Dzisiaj czcimy św. Cecylię patronkę śpiewu i muzyki kościelnej

Przypominam, że spotkania przygotowujących się do bierzmowania odbywają się w niedziele po Mszy św. o godzinie 900

O przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 13.

 

Proszę o ofiary na ubezpieczenie kościoła, energię elektryczną i ogrzewanie z adresem ofiarodawcy.

 

W poniedziałek 30 listopada 2015 r. o godzinie 1830 w Ełckim Centrum Kultury w Ełku spotkanie z Grzegorzem Strzemeckim, ojcem siedmiorga dzieci, autorem książki Gender – ideologia państwowa Rzeczypospolitej oraz przedstawicielem Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin.  Stop deprawacji w edukacji. Zapraszamy : rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz tych, którzy myślą o dobru dzieci młodzieży i rodzin.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ogłoszenia Parafialne na XXXIII NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU 15.11.2015 r. (590)

W tygodniu w liturgii :

W poniedziałek  – ŚWIĘTO NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia

We wtorek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

W środę – bł. Karoliny Kózkówny

W czwartek –  bł. Salomei

W piątek –  św. Rafała Kalinowskiego

W sobotę  –  Wspomnienie Ofiarowania NMP

 

Do puszek w niedzielę zebrano  379 zł. Bóg zapłać za ofiary na Syrię.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  Na sobotę zapraszam mieszkańców z bloku 11.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata.

 

Proszę o ofiary na ubezpieczenie kościoła, energię elektryczną i ogrzewanie z podaniem adresu ofiarodawcy.

 

W poniedziałek 30 listopada 2015 r. o godz. 18.30 w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Strzemeckim, ojcem siedmiorga dzieci, autorem książki Gender – ideologia państwowa Rzeczypospolitej, oraz przedstawicielem Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin. Zostanie podjęty temat: „stop deprawacji w edukacji i przestrzeni publicznej”. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych problemem jak ochronić właściwe spojrzenie dzieci i młodzieży na płeć i seksualność. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W listopadzie przed sumą  modlitwy za wymienionych zmarłych w wypominkach.

 

KONGRES MAŁŻEŃSTWA I RODZINY  odbędzie się w Ełku w hali sportowej MOSIR w dniach 9 i 10 grudnia bieżącego roku. Zapraszamy narzeczonych, małżonków, rodziców, kapłanów, osoby pracujące z małżeństwami, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz dobra małżeństwa i rodziny, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych.

Pomódlmy się za zmarłego  wczoraj ks. Zenona Skórę kapłana KRL Domu Zakonnego w Krakowie

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

Ogłoszenia Parafialne na XXXII NIEDZIELE ZWYKŁĄ (570)

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

W poniedziałek  Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, katedry biskupa Rzymu, jedna z czterech bazylik większych. Pełna nazwa to: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela,     Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata.

we wtorek św. Leona Wielkiego,

w środę św. Marcina z Tours,

w czwartek św. Jozafata,

w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, I Męczenników Polski.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

Wójt Gminy Ełk  – Pan Tomasz Osewski, oraz dyrektor   Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach  –  Anna Sidorowicz wraz z całą społecznością szkolną mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Stradun i okolicznych  miejscowości na uroczystość obchodów Święta Niepodległości, która odbędzie   w dniu 10 listopada. Według harmonogramu:

 • 930 –  Msza św. w intencji Ojczyzny
 • 1045 – przemarsz kolumny uczestników uroczystości na posesję szkoły
 • 1100 –  uroczystość na posesji szkoły z udziałem orkiestry i kompanii honorowej
 • 1130 -  część artystyczna na hali sportowej.

Zachęcam do modlitwy w tej ważnej intencji jaka jest niepodległość okupiona krwią i życiem naszych przodków. Co to jest wolność to najlepiej wiedzą ci, którzy przeżyli okupację.

Bóg zapłać trzem paniom z bloku 12 za posprzątanie kościoła. Panu Balturszy za użyczenie sprzętu i nielicznie przybyłym do sprzątania obejścia kościoła.

Rozprowadzany jest miesięcznik MARTYRIA.

W następną niedzielę taca na organizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie -2016 r.

W piątek modlimy się za borykających się  z problemami uzależnień i za rozbite małżeństwa.

Przed sumą w listopadzie są modlitwy za wymienionych zmarłych w wypominkach.

Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzę z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

 

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Ogłoszenia Parafialne (1.11.2015r.) ( 370)

Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy dziś w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy, a zarazem modlimy się do tych, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania cieszą się chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w Niebieskiej Ojczyźnie. Codziennie od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do zwykłych warunków zyskania odpustu /spowiedź, Komunia święta. , modlitwa w intencjach Papieża/ dochodzi jeszcze nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Jutro 2 listopada – Dzień Zaduszny – dzień pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy. Msza św. będzie o 720, 900 i  1700. Po Mszy św. o 900 i 1700 procesja  i modlitwy za zmarłych.

Pod chórem są wyłożono karteczki na wypominki i Mszę św. składkową.

Rozprowadzany jest numer listopadowy MARTYRII.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o 900 spotkanie przygotowujących sie do BIERZMOWANIA.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam rodziców, aby pomogli swoim dzieciom, które jeszcze nie odprawiły nowenny dziewięciu pierwszych piątków, do rozpoczęcia i odprawienia dziewięciu  pierwszych piątków.

Za tydzień – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek  na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

Do pracy przy kościele zgłosiło się tylko 2 mężczyzn. Kościół wogóle nie był sprzątany. Posprzątanie kościoła,  zgrabienie i usunięcie liści dalej pozostaje na mieszkańcach  ulicy Nadrzecznej.

Na trud codziennego uświęcania i zbawienia siebie i innych przyjmijmy tera Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne na XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.10.2015 r.  (560) UROCZYSTOŚĆ  POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA.

W tym tygodniu obchodzimy:

w środę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  . Rozpoczął się ostatni tydzień października i nabożeństw różańcowych. Do prowadzenia zapraszam dzieci i młodzież według dni tygodnia:  

poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP

wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP

środa uczniowie klas 5 i 6 SP

czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum

piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych

w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Bóg zapłać za ofiary złożone na misje.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Nuncjatury w Polsce.

Bóg zapłać mieszkańcom Piask za posprzątanie kościoła i przy kościele. Na sobotę zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej do posprzątania liści wokół kościoła i kościoła. Kwiatami przyozdobi pani Chrościelewska.

W listopadzie chrzty będą w drugą niedzielę tj. 8 listopada o 1130

W niedzielę  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH .

Można składać na wypominki  i Mszę św. składkową  za zmarłych . Msza święta składkowa z procesją  będzie 2 listopada o godzinie 900 i o godzinie 1700. Wypominki czytane będą 2 listopada o 830 ,  1630 i w niedziele przed sumą przez cały listopad.

Odpust w oktawie Wszystkich Świętych

 Odpusty są wielkim skarbem Kościoła, z którego warto korzystać. Mamy obecnie do tego okazję. Przypomnijmy, że podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:

stan łaski uświęcającej (  – spowiedź sakramentalna)

przyjęcie Komunii Świętej

modlitwa w intencjach Ojca Świętego  (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario Chwała Ojcu  ”  w intencjach Ojca Świętego )

- brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Rozprowadzane są znicze przez  CARITAS w cenie 3,50 zł z których dochód przeznaczony jest dla najbiedniejszych  .

Po Mszy świętej ( o 900 ) spotkanie z II i III klasą gimnazjum.

Następne spotkanie II i III klasy gimnazjum 8 listopada

Wszystkim Parafianom i Gościom naszej parafii życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu sie modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

  

 

********************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XXIX NIEDZIELE ZWYKŁĄ – NIEDZIELA MISYJNA (550)

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek bł. Jerzego Popiełuszkę – XXXI rocznica jego  męczeńskiej smierci

we wtorek św. Jana Kantego

w środę bł. Jakuba Strzemię

w czwartek św. Jana Pawła II – patrona miasta Ełku

w piątek św. Jana Kapistrana i św. Józefa Bilczewskiego

w sobotę św. Antoniego Marii Clareta

 Dzisiejsza niedziela  nosi nazwę  Niedzieli Misyjnej święto ustanowione przez papieża Piusa XI w 1926 roku  , rozpoczynająca Tydzień Misyjny).  Celem niedzieli misyjnej  jest:

 • - potrzeba gorącej modlitwy o rozwój królestwa Chrystusa na świecie,
 • - troska o zrozumienie przez wiernych potrzeb misyjnych,
 • -.ożywienie gorliwości misyjnej kapłanów i wiernych,
 • - możliwość lepszego poznania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary,
 • - konieczność ofiar materialnych na rzecz misji.

W tym tygodniu w szczególny sposób będziemy modlić się o rozwój dzieła misyjnego.

W ubiegła niedziele do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Jana Pawła II zebrano 445 zł i 40 gr.    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

W przyszłą niedziele taca na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Zbliża się miesiąc listopada – miesiąc modlitwa za zmarłych. Można składać na wypominki i Mszę św. składkową.

18 października świętego Łukasza Patrona Służby Zdrowia . Różaniec w intencji  pracowników Służby Zdrowia.

Dzisiaj po Mszy św. o 900 spotkanie z rodzicami klasy II i III gimnazjum. W następna niedzielę po Mszy św. o 900 spotkanie z klasa II i III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

Miva Polska  przysłała  Dyplom Wdzięczności za ofiary (859 zł) złożone z okazji św. Krzysztofa na środki transportu . /Dyplom w gablotce/.

Na sobotę do  sprzątanie kościoła zapraszam  mieszkańcom Piask.

Rozprowadzane są znicze Caritas w cenie 3,50 zł – dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

 • Nabożeństwo różańcowe:
 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  11.10.2015 r.  (540)

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek  bł. Ojca Beyzyma,

we  wtorek bł. Honorata Koźmińskiego,

w środę św. Małgorzatę Marię Alacoque,

w czwartek  św. Teresę z Avila od Jezusa,

w piątek  św. Jadwigę Śląską,

w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego

 

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE  w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej Msza  (św. o godzinie 1700 w dni powszednie i niedzielę). O prowadzenie różańca zapraszam w poszczególne dni dzieci i młodzież wg dni tygodnia:

 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do  puszek na   Dzieło Nowego Tysiąclecia  – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

W przyszłą  niedzielę  taca na Papieskie Dzieło Misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Również w przyszła niedziele po Mszy św. o godzinie 900 spotkanie z rodzicami klas II i III gimnazjum w kościele

W ubiegłą niedzielę do puszki na duszpasterstwo charytatywne zebrano 111,5 zł.

14 października  Dzień Edukacji Narodowej Nabożeństwo Różańcowe w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Jest do nabycia numer październikowy MARTYRII

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła dla mieszkańców Sajz. Na sobotę zapraszam mieszkańców Piask.

Kurs przedmałżeński

Odbędzie się on w dniach 23-25 października. Rozpocznie się w piątek (23.10) o godz. 18.00 i potrwa do godz. 21.00

W sobotę rozpocznie się o godz. 15.00 i również potrwa do godziny 21.00. (w tym także przerwy na skromny posiłek

W niedzielę rozpocznie się o godz. 17.00 (kaplica nad salkami), o godz. 18.00 Msza św. w kościele i Adoracja Uwielbienia, a po niej wręczenie świadectw ukończenia kursu.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne  na XXVII NIEDZIELE ZWYKŁĄ 4.10.2015 (530)

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie:  w poniedziałek św. Faustyny, w środę Najświętszej Marii Panny Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę Marię  Angelę Truszkowską

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE  w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej Msza  (św. o godzinie 1700 w dni powszednie i niedzielę). O prowadzenie różańca zapraszam w poszczególne dni dzieci i młodzież wg dni tygodnia:

 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do  puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

Przypominam młodzieży o uczestnictwie we Msza św. i miesięcznej spowiedzi potwierdzonej podpisem na indeksie.

Kurs Przedmałżeński w parafii Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się w dniach 23-25 października.
W piątek 23 października rozpocznie się o godz. 18.00. W sobotę i niedzielę o godz. 17.00 Potrwa każdego dnia ok 3 godzin.

11 października czyli w przyszłą niedzielę ofiary do puszek  na :”Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

Rozprowadzany jest nowy numer  miesięcznika  MARTYRIA

Bóg zapłać mieszkańcom Sikor Juskich za posprzątanie kościoła . Na sobotę zapraszam mieszkańców z Sajz.

Poświecenie RÓZAŃCA dla dzieci z klasy komunijnej w środę we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na wieczornej Mszy świętej.

W Piaskach w dniu wczorajszym został poświęcony KRZYŻ. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim którzy dołożyli wiele starań i ponieśli koszty z tym związane. Jest solidny i pięknie wykony i będzie trwał tam przez dziesiątki lat.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27.09.2015 r. (520)

W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

w poniedziałek wspomnienie św. Wacława,

we wtorek święto Aniołów Michała, Gabriela i Rafała ,

w środę św. Hieronima,

w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

w piątek św. Aniołów Stróżów,

W tym tygodniu przypada I Czwartek ,Piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc Różańca św. Jak co roku w naszym kościele nabożeństwo po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci, młodzieży. O prowadzenie różańca zapraszam w poszczególne dni dzieci i młodzież wg dni tygodnia:

 • poniedziałek dzieci klasy 1 i 2 SP
 • wtorek dzieci klasy 3 i 4 SP
 • środa uczniowie klas 5 i 6 SP
 • czwartek uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum
 • piątek uczniowie klas 3 gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych
 • w sobotę tych, którzy nie mogli w inne dni.

W niedzielę 4 października  ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

Bóg zapłać z posprzątanie kościoła mieszkańcom Malinówki. Na sobotę zapraszam Sikory Juskie .

 

 

****************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne na XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  20.09.2015 r.  (510)

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą dziękczynienia za tegoroczne plony.  Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie dzisiejszych Dożynek, za wieniec dożynkowy mieszkańcom Chojniaka, przystrojenie kościoła oraz posprzątanie obejścia mieszkańcom Stradun, za kwiaty , dary ołtarza: świece olejowe , wino mszalne, bieliznę kielichową, sukienki na puszkę, stuły , oraz za dary w naturze : owoce, warzywa,   miód ,ryby, wędliny, nabiał , sękacz, pieczywo  wszystkim,   którzy przeprowadzali zbiórki na te rozliczne dary. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelki trud.

 

Bóg zapłać za ofiary na Klasztor Sióstr Karmelitanek  (181,50 zł ).

Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Środki masowego przekazu (mass media, media, publikatory) – środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu, czyli prasa, radio, telewizja, Internet, …

Pielgrzymka NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ  w STUDZIENICZNEJ odbędzie się 3 października 2015 r. Powitanie pielgrzymów  o godzinie 1000, 1015 Konferencja – Jerozolima – miasto światła, miasto krwi – wygłosi ks. dr Marek Bednarski  – biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, 1100 Nabożeństwo Pokutne – Adoracja Najświętszego Sakramentu  – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 1200 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, 1300 – Agapa.

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza do korzystania z oferty Poradni Rodzinnej i terapeutycznej, która funkcjonuje w Centrum Pomocy Społecznej i Medycznej dla Matki i Dziecka w Ełku ul. Ks. prał. Mariana Szczęsnego 1 ,od 1 września  do 31 grudnia 2015 r., z pomocy mogą korzystać osoby dotknięte przemocą w rodzinie, w tym kobiety / mężczyźni / dzieci; mieszkańcy województwa  warmińsko – mazurskiego. Osoba do kontaktu: Paweł Szczepański; Tel.: 087 441 70 00;  e-mail :  pszczepanski @caritas. Pl.

 

Dzieci i Młodzież przystępuje do sakramentów w swojej parafii. Proszę się dostosować i nie przychodzić w tej sprawie po pozwolenia. Jest to zarządzenie ks. bp. Ordynariusza.

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Malinówki

Idźmy umocnieni Bożym błogosławieństwem w miejsca, do których nas posyła, bądźmy dobrymi robotnikami i nie szczędźmy sił w głoszeniu światu Dobrej Nowiny w swoich środowiskach .

 

**********************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne  na DWUDZIESTĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  13.09.2015 R. (500)

.

Dzisiaj w Gietrzwałdzie główne Uroczystości Odpustowe Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Jutro 14 września – Święto Podwyższenia  Krzyża św.  Należy uporządkować miejsce przy krzyżu , oraz ozdobić i odnowić krzyże

Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci , młodzież i wychowawców.

W piątek św. Stanisława Kostki  – Patrona  Dzieci i Młodzieży . Do patronów młodzieży została zaliczona również Karolina Kózkówna.

Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary  na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych .

Za tydzień 20 września w naszej parafii dzień dziękczynienia za tegoroczne plony czyli DOŻYNKI PARAFIALNE  na Mszy św. o godzinie 1130.

Uroczystości w DWUDZIESTĄ ROCZNICĘ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ STUDENICZAŃSKIEJ w sobotę 19 i w niedzielę 20 września.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wityn. Na sobotę zapraszam mieszkańców Stradun do przygotowania kościoła i obejścia przy kościele na DOŻYNKI PARAFIALNE .

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

 

***********************************************************************************************************

Ogłoszenia Parafialne Na XXIII Niedzielę Zwykłą 6.09.2015 R.  (490)

We  wtorek Święto Narodzenia NMP  . W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej. Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól zaczynano orkę i siew. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj. Na Podhalu święto 8 września nazywano Zitosiewną, gdyż tam sieje się wtedy żyto. W święto Matki Bożej Siewnej urządzano także dożynki. Po Mszy świętej poświęcenie ziarna (także ogrodnicy i sadownicy powinni poświecić ziarna).

We wtorek dożynki DIECEJI EŁCKIEJ W KALINOWIE.  Rozpoczęcie o godzinie 1000 w Kościele Parafialnym.

Za tydzień ofiary do puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

Dzieci klasy II i III maja podbijać indeksy obecności na Mszy św. jak również uczniowie gimnazjum przygotowujący się do BIERZMOWANIA.

Dożynki parafialne w niedzielę 20 września o godzinie 1130 Dary ofiarne: 1.Wieniec  -Chojniak   2. Kwiaty -Janisze , ul. Mickiewicza i Kajki  3. Ryby -Płociczno  4.Owoce  - Miluki  5. Miód -Sajzy 6. Wędliny  - Malinówka  7. Świece olejowe - Piaski  8. Nabiał  - Oracze  9. Sękacz - Wityny  10. Bielizna kielichowa - Przytuły  11. Wino mszalne,- stuły, sukienka na puszkę Krokocie   12. Pieczywo  - Sikory   13. Warzywa  - Świerczewskiego, Słoneczna   14. Wystrój Kościoła i uprzątniecie obejścia przy kościele - Straduny.

Wyjazd pielgrzymów do Gietrzwałdu 12 września

Komentowanie jest wyłączone