Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom  i Przyjaciołom naszej Parafii składam  serdeczne życzenia noworoczne. Niech Nowy Rok Pański 2023 będzie dla Was i dla Waszych bliskich czasem pokoju i błogosławieństwa. Niech Bóg wyzwoli Was od lęku i da Wam dobre zdrowie; niech Was i Wasze Rodziny obdarzy potrzebnymi łaskami. Niech Święta Boża Rodzicielka nieustannie otacza nas matczyną modlitwą.

Bardzo serdecznie tym, którzy wczoraj wzięli udział we Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku i w nabożeństwie dziękczynnym za miniony rok.

Dziękuję bardzo serdecznie za wspólnie przeżyte dni w minionym Roku 2022. Dziękuję za życzliwość i za wszelką pomoc: duchową i materialną. Dziękuję tym, którzy trwają w wierze; którzy się  modlą i przystępują do Sakramentów Świętych.

W czwartek o godzinie 17.00 Msza Święta za + Papieża Benedykta XVI. Zapraszam na tę Mszę Świętą.

W piątek Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte w piątek, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne i grzechy całego świata.

Proszę o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o powiadomienie o tym Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

O posprzątanie kościoła w   sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 16. Za wczorajsze posprzątanie kościoła bardzo dziękuję mieszkańcom z ulicy Nadrzecznej 15.

Z piątku na sobotę rodzinę Państwa Kozakiewiczów z ul. Świerczewskiego spotkało wielkie nieszczęście: pożar domu. Bardzo współczujemy Państwu Kozakiewiczom. Dziękujemy bardzo serdecznie WSZYSTKIM !!!, którzy im pomagają. Dziękujemy na ręce Pani Justyny Świerczyńskiej wszystkim Strażakom; Dziękujemy Pani Sołtys Dianie Dawidowskiej. Dziękujemy i prosimy o pomoc. Taca 8 stycznia będzie przeznaczona na pomoc dla Państwa Kozakiewiczów. Prosimy o pomoc i już teraz serdecznie dziękujemy.

 Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

2 stycznia – Malinówka

4 stycznia – Krokocie

5 stycznia – Płociczno

7 stycznia – Miluki

Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Z naszej rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Ignacy Powichrowski z Oracz i + Marian Drejer z ul. Kościuszki. Módlmy się za nich i za + Papieża Benedykta:  Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli. Na wszystkie dni Roku Pańskiego 2023 niech nam Bóg Błogosławi.