Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 MAJA 2023 ROKU VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam, że na ziemi jesteśmy pielgrzymami a celem naszego życia jest niebo, wieczne szczęście z Bogiem w niebie.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach.

3. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego. Przez 9 dni przez modlitwę przygotowujemy się do przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest odmawiana 10 minut przed każdą Mszą Świętą. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego [Zielone Świątki]. Prośmy o dary Ducha Świętego dla nas i dla naszych bliskich.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;
– w piątek wspomnienie św. Filipa Nerusza, kapłana;
– w przyszłą niedzielę, Niedziela Zesłania Duch Świętego [Zielone Świątki];

5. W piątek Dzień Matki. Msza Święta w intencji naszych Matek o godzinie 18.00. W tym dniu pamiętajmy nie tylko o życzeniach, ale także o modlitwie za nasze żyjące i za zmarłe nasze Matki.

6. W piątek – ostatni piątek miesiąca maja: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

7. W piątek o godzinie 19.00 Spowiedź Święta dla Dzieci, Rodziców i Rodzeństwa przed Pierwszą Komunią Świętą.

8. W sobotę o godz. 11.00 Pierwsza Ko0munia Święta. Proszę o modlitwę za Dzieci które w sobotę pierwszy raz przyjmą Jezusa do swoich serc i za ich Rodziny o łaskę częstego i godnego przyjmowania Boga do serca w Komunii Świętej.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzieci z klasy 4 na Mszy Świętej o godz. 11.00 będą miały 1 rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

10. Także 28 maja 35 rocznica moich święceń kapłańskich. Na Mszach Świętych w przyszłą niedzielę będę Bogu dziękował za dar kapłaństwa, a Was wszystkich proszę o modlitwę w mojej intencji.

11. Została odnowiona figura Matki Bożej Różańcowej w grocie koło kościoła. Obecnie trwają prace przy odnowieniu figur św. Józefa, św. Antoniego i przy przebudowie schodów do salki katechetycznej.

12. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na remonty prowadzone w naszej Parafii.

13. Dziękuję Panu Klausowi Baltruszy i Jarosławowi Chmielewskiemu za skoszenie trawy.

14. 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Cała przejdzie tą samą trasą co w ubiegłym roku.

15. O posprzątanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i na przyszłą niedzielę proszę Rodziców Dzieci od Pierwszej Komunii Świętej. Za wczorajsze posprzątanie, za kwiaty do kościoła i za ofiarę na Mszę Świętą dziękuję mieszkańcom Stradun z ulic: Mickiewicza i Słonecznej.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki. Szczególne życzenia kieruję pod adresem wszystkich Matek z okazji nadchodzącego święta. Dzieciom, które w sobotę przyjmą Pierwszą Komunię Świętą życzę, aby Jezus Eucharystyczny uświęcał Je przez całe życie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 MAJA 2023 ROKU VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejsza niedziela to 6 Niedziela Wielkanocna.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski;
– w czwartek, wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana;
– w przyszłą niedzielę, VII Niedziela Wielkiej Nocy, Wniebowstąpienie Pańskie;

4. W poniedziałek, wtorek i środę – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – Dni Krzyżowe. Proszę o modlitwę o dobre urodzaje nie tylko Rolników, ale wszystkich, bo wszyscy potrzebujemy codziennie chleba na naszych stołach.

5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Przez 9 dni przez modlitwę przygotowywać się będziemy do przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenną modlić się będziemy 10 minut przed Mszą Świętą.

6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę na remonty prowadzone w naszej Parafii . Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

7. Została odnowiona figura Matki Bożej Różańcowej w grocie koło kościoła. Obecnie trwają prace przy odnowieniu figur św. Józefa i św. Antoniego. Szczególnie figura św. Antoniego jest bardzo zniszczona.

8. Dziękuję Pani Alicji Chrościelewskiej za sadzonki kwiatów ofiarowane dla Parafii i Pani Krystynie Mroczkowskiej dziękuję za pracę przy kwiatach.

9. Dziękuję Panu Klausowi Baltruszy za skoszenie trawy.

10. 27 maja w naszej Parafii Pierwsza Komunia Święta. 28 maja 1 rocznica pierwszej Komunii Świętej. Także 28 maja 35 rocznica moich święceń kapłańskich. 8 czerwca Boże Ciało. Procesja Bożego Cała przejdzie tą samą trasą co w ubiegłym roku .

11. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Stradun z ulic Mickiewicza i Słonecznej. Za wczorajsze posprzątanie, za kwiaty do kościoła i za ofiarę na potrzeby parafii dziękuję mieszkańcom Miluk.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 MAJA 2023 ROKU V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza Niedziele to 5 Niedziela Wielkanocna.

2. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim za wspólnie przeżyty Odpust Parafialny Matki Bożej Królowej Polski. Dziękuję za obecność i wspólne wyznanie wiary. Dziękuję za zaangażowanie i za pomoc.

3. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– jutro, w poniedziałek, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
– w sobotę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;

5. W sobotę 13 maja będziemy wspominać 106 rocznicę rozpoczęcia Objawień w Fatimie. Także w sobotę, 13 maja 42 rocznica zamachu na życie Papieża Jana Pawła II. Proszę o modlitwę do matki Bożej Fatimskiej za Kościół Święty i za naszą Ojczyznę.

6. Od Odpustu Parafialnego: od 4 maja Porządek Mszy Świętych: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Wiktoria i Piotr Rytelewscy, parafii tutejszej. Narzeczeni związani są już kontraktem Cywilnym. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi Narzeczonymi powinien powiadomić o tym Proboszcza w kancelarii parafialnej.

8. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

9. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby parafii. Rozpoczęliśmy odnowienie groty obok kościoła i odnowienie figury Matki Bożej Różańcowej, która jest w grocie. Ofiary w najbliższym czasie będą przeznaczane na odnowienie groty i figury Matki Bożej.

10. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła + Stanisława Kantorowska ze Stradun. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ….

11. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Miluk. Za wczorajsze posprzątanie i za kwiaty do kościoła dziękuję mieszkańcom Przytuł, Janisz i Rydzewa.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 MAJA 2023 ROKU UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI ODPUST GŁÓWNY W NASZEJ PARAFII

Przeżywamy doroczny odpust w Naszej Parafii. Odpust jest po to, aby u Boga uzyskać darowanie kar za grzechy, z których już otrzymaliśmy rozgrzeszenie sakramentalne. Sumę Odpustową w tym roku odprawi nasz Współbrat Ks. Rafał Przestrzelski CRL z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Uroczystość odpustowa to także doskonała okazja, aby podziękować wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom za cały rok wspólnego wyznawania wiary i podziękować za wszystkie duchowe i materialne dary ofiarowane naszej Rodzinie Parafialnej. Dziękuję Radzie Parafialnej i Wszystkim Parafianom. Dziękuję za modlitwy, dziękuję za zamawiane intencje mszalne, dziękuję za ofiary na utrzymanie i prowadzenie remontów w kościele, na plebani i na terenie wokół kościoła. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła i plebanii, za ofiary na prąd i ubezpieczenie. Dziękuję za sprzątanie kościoła w każdą sobotę, przez cały rok. Dziękuję za kwiaty do świątyni. Dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie w uroczystościach i procesjach. Dziękuję za ołtarze na Boże Ciało, za Grób Pański i żłóbek na Boże Narodzenie. Dziękuję za to, że dzielicie się żywnością i za wszelką troskę o księży.

Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– jutro, w czwartek świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków; Msza Święta w intencji Strażaków i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stradunach jutro, o godz. 18.00. Zapraszam Strażaków i ich Rodziny jutro do wspólnej modlitwy
– w piątek święto Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii;
– w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie mogą o własnych siłach przybyć do kościoła, aby kapłan mógł ich odwiedzać co miesiąc w domu ich cierpienia.

Porządek Mszy Świętych od jutra: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

W niedzielę I Niedziela maja. O poprowadzenie modlitwy różańcowej bardzo broszę Różę MB Ostrobramskiej ze Stradun – ul. Nadrzeczna.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Wiktoria i Piotr Rytelewscy, parafii tutejszej. Narzeczeni związani są już kontraktem Cywilnym. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi Narzeczonymi powinien powiadomić o tym Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję także za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Przytuł, Janisz i Rydzewa.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego świętowania i nieustannej opieki naszej Patronki Matki Bożej Królowej Polski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 KWIETNIA 2023 ROKU IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. Czwartą Niedzielę Wielkanocną przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. W całym Kościele ta Niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest już 60 raz. Prośmy Dobrego Pasterza Jezusa Chrystusa o dar nowych powołań kapłańskich.

2. Jutro 1 maja: rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zadbali o krzyże w swoich wioskach; za odnowienie i przyozdobienie krzyży „Bóg zapłać”. Troska o krzyże jest wyrazem wiary mieszkańców danej wioski.

3. We wtorek Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zadbajmy o to, aby nasze domy zostały ozdobione naszymi barwami narodowymi.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Patronki naszej Parafii; Odpust główny w naszej Parafii.
– w czwartek świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków;
– w piątek święto Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii;
– w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata. Proszę o zgłaszanie chorych do odwiedzin ze Spowiedzią i Komunią Świętą chorych, którzy nie mogą przychodzić do kościoła z powodu choroby.

6. Msze Święte 3 Maja o godz. 9.00, Suma z Procesją Eucharystyczną o 12.00 i o godz. 17.00. Zapraszamy Asystę Procesyjną. Bardzo proszę Dzieci z klasy III, naszych Kandydatów do I Komunii Świętej, aby ponieśli różaniec w Procesji Eucharystycznej.

7. Od Odpustu Parafialnego: od 4 maja Porządek Mszy Świętych: codziennie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

8. W przyszłą niedzielę I Niedziela maja. O poprowadzenie modlitwy różańcowej bardzo broszę Różę MB Ostrobramskiej ze Stradun – ul. Nadrzeczna.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Wiktoria i Piotr Rytelewscy, parafii tutejszej. Narzeczeni związani są już kontraktem Cywilnym. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi Narzeczonymi powinien powiadomić o tym Proboszcza w kancelarii parafialnej.

10. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

11. Zakończyliśmy sezon grzewczy w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu za to że w naszej „kotłowni” przez całą zimę nie zabrakło oleju opałowego a wszystkim ofiarodawcom dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Pan Jarosławowi dziękuję także za koszenie trawy.

12. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Przytuł, Janisz i Rydzewa. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Krokoć.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki. Raz jeszcze zapraszam do wspólnego przeżycia Uroczystości Odpustowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 KWIETNIA 2023 ROKU III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA

Dziś obchodzimy III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną. Zachęcam do codziennego czytania Biblii. Najprostszym, i najłatwiejszym sposobem czytania, słuchania i rozważania Słowa Bożego jest obecność na codziennej Mszy Świętej. Zachęcam gorąco tych, którzy nie mogą być w kościele w dni zwykłe, aby szukali innych sposobów usłyszenia tego, co Bóg chce im powiedzieć.

Zbliża się miesiąc maj i  Nabożeństwo Majowe. Bardzo serdecznie proszę o to, żeby zadbać o krzyże przydrożne w naszych miejscowościach: może trzeba odnowić, może trzeba przyozdobić? Troska o krzyże jest wyrazem wiary mieszkańców danej wioski.

Jutro uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Ełckiej. Główne Uroczystości odbędą się w Katedrze w Ełku.

Od Odpustu parafialnego: od 4 maja Msze Święte będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele  i o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na potrzeby Parafii.

Nasza Parafia otrzymała nowy lichtarz pod paschał. Paschał poświęcamy w Wielką Sobotę i towarzyszy nam jego blask przez cały rok: szczególnie przy udzielaniu Chrztu Świętego i przy pogrzebach. Nowy lichtarz do naszego kościoła jest darem Rodziny Masiejczyk z Malinówki. Serdeczne „Bóg zapłać” za  ten dar dla naszego kościoła.

W piątek – ostatni piątek miesiąca lutego: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Krokoć. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii bardzo dziękuję mieszkańcom Sikor Juskich.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 KWIETNIA 2023 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To święto ustanowił Święty Jan Paweł II w dniu kanonizacji Świętej Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna tydzień miłosierdzia – tydzień pomocy dla najbardziej potrzebujących pomocy.
2. W naszej Parafii dzisiaj rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Msza Święta o godz. 13.00. Prosimy o szczęśliwe podróżowanie i szczęśliwe powroty dla wszystkich podróżujących motocyklami na naszych drogach.
3. Od Odpustu Parafialnego: od 3 maja Msze Święte będą odprawiane o godzinie 18.00 w dni powszednie i o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 w niedziele. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na potrzeby Parafii.
5. W minionym tygodniu zostały wycięte 2 brzozy z placu przy naszym kościele: brzozy były uschnięte i zagrażały bezpieczeństwu przebywających na placu. Za pomoc w realizacji tych koniecznych prac bardzo dziękuję Panu Janowi Wielgatowi, Państwu Gałązka właścicielom Firmy Hortus z Ełku i ich pracownikom. Dziękuję rodzinom Trojanowskich i Masiejczyków.
6. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Sikor Juskich. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Płociczna.
7. Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Stanisławę Krupa z Piask. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 KWIETNIA 2023 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Pierwsze słowa jakie wypowiedział Pan Jezus po zmartwychwstaniu, brzmiały: „Pokój Wam”. Życzę pokoju, tego Bożego pokoju: wszystkim Wam i Waszym bliskim, życzę pokoju waszym sumieniom i waszym myślom. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni swoim Bożym pokojem Wasze Rodziny, naszą Parafię, całą naszą Ojczyznę i wszystkie narody Ziemi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie przeżyty Wielki Post. Dziękuję za modlitwy, za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu. Dziękuję za Wasz piękny udział w Triduum Paschalnym. Dziękuję Księdzu Tomaszowi, Dziękuję Panu Szafarzowi Krzysztofowi, Pani Urszuli Czapczyk i jej mężowi Waldemarowi. Dziękuję Ministrantom, Lektorom i Kantorom. Dziękuję Strażakom. Dziękuję serdecznie za udział w dzisiejszej Rezurekcji i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję za Wasze ofiary na kwiaty. Dziękuję za ciemnicę i za Grób Pański. Ciemnicę i Grób Pański wykonali mieszkańcy Malinówki. Pani Barbarze Masiejczyk dziękuję za projekt Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za kierowanie pracami. Panom Leszkowi i Henrykowi z Ośrodka Lasów Państwowych w Malinówce dziękuję za prace przy ciemnicy. Dziękuję Pani Agnieszce Gabruś za ułożenie kwiatów przy Grobie Bożym i na ołtarzu. Pani Ani z Ełku dziękuję za pomalowanie paschału.

Dziękuję za życzenia świąteczne przesłane na adres Parafii. Dziękuję także tym, którzy podzielili się żywnością z Proboszczem. Bardzo serdecznie dziękuję.

Dzisiaj Msze Święte o godzinie 11.00 i 17.00.

Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte jutro tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Nowenna w kościele codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Tych, którzy w tych dniach nie będą mogli być w kościele, proszę o odmawianie Nowenny w domach i indywidualnie.

W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma postu.

Za tydzień rozpoczęcie sezonu motocyklowego . Msza Święta na rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 16 kwietnia o godzinie 13.00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i u Organizatorów.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Natalia Chludzińska – parafii tutejszej i Marcin Mikiewicz z parafii św. Wojciecha w Ełku.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Płociczna. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Oracze Kolonia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 KWIETNIA 2023 – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Oracz za przygotowanie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Dziękuję także wszystkim, którzy w tej Drodze Krzyżowej uczestniczyli. Dziękuję Strażakom z OSP w Stradunach za Obecność i gotowość do niesienia pomocy.

2. Dziękuję serdecznie za udział we wczorajszym Dniu skupienia.

3. Dziś Niedziela Palmowa. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

4. Porządek Nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:
– Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy.
– Wielki Piątek – godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża Świętego. Dzień Śmierci naszego Zbawiciela – w tym dniu nie sprawujemy Mszy Świętej. Po Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego.
– W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły;
– O godz. 17.30 Droga Krzyżowa;
– W Wielki Piątek Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
– Wielka Sobota – godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Wielkanocnej. Liturgia rozpoczyna się od poświęcenia ognia i wody, potem odnowienie przyrzeczeń. Na Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym
godz. 9.00 – Straduny ul. Nadrzeczna
godz. 9.30 – Straduny – pozostałe ulice
godz. 10.00 – Płociczno i Krokocie
godz. 10.30 – Wityny i Miluki
godz. 11.00 – Przytuły, Janisze i Rydzewo
godz. 11.30 – Oracze
godz. 12.00 – Malinówka i Sikory Juskie
godz. 12.30 – Piaski i Sajzy
godz. 13.00 – Chojniak
– Ofiary składane przy okazji poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na nowe klęczniki i nowy świecznik pod paschał.
Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą i przy okazji poświęcenia pokarmów.
– Wielka Niedziela – Zmartwychwstanie – godz. 6.00 – Precesja Rezurekcyjna.
Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 11.00 i 17.00
Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

5. Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi i Komunii Świętej odwiedzę w najbliższy wtorek od godz. 10.00.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na potrzeby Parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne i zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Natalia Chludzińska – parafii tutejszej i Marcin Mikiewicz z parafii św. Wojciecha w Ełku.

8. Dziękuję serdecznie Panu Klausowi Baltruszy za posprzątanie trawników wokół kościoła.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 20.00 proszę mieszkańców Oracz – Kolonia. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Oracz – część II.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i obfitych łask z przeżycia Wielkiego Tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 MARCA 2023 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale we wszystkie niedziele Wielkiego Postu śpiewamy o godz. 8.40.

2. Parafialna Droga Krzyżowa w Oraczach w piątek, 31 marca o godzinie 19.00. Zapraszam serdecznie na tę drogę wszystkich Parafian, nie tylko mieszkańców Oracz – modlić się będziemy za mieszkańców całej naszej Parafii. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny.

3. W piątek ostatni piątek miesiąca. Wypominki o godz. 16.30 a po Wypominkach Msza Święta za wszystkich poleconych w Wypominkach parafialnych.

4. Wielkopostny Dzień Rekolekcyjny odbędzie się w sobotę 1 kwietnia. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w sobotę o godzinie 11.00, 17.00 i 19.00. Przed Mszą Święta będzie można się wyspowiadać. Będą spowiadać Księża z naszego Dekanatu. Postarajmy się o to, aby nikt na te święta nie pozostał bez spowiedzi i Komunii Świętej.

5. W zakrystii albo telefonicznie proszę zgłaszać do Księdza Proboszcza chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi i Komunii Świętej. Chorych w domach Ksiądz odwiedzi we wtorek po niedzieli palmowej, lub w umówionym terminie.

6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie palm. Przed Mszą Świętą o godzinie o godz.11.30 procesja z palmami.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne i za ofiary zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Na stoliku pod amboną stoi koszyk, do którego można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Wszyscy do których nie dotarli Sołtysi, żeby zebrać składkę na kwiaty do Bożego Grobu, mogą złożyć swój dar do tego koszyka

9. posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Oracz część II. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Oracz część I.

10. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Leokadia Szymaniec ze Stradun. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 MARCA 2023 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszam na Drogę Krzyżową i na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Zapraszam kandydatów do I Komunii Świętej i do Bierzmowania.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie deklaracji w dniu 25 marca. Deklaracje znajdują się na stoliku pod amboną.

Od 31 marca do 2 kwietnia 2023, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym przygotowaniu do ślubu.

Rodziny potrzebujące pomocy proszę o zdobycie „Skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej”. Skierowania wydaje Urząd Gminy w Ełku; żywność z Caritas Diecezji Ełckiej jest rozdawana w Parafii.

Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

Na balaskach są wystawione baranki wielkanocne. Każdy baranek to cegiełka na centra senioralne które Caritas przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 7 złotych.

Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

Parafialna Droga Krzyżowa w Oraczach w piątek 31 marca o godzinie 19.00. Zapraszam serdecznie na tę drogę Wszystkich Parafian. Modlić się będziemy za mieszkańców całej naszej Parafii. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny.

W sobotę 1 kwietnia dzień Pokuty Sakramentalnej. Już dziś planujmy swój czas, aby w sobotę przed niedziela Palmową znaleźć czas na pojednanie się z Bogiem, z rodziną i ze samym sobą przez Sakramentalną Spowiedź.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidulane na potrzeby Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców miejscowości Oracze część I. Za wczorajsze posprzątanie i za ofiarę na Parafię dziękuję mieszkańcom Wityn.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi |Chmielewskiemu i Panu Stanisławowi Doliwa z Ełku za wyczyszczenie rynien na kościele i na plebani. Pani Czesławie Bratkowskiej dziękuję za posprzątanie trawnika przy Krzyżu Misyjnym.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 MARCA 2023 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszam na Drogę Krzyżową i na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Zapraszam kandydatów do I Komunii Świętej i do Bierzmowania.

2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
    Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich Radnych.

4. Od 31 marca do 2 kwietnia 2023, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym przygotowaniu do ślubu.

5. Rodziny potrzebujące pomocy proszę o zdobycie „Skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej”. Skierowania wydaje Urząd Gminy w Ełku; żywność z Caritas Diecezji Ełckiej jest rozdawana w Parafii.

6. Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

7. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć baranki wielkanocne. Każdy baranek to cegiełka na centra senioralne które Caritas przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 7 złotych.

8. Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace remontowe w Parafii i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

10. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Wityn. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Chojniaka numer 11.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 MARCA 2023 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszam na Drogę Krzyżową i na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Zapraszam kandydatów do I Komunii Świętej i do Bierzmowania.

  2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
  Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
  Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

  3. W środę Dzień Kobiet. Naszym Kochanym Paniom składam najserdeczniejsze podziękowania i najpiękniejsze życzenia. Zapraszam w środę na Mszę Świętą, aby modlić się w Waszej intencji Drogie Panie.

  4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich Radnych.

  5. Od 31 marca do 2 kwietnia 2023, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym przygotowaniu do ślubu.

  6. Rodziny biedne proszę o zdobycie Skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej. Skierowania wydaje gmina; żywność Caritas Diecezjalna w Ełku.

  7. W następną niedzielę 2 niedziela marca. Taca w przyszłą niedzielę na cele remontowe prowadzane w naszej Parafii.

  8. Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

  10. Proszę o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców Chojniaka numer 11. Za wczorajsze posprzątanie i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Chojniaka numer 10.

  Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 LUTEGO 2023 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich do podjęcia postanowień na czas Wielkiego Postu. Zapraszam na Drogę Krzyżową i na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Zapraszam kandydatów do I Komunii Świętej i do Bierzmowania.

2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

3. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i naszych bliskich.

4. W zakrystii i w Kancelarii Parafialnej można zapisywać chorych do spowiedzi i Komunii Świętej w domach.

5. Od 31 marca do 2 kwietnia 2023, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym przygotowaniu do ślubu.

6. Najbliższa niedziela, to 1 niedziela marca. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 10.40 poprowadzi Róża Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z Krokoci.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

8. Proszę o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców Chojniaka numer 10. Za wczorajsze posprzątanie i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Chojniaka numery od 1 do 9.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 LUTEGO 2023 – ŚRODA POPIELCOWA

Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Dzisiaj obowiązuje post ścisły. Zachęcam do podjęcia postanowień wielkopostnych. Nawet jeżeli nie wytrwamy w postanowieniach, będziemy mieli informację dla siebie, jak jesteśmy słabi i jak bardzo potrzebujemy ratunku i pomocy od Pana Boga. Swoje modlitwy i umartwienia ofiarujmy w intencji nawrócenia osobistego i nawrócenia najbliższych w swojej rodzinie. Proszę o modlitwę w intencji trzeźwości naszego narodu, o pokój na Ukaranie i w intencji zakończenia tej strasznej wojny.

Od ostatniej niedzieli Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od dzisiaj do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

W piątek – ostatni piątek miesiąca lutego: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę
dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 LUTEGO 2023 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podjęcia pokuty i modlitwy w tej intencji. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W środę Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem w środę o godz. 11.00 i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w Środę Popielcową to nasza jałmużna postna. Modlitwa, post i jałmużna to trzy formy przebłagania za grzechy.

W piątek – ostatni piątek miesiąca lutego: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

Proszę o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców Chojniaka numery od 1 do 9. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Malinówki.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ostatnie dni karnawału. W Środę Popielcową zapraszam wszystkich na wspólne rozpoczęcie Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 LUTEGO 2023 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wczoraj, 11 lutego, przeżywaliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 31 Światowy Dzień Chorego. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przyjęli Sakrament Chorych: namaszczenie Olejem Chorych. Dziękuję za to, bo to jest bardzo ważne świadectwo wiary w moc modlitwy i w moc działania sakramentów świętych.

2. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 roku doszło do trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi i za zmarłych, którzy stracili życie w tym strasznym kataklizmie.

3. Skończyła się wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Jeżeli ktoś nie przyjął jeszcze Kapłana z błogosławieństwem kolędowym a chciałby to uczynić, proszę o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza telefonicznie, albo o zgłoszenie w zakrystii, po Mszy Świętej. Ksiądz Proboszcz pragnie podziękować za Kolędę w przyszłą niedzielę.

4. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę na remonty prowadzone w Parafii i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

5. Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

6. Proszę o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców Malinówki. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom miejscowości Piaski – część II.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 LUTEGO 2023 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy 5 Niedzielę Zwykłą. Każdego roku 5 lutego wypada wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W dniu św. Agaty błogosławimy chleb i wodę ku czci Świętej Agaty. Św. Agata jest patronką chroniącą od nawałnic, burzy i pożaru.

W sobotę, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 31 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będą odprawione 2 Msze Święte: o godzinie 11.00 Msza Święta za chorych w naszej Parafii i o godz. 17.00. Na Mszach Świętych będzie udzielany Sakrament chorych. Zapraszam na Msze Święte i proszę o modlitwę za chorych w tym dniu.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:
5 lutego – ul. Wrzosowa i Konwaliowa [od godz. 13.00]
6 lutego – ul. Nadrzeczna 15,16 i 17
8 lutego – ul. Świerczewskiego i Słoneczna
9 lutego – ul. Strażacka i ul. Mickiewicza
Kolęda odbywa się w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Za tydzień 2 niedziela miesiąca: taca będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej Parafii.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Piaski – część II. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom miejscowości Piaski – część I.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 LUTEGO 2023 – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZEJ

Dzisiaj czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. Dzisiaj także dzień modlitwy za siostry zakonne i za zakonników. W naszej Parafii, od początku jej istnienia, pracują Kapłani zakonni. Dziękujemy za modlitwy w naszej intencji. Porządek Mszy Świętych: o godzinie 11.00 i o godzinie 17.00.

Jutro, w piątek, 3 lutego, wspomnienie Świętego Błażeja, patrona chorób gardła. Modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo Świętego Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami po Mszy Świętej.

W niedzielę, we wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty.

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież i dorosłych do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Najbliższa niedziela, to 1 niedziela lutego. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 10.40 poprowadzi Różą Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:
5 lutego – ul. Wrzosowa i Konwaliowa [od godz. 13.00]

6 lutego – ul. Nadrzeczna 15,16 i 17

8 lutego – ul. Świerczewskiego i Słoneczna

9 lutego – ul. Strażacka i ul. Mickiewicza

Kolęda odbywa się w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego świętowania, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gromnicznej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 STYCZNIA 2023 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W czwartek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. To także dzień modlitwy za siostry zakonne i za zakonników. W naszej Parafii, od początku jej istnienia, pracują Kapłani zakonni. Dziękujemy za modlitwy w naszej intencji. Taca z 2 lutego będzie przeznaczona na pomoc dla Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Porządek Mszy Świętych w czwartek: o godzinie 11.00 i o godzinie 17.00.

W piątek, 3 lutego, wspomnienie Świętego Błażeja, patrona chorób gardła. Modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo Świętego Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami po Mszy Świętej.

W niedzielę, wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty.

W tym tygodniu1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Za tydzień 1 niedziela lutego. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Różą Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:
31 stycznia – ul. Nadrzeczna numery od 5 do 11

1 lutego – ul. Nadrzeczna 12, 13 i 14

5 lutego – ul. Wrzosowa i Konwaliowa [od godz. 13.00]

6 lutego – ul. Nadrzeczna 15,16 i 17

8 lutego – ul. Świerczewskiego i Słoneczna

9 lutego – ul. Strażacka i ul. Mickiewicza

Kolęda odbywa się w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

 

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Piaski – część I. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom miejscowości Sajzy – część II.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Henryka Krzemińska ze Stradun. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 STYCZNIA 2023 III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

Dzisiejsza III Niedziela Zwykła w Kościele jest przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Kościół gorąco zachęca nas do czytania Biblii w naszych domach: osobiście, z dziećmi i z wnukami.

W środę 25 stycznia święto nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

W piątek – ostatni piątek miesiąca stycznia: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

W  sobotę 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

22 stycznia 2023 – ul. Szkolna i 1 Maja [od godz. 13.00]

31 stycznia – ul. Nadrzeczna numery od 5 do 11

1 lutego – ul. Nadrzeczna 12, 13 i 14

5 lutego – ul. Wrzosowa i Konwaliowa [od godz. 13.00]

6 lutego – ul. Nadrzeczna 15,16 i 17

7 lutego – ul. Strażacka i ul. Mickiewicza

8 lutego – ul. Świerczewskiego i Słoneczna

 Kolęda odbywa się w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 Sajzy – część II. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Sajz – część I. Bardzo serdecznie dziękuję za odśnieżanie chodnika wokół kościoła

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 STYCZNIA 2023 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

W sobotę 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Także w sobotę 21 stycznia przeżywamy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy w tym dniu o naszych babciach i dziadkach: nie zapomnijmy o życzeniach i o modlitwie w ich intencji.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

          16 stycznia – Przytuły, Janisze i Rydzewo

          17 stycznia – Chojniak numery od 3 do 9

          18 stycznia – Chojniak numery 10 i 11

          19 stycznia – ul. Kajki – rozpoczęcie od Domków

          20 stycznia – ul. Kościuszki

          21 stycznia – ul. Brzozowa, Dębowa, Jarzębinowa i Sosnowa

         22 stycznia – ul. Szkolna i 1 Maja

Kolęda odbywa się w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Dziękuję za ofiary dla Rodziny Państwa Kozakiewiczów. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 7810 zł; na kolędzie otrzymałem 430 złotych [razem 8 240]. Ofiary zostały przekazane Rodzinie Kozakiewiczów. Dziękuję za pomoc finansową, i proszę o modlitwę za Rodzinę dotkniętą pożarem i chorobą.

Dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 Sajzy – część I. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Stradun z ulicy Nadrzecznej 17.

Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury. Cena Martyrii 3 zł.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Wiesław Odolecki z Piask    i + Irena Januszkiewicz ze Stradun. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8 STYCZNIA 2023 NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj 2 niedziela stycznia – Święto Chrztu Pańskiego; odnawiamy przyrzeczenia Chrzcielne. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w Kościele okres zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej. Środa Popielcowa w tym roku przypada 22 lutego.

2. Zapraszam jutro o godz. 17.30 na Mszę Świętą w intencji: o zdrowie dla Emila Kozakiewicza i jego Brata.

3. W piątek 13 stycznia kończę 61 lat. Zapraszam na godz. 17.00 na Mszę Świętą w mojej intencji. Dziękuję za zamówioną Mszę Świętą i proszę serdecznie o modlitwę.

4. Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

9 i 10 stycznia – Wityny

12, 13 i 14 stycznia – Oracze

Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

 

5. Dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

6. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 17. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej 16. Dziękuję za odśnieżanie chodnika wokół kościoła.

7. Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury. Cena Martyrii 3 zł.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 STYCZNIA 2023 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte dzisiaj, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

Dzisiaj 1 piątek miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

W niedzielę 8 stycznia Święto Chrztu Pańskiego: odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia.

Taca 8 stycznia będzie przeznaczona na pomoc dla Państwa Kozakiewiczów. Prosimy o pomoc i już teraz serdecznie dziękujemy.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

9 i 10 stycznia – Wityny

12, 13 i 14 stycznia – Oracze

Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o powiadomienie o tym Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury. Cena Martyrii 3 zł.

O posprzątanie kościoła w   sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 16.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 STYCZNIA 2023 ÓSMY DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 56 ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom  i Przyjaciołom naszej Parafii składam  serdeczne życzenia noworoczne. Niech Nowy Rok Pański 2023 będzie dla Was i dla Waszych bliskich czasem pokoju i błogosławieństwa. Niech Bóg wyzwoli Was od lęku i da Wam dobre zdrowie; niech Was i Wasze Rodziny obdarzy potrzebnymi łaskami. Niech Święta Boża Rodzicielka nieustannie otacza nas matczyną modlitwą.

Bardzo serdecznie tym, którzy wczoraj wzięli udział we Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku i w nabożeństwie dziękczynnym za miniony rok.

Dziękuję bardzo serdecznie za wspólnie przeżyte dni w minionym Roku 2022. Dziękuję za życzliwość i za wszelką pomoc: duchową i materialną. Dziękuję tym, którzy trwają w wierze; którzy się  modlą i przystępują do Sakramentów Świętych.

W czwartek o godzinie 17.00 Msza Święta za + Papieża Benedykta XVI. Zapraszam na tę Mszę Świętą.

W piątek Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte w piątek, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne i grzechy całego świata.

Proszę o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o powiadomienie o tym Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

O posprzątanie kościoła w   sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 16. Za wczorajsze posprzątanie kościoła bardzo dziękuję mieszkańcom z ulicy Nadrzecznej 15.

Z piątku na sobotę rodzinę Państwa Kozakiewiczów z ul. Świerczewskiego spotkało wielkie nieszczęście: pożar domu. Bardzo współczujemy Państwu Kozakiewiczom. Dziękujemy bardzo serdecznie WSZYSTKIM !!!, którzy im pomagają. Dziękujemy na ręce Pani Justyny Świerczyńskiej wszystkim Strażakom; Dziękujemy Pani Sołtys Dianie Dawidowskiej. Dziękujemy i prosimy o pomoc. Taca 8 stycznia będzie przeznaczona na pomoc dla Państwa Kozakiewiczów. Prosimy o pomoc i już teraz serdecznie dziękujemy.

 Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

2 stycznia – Malinówka

4 stycznia – Krokocie

5 stycznia – Płociczno

7 stycznia – Miluki

Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Z naszej rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Ignacy Powichrowski z Oracz i + Marian Drejer z ul. Kościuszki. Módlmy się za nich i za + Papieża Benedykta:  Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli. Na wszystkie dni Roku Pańskiego 2023 niech nam Bóg Błogosławi.

W ROKU PAŃSKIM 2022 ODESZLI OD NAS – ABY ŻYĆ WIECZNIE

1. 3 stycznia Anna Drejer
2. 5 stycznia Zofia Gilun
3. 3 lutego Jan Kosowski
4. 19 lutego Zofia Szumska
5. 24 lutego Henryka Metelska
6. 5 marca Zenon Konecko
7. 8 marca Oliwia Bartoszewicz
8. 9 marca Teresa Stypułkowska
9. 21 marca Grażyna Wądołowska
10. 17 kwietnia Marian Chludziński
11. 27 kwietnia Bożena Kieda
12. 28 maja Czesława Januszewicz
13. 29 czerwca Zdzisław Grodzki
14. 20 lipca Agnieszka Kamińska
14. 15 sierpnia Teodor Łoniewski
16. 17 sierpnia Wanda Słowikowska
17. 25 sierpnia Stefania Kulikowska
18. 30 września Jan Stalonczyk
19. 5 października Stanisław Petlarski
20. 18 października Stanisława Kiecko
21. 29 października Władysława Czerepko
22. 7 listopada Irena Klemarewska
23. 21 grudnia Krystyna Kulesza
24. 23 grudnia Daniela Krzywicka
25. 24 grudnia Ignacy Powichrowski
26. 29 grudnia Marian Drejer
       31 grudnia Papież Benedykt XVI

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 GRUDNIA 2022 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia składam wszystkim Parafianom i Gościom  najserdeczniejsze życzenia: życzę dobrego zdrowia i wszelkich łask od Nowonarodzonego Zbawiciela Świata. Życzę abyście stali się Przyjaciółmi Jezusa przez modlitwę i przez częste przyjmowanie Go w Komunii Świętej. Najserdeczniejsze Życzenia kieruję do Rodzin, do ludzi Samotnych i Chorych. Niech Dziecię Jezus pobłogosławi  Dzieci i Młodzież. Z okazji dzisiejszego święta pozdrawiam naszych Parafian, którzy te święta spędzają poza granicami naszej Ojczyzny daleko od rodzinnego domu. Szczególnie serdecznie pozdrawiam tych, którzy przeżywają ból żałoby z powodu śmierci swoich najbliższych.

Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej za tegoroczny żłóbek, za postawienie choinek i za świąteczny wystrój kościoła. Na ręce Pana Michała Pieczyńskiego dziękuję leśnikom za choinki ofiarowane na święta do naszego kościoła. Panu Mieczysławowi Masiejczyk dziękuję za wycięcie tych choinek w lesie i przywiezienie ich do kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia przesłane na mój adres. W imieniu własnym i Ks. Tomasza serdecznie dziękuję za ryby, wędliny i za ciasta ofiarowane na plebanię. Dziękuję za wszelką życzliwość i pomoc.

Dzisiaj, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy

– jutro [poniedziałek] drugi dzień świąt – święto św. Szczepana pierwszego męczennika – taca z drugiego dnia Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski;

– we wtorek świętego Jana Apostoła i Ewangelisty;

– w środę Świętych Młodzianków, męczenników;

– w piątek [wyjątkowo w tym roku] święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa;

– w piątek – ostatni piątek miesiąca – o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

w sobotę  zakończenie Starego Roku 2022. Msza Święta o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku krótkie nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za miniony rok odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”. Przeprosimy za nasze grzechy i wspomnimy wszystkich zmarłych, którzy zmarli w minionym roku;

w przyszłą niedzielę 1 stycznia 2023 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 56 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte 1 stycznia tak jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00  i 17.00.

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o powiadomienie o tym Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i na ubezpieczenie kościoła.

O posprzątanie kościoła w   sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 15.

 Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

28 grudnia – miejscowość Sajzy

29 grudnia – miejscowość Piaski

30 grudnia – miejscowość Sikory Juskie

  2 stycznia – miejscowość Malinówka

 Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Z naszej rodziny Parafialnej odeszły do wieczności: + Krystyna Kulesza z Chojniaka i + Daniela Krzywicka z Oracz. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Prośmy Boże Dzieciątko o błogosławieństwo dla nas i dla naszych Bliskich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 GRUDNIA 2022 IV NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 GRUDNIA 2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Trwajmy na modlitwie i przygotowujmy się na spotkanie z naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem.

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. W czwartek zakończenie rorat dla dzieci i Kandydatów do Bierzmowania.

Parafialny dzień spowiedzi w piątek 23 grudnia. Msze Święte o godzinie 11.00, 17.00 i 19.00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie można się wyspowiadać. Będą pomagać Księża z Dekanatu.  Można zgłaszać chorych do odwiedzenia w domach.

 

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta w Wigilię o godzinie 9.00. W Wigilię wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole. Wieczerzę rozpoczynamy od wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Zachęcam do śpiewania kolęd w rodzinach. O północy Pasterka w kościele za całą naszą Rodzinę Parafialną: zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości.

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek 2 dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w 1 i 2 dzień świąt jak w każdą niedzielę.

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Serdecznie proszę o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

Można nabywać opłatki na stół wigilijny. Dziękuję Sołtysom którzy osobiście roznieśli opłatki w swoich miejscowościach.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękuję ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie za odśnieżanie chodnika wokół kościoła. Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za prace związanie z remontem nagrzewnicy.

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej 14. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulicy Nadrzecznej 13.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 GRUDNIA 2022 III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Trwamy na modlitwie i przygotowujemy się na spotkanie z naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem.

 

 1. Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. Na Roraty przychodzimy z lampionami adwentowymi.

 

 1. We wtorek 13 grudnia – 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Niech najbliższy wtorek będzie dniem pamięci o tych co zginęli w stanie wojennym. Nich ten dzień będzie dniem modlitwy o sprawiedliwość w naszej Ojczyźnie. Módlmy się też o pokój dla naszej Ojczyzny.

 

 1. Parafialny dzień spowiedzi w piątek 23 grudnia. Msze Święte o godzinie 11.00, 17.00 i 19.00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie można się wyspowiadać. Będą pomagać Księża z Dekanatu. Można zgłaszać chorych do odwiedzenia w domach.

 

 1. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

 1. Serdecznie proszę o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. Można nabywać opłatki na stół wigilijny. Dziękuję Sołtysom którzy osobiście roznieśli opłatki w swoich miejscowościach.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę na cele remontowe w Parafii i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie za odśnieżanie chodnika wokół kościoła.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej 13. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulicy Nadrzecznej 12.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę pięknie i owocnie przeżytego Adwentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 GRUDNIA 2022 II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj II Niedziela Adwentu – I niedziela grudnia. Dziś już po raz 21 przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za modlitwy i za ofiary materialne na Kościół na Wschodzie.

 

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. Na Roraty przychodzimy z lampionami adwentowymi.

 

W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia o godz. 12.00 rozpoczyna się „Godzina Łaski”. W jednym z prywatnych objawień Maryja obiecała. Że w dzień Jej Niepokalanego Poczęcia w samo południe rozpoczyna się godzina wyjątkowych łask z nieba, szczególnie łaski nawróceń zatwardziałych grzeszników. Zapraszam 8 grudnia na Mszę Świętą o godzinie 12.00 i na Różaniec. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 kandydaci do I Komunii Świętej i do Bierzmowania otrzymają medaliki Matki Bożej.

 

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

Serdecznie proszę o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

Po Mszy Świętej o godzinie 9.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w bardzo ważnej sprawie.

 

Także dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 

Podziękowania: Panu Adamowi Sobolewskiemu dziękuję za prace przy montażu nowych lamp wokół kościoła. Panu Władysławowi Bałdyga dziękuję za to, że ze swoją firmą podłączył nowe lampy do prądu i dziękuję za naprawienie lamp na kościele [nad wejściem głównym i nad wejściem do zakrystii]. Bardzo serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie za ofiary na kościół. Oświetlenie wokół kościoła zostało wykonane z Waszych ofiar. Całkowity koszt oświetlenia wokół kościoła wyniósł 17 810 zł.

 

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Za tydzień druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na cele remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej 12. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulicy Nadrzecznej numery od 1 do 11.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę pięknie i owocnie przeżytego Adwentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 LISTOPADA 2022 I NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Adwent to radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem przewodnim Nowego Roku Liturgicznego są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. Na Roraty przychodzimy z lampionami adwentowymi.

 

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

Serdecznie proszę o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Za tydzień 1 niedziela grudnia. Różaniec o godzinie 10.40 poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

 

Za tydzień będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w bardzo ważnej sprawie.

 

Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 

W minionym tygodniu zostały zakupione krzesła, stoły i grzejniki do salki katechetycznej. Koszt zakupu krzeseł, stołów i grzejników to 8483 złote.

 

Podziękowania: Panu Adamowi Sulewskiemu dziękuję za prace przy demontażu starych lamp wokół kościoła; Panu Jerzemu Kozłowskiemu dziękuję za nowe tuje posadzone przy tablicy Ks. Józefa Kąckiego; Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za zamontowanie nagrzewnicy w kościele. Rodzinie Masiejczyk dziękuję za piękny wieniec adwentowy do naszego kościoła.

 

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej numery od 1 do 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulic: Kajki i Kajki Domki.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę pięknie i owocnie przeżytego Adwentu.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl

telefon: 600 473 343

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 LISTOPADA 2022 ROKU NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku kościelnego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny.

 

 1. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy Świętych w naszej Parafii: o 9.00, 11.00 i 17.00; w dni powszednie o 17.00.

 

 1. Jutro Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. We wtorek Świętej Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej. Msza Święta we wtorek o godz. 17.00 w intencji Pana Organisty. Niech nasza modlitwa w tym dniu za Pana Organistę będzie wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę i za wielką życzliwość wobec naszej Parafii.

 

 1. Wypominki za zmarłych połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 16.30. Porządek będzie następujący: o 16.30 Wypominki; o 17.00 Nieszpory za zamarłych i Msza Święta za poleconych w Wypominkach. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Serdecznie proszę o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na prace remontowe w Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulic: Kajki i Kajki Domki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty dziękuję Mieszkańcom Stradun z Strażackiej, Szkolnej i 3 Maja.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

strona internetowa: parafiastraduny.pl

telefon: 600 473 343

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 LISTOPADA 2022 ROKU XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za naszych braci i siostry prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

 

 1. Za tydzień ostatnia niedziela w kalendarzu liturgicznym – Niedziela Chrystusa Króla. Światowy Dzień Młodzieży.

 

 1. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30 spotkanie Rodziców Dzieci, klasy VI i VII w sprawie rozpoczęcia przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii można zmawiać intencje Mszy Świętych na Rok 2023.

 

 1. Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.

 

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulic: Strażackiej, Szkolnej i 3 Maja. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na Mszę Świętą dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulic Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej, Sosnowej i Świerczewskiego.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Irena Klemarewska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 LISTOPADA 2022 ROKU XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś 1 niedziela Listopada. Listopad to czas kiedy przeżywamy naszą wiarę w życie wieczne i czas kiedy przeżywamy naszą miłość do tych, którzy odeszli.

 

 1. Jeszcze dziś, jutro i we wtorek – do 8 listopada – można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunkiem zyskania odpustu są: intencja zyskania odpustu; stan łaski uświęcającej, obecność w kościele lub na cmentarzu, dowolne modlitwy za zmarłych.

 

 1. Wypominki za zmarłych połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj, jurto i we wtorek o godz. 16.30. Zapraszam serdecznie. W każdy ostatni piątek miesiąca [przez cały rok] będą odczytane wypominki a po nich będzie Msza Święta za poleconych w wypominkach.

 

 1. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 17.00; w dni powszednie o godz. 17.00.

 

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 Przegląd Pieśni Żałobnych.

 

 1. Jutro o godz. 17.00 Msza Święta za ś+p Ks. Józefa Kąckiego w 2 r. śm.. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. W piątek, 11 listopada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Druga Msza Święta w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia nowy nr. „Martyrii”.

 

 1. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30 spotkanie Rodziców Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

 

 1. Od dzisiaj jest nowy kalendarz z intencjami i można zmawiać intencje Mszy Świętych na Rok 2023.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień taca będzie przeznaczona na prace remontowe.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulic: Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej, Sosnowej i Świerczewskiego. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za sprzątanie liści i za ofiarę na Mszę Świętą dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulic Kościuszki i Wrzosowej.

 

 1. Pomódlmy się teraz za poleconych w wypominkach parafialnych i za + Ks. Józefa Kąckiego w 2 rocznicę Jego śmierci: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 LISTOPADA 2022

 1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Dzisiaj każdy wierny ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

 1. Od dzisiaj do 8 listopada – przez 8 dni – można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunkiem zyskania odpustu są: intencja zyskania odpustu; stan łaski uświęcającej, obecność w kościele lub na cmentarzu, dowolne modlitwy za zmarłych.

 

 1. Jutro, w środę, dzień zaduszny: Msze Święte o godzinie 11.00 i 17.00. Pół godziny przed Mszą Świętą wypominki i Koronka do Miłosierdzia Bożego za poleconych w wypominkach. Msze Święte 2 listopada będą odprawione za zmarłych poleconych w wypominkach.

 

 1. Od 1 listopada do 1 maja Msze Święte będą odprawiane w niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. W dni powszednie Msze Święte o godz. 17.00.

 

 1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Wypominki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godz. 16.30. W każdy ostatni piątek miesiąca [przez cały rok] będą odczytane wypominki a po nich będzie Msza Święta za poleconych w wypominkach.

 

 1. W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed wypominkami.

 

 1. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 Przegląd Pieśni Żałobnych. Zapraszam serdecznie.

 

 1. W niedzielę, o godz. 11.10 o poprowadzenie Różańca proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej ze Stradun.

 

 1. 13 listopada po Mszy Świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulic: Kościuszki i Wrzosowej.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę miłego świętowania, Bożego błogosławieństwa

 i opieki Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela to Uroczystość poświęcenia Kościoła Własnego. Modlimy się za tych, którzy przed wiekami zbudowali ten kościół i za tych, którzy teraz troszczą się o tę świątynię, którzy wspierają go materialnie i ozdabiają go kwiatami i swoją obecnością. W tym dniu dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła przez cały rok.

 

Dziś i jutro Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy w październiku znaleźli czas na różaniec. Dziękuję Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. za ich modlitwę różańcową.

 

Od 1 listopada do 1 maja Msze Święte będą odprawiane w niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. W dni powszednie Msze Święte będą odprawiane o 17.00.

 

We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą Niedzielę. We wtorek każdy wierny ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

W środę dzień zaduszny: Msze Święte o godzinie 11.00 i 17.00. Pół godziny przed Mszą Świętą wypominki i Koronka do Miłosierdzia Bożego za poleconych w wypominkach.  Msze Święte 2 listopada będą odprawione za zmarłych poleconych w wypominkach.

 

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed wypominkami.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 Przegląd Pieśni Żałobnych. Zapraszam serdecznie.

 

13 listopada po Mszy Świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Wypominki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godz. 16.30. W każdy ostatni piątek miesiąca [przez cały rok] będą odczytane wypominki a po nich będzie Msza Święta za poleconych w wypominkach.

 

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

 

Panu Klausowi Baltruszy i Mieszkańcom ulic Mickiewicza i Słonecznej dziękuję za sprzątanie liści wokół kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulic: Kościuszki i Wrzosowej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulic Mickiewicza i Słonecznej.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli,

zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna. Przez cały tydzień na Mszach Świętych i na różańcu modlić się będziemy za Misje Katolickie i za Misjonarzy.

 

W październiku każdego dnia modlimy się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie.

 

Dzieci zapraszam na  różaniec we wtorki i czwartki.

 

W piątek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

W sobotę 29.10.2022 w Katedrze Ełckiej święcenia biskupie Ks. Biskupa Dariusza Zalewskiego – podaję link do oglądania tych święceń. Link będzie aktywny w sobotę 29.10.2022 od godz. 11.00: https://youtu.be/I6UW2Lts9Xs.

 

W przyszłą przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia Kościoła Własnego.

 

Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie Rodziców dzieci klas III.

 

13 listopada po Mszy Świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

 

Panu Klausowi Baltruszy i Mieszkańcom Miluk dziękuję za sprzątanie liści wokół kościoła .

 

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulic: Mickiewicza i Słonecznej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty i za ofiarę na Mszę Świętą za zmarłych z Miluk [15.XI.2022] dziękuję Mieszkańcom miejscowości Miluki.

 

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Stanisława Kiecko. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli,

zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś mija 44 lata od wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tę rocznicę przeżywamy XXII Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Blask Prawdy”. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

 

 1. W październiku każdego dnia modlimy się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie.

 

 1. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika;

­– we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia;

– w środę – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika [38 r. męczeńskiej śm.];

– w czwartek – św. Jana Kantego, kapłana;

– w sobotę św. Jana Pawła II;

 

 1. W przyszłą w niedzielę, 23 października – Niedziela Misyjna, 96. Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. W Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku od 21 do 23 października organizowany jest kurs przedmałżeński. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

 

 1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć październikowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

 

 1. Panu Baltruszy i innym Osobom dziękuję za sprzątanie liści wokół kościoła .

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców miejscowości Miluki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję Mieszkańcom Przytuł, Janisz i Rydzewa.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W październiku każdego dnia modlimy się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie.

 

 1. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki.

 

 1. W piątek, 14 października – Dzień Nauczyciela. Na Mszy Świętej i na różańcu modlić się będziemy w intencji Nauczycieli i Pani Katechetki.

 

 1. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła.

 

 1. Od 1988 roku dzień 15 października jest obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, które zmarło jeszcze przed urodzeniem.

 

 1. W niedzielę, 16 października, 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Narzeczonych informujemy, że w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku od 21 do 23 października organizowany jest kurs przedmałżeński. Informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

 1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody kanoniczne do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowanie o tym Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Rydzewo, Janisze i Przytuły. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Krokoć. Państwu Dawidowskim z ul. Słonecznej dziękuję za kwiaty ofiarowane do kościoła.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przeżywamy 27 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym – I niedzielę października. Porządek Mszy Świętych: w niedzielę o 9.00, 11.30 i 18.00.; w dni powszednie o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

– we wtorek – św. Franciszka z Asyżu – dzień imienin Papieża Franciszka;

– w środę – św. Faustyny Kowalskiej;

– w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

 

 1. Przeżywamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki. Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

 

 1. W tym tygodniu 1 czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W zakrystii można zapisywać chorych na spowiedź i Komunię Świętą w domu. Ze spowiedzi korzystajmy przed różańcem. Dzieci z klasy 4 obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.

 

 1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na prace przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy wokół naszego kościoła.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody kanoniczne do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowanie o tym Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję Caritasowi naszej Parafii za przywiezienie i rozdanie żywności z Caritasu dziękuję Panu Krzysztofowi Osieckiemu i Pani Agnieszce Dobrzyńskiej.

 

 1. Panom: Klasowi Baltrusza i Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Krokocie. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty ofiarowane do kościoła dziękuję Mieszkańcom Sikor Juskich.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 WRZEŚNIA 2022 ROKU XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z wielką radością informujemy, że mamy w Ełku Biskupa Pomocniczego – jest nim Ks. Biskup Dariusz Zalewski – dotychczasowy proboszcz parafii Bł. Karoliny Kózkówny w Ełku. Ks. Biskupa Dariusza wspierajmy naszymi modlitwami.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

– we wtorek: św. Wincentego a Paulo, kapłana;

– w środę: św. Wacława, męczennika;

– w czwartek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

– w piątek: św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła;

– w sobotę: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;

 

 1. Porządek Mszy Świętych w październiku: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.43. [pół godziny przed wieczorną Mszą świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki. Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

 

 1. W tym tygodniu 1 sobota miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę 1 niedziela miesiąca. O poprowadzenie różańca o godz. 11.10 proszę Różę Matki Bożej Ostrobramskiej ze Straduny z ul. Nadrzecznej.

 

 1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace remontowe przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego kościoła.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Sikor Juskich. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty ofiarowane do kościoła dziękuję Mieszkańcom Płociczna.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 WRZEŚNIA 2022 ROKU XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

– w środę: święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

– w piątek wspomnienie świętego Ojca Pio;

 

 1. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.30 i 18.00.

 

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.30 poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I. Także dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 rozpoczęcie przygotowania do I komunii Świętej dla uczniów klasy III. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców Dzieci klasy III.

 

 1. W sobotę 24 września w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej odbędzie się diecezjalna pielgrzymka dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

 

 1. Od przyszłej niedzieli będą w kościele wyłożone kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr naszego diecezjalnego miesięcznika „Martyria”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace remontowe przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego kościoła.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Płociczno. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty ofiarowane do kościoła i za ofiarę na Mszę Świętą dziękuję Mieszkańcom Oracze – Kolonia.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 WRZEŚNIA 2022 ROKU XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję serdecznie za udział w naszych Dożynkach Parafialnych w ubiegłą niedzielę. Dziękuję Mieszkańcom Płociczna za wieniec dożynkowy. Mieszkańcom Miluk dziękuję za dekorację naszej świątyni na Dożynki Parafialne. Sołtysom i Radzie Parafialnej dziękuję za zebranie ofiar, które są darem dla Parafii z okazji Dożynek.

2. Dzisiaj w Gietrzwałdzie odbywają się doroczne uroczystości Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tym roku 145 rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami z naszej Parafii, którzy dzisiaj są w Gietrzwałdzie i uczestniczą w uroczystościach.

3. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.30 i 18.00.

4. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa w intencji Parafii i o godz. 18.00 Msza Święta. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to również okazja, aby na ten dzień zrobić porządki przy naszych krzyżach przydrożnych i przyozdobić je kwiatami. Zapraszam także do kościoła na Drogę Krzyżową i na Mszę Świętą w tym szczególnym dniu.

5. W niedzielę 18 września na Mszy Świętej o godzinie 11.30 poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I. Także 18 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 rozpoczęcie przygotowania do I komunii Świętej dla uczniów klasy III.

6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace remontowe przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego kościoła. Wczoraj zostały zakupione nowe drzwi zewnętrzne do salki katechetycznej i dwoje drzwi do przedsionka salki katechetycznej. Koszt zakupu tych drzwi to 5 tysięcy złotych.

7. Dziękuję nowożeńcom dnia wczorajszego: Ewelinie i Danielowi Przyborowskim za kwiaty pozostawione w kościele po ślubie. Państwu młodym życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Oracze – Kolonia. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty ofiarowane do kościoła dziękuję Mieszkańcom Oracz – część II.

9. Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 WRZEŚNIA 2022 ROKU XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w naszej Parafii Dożynki Parafialne. Na Mszy Świętej o godzinie 7.00 i o godz. 11.30 dziękujemy Bogu za plony ziemi, jakimi w tym roku Pan Bóg nas obdarował. Dziękujemy także Rolnikom, Ogrodnikom i Sadownikom za ich ciężką pracę, za ich dobre ręce i serca, dzięki którym codziennie na naszych stołach mamy chleb i pożywienie.

2. Dziękuję Mieszkańcom Płociczna za wieniec dożynkowy. Wieniec dożynkowy jest symbolem naszej wdzięczności Panu Bogu za jego opiekę nad naszą pracą. Mieszkańcom Miluk dziękuję za dekorację naszej świątyni na dzisiejsze Dożynki Parafialne. Sołtysom i Radzie Parafialnej  dziękuję za zebranie ofiar, które są darem dla Parafii z okazji Dożynek.

3. W czwartek, 8 września, przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. W tym dniu przypada także doroczna uroczystość Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tym roku 145 rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Doroczne uroczystości w Gietrzwałdzie 11 września – w następną niedzielę.

4. Na zakończenie Mszy Świętej w czwartek będzie błogosławieństwo ziarna pod nowy zasiew.

5. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz.  7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

6. W niedzielę 18 września na Mszy Świętej o godzinie 11.30 poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I. Także 18 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 rozpoczęcie przygotowania do I komunii Świętej dla uczniów klasy III.

7. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace remontowe przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego kościoła.

8. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele remontowe naszej Parafii.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Oracz – część II. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Oracz – część I.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 SIERPNIA 2022 ROKU XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w naszym Zakonie Uroczystość św. Augustyna, duchowego Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Proszę o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

2. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu  abstynencję od alkoholu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

3. W czwartek 1 września – 83 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień Modlitw o pokój na świecie, dzień pamięci i modlitwy za wszystkie ofiary wojny.

4. W czwartek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8.00. Zapraszam Dzieci, Rodziców i Nauczycieli na tę Mszę Świętą.

5. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Przyszła niedziela to 1 niedziela miesiąca. O poprowadzenie różańca proszę Różę Matki Bożej Częstochowskiej z Chojniaka.

6. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz.  7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.30 nasze Parafialne Dożynki. Wieniec Dożynkowy w tym roku przegotowują mieszkańcy Płociczna, dekorację w kościele na Dożynki przygotowują mieszkańcy Miluk. Dożynkowy Bochen Chleba obiecali mieszkańcy Przytuł. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian – nie tylko Rolników – na dziękczynienie za tegoroczne plony. Sołtysów i Radnych naszej Parafii proszę o zebranie ofiar na potrzeby Parafii – jako dar dożynkowy. Ofiary te przeznaczone są na remont salki katechetycznej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego zabytkowego kościoła.

8. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Oracz – część I. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Wityn.

10. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za wykoszenie trawy.

11. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Stefania Kulikowska z Chojniaka. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 SIERPNIA 2022 ROKU XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w sobotę święto św. Moniki, Matki św. Augustyna i w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Augustyna, duchowego Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.

 

 1. W sobotę ostatnia Msza Święta w Malinówce, o godzinie 19.00.

 

 1. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

 

 1. Dożynki w naszej Parafii w niedzielę 4 września na Mszy Świętej o godz. 11.30.

 

 1. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

 

 1. Przy obrazie Matki Bożej w ołtarzu głównym zostały umieszczone 3 wota. Dziękuję Rodzinom za te wota ofiarowane jako znak wdzięczności Matce Bożej.

 

 1. Trwa remont salki katechetycznej. Dziękuję serdecznie tym, którzy wspierają swoją pomocą materialną to dzieło.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Wityn. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z Chojniaka nr 11.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli + Teodor Łoniewski [Oracze] i + Wanda Słowikowska [Sajzy]. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl

telefon: 600 473 343

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 SIERPNIA 2022 ROKU XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika [Patrona trzeźwości], jutro, w poniedziałek, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej], we wtorek wspomnienie św. Jacaka, kapłana; w piątek święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego, w sobotę wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata, doktora Kościoła.

 

 1. Jutro, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00. Jutro po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Gorąco zachęcam do praktykowania tego prastarego Polskiego zwyczaju.

 

 1. Jutro 102 rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego.

 

 1. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

 

 1. Trwa remont salki katechetycznej. Kolejnym etapem będzie położenie nowej podłogi i remont przedsionka.

 

 1. Na stronie internetowej parafiastraduny.pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy Świętych i grafik sprzątania kościoła.

 

 1. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Chojniaka nr 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z Chojniaka nr 10.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 SIERPNIA 2022 ROKU XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein], Patronki Europy; w środę święto św. Wawrzyńca; w czwartek wspomnienie św. Klary.

 

 1. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Życzę wytrwania w podjętych postanowieniach, a wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

 

 1. Wczoraj w Warszawie rozpoczęła się Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała 9 dni. Wspierajmy modlitwą pielgrzymów, szczególnie Księdza Przewodnika Macieja i Pielgrzymów z naszej Parafii.

 

 1. Trwa remont salki katechetycznej. Obecnie kończą się prace przy montażu płyt regipsowych na ścianach. Kolejnym etapem będzie położenie nowej podłogi.

 

 1. Na stronie internetowej pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy Świętych i grafik sprzątania kościoła.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. Wczorajszym Nowożeńcom Magdalenie i Sebastianowi Plesiewicz dziękuję za kwiaty, które zdobią kościół, a Nowożeńcom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

 1. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na remont salki katechetycznej.

 

 1. Na stoliku pod chórem znajduje się wakacyjny nr naszego diecezjalnego miesięcznika Martyria – cena 3 zł. Zachęcam do nabywania i wakacyjnej lektury.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Chojniaka nr 10. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z Chojniaka nry 1 – 9.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 LIPCA 2022 ROKU XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro 1 sierpnia: 78 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli w Powstaniu i oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

 

 1. W sierpniu zachęcam do podjęcia miesięcznej abstynencji od alkoholu, jako wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

 

 1. W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godzinie 18.00.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Msza Święta z Komunią Świętą wynagradzającą za nasze grzechy w I piątek i w I sobotę miesiąca.

 

 1. Poświecenie pojazdów po Mszy Świętej.

 

 1. Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia 2022. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej Błękitno – Czerwono – Błękitnej. Informacje i zapisy u Przewodnika Grupy Ks. Macieja Guziejko CRL – tel. 513 318 420.

 

 1. Trwa remont salki katechetycznej. Zostały wstawione okna i zainstalowana instalacja elektryczne. Obecnie trwają prace przy montażu płyt regipsowych na suficie i ścianach.

 

 1. Na stronie internetowej parafiastraduny.pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy Świętych i grafik sprzątania kościoła.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za wykoszenie trawy.

 

 1. Państwu Barbarze i Wiesławowi Krom dziękuję za ofiarę na potrzeby naszej Parafii. Rodzina Krom zakupiła 4 okna do salki katechetycznej i 2 okna na plebanię. Serdecznie dziękuję za pomoc finansową dla naszej Rodziny Parafialnej.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Chojniaka nry 1 – 9. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Malinówki.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 LIPCA 2022 ROKU XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Porządek odprawiania Mszy Świętych

w lipcu i w sierpniu w naszym kościele:

 

 • od poniedziałku do piątku: o godz. 19.00;
 • w soboty o godz. 18.00;
 • w niedziele o 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00;

 

Msza Święta w kaplicy w Malinówce

 • w soboty o godz. 19.00.

 

 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii Kościoła: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców; we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny; w piątek wspomnienie św. Marty.

 

 1. Poświecenie pojazdów jutro po Mszy Świętej i w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych.

 

 1. Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia 2022. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej Błękitno – Czerwono – Błękitnej. Informacje i zapisy u Przewodnika Grupy Ks. Macieja Guziejko CRL – tel. 513 318 420.

 

 1. W minionym tygodniu rozpoczął się remont salki katechetycznej – 3 okna zostały wymienione na nowe. W tym tygodniu prace przy salce będą kontynuowane.

 

 1. Od tego tygodnia również funkcjonuje nowa nazwa strony internetowej parafiastraduny.pl

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Malinówki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom miejscowości Piaski – część druga.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 LIPCA 2022 ROKU XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Porządek odprawiania Mszy Świętych

w lipcu i w sierpniu w naszym kościele:

 

 • od poniedziałku do piątku: o godz. 19.00;
 • w soboty o godz. 18.00;
 • w niedziele o 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00;

 

Msza Święta w kaplicy w Malinówce

 • w soboty o godz. 19.00.

 

 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii Kościoła: w piątek święto świętej Marii Magdaleny; w sobotę święto św. Brygidy, patronki Europy.

 

 1. Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia 2022. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej Błękitno – Czerwono – Błękitnej. Informacje i zapisy u Przewodnika Grupy Ks. Macieja Guziejko CRL – tel. 513 318 420

 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii Kościoła: w piątek święto świętej Marii Magdaleny; w sobotę święto św. Brygidy, patronki Europy.

 

 1. W przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Piaski – część druga. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom miejscowości Piaski – część pierwsza.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 LIPCA 2022 ROKU XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zebranie Rady Parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich Radnych.

 

2. Porządek odprawiania Mszy Świętych w lipcu i w sierpniu:
– w dni powszednie od poniedziałku do piątku: w kościele o godz. 19.00;
– w soboty w kościele o godz. 18.00;
– w niedziele w kościele o 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00;
– w kaplicy w Malinówce w soboty o godz. 19.00.

 

3. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

4. Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia 2022. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej Błękitno – Czerwono – Błękitnej. Informacje i zapisy u Przewodnika Grupy Ks. Macieja Guziejko CRL – tel. 513 318 420

 

5. W przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

7. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu serdecznie dziękuję za skoszenie  trawy.

 

8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Piaski – część pierwsza. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Sajz – część druga.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 LIPCA 2022 ROKU XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję serdecznie za udział w nabożeństwie czerwcowym. Jest takie powiedzenie: „Serce za serce”. Myślę że to powiedzenie można odnieść do tych, którzy przez cały miesiąc czerwiec przez odmawianie Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego uwielbiali Najświętsze Serce naszego Zbawiciela.

 

 1. W minioną środę przeżywaliśmy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Był to dzień moich imienin. Dziękuję serdecznie za modlitwę, za życzenia, za prezenty. Mieszkańcom miejscowości Piaski dziękuję za ofiarę pieniężną od mieszkańców miejscowości.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 zebranie Rady Parafialnej.

 

 1. Porządek odprawiania Mszy Świętych w lipcu i w sierpniu: – w dni powszednie od poniedziałku do piątku: w kościele o godz. 19.00;  – w sobotę w kościele o godz. 18.00 a w kaplicy w Malinówce o godz. 19.00; – w niedzielę Msze Święte w kościele parafialnym o 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00.

 

 1. W przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Nowożeńcom: Weronice i Maciejowi Sebuń dziękuję za kwiaty, które po ich ślubie pozostały w kościele i ozdabiają świątynię.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca: taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele remontowe w naszej Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Sajz – część druga. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Sajz – część pierwsza.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Porządek Mszy Świętych w lipcu i w sierpniu 2022 r.

od poniedziałku do piątku

 [w kościele] ­­– o godz. 19.00

 

w soboty

[w kościele] – o godz. 18.00

 w niedziele

[w kościele]­– o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00

 

*********************

w kaplicy w Malinówce

w soboty: o godz. 19.00

*********************

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 CZERWCA 2022 ROKU XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miniony piątek rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom i Rodzicom życzę, aby wakacje były czasem odpoczynku i okazją do umocnienia przyjaźni z rodziną i przyjaciółmi. Jednocześnie przypominam, że: „Nie ma wakacji od codziennej modlitwy i od niedzielnej Mszy Świętej”.

 

 1. W środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w intencji Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL o godz. 18.00. Taca z uroczystości Świętych Piotra i Pawła jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Msza Święta z Komunią Świętą wynagradzającą za nasze grzechy w I piątek i w I sobotę miesiąca.

 

 1. Za tydzień I Niedziela miesiąca. O poprowadzenie Różańca o godz. 11.10 proszę Różę Matki Bożej Ostrobramskiej ze Stradun z ul. Nadrzecznej.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Porządek odprawiania Mszy Świętych w lipcu i w sierpniu: – w dni powszednie od poniedziałku do piątku: w kościele o godz. 19.00.                                                                                                         – w sobotę w kościele o godz. 18.00 a w kaplicy w Malinówce o godz. 19.00.           – w niedzielę Msze Święte w kościele parafialnym o 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Sajz – część pierwsza. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z ul. Nadrzecznej 17.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 CZERWCA 2022 ROKU XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza Niedziela to XII Niedziela Zwykła w kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

 

 1. Dziękuję bardzo serdecznie za świadectwo wiary jakie daliście w Boże Ciało. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Asyście Procesyjnej. Dziękuję Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym. Dziękuję za zbudowanie 4 ołtarzy. Dziękuję Panu Mariuszowi Zarzyckiemu za pomoc przy budowie ołtarza na ulicy Nadrzecznej. Dziękuję za ozdobienie okien symbolami religijnymi. Ta dekoracja w oknie na Boże Ciało jest bardzo ważna, tak samo jak bardzo ważne są krzyże i figury na skrzyżowaniach dróg.

 

 1. W czwartek Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela i Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W piątek również zakończenie roku szkolnego. Zapraszam Nie tylko dzieci, ale zapraszam Rodziców i nauczycieli na wspólną modlitwę: podziękowanie za miniony rok i prośbę o szczęśliwe wakacje. Jednocześnie przypominam bardzo stare duszpasterskie powiedzenie, że „Nie ma wakacji od codziennej modlitwy i od niedzielnej Mszy Świętej”.

 

 1. W sobotę Wspomnienie Nieokalanego Serca Maryi.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Msze Święte wieczorne w lipcu i w sierpniu będą odprawiane w dni powszednie i w niedziele o godz. 19.00.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 17. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z ul. Nadrzecznej 16.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 CZERWCA 2022 ROKU UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA BOŻE CIAŁO

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. To święto pierwszy raz obchodzono w 1246 roku, a w 1317 roku ustanowiono je dla całego Kościoła. W Polsce to święto obchodzimy od 1320 roku – 702 lata. Uroczystość Bożego Ciała obchodzi się w czwartek po Uroczystości Najświętszej Trójcy.

 

 1. Jutro wspomnienie św. Brata Alberta i rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Msze Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich: dla całej Parafii. Dla chorych, dla tych którzy dzisiaj muszą pracować i dla tych którzy nie mają możliwości być na głównej uroczystości, będzie Msza Święta o godzinie 18.00.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

 

 1. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie 4 ołtarzy, za przyozdobienie domów na trasie procesji i za porządki na trasie procesji. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w procesji. Dziękuję za przyjęcie Komunii Świętej w dzisiejsze święto. Przyjęcie Komunii Świętej jest najważniejszą częścią naszego dzisiejszego Świętowania. Dziękuję w dzisiejsze święto tym, którzy nie opuszczają Mszy Świętej w niedziele i święta. Dziękuję w sposób szczególny tym, którzy starają się codziennie uczestniczyć we Mszy Świętej. Dziękuję Panu Szafarzowi Krzysztofowi, Panu Organiście Tomaszowi, dziękuję Ministrantom i Asyście Procesyjnej. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątają kościół i ozdabiają go kwiatami w ciągu całego roku. Dziękuję za materialne wsparcie, za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne: bez tych waszych ofiar funkcjonowanie Parafii i kościoła byłoby niemożliwe: dziękuję za to, że to rozumiecie i dziękuję za waszą ofiarność.

 

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę, Niech przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej w Komunii Świętej umacnia naszą miłość, wiarę i nadzieję.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 CZERWCA 2022 ROKU UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

   

  1. W liturgii Kościoła w nadchodzący tygodniu: – w poniedziałek: św. Antoniego z Padwy;   – w czwartek – Boże Ciało;   – w piątek – św. Brata  Alberta    – w piątek rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała.

   

  1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

   

  1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę:  Przy krzyżu na  ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej i przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Osiedla Pod Lasem i ul. Świerczewskiego. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała: Dzieci od I Komunii Świętej przychodzą w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków; chłopców od I Komunii Świętej do niesienia poduszek; tych którzy byli do bierzmowania proszę o poniesienie różańca w posesji. Zapraszam Asystę procesyjną. Zapraszam wszystkich ministrantów do niesienia nagłośnienia, dzwonków i kadzidła. Strażaków proszę o zaangażowanie w utrzymaniu porządku w czasie procesji. Po ostatnim odpuście 3 Maja słyszałem wiele pochwał pod adresem naszej procesji.

   

  1. Msz Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich; dla całej Parafii. Dla chorych, którzy nie dadzą rady pójść w procesji i dla tych którzy mimo święta muszą pracować będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 18.00.

   

  1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

   

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na cele remontowe w Parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

   

  1. Dziękuję bardzo serdecznie Panu Jarosławowi Chmielewskiemu i Panu Klausowi Baltruszy za skoszenie trawy. W imieniu całej Parafii dziękuję za ich ciężką i bezinteresowną pomoc, która jest tak bardzo potrzebna Parafii.

   

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 16. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z ul. Nadrzecznej 15.

   

  Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 CZERWCA 2022 ROKU UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ZIELONE ŚWIĄTKI

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Duch Święto – dzień Pięćdziesiątnicy. W naszej Polskiej tradycji to święto nazywano Zielonymi Świątkami i trwało ono 2 dni. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocy. Od jutra rozpocznie się okres zwykły, który będzie trwał do 1 Niedzieli Adwentu.

 

 1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Diecezji – drugi dzień Zielonych Świątek.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kałana. W tym dniu przypada 19 rocznica ingresu Biskupa Jerzego Mazura do katedry ełckiej.

 

 1. W naszej Diecezji trwa I Kongres Różańcowy pod hasłem: „codziennie odmawiajcie różaniec”. Stacja Młodzieżowa Kongresu – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku.

 

 1. W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Msze Święte w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek zostaną odprawione wyjątkowo o godzinie 17.00

 

 1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę:   Przy krzyżu na  ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej i przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Osiedla Pod Lasem i ul. Świerczewskiego. Proszę o udział w procesji Bożego Ciała dzieci od I Komunii Świętej, Młodzież, Asystę procesyjną. Strażaków proszę o zaangażowanie w utrzymaniu porządku w czasie procesji.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję Dzieciom za piękny udział w ‘białym tygodniu”. Dziękuję Młodzieży naszej Parafii za wyjazd razem z Panią Katechetką na spotkanie Młodych w Lednicy.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na cele remontowe w Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 15. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej 14.

 

 1. Z naszej Rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Czesława Januszewicz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 MAJA 2022 ROKU – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam, pielgrzymującym przez ziemię, że celem naszego życia jest niebo, wieczne szczęście z Bogiem w niebie.

 

 1. Dzisiaj w naszej Diecezji we wszystkich Parafiach przeżywamy drugą stację Kongresu Różańcowego. Przed każdą Mszą Świętą odmawiamy jedną część Różańca Świętego. Z okazji Kongresu Różańcowego ponawiamy prośbę Matki Bożej Gietrzwałdzkiej: codziennie odmawiajcie różaniec. Stacja Dziecięca Kongresu – 4 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej; Stacja Młodzieżowa – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku.

 

 1. Dzieci, które wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej biały tydzień mają do piątku. Dzieci w strojach komunijnych przychodzą na Mszę Świętą na godzinę 18.00. We wtorek o godz. 19.00 w ramach „białego tygodnia” Mszę Świętą dzieci będą miały w klasztorze Sióstr Karmelitanek.

 

 1. Nabożeństwo Majowe dzisiaj, jutro i pojutrze po wieczornej Mszy Świętej. Od środy, od 1 czerwca, rozpoczniemy Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po Mszy Świętej śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenną do Duch Świętego modlić się będziemy przez cały tydzień po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego [Zielone Świątki]. Prośmy o dary Ducha Świętego dla nas i dla naszych bliskich.

 

 1. W środę 1 czerwca: Dzień Dziecka. Niech ten dzień będzie dniem radości i zabawy. W tym dniu zapraszam także i dzieci i rodziców na Mszę Świętą.

 

 1. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za nasze grzechy.

 

 1. Za tydzień 1 niedziela czerwca. O poprowadzenie różańca o godz. 11.10 proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej Straduny – Wieś.

 

 1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Księdza Proboszcza.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 14. Za piątkowe posprzątanie kościoła dziękuję Rodziców Dzieci od I Komunii Świętej.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 MAJA 2022 ROKU VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 MAJA 2022 ROKU

  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

   

  1. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach. W każdą środę na Mszy Świętej i na nabożeństwie majowym towarzyszą nam swoim śpiewem Panie z Zespołu Stradunianki.

   

  1. Dzisiaj w Przytułach o godzinie 15.00 Msza Święta i poświęcenie Krzyża i figury Matki Najświętszej. Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom Przytuł za ten widzialny znak przyznania się do Pana Jezusa i Jego Najświętszej Matki.

   

  1. Trwamy w bezpośrednim przygotowaniu do I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej pod hasłem: Odmawiajcie różaniec. Program Kongresu Różańcowego obejmuje cztery Stacje: Stacja Dorosłych – 28 maja 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Krasnymborze; Stacja we wszystkich parafiach diecezji ełckiej – w niedziele 29 maja 2022 r.; Stacja Dziecięca – 4 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Stacja Młodzieżowa – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku. Przez ten Kongres pragniemy, by nastąpiło ożywienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, działalności środowisk różańcowych i zainicjowanie nowych wspólnot, a także promowanie i odkrywanie modlitwy różańcowej osobistej, w rodzinach i wspólnocie parafialnej.

   

  1. W piątek o godz. 16.00 spowiedź Dzieci przed I Komunią Świętą Dzieci. Do spowiedzi przystępują Dzieci ze swoimi Rodzinami.

   

  1. W piątek po Mszy Świętej rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

   

  1. W sobotę o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta Dzieci z naszej Parafii. Codziennie na Nabożeństwie Majowym modlimy się w int. Dzieci i ich Rodzin o jak najgodniejsze przyjęcie Sakramentu Miłości Boga do Człowieka.

   

  1. W sobotę o godzinie 18.00 Msza Święta w 34 rocznicę moich święceń kapłańskich. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzinie która zamówiła w tym dniu Mszę Świętą w mojej intencji. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.

   

  1. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Prośmy o światło Ducha Świętego dla nas i dla naszych bliskich.

   

  1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. Odpowiednie dokumenty w celu uzyskania na przejście drogami krajowymi zostały już złożone do odpowiednich władz.

   

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

   

  1. O posprzątanie kościoła proszę Rodziców Dzieci od I Komunii Świętej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej 13.

   

  Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 MAJA 2022 ROKU V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach. W każdą środę na Mszy Świętej i na nabożeństwie majowym towarzyszą nam swoim śpiewem Panie z Zespołu Stradunianki.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 16 maja, święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Głównego Patrona Polski.

 

 1. W czwartek zapraszam na Mszę Świętą, nabożeństwo majowe i krótkie spotkanie Rodziców Kandydatów do I Komunii Świętej.

 

 1. Trwamy w bezpośrednim przygotowaniu do I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej pod hasłem: Odmawiajcie różaniec. Program Kongresu Różańcowego obejmuje cztery Stacje: Stacja Dorosłych – 28 maja 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Krasnymborze; Stacja we wszystkich parafiach diecezji ełckiej – w niedziele 29 maja 2022 r.; Stacja Dziecięca – 4 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Stacja Młodzieżowa – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku. Przez ten Kongres pragniemy, by nastąpiło ożywienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, działalności środowisk różańcowych i zainicjowanie nowych wspólnot, a także promowanie i odkrywanie modlitwy różańcowej osobistej, w rodzinach i wspólnocie parafialnej.

 

 1. Porządek Mszy Świętych w maju i w czerwcu: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. Dziękuję Pani Alicji Chrościelewskiej za sadzonki kwiatów ofiarowane dla Parafii i Pani Krystynie Mroczkowskiej dziękuję za pracę przy kwiatach.

 

 1. O posprzątanie kościoła w piątek po nabożeństwie majowym proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej 13. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej 12.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8 MAJA 2022 ROKU IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 1. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie naszego Odpustu Parafialnego. Dziękuję za przygotowanie kościoła, dziękuję za ofiarowane produkty żywnościowe, dziękuję za udział w procesji. Wszystkim, którzy się troszczyli o to, aby ta nasza uroczystość wypadła pięknie i pobożnie, z całego serca dziękuję.

 

 1. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek, 9 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

– w piątek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;

– w sobotę święto Świętego Macieja Apostoła;

 

 1. W piątek 13 maja będziemy wspominać 105 rocznicę rozpoczęcia Objawień w Fatimie. Także 13 maja mija 41 lat od zamachu na życie Papieża Jana Pawła II.

 

 1. Porządek Mszy Świętych w maju i w czerwcu: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

 

 1. Mamy nowy telewizor do wyświetlania tekstów w czasie liturgii w naszej świątyni. Panu Tomaszowi, naszemu Organiście, dziękuję za uruchomienie tego telewizora. Mam nadzieję, że śpiew w naszym kościele będzie jeszcze piękniejszy.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. Dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu i Panu Klausowi Baltruszy za pracę przy koszeniu trawy. Pani Krystynie Mroczkowskiej dziękuję za pracę przy kwiatach.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej 12. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej od numeru 1 do 11.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 MAJA 2022 ROKU – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA

 1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj, miesiąc szczególnej modlitwy do Matki Najświętszej.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zadbali o krzyże w swoich wioskach; za odnowienie i przyozdobienie krzyży serdeczne Bóg zapłać. Troska o krzyże jest wyrazem wiary mieszkańców danej wioski.

 

 1. Już jutro przybędzie do naszej Parafii Opat Generalny naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterański Franco Bergamin CRL. Jutro o godzinie 18.00 Opat Franco udzieli sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Parafii. Serdecznie proszę o modlitwę w intencji wszystkich, którzy jutro przyjmą Bierzmowanie.

 

 1. Jutro Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zadbajmy o to, aby nasze domy zostały ozdobione naszymi barwami narodowymi.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Patronki naszej Parafii;

– w środę świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków;

– w czwartek święto Świętego Stanisława Kazimierczyka CRL, Apostoła Eucharystii;

– w piątek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

– w przyszłą Niedzielę niedziela Dobrego Pasterza;

– w poniedziałek 9 maja uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata.

 

 1. Porządek Mszy Świętych w maju i w czerwcu: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. 3 maja porządek Mszy Świętych o godz. 9.00, 12.00 i 17.00. 3 maja o godz. 12.00 Mszę Świętą odprawi Opat Generalny Kanoników Regularnych Franco Bergamin CRL. Zapraszamy Asystę Procesyjną. Bardzo proszę Dzieci z klasy III, naszych Kandydatów do I Komunii Świętej, aby ponieśli różaniec w Procesji Eucharystycznej.

 

 1. Na odpust parafialny nasza Parafia otrzymała drobne prezenty. Mamy nowy telewizor do wyświetlania tekstów w czasie Mszy Świętych. Przy plebanii została wykonana nowa bramka do „graciarni”. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za te prezenty – bo zostały zakupione z Waszych ofiar.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Taca w następną niedzielę przeznaczona jest na cele remontowe w Parafii.

 

 1. Zakończyliśmy sezon grzewczy w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu za to że w naszej „kotłowni” przez całą zimę nie zabrakło oleju opałowego a wszystkim ofiarodawcom dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Romanowi Dawidowskiemu za wykonaną pracę w minionym tygodniu i Pani Krystynie Mroczkowskiej za nieustanną troskę o kwiaty.
 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej numery od 1 do 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję kandydatom do Bierzmowania i ich Rodzicom. Po raz pierwszy mogłem zobaczyć, że do sprzątania kościoła i otoczenia przyszło ponad 50 osób.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Bożena Kieda. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Kandydatom do Bierzmowania życzę Darów Ducha Świętego na jutrzejsze przyjęcie Bierzmowania i na całe Wasze życie. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 KWIETNIA 2022 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To święto ustanowił Święty Jan Paweł II w dniu kanonizacji Świętej Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku.  W dzisiejszą uroczystość za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny. O godzinie 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego, zostanie odmówiona w kościele przed Najświętszym Sakramentem Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna tydzień miłosierdzia – tydzień pomocy dla najbardziej potrzebujących pomocy.

W naszej Parafii dzisiaj rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Msza Święta o godz. 13.00. Prosimy o szczęśliwe podróżowanie i szczęśliwe powroty dla wszystkich podróżujących motocyklami na naszych drogach.

We wtorek uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Ełckiej. Główne Uroczystości odbędą się w Katedrze w Ełku.

We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.  Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek na spotkaniu.

Nasza Parafia przygotowuje się do wizyty Generała naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Opat Franco Bergamin CRL przybędzie do nas z Rzymu 2 maja 2022. 2 maja o godzinie 18.00 Opat udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży a 3 maja o godzinie 12.00 poprowadzi nasz doroczny odpust parafialny.

W sobotę o godzinie 15.00 będzie spowiedź kandydatów do Bierzmowania. Proszę aby do spowiedzie przystąpili nie tylko bierzmowani i świadkowie Bierzmowanych, ale także ich Rodzice i Rodzeństwo. Będą księża z Dekanatu – skorzystajmy z tej możliwości. Przez spowiedź przygotujmy nasze serca na Bierzmowanie i na odpust.

Od Odpustu parafialnego: od 3 maja Msze Święte będą odprawiane o godzinie 18.00 w dni powszednie i o godzinie 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00 w niedziele. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na potrzeby Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Rodziców kandydatów do Bierzmowania i Kandydatów do Bierzmowania.  Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Pani Idalii Sobolewskiej i Pani  Justynie Bożek.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Mariana Chludzińskiego. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 KWIETNIA 2022 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Pierwsze słowa jakie wypowiedział Pan Jezus po zmartwychwstaniu, brzmiały: „Pokój Wam”.  Życzę pokoju, tego Bożego pokoju: wszystkim Wam i Waszym bliskim, życzę pokoju waszym sumieniom i waszym myślom. Niech Zmartwychwstały Chrystus pobłogosławi darem pokoju naszą Ojczyznę, Ukrainę i wszystkie narody Ziemi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie przeżyty Wielki Post. Dziękuję za modlitwy, za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu. Dziękuję za Wasz wspaniały udział w Triduum Paschalnym. Dziękuję Panu Szafarzowi Krzysztofowi, Panu Organiście Tomaszowi, Ministrantom, Lektorom i Kantorom. Dziękuję Strażakom. Dziękuję serdecznie za udział w dzisiejszej Rezurekcji i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję za Wasze ofiary na kwiaty. Dziękuję za ciemnicę i za Grób Pański. Ciemnicę i Grób Pański wykonały w tym roku Panie: Diana Dawidowska i Natalia Dobrzyńska. Dziękuję Pani Monice Mielziuk za zakup kwiatów na ołtarz. Dziękuję za życzenia świąteczne przesłane na adres Parafii. Dziękuję także tym, którzy podzielili się żywnością z Proboszczem. Bardzo serdecznie dziękuję.
 2. Dzisiaj Msze Święte o godzinie 11.300 i 17.00.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte jutro tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek na spotkaniu.
 5. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Proszę o odmawianie Nowenny w Domach i indywidualnie tych, którzy nie mogą być na nowennie w kościele.
 6. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma postu.
 7. Za tydzień rozpoczęcie sezonu motocyklowego . Msza Święta na rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 24 kwietnia o godzinie 13.00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i u organizatorów.
 8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Kajki i Kajki Domki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Stradun z ul. Strażackiej, Szkolnej i 1 Maja.

10 KWIETNIA 2022 – NIEDZIELA PALMOWA

 1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  10 KWIETNIA 2022 – NIEDZIELA PALMOWA

  1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Chojniaka za przygotowanie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Dziękuję także wszystkim, którzy w tej Drodze Krzyżowej uczestniczyli.

   

  1. Dziękuję serdecznie za udział we wczorajszym Dniu skupienia.

   

  1. Dziś Niedziela Palmowa. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

   

  1. W poniedziałek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli w poniedziałek na spotkaniu.

   

  1. Porządek Nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

  Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Dzień Ustanowienia  Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy.

  – Wielki Piątek – godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża Świętego. Dzień Śmierci naszego Zbawiciela – w tym dniu nie sprawujemy Mszy Świętej. Po Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego.

  – W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły;

  – O godz. 17.30 Droga Krzyżowa;

  – W Wielki Piątek Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  – Wielka Sobota – godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Wielkanocnej.  Liturgia rozpoczyna się od poświęcenia ognia i wody, potem odnowienie przyrzeczeń. Na Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

   

  Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym

  godz.   9.00 – Straduny ul. Nadrzeczna

  godz.   9.30 – Straduny – pozostałe ulice

  godz. 10.00 – Płociczno i Krokocie

  godz. 10.30 – Wityny i Miluki

  godz. 11.00 – Przytuły, Janisze i Rydzewo

  godz. 11.30 – Oracze

  godz. 12.00 – Malinówka i Sikory Juskie

  godz. 12.30 – Piaski i Sajzy

  godz. 13.00 – Chojniak

  – Ofiary składane przy okazji poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na remont salki katechetycznej.

  Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą i przy okazji poświęcenia pokarmów.

  – Wielka Niedziela – Zmartwychwstanie – godz. 6.00 – Precesja Rezurekcyjna.

  Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 11.30 i 17.00

  Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00, 11.30 i 17.00

   

  1. Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi i Komunii Świętej odwiedzę w najbliższy wtorek od godz. 8.30 rano.

   

  1. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców: środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i środki higieniczne możemy przynosić do zakrystii.

   

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na potrzeby Parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne i zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu.

   

  1. Dziękuję bardzo serdecznie za prace przy czyszczeniu rynien i przy porządkowaniu otoczenia Kościoła. Dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu i Panom Dawidowskim: Romanowi i Jego Synowi. Dziękuję także Pani Krystynie Mroczkowskiej za prace przy kwiatach.

   

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 20.00 proszę mieszkańców Stradun z Strażackiej, Szkolnej i 1 Maja. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej, Sosnowej i Świerczewskiego.

   

  Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i obfitych łask z przeżycia Wielkiego Tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 KWIETNIA 2022 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Gorzkie Żale we wszystkie niedziele Wielkiego Postu śpiewamy o godz. 8.40.

 

 1. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek i w następnych spotkaniach.

 

 1. Parafialna Droga Krzyżowa w Chojniaku w piątek o godzinie 19.00. Zapraszam serdecznie na tę drogę Wszystkich Parafian. Modlić się będziemy za mieszkańców całej naszej Parafii. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny.

 

 1. Wielkopostny Dzień Rekolekcyjny odbędzie się w sobotę 9 kwietnia. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w sobotę o godzinie 11.00, 17.00 i 19.00. Pół godziny przed Mszą Święta możliwość skorzystania ze spowiedzi. Będą spowiadać Księża z naszego Dekanatu. Postarajmy się o to, aby wszyscy w te święta przyjęli Komunię Świętą.

 

 1. W zakrystii albo telefonicznie proszę zgłaszać do Księdza. Proboszcza chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi. Chorych w domach Ksiądz Proboszcz odwiedzi we wtorek po niedzieli palmowej, lub w umówionym terminie.

 

 1. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców: środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i środki higieniczne możemy przynosić do zakrystii.

 

 1. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. Przed Mszą Świętą o godzinie o godz.11.30 procesja z palmami.

 

 1. W Niedzielę Palmową zapraszam do Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku na koncert o godz. 19.00. W czasie koncertu zostanie wykonane „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesiego i „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” Josepha Haydna. Wykonawcami koncertu będą Małgorzata Trojanowska – sopran, Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i Zespół Instrumentów Dawnych. Podczas koncertu będzie można nabyć płyty nagrane przez wykonawców koncertu. Dochód będzie przeznaczony  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Koncert będzie transmitowany przez Radio Białystok.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane. Dziękuję za ofiary indywidualne i za ofiary zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu. W następna niedzielę taca na cele remontowe w naszej Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej, Sosnowej i Świerczewskiego. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Kościuszki i Wrzosowej.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pokoju przez wstawiennictwo Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 MARCA 2022 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy 25 marca uczestniczyli w Zawierzeniu Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Módlmy się o pokój na Ukrainie i o pokój w naszych sercach. Zachęcam do przyjmowania Komunii Świętej w intencji pokoju.

 

 1. Dziękuję serdecznie tym, którzy podjęli dzieło Dachowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

 1. Dziękuję za ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców: środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i środki higieniczne możemy przynosić do zakrystii.

 

 1. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek i na następnych spotkaniach.

 

 1. W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć baranki wielkanocne. Każdy baranek z białej czekolady to cegiełka na centra senioralne które Caritas nasze Diecezji przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 6 złotych.

 

 1. Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na Chojniaku 8 kwietnia wieczorem.

 

 1. Wielkopostny Dzień Rekolekcyjny odbędzie się w sobotę 9 kwietnia.

 

 1. Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane. Mieszkańcom Krokoć dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Kościuszki i Wrzosowej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Mickiewicza i Słonecznej.

 

 1. W tym tygodniu zostały posadzone róże przy grocie i przy murze koło salki katechetycznej. Dziękuję za prace wykonane przy kościele.

 

 1. W środę 23 marca zmarł w Olsztynie nasz były Biskup: Arcybiskup Edmund Piszcz. Wczoraj w Krakowie zmarł nasz Współbrat + Ks. Tadeusz Masłowski CRL [lat 86]. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Grażyna Wądołowska. Polecajmy naszych drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pokoju przez wstawiennictwo Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 MARCA 2022 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Nieustannie błagajmy Boga o pokój na Ukrainie i o pokój w naszych sercach. Zachęcam do przyjmowania Komunii Świętej w intencji pokoju.

 

 1. W piątek 25 marca 2022 roku 30 rocznica utworzenia Diecezji Ełckiej.

Na Mszy Św. odśpiewamy dziękczynne „Te Deum” za 30 lat naszej Diecezji.

 

 1. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

 1. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie deklaracji w dniu 25 marca. Deklaracje znajdują się na stoliku pod amboną.

 

 1. Dziękuję za ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców. Najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, środki Dary możemy przynosić do zakrystii.

 

 1. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek i w następnych spotkaniach.

 

 1. W następną niedzielę po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Zapraszam wszystkie Dzieci.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć baranki wielkanocne. Każdy baranek z białej czekolady to cegiełka na centra senioralne które Caritas przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 6 złotych.

 

 1. Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

 1. posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Mickiewicza i Słonecznej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Miluk. Msza Święta w intencji mieszkańców Miluk będzie odprawiona 30 maja.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pokoju przez wstawiennictwo Matki Bożej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 MARCA 2022 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes„. Naszymi modlitwami wspieramy Misje i misjonarzy. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek na cel misyjny.

 

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

W sobotę 19 marca Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta za + Ks. Józefa Kąckiego godz. 17.00. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.

 

Skończyła się wizyta duszpasterska w nasze Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każde otwarte drzwi i za każde otwarte serce. Dziękuję za Waszą ogromną życzliwość i za troskę o sprawy naszej Rodziny Parafialnej.

 

Dziękuję za ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców. Obecnie najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, środki  higieniczne. Punkt przyjmowania darów jest w salce katechetycznej. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dziękuję organizatorom zbiórki: naszym Strażakom, Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej. DZIĘKUJĘ TYM, KTÓRZY SIĘ MODLĄ O POKÓJ.

 

25 marca, Uroczystość Zawistowania Pańskiego. Już dziś zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenia deklaracji w dniu 25 marca. Deklaracje znajdują się na stoliku pod amboną.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Miluki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Przytuł, Janisz i Rydzewa. Msza Święta w intencji mieszkańców Przytuł, Janisz i Rydzewa będzie odprawiona 7 sierpnia 2022 o godz. 17.00.

 

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Zenon Konecko, + Oliwia Bartoszewicz [dziecko 1,5 roku] i + Teresa Stypukowska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.  Wszystkim życzę pokoju i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 MARCA 2022 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich do podjęcia postanowień na czas Wielkiego Postu. [np. Droga Krzyżowa, Msza Święta w tygodniu].

 

We wtorek Dzień Kobiet. Naszym Kochanym Paniom składam najserdeczniejsze podziękowania i najpiękniejsze życzenia. Zapraszam we Wtorek na Mszę Świętą, aby modlić się w Waszej intencji Drogie Panie.

 

W piątek 11 marca Dzień Sołtysa. Instytucja Sołtysa i działalność Sołtysów t część istnienia i to ważna część istnienia naszej Parafii.

 

Zapraszam serdecznie dzisiaj o godzinie 16.15 na adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji uproszenia pokoju na Ukrainie i w intencji pokoju w naszych sercach.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: dzisiaj od godz. 13.00 ul. Wrzosowa i ul. Konwaliowa.

 

Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W związku z sytuacją na Wschodzie włączamy się w zbiórkę. Obecnie najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, środki  higieniczne. Punkt przyjmowania darów jest w salce katechetycznej. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dziękuję organizatorom zbiórki: Pani Agacie Musiałkiewicz, naszym wspaniałym Strażakom, Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej z opiekunką: Panią Katechetką Urszulą Czapczyk. DZIĘKUJĘ TYM, KTÓRZY SIĘ MODLĄ O POKÓJ.

 

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Za tydzień 2 niedziela miesiąca: taca gospodarcza – na cele remontowe w Parafii.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Przytuł, Janisz i Rydzewa. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Pani Budzińskiej, Pani Pupek i Klaudii Pupek [z 3 klasy] z Krokoć.

 

Serdecznie dziękuję za sprzątanie terenu wokół kościoła: Pani Dawidowskiej i Pani Bratkowskiej, dziękuję Strażakom i Wolontariuszom.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę

miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Wszystkim życzę pokoju i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 LUTEGO 2022 VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podjęcia pokuty i modlitwy w tej intencji. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: dzisiaj od godz. 13.00 ul. 1 Maja. Jutro od godziny 9.00 ul. Mickiewicza. W czwartek od godziny 14.00 ul. Słoneczna. W sobotę od godziny 10.00 ul. Strażacka i w niedzielę od godz. 13.00 ul. Wrzosowa i ul. Konwaliowa.

 

W dniach 4, 5 i 6 marca 2022, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.  odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym  przygotowaniu do ślubu. Informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

W środę Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem w środę o godz. 11.00 i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Środa Popielcowa będzie dniem solidarności z Ukrainą. Zachęcam do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju, a także do złożenia ofiar na pomoc uchodźcom wojennym.

 

Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W związku z sytuacją na Wschodzie włączamy się w zbiórkę koców, śpiworów, trwałej żywności i środków higienicznych. Można je przynosić do Kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Zwracam się także do osób które chciałyby przyjąć uchodźców o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

 

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i naszych bliskich.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18.00, zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubłagania pokoju dla Ukrainy i o pokój dla naszych serc.  Zapraszam serdecznie wszystkich.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Krokocie. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty dziękuję mieszkańcom Sikor Juskich. Msza Święta w int. mieszkańców Sikor Juskich będzie odprawiona 4 lipca 2022.

 

Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Zofię Szumską i + Henrykę Metelską. Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim życzę pokoju, który niech nam uprosi Królowa Pokoju: nasza Nadzieja i nasza najlepsza Matka Maryja.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 LUTEGO 2022 VII NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek 22 lutego przezywać będziemy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Odpust zupełny może zyskać wierny, który w tym dniu nawiedzi Katedrę św. Wojciecha w Ełku i pobożnie odmówi modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: dzisiaj od godz. 13.00 ul. Nadjeziorna i ul. Nadrzeczna 17. Jutro, w poniedziałek, od godziny 14.00 ul. Szkolna.  We wtorek ul. Kościuszki od nr. 1 do szosy. W środę ul. Kościuszki od szosy do Malinówki. W czwartek ul. Świerczewskiego. W piątek ul. Jarzębinowa i Sosnowa, w sobotę ul. Dębowa i Brzozowa. W niedzielę ul. 1 Maja. W poniedziałek ul. Mickiewicza. Wizyta duszpasterska rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po godz. 17.30.

 

W dniach 4, 5 i 6 marca 2022, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.  odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym  przygotowaniu do ślubu.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Sikor Juskich. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty dziękuję mieszkańcom Płociczna.

 

I jeszcze jedno: bardzo serdeczne podziękowanie. W ostatnich dniach nasi Strażacy i Energetycy mieli bardzo wiele pracy. Serdecznie dziękuję Strażakom i Energetykom: za  Wasze poświęcenie i za Waszą pomoc przyjmijcie słowa wielkiej wdzięczności.

 

Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 LUTEGO 2022 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W piątek, 11 lutego, przeżywaliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 30 Światowy Dzień Chorego. Dziękuję wszystkim, którzy w tym dniu przyjęli Sakrament Chorych: namaszczenie Olejem Chorych. Dziękuję za to, bo to jest bardzo ważne świadectwo wiary w moc modlitwy i w moc działania sakramentów.

 

 1. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: we wtorek ul. Nadrzeczna 13, w środę ul. Nadrzeczna 14, w czwartek ul. Nadrzeczna 15, w piątek ul. Nadrzeczna 16, w sobotę ul. Nadrzeczna 17 i ul. Nadjeziorna. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po godz. 17.30. W sobotę wizyta duszpasterska rozpoczyna się o godz. 10.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na cele remontowe. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Płociczna. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Oracz – Kolonie. Mieszkańcom Oracz dziękuję za kwiaty. Msza Święta w int. mieszkańców Oracz będzie odprawiona 19 czerwca o godz. 11.30.

 

 1. Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 LUTEGO 2022 V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W piątek, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 30 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będą odprawione 2 Msze Święte: o godzinie 11.00 Msza Święta za chorych w naszej Parafii i o godz. 17.00. Na Mszach Świętych będzie udzielany Sakrament chorych. Zapraszam na Msze Święte i proszę o modlitwę za chorych w tym dniu.

 

 1. Zakończyła się wizyta duszpasterska w Oraczach. Mieszkańcom Oracz bardzo serdecznie dziękuję za otwarte drzwi i za otwarte serca. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: we wtorek ul. Kajki. W środę ul. Nadrzeczna numery: 6, 7, 8, 9 i 10, w czwartek ul. Nadrzeczna 11 i w sobotę ul. Nadrzeczna 12. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po godz. 17.30.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Za tydzień 2 niedziela miesiąca: taca będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Oracz – Kolonie. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Oracz część II. Mieszkańcom Oracz dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty. Msza Święta w int. mieszkańców Oracz będzie odprawiona 19 czerwca o godz. 11.30.

 

 1. Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej w minionym tygodniu.

 

 1. Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Jana Kotowskiego. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 STYCZNIA 2022 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W środę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. To także dzień modlitwy za siostry zakonne i za zakonników. W naszej Parafii, od początku jej istnienia, pracują Kapłani zakonni. Dziękujemy za modlitwy w naszej intencji. Taca z 2 lutego będzie przeznaczona na pomoc dla Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Porządek Mszy Świętych: o godzinie 11.00 i o godzinie 17.00.

 

W czwartek, 3 lutego, wspomnienie Świętego Błażeja, patrona chorób gardła. Modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo Świętego Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami po Mszy Świętej.

 

W sobotę, wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty.

 

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

Za tydzień 1 niedziela lutego. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Różą Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: w czwartek, w  piątek i w sobotę kolęda w Oraczach. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po godz. 17.30. Od następnej niedzieli wizyta duszpasterska w Stradunach.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Oracz część II. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Oracz część I. Mieszkańcom Oracz dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty. Msza Święta w int. mieszkańców Oracz będzie odprawiona 19 czerwca o godz. 11.30.

 

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 STYCZNIA 2022 III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła w Kościele jest przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Kościół gorąco zachęca nas do czytania Biblii w naszych domach: osobiście, z dziećmi i z wnukami.

 

 1. We wtorek 25 stycznia święto nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

 

 1. W  piątek 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godzinie 17.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Trwa w Parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. We wtorek wizyta duszpasterska na Chojniaku: we wtorek numery od 3 do 9 A, w środę Chojniak nr 10 i w czwartek Chojniak nr 11. W piątek i w sobotę pierwsza część kolędy w Oraczach. Kontynuacja kolędy w Oraczach w poniedziałek 31 stycznia i we wtorek 1 lutego. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po godz. 17.30. Proszę, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić 8 rodzin, wieczorem 4 rodziny.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie albo na konto Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski 55 1020 2892 0000 5502 0522 5968.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Oracz część I. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Wityn. Mieszkańcom Wityn dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty. Msza Święta w int. mieszkańców Wityn będzie odprawiona 26 czerwca o godz. 9.00.

 

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA POMOC PRZY ODŚNIEŻANIU TERENU WOKÓŁ KOŚCIOŁA

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 STYCZNIA 2022 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w miniony czwartek we Mszy Świętej w mojej intencji, w 60 rocznicę urodzin. Wasza obecność w tym dniu była dla mnie bardzo czytelnym znakiem: bardzo serdecznie dziękuję Wam za modlitwę, za Waszą życzliwość i dobroć.

 

W piątek 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

Także w piątek 21 stycznia przeżywamy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy w tym dniu o naszych babciach i dziadkach: nie zapomnijmy o życzeniach i o modlitwie w ich intencji.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących si do I Komunii Świętej. Po godzinie 17.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 

Trwa w Parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Jutro dokończenie wizyta duszpasterska w Płocicznie. We wtorek wizyta duszpasterska w Milukach, w środę i czwartek w Witynach, w piątek i w sobotę Przytuły, Rydzewo i Janisze. Na kolejny tydzień planuję Chojniak i Oracze. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli ok. 17.30. Proszę, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić 8 rodzin, wieczorem 4 rodziny.

 

Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Wityn. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Chojniaka nr 11.

 

Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii i Kalendarz na Nowy Rok – Kalendarz Sióstr Franciszkanek które prowadzą zakład dla niewidomych w Laskach pod Warszawą i pracują w Indiach i w Rwandzie.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Najserdeczniejsze życzenia składam Babciom i Dziadkom.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 STYCZNIA 2022 NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj 2 niedziela stycznia – Święto Chrztu Pańskiego; odnawiamy przyrzeczenia Chrzcielne. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w Kościele okres zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej. Środa Popielcowa w tym roku przypada 2 marca.

 

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 17.00 gościć będziemy Chór Kontrapunkt z Ełku. Chór wykona kolędy. Zapraszam serdecznie na wspólne śpiewanie pięknych kolęd.

 

W czwartek 13 stycznia kończę 60 lat. Zapraszam na godz. 17.00 na Mszę Świętą w mojej intencji. Dziękuję za zamówioną Mszę Świętą i proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji.

 

Trwa w Parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Jutro i we wtorek wizyta duszpasterska w Malinówce. W środę i w piątek w Krokociach. W sobotę i w poniedziałek 17 stycznia Płociczno. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli ok. 17.30. Proszę, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić 8 rodzin, wieczorem 4 rodziny. Jeżeli będzie więcej chętnych przekładamy na kolejny dzień.

 

Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Chojniaka nr 11. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Chojniak nr 10.

 

Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zwracam uwagę na artykuły poświęcone osobie Księdza Arcybiskupa Adriana Józefa Galbasa, którego pożegnanie było wczoraj w Katedrze w Ełku. Cena Martyrii 3 zł.

 

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Annę Drejer i

+ Zofię Gilun. Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

            

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 STYCZNIA 2022 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte w czwartek, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

 1. Dzisiaj 1 czwartek miesiąca; jutro 1 piątek miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

 1. W niedzielę 9 stycznia Święto Chrztu Pańskiego: odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 17.00 gościć będziemy Chór Kontrapunkt z Ełku. Chór wykona kolędy. Zapraszam serdecznie na wspólne śpiewanie pięknych kolęd.

 

 1. Trwa w Parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Jutro dokończenie wizyty duszpasterskiej w Piaskach. W sobotę w Sikorach Juskich. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli ok. 17.30. Prosiłbym, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić 8 rodzin, wieczorem 4 rodziny. Jeżeli będzie więcej chętnych przekładamy na kolejny dzień.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidulane na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Chojniak nr 10.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom   i Dobrodziejom

     życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

            

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 STYCZNIA 2022 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej ze Stradun

 

 1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte w czwartek, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

 1. W tym tygodniu 1 czwartek i 1 piątek miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

 1. Od jutra rozpoczynamy w Parafii wizytę duszpasterska, czyli kolędę. W tym tygodniu chcę odwiedzić: w poniedziałek i wtorek naszych Parafian mieszkających w Sajzach. W środę i w piątek wizyta duszpasterska w Piaskach. W sobotę w Sikorach. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po 17.30. Prosiłbym, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić ok. 10 domów, wieczorem maksymalnie 6. Jeżeli będzie więcej chętnych przekładamy na kolejny dzień.

 

 1. Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii. Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Chojniak nr 10.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Eugeniusz Sawicki. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom                                i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa     i opieki Matki Bożej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 STYCZNIA 2022 ÓSMY DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 55 ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

Wszystkim Parafianom, Wszystkim, Dobroczyńcom  i Przyjaciołom naszej Parafii w Stradunach składam  serdeczne życzenia noworoczne. Niech Nowy Rok Pański 2022 będzie dla Was i dla Waszych bliskich czasem pokoju i błogosławieństwa. Życzę Wam, abyśmy byli wolni od lęku o swoją przyszłość i o swoje zdrowie. Życzę abyście umieli w tym Nowym Roku szanować się, troszczyć się o siebie i wzajemnie sobie pomagać. Niech Dobry Bóg napełnia Was wszystkich i Wasze Rodziny zdrowiem i błogosławieństwem pokoju. Niech Święta Boża Rodzicielka nieustannie otacza nas modlitwą i wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

 

Bardzo serdecznie tym, którzy wczoraj wzięli udział we Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku i w nabożeństwie dziękczynnym za miniony rok.

 

Dziękuję bardzo serdecznie za wspólnie przeżyte dni w minionym Roku 2021. Jestem z Wami od 15 lipca 2021 roku. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i za wszelką pomoc materialną. Najserdeczniej dziękuję tym, którzy trwają w wierze; którzy się  modlą i przystępują do Sakramentów Świętych.

 

Dzisiaj I sobota miesiąca, 1 stycznia 2022 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 55 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte dzisiaj jak w jak w każdą niedzielę; o 9.00, 11.30  i 17.00.

 

Jutro niedziela 2 stycznia: I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej Straduny – Wieś.

 

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

 

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska, rozpocznie się po 3 stycznia 2022 r.

 

Za posprzątanie kościoła w poniedziałek 27 grudnia dziękuję mieszkańcom Chojniaka numery 1- 9.

 

Na Nowy Rok Pański 2022 przyjmijcie błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 GRUDNIA 2021 – 2 DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Dzisiaj Niedziela, 2 Dzień Świąt Bożego Narodzenia  i Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Otaczamy serdeczną modlitwą wszystkie rodziny naszej Parafii. Modlimy się za rodziny przeżywające kryzysy i zagrożone rozpadem. Modlić się będziemy także za związki, które mogą zawrzeć Sakrament małżeństwa, aby ten sakrament zawarły.

 

W piątek zakończenie Starego Roku 2021. Msza Święta o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku krótkie nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za miniony rok odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”. Przeprosimy za nasze grzechy i wspomnimy wszystkich zmarłych, którzy zmarli w minionym roku.

 

W sobotę 1 stycznia 2022 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 55 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte 1 stycznia tak jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.30  i 17.00

 

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

 

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska, rozpocznie się po 3 stycznia 2022 r.

 

O posprzątanie kościoła w poniedziałek 27 grudnia proszę mieszkańców Chojniaka numery 1- 9.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli. Na ostatnie dni roku 2021 życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

 

 

Ogłoszenie parafialne 25 GRUDNIA 2021 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia składam wszystkim Parafianom i Gościom  najserdeczniejsze życzenia: życzę dobrego zdrowia i wszelkich łask od Nowonarodzonego Zbawiciela Świata. Życzę abyście stali się Przyjaciółmi Jezusa przez modlitwę i przez częste przyjmowanie Go w Komunii Świętej. Najserdeczniejsze Życzenia kieruję do Rodzin, do ludzi samotnych i chorych. Niech Dziecię Jezus pobłogosławi  Dzieci i Młodzież. Z okazji dzisiejszego święta pozdrawiam naszych Parafian, którzy te święta spędzają daleko od rodzinnego domu; przebywających poza granicami naszej Ojczyzny. Szczególnie serdeczne pozdrowienia kieruję pod adresem tych, którzy przeżywają ból żałoby z powodu śmierci swoich najbliższych.

 

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Malinówki za posprzątanie kościoła na święta. Dziękuję także mieszkańcom Malinówki za żłóbek, za postawienie choinek i za świąteczny wystrój kościoła. Na ręce Pana Michała Pieczyńskiego dziękuję leśnikom za choinki ofiarowane na święta do naszego kościoła.

 

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia przesłane na mój adres i za produkty żywnościowe przekazane na plebanię. Bardzo serdecznie dziękuję za produkty żywnościowe i za ciasta: dziękuję za wszelką życzliwość i pomoc. 

 

Dzisiaj, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Jutro niedziela: 2 dzień Bożego Narodzenia: Święto Świętej Rodziny – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na odnowienie przysięgi małżeńskiej.

 

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidulane na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

 

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę.

 

Z radością informuję, że mamy nową stronę internetową. Ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy Świętych będziemy mogli odczytywać na stronie www.straduny.pl. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Marcinowi Pokropskiemu za stworzenie nowej strony internetowej. Dziękuję za to, że ta praca jest ofiarowana jako dar dla Parafii: serdecznie dziękuję.

 

O posprzątanie kościoła w poniedziałek 27 grudnia proszę mieszkańców Chojniaka numery 1- 9.

 

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska, rozpocznie się po 3 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 GRUDNIA 2021 III NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Trwamy na modlitwie i przygotowujemy się na spotkanie z naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem.

Jutro 13 grudnia. 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Niech jutrzejszy dzień będzie dniem pamięci o tych co zginęli w stanie wojennym. Nich ten jutrzejszy dzień będzie dniem modlitwy o sprawiedliwość w naszej Ojczyźnie. Módlmy się też o pokój dla naszej Ojczyzny.

Parafialny dzień spowiedzi w sobotę. Msze Święte o godzinie 11.00 i 17.00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie można się wyspowiadać. Będą pomagać Księża z Dekanatu.  Można zgłaszać chorych do odwiedzenia w domach.

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Na roraty przychodzimy z lampionami.

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 15 zł.

Można nabywać opłatki na stół wigilijny. Dziękuję Sołtysom którzy osobiście roznieśli opłatki w swoich miejscowościach.

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Dziękuję Pani Jadwidze Zalewskiej za zebranie ofiar na potrzeby Parafii a mieszkańcom miejscowości Piaski za złożoną ofiarę.

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na prace remontowe w Parafii.

O posprzątanie kościoła w środę 22 grudnia o godz. 9.00 proszę mieszkańców Malinówki. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom miejscowości Piaski.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.