1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE10 KWIETNIA 2022 – NIEDZIELA PALMOWA
  1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Chojniaka za przygotowanie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Dziękuję także wszystkim, którzy w tej Drodze Krzyżowej uczestniczyli.

   

  1. Dziękuję serdecznie za udział we wczorajszym Dniu skupienia.

   

  1. Dziś Niedziela Palmowa. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

   

  1. W poniedziałek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli w poniedziałek na spotkaniu.

   

  1. Porządek Nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

  Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Dzień Ustanowienia  Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy.

  – Wielki Piątek – godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża Świętego. Dzień Śmierci naszego Zbawiciela – w tym dniu nie sprawujemy Mszy Świętej. Po Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego.

  – W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły;

  – O godz. 17.30 Droga Krzyżowa;

  – W Wielki Piątek Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  – Wielka Sobota – godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Wielkanocnej.  Liturgia rozpoczyna się od poświęcenia ognia i wody, potem odnowienie przyrzeczeń. Na Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

   

  Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym

  godz.   9.00 – Straduny ul. Nadrzeczna

  godz.   9.30 – Straduny – pozostałe ulice

  godz. 10.00 – Płociczno i Krokocie

  godz. 10.30 – Wityny i Miluki

  godz. 11.00 – Przytuły, Janisze i Rydzewo

  godz. 11.30 – Oracze

  godz. 12.00 – Malinówka i Sikory Juskie

  godz. 12.30 – Piaski i Sajzy

  godz. 13.00 – Chojniak

  – Ofiary składane przy okazji poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na remont salki katechetycznej.

  Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą i przy okazji poświęcenia pokarmów.

  – Wielka Niedziela – Zmartwychwstanie – godz. 6.00 – Precesja Rezurekcyjna.

  Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 11.30 i 17.00

  Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00, 11.30 i 17.00

   

  1. Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi i Komunii Świętej odwiedzę w najbliższy wtorek od godz. 8.30 rano.

   

  1. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców: środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i środki higieniczne możemy przynosić do zakrystii.

   

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne i zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu.

   

  1. Dziękuję bardzo serdecznie za prace przy czyszczeniu rynien i przy porządkowaniu otoczenia Kościoła. Dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu i Panom Dawidowskim: Romanowi i Jego Synowi. Dziękuję także Pani Krystynie Mroczkowskiej za prace przy kwiatach.

   

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 20.00 proszę mieszkańców Stradun z Strażackiej, Szkolnej i 1 Maja. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej, Sosnowej i Świerczewskiego.

   

  Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i obfitych łask z przeżycia Wielkiego Tygodnia.