1. Dzisiejsza niedziela to 17 niedziela w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

2. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu:
–  w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
–  we wtorek wspomnienie  św. Alfonsa Marii Liguoriego, b, dK;
–   w piątek wspomnienie ś Jana Marii Vianneya, kapłana;
–  w sobotę wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej [352 r.];
–   w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego;

3. Msze Święte w sierpniu w kościele w Stradunach:
– w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00;
– w sobotę o godz. 18.00;
– w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00;
Msze Święte w sierpniu w kaplicy w Malinówce – w sobotę o godz. 19.00;

4.  We wtorek 1 sierpnia: 79 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli w Powstaniu i oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

5. W sierpniu zachęcam do podjęcia miesięcznej abstynencji od alkoholu, jako wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Msza Święta z Komunią Świętą wynagradzającą za nasze grzechy w I piątek.

7. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca: o poprowadzenie różańca o godz. 10.40 proszę Różę Żywego Różańca Matki Bożej Ostrobramskiej z ul. Nadrzecznej w Stradunach.
8. Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia 2023. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej Błękitno – Czerwono – Błękitnej. Informacje i zapisy u Przewodnika Grupy Ks. Macieja Guziejko CRL – tel. 513 318 420.

9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Piotrowicz, stanu wolnego, zam. w Stradunach i Urszula Halicka, panna, zam. w Bartoszycach, Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa – powinien o tym powiadomić Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

10. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

11.  W miniony czwartek ok. Godz. 16.00 gościliśmy grupę pielgrzymów z Gołdapi i Olecka, którzy obecnie dołączyli do pielgrzymki z Ełku na Jasną Górą. Za przygotowanie posiłku i za przyjęcie Pielgrzymów dziękuję Pani Danieli Dawidowskiej i wszystkim, którzy z nią współpracowali.

12.O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 16. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję serdecznie mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej nr 15.

13. Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Jan Wiszniewski ze Stradun, z ul. Mickiewicza. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …