Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia składam wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii  najserdeczniejsze życzenia: życzę dobrego zdrowia i wszelkich łask od Nowonarodzonego Zbawiciela Świata. Tradycyjnie życzymy sobie w te święta pokoju. W tym okresie który przeżywamy tego pokoju, Bożego pokoju, życzę szczególnie. Najserdeczniejsze Życzenia kieruję do Rodzin, do ludzi samotnych i chorych. Niech Dziecię Jezus pobłogosławi Dzieci i Młodzież naszej Parafii. Z okazji dzisiejszego święta pozdrawiam naszych Parafian, którzy te święta spędzają daleko od rodzinnego domu; przebywających poza granicami naszej Ojczyzny. Szczególnie serdeczne pozdrowienia kieruję pod adresem tych, którzy przeżywają ból żałoby z powodu śmierci swoich najbliższych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Boże Narodzenie. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia będą odprawiane jak w każdą niedzielę: o 9.00, 11.00 i 17.00.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– dzisiaj, poniedziałek: Uroczystość Bożego Narodzenia;

– jutro, we wtorek, drugi dzień świąt – święto św. Szczepana pierwszego męczennika;

– w środę świętego Jana Apostoła i Ewangelisty;

– w czwartek Świętych Młodzianków, męczenników;

– w piątek – ostatni piątek miesiąca – o godz. 16.00 Wypominki za zmarłych i o 16.30 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

– w niedzielę święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa; odnowienie przyrzeczeń ślubnych dla wszystkich małżeństw.

– także w niedzielę zakończenie Starego Roku 2023. O godzinie 16.30 na zakończenie Starego Roku nabożeństwo dziękczynno–błagalne. Za miniony rok odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”. Przeprosimy za nasze grzechy i wspomnimy wszystkich zmarłych, którzy zmarli w minionym roku;

 

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

  1. Taca z drugiego dnia Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski;

 

  1. Dziękuję serdecznie za wspólnie przeżyty Adwent. Dziękuję za Roraty. Dzieciom, Młodzieży i Rodzicom. Panu Markowi Sawickiemu Dziękuję za choinki ofiarowane do kościoła. Panu Mieczysławowi Masiejczyk dziękuję za wycięcie choinek i za przywiezienie ich do kościoła. Rodzicom Dzieci z klas trzecich przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej dziękuję za przyozdobienie choinek. Pani Barbarze Masiejczyk dziękuję za stroiki za filarach i na ołtarzu naszej świątyni. Panu Dariuszowi Brzozowskiemu z Oracz dziękuję za tegoroczny żłóbek. W tym dziele wspierali Pana Darka jego żona Joanna i syn Adrian.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc żywnościową dla Plebanii: za wędliny, za ryby i za ciasto przekazane na plebanię.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim uczestniczącym w tej świętej liturgii. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela świata o błogosławieństwo dla nas i naszych bliskich.