1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj, miesiąc szczególnej modlitwy do Matki Najświętszej.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zadbali o krzyże w swoich wioskach; za odnowienie i przyozdobienie krzyży serdeczne Bóg zapłać. Troska o krzyże jest wyrazem wiary mieszkańców danej wioski.

 

 1. Już jutro przybędzie do naszej Parafii Opat Generalny naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterański Franco Bergamin CRL. Jutro o godzinie 18.00 Opat Franco udzieli sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Parafii. Serdecznie proszę o modlitwę w intencji wszystkich, którzy jutro przyjmą Bierzmowanie.

 

 1. Jutro Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zadbajmy o to, aby nasze domy zostały ozdobione naszymi barwami narodowymi.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Patronki naszej Parafii;

– w środę świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków;

– w czwartek święto Świętego Stanisława Kazimierczyka CRL, Apostoła Eucharystii;

– w piątek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

– w przyszłą Niedzielę niedziela Dobrego Pasterza;

– w poniedziałek 9 maja uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata.

 

 1. Porządek Mszy Świętych w maju i w czerwcu: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. 3 maja porządek Mszy Świętych o godz. 9.00, 12.00 i 17.00. 3 maja o godz. 12.00 Mszę Świętą odprawi Opat Generalny Kanoników Regularnych Franco Bergamin CRL. Zapraszamy Asystę Procesyjną. Bardzo proszę Dzieci z klasy III, naszych Kandydatów do I Komunii Świętej, aby ponieśli różaniec w Procesji Eucharystycznej.

 

 1. Na odpust parafialny nasza Parafia otrzymała drobne prezenty. Mamy nowy telewizor do wyświetlania tekstów w czasie Mszy Świętych. Przy plebanii została wykonana nowa bramka do „graciarni”. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za te prezenty – bo zostały zakupione z Waszych ofiar.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Taca w następną niedzielę przeznaczona jest na cele remontowe w Parafii.

 

 1. Zakończyliśmy sezon grzewczy w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu za to że w naszej „kotłowni” przez całą zimę nie zabrakło oleju opałowego a wszystkim ofiarodawcom dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Romanowi Dawidowskiemu za wykonaną pracę w minionym tygodniu i Pani Krystynie Mroczkowskiej za nieustanną troskę o kwiaty.
 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej numery od 1 do 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję kandydatom do Bierzmowania i ich Rodzicom. Po raz pierwszy mogłem zobaczyć, że do sprzątania kościoła i otoczenia przyszło ponad 50 osób.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Bożena Kieda. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Kandydatom do Bierzmowania życzę Darów Ducha Świętego na jutrzejsze przyjęcie Bierzmowania i na całe Wasze życie.