Wszystkim Parafianom, Wszystkim, Dobroczyńcom  i Przyjaciołom naszej Parafii w Stradunach składam  serdeczne życzenia noworoczne. Niech Nowy Rok Pański 2022 będzie dla Was i dla Waszych bliskich czasem pokoju i błogosławieństwa. Życzę Wam, abyśmy byli wolni od lęku o swoją przyszłość i o swoje zdrowie. Życzę abyście umieli w tym Nowym Roku szanować się, troszczyć się o siebie i wzajemnie sobie pomagać. Niech Dobry Bóg napełnia Was wszystkich i Wasze Rodziny zdrowiem i błogosławieństwem pokoju. Niech Święta Boża Rodzicielka nieustannie otacza nas modlitwą i wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

 

Bardzo serdecznie tym, którzy wczoraj wzięli udział we Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku i w nabożeństwie dziękczynnym za miniony rok.

 

Dziękuję bardzo serdecznie za wspólnie przeżyte dni w minionym Roku 2021. Jestem z Wami od 15 lipca 2021 roku. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i za wszelką pomoc materialną. Najserdeczniej dziękuję tym, którzy trwają w wierze; którzy się  modlą i przystępują do Sakramentów Świętych.

 

Dzisiaj I sobota miesiąca, 1 stycznia 2022 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 55 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte dzisiaj jak w jak w każdą niedzielę; o 9.00, 11.30  i 17.00.

 

Jutro niedziela 2 stycznia: I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej Straduny – Wieś.

 

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

 

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska, rozpocznie się po 3 stycznia 2022 r.

 

Za posprzątanie kościoła w poniedziałek 27 grudnia dziękuję mieszkańcom Chojniaka numery 1- 9.

 

Na Nowy Rok Pański 2022 przyjmijcie błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.