Przeżywamy doroczny odpust w Naszej Parafii. Odpust jest po to, aby od Boga uzyskać darowanie kar za grzechy, z których już otrzymaliśmy rozgrzeszenie sakramentalne. Suma odpustowa o godz. 11.00. Uroczystość odpustowa to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom za cały rok współpracy duchowej i materialnej. Dziękuję Radzie Parafialnej, dziękuję szafarzowi Panu Krzysztofowi, Panu organiście Tomaszowi. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza i Asyście Procesyjnej. Dziękuję Wszystkim Parafianom. Dziękuję za modlitwy, dziękuję za zamawiane intencje mszalne, dziękuję za ofiary na utrzymanie i prowadzenie remontów w kościele, na plebani i wokół kościoła. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła i plebanii, za ofiary na prąd i ubezpieczenie. Dziękuję za sprzątanie kościoła w każdą sobotę, przez cały rok. Dziękuję za kwiaty do świątyni. Dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie w uroczystościach i procesjach. Dziękuję za ołtarze na Boże Ciało, za Grób Pański i Żłóbek na Boże Narodzenie. Dziękuję za produkty żywnościowe przekazywane na plebanię. Dziękuję władzom gminy Ełk i Pracownikom Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie za realizację prac konserwatorskich w naszej zabytkowej świątyni. Dziękuję pracownikom wykonującym prace przy budowie nowego dachu i prace remontowe na plebanii.
1. Od 1 maja do 1 listopada Msze Święte będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym jest Msza Święta. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcam do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich wioskach.
3. Trwają prace przy budowie nowego dachu na wieży naszego kościoła. Jutro o godz. 12.00 zostanie zamontowany na szczycie wieży naszego Kościoła, na miejsce w którym trwa od 290 lat, od ukończenia budowy tego kościoła. Krzyż jest stary: nowa jest metalowa chorągiewka z datą ukończenia budowy kościoła i nowa jest kula zdobiąca krzyż.
4. Dziękuję serdecznie za pomoc w wyżywieniu Pracowników, którzy pracują przy budowie nowego dachu na wieży naszego kościoła. Dziękuję za 2 obiady: pewnej rodzinie ze Stradun i Państwu Popiołkowkim z Krzywego.
5. Trwają prace przy remoncie parteru na naszej plebanii: [centralne ogrzewanie, jadalnia i kuchnia]. Budowa plebanii zakończyła się 55 lat temu [1971] i wymaga generalnego remontu. Dziękuję Panu Mieczysławowi Masiejczyk za wywożenie gruzu z remontowanej plebanii.
6. Tydzień temu wiatr złamał potężny konar jednego z drzew przy kościele. Dziękuję Strażakom z OSP w Stradunach za prace przy usuwaniu złamanego drzewa. Dziękuję Panu Rafałowi Trojanowskiemu za prace przy usuwaniu drewna ze złamanego drzewa.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na remonty prowadzone w kościele i na plebanii.
8. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby parafii dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Sosnowej, Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej i Świerczewskiego. O posprzątanie naszej świątyni na niedzielę proszę mieszkańców Stradun z ul. Strażackiej, Szkolnej i 1 Maja.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski, naszej Patronki.