Intencje mszalne

1 – 31 MARZEC 2022

Wtorek – 1 marca 2022 r.

17.00 – za + Piotra Domaruka

Środa – 2 marca 2022 r.  – Środa Popielcowa

11.00 – za + Helenę Żynda w 2 r. śm. ++ z rodz. Żynda i Naruszewicz   

17.00 – za + Ks. Kazimierza Rompalskiego CRL

Czwartek  – 3 marca 2022 r.

17.00 – za Parafian  

Piątek – 4 marca 2022 r. – Święto św. Kazimierza Królewicza

– I Piątek Miesiąca

17.00 – za + Ks. Kazimierza Błońskiego

Sobota – 5 marca 2022 r. 

17.00 – za + Jana Kotowskiego – 30 dzień po śmierci

Niedziela – 6 marca 2022 r.  – I Niedziela Wielkiego Postu

  9.00   za + Melanię Sadowską w 3 r. śm., jej męża Tadeusza

 i ++ z rodz. Sadowskich

11.30 ­– za + Jana Światocha w 1 r. śm.

17.00 – za ++ Lucynę i Jerzego Odoleckich      

Poniedziałek – 7 marca 2022 r.

17.00 – za + Annę Drejer  

Wtorek – 8 marca 2022 r. – Dzień Kobiet

17.00 – za ++ Antoniego i Janinę Karpuk

Środa – 9 marca 2022 r. 

17.00 – w pewnej Bogu wiadomej intencji   

Czwartek  – 10 marca 2022 r.

17.00 – za + Krzysztofa Kucharskiego

 – int. od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Stradunach

Piątek – 11 marca 2022 r. – dzień modlitwy o trzeźwość

17.00 – za ++ Helenę i Witolda Grabowik

Sobota – 12 marca 2022 r. 

17.00 – za ++ Beatę Markuszewską – pół roku po śm.

Niedziela – 13 marca 2022 r.  – II Niedziela Wielkiego Postu

  9.00   o dary Duch Świętego i opiekę Matki Bożej dla Krystyny  

11.30 ­– za + Zbigniewa Mickiewicz

17.00 – za ++ Mariannę i Józefa Nawrockich, + Jana Wińskiego

 I ++ Józefę i Stanisława Wińskich

Poniedziałek – 14 marca 2022 r.

17.00 – za + Wiesława Piaścik – od mieszkańców Krokoć

Wtorek – 15 marca 2022 r.

17.00 – za + Ks. Józefa Kąckiego

Środa – 16 marca 2022 r. 

17.00 – w pewnej Bogu wiadomej intencji   

Czwartek  – 17 marca 2022 r.

17.00 – za + Józefa Dawidowskiego

 – int. od Heleny, Krzysztofa i Małgorzaty z Grajewa

Piątek – 18 marca 2022 r.

17.00 – za ++ Józefa i Zofię Masiejczyk

Sobota – 19 marca 2022 r.  – Uroczystość Świętego Józefa

             Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

17.00 – za + Ks. Józefa Kąckiego

Niedziela – 20 marca 2022 r.  – III Niedziela Wielkiego Postu

  9.00   za ++ Józefę, Franciszka, Józefa

          i ++ z rodzin Rapczyńskich i Biziewskich  

11.30 ­– za ++ Stanisława i Marię Soliwoda

17.00 – za + Klementynę Poręba w 9 r. śm.       

Poniedziałek – 21 marca 2022 r.

17.00 – za + Jana Kotowskiego – od rodziny Hołubowiczów

Wtorek – 22 marca 2022 r.

17.00 – za + Zofię Szumską – od uczestników pogrzebu   

Środa – 23 marca 2022 r.

17.00 – za + Zofię Szumską – od Sąsiadów z ul. Nadrzecznej 13

Czwartek  – 24 marca 2022 r.

17.00 – za + Janinę Aleksandrowicz

Piątek – 25 marca 2022 r. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

            30 rocznica utworzenia Diecezji Ełckiej

17.00 – za ++ Bronisławę, Wiktora, Witolda, Józefa

 i ++ z rodzin Sendek i Sobolewskich

Sobota – 26 marca 2022 r. 

17.00 – za + Bolesławę Bar

Niedziela – 27 marca 2022 r.  – IV Niedziela Wielkiego Postu

  9.00   za + Mariannę Gabruś w 9 r. śm. 

11.30 ­– za + Eugeniusz Sawickiego – int. od Romana

17.00 – za + Jadwigę Szałkowską w 4 r. śm. i ++ z rodz. Szałkowkich

Poniedziałek – 28 marca 2022 r.

17.00 – za + Henrykę Metelską – od ucz. pogrzebu

Wtorek – 29 marca 2022 r.

17.00 – za + Oliwię Bartoszewicz – od uczestników pogrzebu

Środa – 30 marca 2022 r.

17.00 – za + Józefa Surawskiego w 1 r. śm.

Czwartek  – 31 marca 2022 r.

17.00 – za + Henrykę Metelską  i męża Edwarda – int. Sąsiadów

1 – 28 luty 2022

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH – LUTY 2022

Wtorek – 1 lutego 2022 r.
17.00 – o zdrowie dla Jacka

Środa – 2 lutego 2022 r. – Matki Bożej Gromnicznej
11.00 – dz/bł. w int. syna Marka
17.00 – za ++ Zenona Narkiewicza, Amelię Romaszewicz
i Czesława Bondziul

Czwartek – 3 lutego 2022 r. – wspomnienie Świętego Błażeja
17.00 – za + Annę Drejer – od uczestników pogrzebu

Piątek – 4 lutego 2022 r. – I Piątek Miesiąca
17.00 – dz/bł. Krystyny i Sylwestra w 32 r. ślubu

Sobota – 5 lutego 2022 r. – wspomnienie Świętej Agaty, dz.m.
17.00 – za + Zofię Gilun – od uczestników pogrzebu

Niedziela – 6 lutego 2022 r. – IV Niedziela Zwykła
9.00 – za + Stanisława Banach w 5 r. śm .
11.30 ¬– za + Stanisława Gizelbacha w 3 r. śm.
17.00 – za + Lucynę Odolecką

Poniedziałek – 7 lutego 2022 r.
17.00 – za + Eugeniusza Sawickiego – od uczestników pogrzebu

Wtorek – 8 lutego 2022 r.
17.00 – za Parafian

Środa – 9 lutego 2022 r.
17.00 – za Parafian

Czwartek – 10 lutego 2022 r. – wspomnienie Św. Scholastyki, dz.
17.00 – za + Krzysztofa Kucharskiego
– intencja od Sąsiadów z Osiedla

Piątek – 11 lutego 2022 r.
– Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
11.00 – za wszystkich Chorych w Parafii
17.00 – za ++ Janinę i Piotra Chludzińskich i ++ Rodziców z obojga stron

Sobota – 12 lutego 2022 r.
17.00 – za ++ Beatę Markuszewską i + Józefa Markuszewskiego

Niedziela – 13 lutego 2022 r. – VI Niedziela Zwykła
9.00 – za + Zenona Czupryńskiego w 9 r. śm .
11.30 ¬– za + Mieczysława Krzymińskiego
i ++ z Rodziny Krzymińskich
17.00 – za + Jana Podleś i Jadwigę Witkowską

Poniedziałek – 14 lutego 2022 r. – wspomnienie św. Cyryla mnicha i Metodego b, Patronów Europy
16.30 – za + Irenę Kręglicką [w dniu pogrzebu]
17.00 – za + Janinę Aleksandrowicz

Wtorek – 15 lutego 2022 r.
17.00 – za Parafian

Środa – 16 lutego 2022 r.
17.00 – za + Jana Rusieckiego w 33 r. śm.

Czwartek – 17 lutego 2022 r.
17.00 – za ++ Jadwigę Łada i jej męża Romualda – int. Sąsiadów

Piątek – 18 lutego 2022 r.
17.00 – za + Pawła Walczaka w 23r. śm.

Sobota – 19 luty 2022 r.
17.00 – za ++ Teresę i Stanisława Mierzejewskich i ++ ich Dzieci

Niedziela – 20 lutego 2022 r. – VII Niedziela Zwykła
9.00 – dz/bł. Ewy i Henryka Budzińskich w 40 r. ślubu
11.30 ¬– za + Olimpię Matuszewską w 11 r. śm.
17.00 – za + Józefę Stanisławę Koncewicz

Poniedziałek – 21 lutego 2022 r.
17.00 – dz/bł. Elwiry z ok. urodzin

Wtorek – 22 lutego 2022 r. – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła
17.00 – za + Grzegorza Walczaka – int. Katechetów
Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

Środa – 23 lutego 2022 r. – wspomnienie św. Polikarpa, b.m.
17.00 – w pewnej intencji

Czwartek – 24 lutego 2022 r.
17.00 – podziękowanie za szczęśliwe urodzenie Stasia,
w Jego intencji i w intencji Jego Rodziców

Piątek – 25 lutego 2022 r.
17.00 – za + Roberta Baltruszę

Sobota – 26 lutego 2022 r.
17.00 – za + Bolesławę Bar

Niedziela – 27 lutego 2022 r. – VIII Niedziela Zwykła
9.00 – za + Stefana Piotrowicza w 3 r. śm., ++z rodzin Piotrowicz
i Szuszczewicz i + Janinę Biedziuk
11.30 ¬– za + Teresę Kurczyńską w 50 r. śm.
i ++ z rodziny Kurczyńskich
17.00 – za + Annę Drejer – od rodz. Supińskich

Poniedziałek – 28 lutego 2022 r.
17.00 – za Parafian

1 – 31 STYCZEŃ 2022

INTENCJE MSZALNE

STYCZEŃ 2022 ROK

Sobota – 1 stycznia 2022 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

   9.00   dz/bł. Mieczysława w dniu imienin  

11.30 ­– za ++ Mieczysława i Helenę Sadowskich

17.00 – za + Andrzeja Łuksza w 15r. śm.

Niedziela – 2 stycznia 2022 r. – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim   

  9.00   za + Andrzeja Pupek i jego ++ rodziców: Józefę i Franciszka

11.30 ­– za + Józefa Dawidowskiego – od Żywego Różańca

17.00 – za + Janinę Aleksandrowicz – od uczestników pogrzebu

Poniedziałek – 3 stycznia 2022 r. – Poniedziałek przed Objawieniem Pańskim

17.00 – za ++ Frydę i Feliksa Gorzoch

Wtorek – 4 stycznia 2022 r. – Wtorek przed Objawieniem Pańskim

 17.00 – za + Grzegorza Walczaka – int. Ks. Rafała Przestrzelskiego CRL

Środa – 5 stycznia 2022 r. –  Środa przed Objawieniem Pańskim

17.00 – za + Andrzeja Łoniewskiego – od uczestników pogrzebu

Czwartek – 6 stycznia 2022 r.  – Uroczystość Objawienia Pańskiego

[Trzech Króli]

  9.00   dz/bł. Kacpra, Weroniki i Mateusza 

11.30 ­– za ++ Edmunda, Henryka, Józefa i Petronelę Hańczyc

17.00 – za + Jadwigę i Jana Popiołkowskich

Piątek – 7 stycznia 2022 r.  – Piątek po Objawieniu Pańskim

17.00 – za + Krzysztofa Kucharskiego – od kolegów z Technikum Mechanicznego w Krasnymstawie

Sobota – 8 stycznia 2022 r. – Sobota po Objawieniu Pańskim

17.00 – za + Józefa Dawidowskiego – int. od rodziny Gabrusiów

Niedziela – 9 stycznia 2022 r. – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

  9.00 – za ++ rodziców Ludwika i Łucję Kosakowskich

11.30 ­– za + Krzysztofa Kucharskiego – miesiąc po śm. – int. od ucz.  pogrzebu

17.00 – za + Stanisława Głowackiego  

Poniedziałek – 10 stycznia 2022 r.

17.00 – za + Grzegorza Walczaka – int. od Rady Parafialnej Parafii Bożego Ciała w Krakowie

Wtorek – 11 stycznia 2022 r.

17.00 – za + Krzysztofa Kucharskiego – int. od Marii i Jana Gleń z rodziną 

Środa – 12 stycznia 2022 r.  

17.00 – za + Beatę Markuszewską 

Czwartek – 13 stycznia 2022 r.  

17.00 – dz/bł. Ks. Proboszcza w 60 r. urodzin

Piątek – 14 stycznia 2022 r.

17.00 – dz/bł. Justyny i Rafała w 20 r. ślubu i w int. synów Mateusza i Tomasza   

Sobota – 15 stycznia 2022 r.

17.00 – za + Wiesława Piaścika – od mieszkańców Krokoć

Niedziela – 16 stycznia 2022 r. II Niedziela Zwykła

  9.00 –  za + Floriana Borowik w 6 r. śm.

11.30 ­– za + Lecha Strońskiego w 2 r. śm.

17.00 – za + Lucynę Odolecką  

Poniedziałek – 17 stycznia 2022 r.

17.00 – za + Józefa Dawidowskiego – od Żywego Różańca

Wtorek – 18 stycznia 2022 r.

17.00 – dz/bł. Jana Sadowskiego w 60 r. ur.

Środa – 19 stycznia 2022 r. –  św. Józefa Pelczara, biskupa

17.00 – za ++ Kiro i Kazimierę Samarow

Czwartek – 20 stycznia 2022 r.

17.00 – dz/bł. Agaty i Janusza Dawidowskich w 26 r. ślubu

i w int. ich Dzieci: Olgi, Julii i Filipa   

Piątek – 21 stycznia 2022 r. – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

17.00 – za + Stanisława Podbielskiego w 1 r. śm. [zmarł 22.01.2021]

Sobota – 22 stycznia 2022 r.

17.00 – za ++ Edwarda i Jadwigę Chmielewskich,

 Aleksandra Chartanowicz i Józefa Grabowik

Niedziela – 23 stycznia 2022 r. – III Niedziela Zwykła

  9.00 –  za + Zofię i ++ z rodziny Szypulskich

11.30 ­– za + Sławomira Tomala w 5 r. śm.

17.00 – za + Wojciecha Gabruś  

Poniedziałek – 24 stycznia 2022 r. – św. Franciszka Salezego, biskupa, dK

17.00 – za + Mariusza Pankratiew w 1 r. śm – [zmarł 18.01.2021]

Wtorek – 25 stycznia 2022 r. – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła  

17.00 – za + Bolesławę Bar

Środa – 26 stycznia 2022 r.  – św. Tymoteusza i Tytusa, bp

17.00 – za ++ Zofię i Józefa Masiejczyk  

Czwartek  – 27 stycznia 2022 r.

17.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 28 stycznia 2022 r. – św. Tomasza  z Akwinu, kapłana, dK

17.00 – za + Grzegorza Walczaka w 2 miesiąc po śm.

– od Radnych z Rady Parafialnej z Sajz

Sobota – 29 stycznia 2022 r.  

17.00 – intencja dziękczynna za zdrowie Tomasza Musiałkiewicza  

Niedziela – 30 stycznia 2022 r.  – IV Niedziela Zwykła

  9.00 –  dz/bł. Szymona w 2 r. urodzin

11.30 ­– za + Krzysztofa Kucharskiego – int. od Marty i Alberta Gleniów

17.00 – za + Bolesława Mickiewicza    

Poniedziałek – 31 stycznia 2022 r. – św. Jana Bosco, kapłana

17.00 – za + Stanisława Sadowskiego – int. chrzestnego syna Jana Sadowskiego

1 – 31 GRUDZIEŃ 2021

PIĄTEK – 31 GRUDNIA 2021 R. – VII DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
17.00 – za Parafian
Nabożeństwo dziękczynno–błagalne na zakończenie Starego Roku

CZWARTEK – 30 GRUDNIA 2021 R. – VI DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
17.00 – za + Józefa Dawidowskiego – int. od sąsiadów z ul. Nadrzecznej 17 i od znajomych

ŚRODA – 29 GRUDNIA 2021 R. – V DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
17.00 – za + Józefa Dawidowskiego – int. od sąsiadów z ul. Nadrzecznej 17 i od znajomych

WTOREK – 28 GRUDNIA 2021 R. – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW
17.00 – za + Wandę Rostkowską w 1 r. śm.

PONIEDZIAŁEK – 27GRUDNIA 2021 R. – ŚWIĘTO ŚW. JANA AP. I EWANGELISTY
17.00 – za + Stefana Łabacz w 5 r. śm. i ++ z Rodziny

h. l. – za + Grzegorza Walczaka w 1 miesiąc po śm.

NIEDZIELA – 26 GRUDNIA 2021 R. – NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA ADWENTU
9.00 – dz/bł. Natalii i Wojciecha Dobrzyńskich w 26 r. ślubu

11.30 ­– za + Teresę Osiecką w 2 r. śm. i + Kazimierza Osieckiego

17.00 – za + Bolesławę Bar

SOBOTA – 25 GRUDNIA 2021 R. – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
9.00 – dz/bł. Moniki i Benedykta Wądołowskich w 14 r. ślubu

11.00 – za + Józefa Jermak w 20 r. śm. i ++ Adelę i Stanisława Jermak

17.00 – za + Mariusza Pankratiew

PIĄTEK – 24 GRUDNIA 2021 R. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
9.00 – za + Eugenię Tomala i Sławomira Tomala

24.00 – Pasterka – za Parafian

CZWARTEK – 23 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + rodziców Romana i Klementynę Nowak i + Bolesława Stieber

17.30 – za + Andrzeja Łoniewskiego – int. od ucz. pogrzebu

ŚRODA – 22 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Stanisława Śliczner – miesiąc po śm. – od. ucz. pogrzebu

WTOREK – 21 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za Parafian

PONIEDZIAŁEK – 20 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Zdzisława Kantorowskiego, + rodziców Władysława Kantorowskiego i żonę Stefanię Kantorowską z d. Gosiewska

NIEDZIELA – 19 GRUDNIA 2021 R. – IV NIEDZIELA ADWENTU
9.00 – za + Tadeusza Gabruś w 18 r. śm.

11.30 ­– za ++ Józefa i Zdzisława Gołdowskich

17.00 – za + Lucjana Mierzejewskiego w 14 r. śm. i + Edwarda Mierzejewskiego w 4 r. śm.

SOBOTA – 18 GRUDNIA 2021 R. – DZIEŃ SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI
11.00 – za + Krystynę Gołębiewską

17.00 – o zdrowie dla Tomka Musiałkiewicza

PIĄTEK – 17 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Jadwigę Łada – int. od Sąsiadów

CZWARTEK – 16 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Stefanię Anastazję Bobowik i + rodziców Józefa Benderowicz i Helenę Benderowicz von Kleist

17.30 – o zdrowie dla Zofii Szumskiej

ŚRODA – 15 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK – 14 GRUDNIA 2021 R. – WSPOMNIENIE ŚW. JANA OD KRZYŻA KAPŁANA, DOKTORA KOŚCIOŁA
17.00 – za + Edwarda Kurczyńskiego w 4 r. śm.

PONIEDZIAŁEK – 13 GRUDNIA 2021 R. – WSPOMNIENIE ŚW. ŁUCJI, DZ, M
17.00 – za + Celinę Fiertek – int. od Siostry Tekli – 2 miesiące po śm.

NIEDZIELA – 12 GRUDNIA 2021 R. – III NIEDZIELA ADWENTU
9.00 – za + Felicję i Antoniego Mizgier

11.30 ­– za + Stanisławę Baranowską – int. od rodzin Szczasiuk i Korol

17.00 – za + Wincentego Nikonowicza – int. od rodziny

SOBOTA – 11 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Władysławę Kucharską w 12 r. śm. i za + z rodzin Kucharskich i Malinowskich

17.30 – za + Beatę Markuszewską

PIĄTEK – 10 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące

CZWARTEK – 9 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA – 8 GRUDNIA 2021 R.
– UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
17.00 – za + Wincentego Nikonowicza – int. od sąsiadów z Wityn

17.30 – za + Józefa Dawidowskiego – int. od uczestników pogrzebu

WTOREK – 7 GRUDNIA 2021 R. – WSPOMNIENIE ŚW. AMBROŻEGO
17.00 – za + Marię Bednarską – int. od chrzestnej

PONIEDZIAŁEK – 6 GRUDNIA 2021 R. – WSPOMNIENIE ŚW. MIKOŁAJA, BISKUPA
17.00 – za + Jadwigę Waracką

17.30 – o szczęśliwą operację dla Małgorzaty

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021 R. – II NIEDZIELA ADWENTU
9.00 – za + Irenę i Kazimierza Malinowskich i + z rod. Malinowskich

11.30 ­– za + Zofię Skawińską – int. od Ireny Korol

17.00 – za + Wincentego Nikonowicza

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – w int. Solenizantek [Barbara]

PIĄTEK – 3 GRUDNIA 2021 R. – ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, KAPŁANA
17.00 – za + Zofię Podleś w 10 r. śm. i + Jana, Bolesława, Krzysztofa, Teresę i Bożenę

CZWARTEK – 2 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Lucynę Odolecką i męża Jerzego

ŚRODA – 1 GRUDNIA 2021 R.
17.00 – za + Czesław Ruszkowskiego

17.30 – za + Edwarda Wielgata – int. od Rodzin Mikulskich i Wielgatów