1. Dzisiejsza niedziela to 26 Niedziela Zwykła w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła, pierwsza niedziela miesiąca października.

2. Porządek Mszy Świętych w październiku: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek: wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
– w środę: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
– w czwartek: wspomnienie św. Siostry Faustyny, dziewicy;
– w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

4. Dzisiaj rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu po Mszy Świętej. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie. Dzieci i kandydatów do bierzmowania zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki. Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

5. W tym tygodniu 1 czwartek, pierwszy piątek i 1 sobota miesiąca. W zakrystii można zapisywać chorych na spowiedź i Komunię Świętą w domu. Ze spowiedzi możemy korzystać codziennie 20 minut przed Mszą Świętą. Dzieci z klasy 4 rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci klas III.

7. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

8. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

9. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na prace remontowe prowadzone w naszej Parafii.

10. Panom: Klasowi Baltrusza i Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.

11. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Chojniaka numery 1 – 9. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do świątyni dziękuję Mieszkańcom Malinówki.

12. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Teresa Jaworowska z Oracz. Polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.