1. Dziękuję serdecznie Tym, którzy w miniony piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, uczestniczyli o godz. 12.00 w „Godzinie Łaski”.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i jednocześnie Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Od 22 lat w 2 Niedzielę Adwentu modlimy się za Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za modlitwy i za ofiary materialne szczególnie na Kościół na Ukrainie.

 

 1. Msze Święte roratnie we wtorki i czwartki o godz.17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty z lampionami adwentowymi.

 

 1. W środę 13 grudnia – 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Niech najbliższa środa będzie dniem pamięci o tych co zginęli w stanie wojennym. Nich ten dzień będzie dniem modlitwy o sprawiedliwość w naszej Ojczyźnie. Módlmy się też o pokój dla naszej Ojczyzny.

 

 1. Można nabywać świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

 1. Na stoliku pod chórem jest świąteczny nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria” w cenie 3 złotych. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

 1. Zachęcam do nabywania opłatków na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych na to spotkanie.

 

 1. O godz. 11.00 kandydaci do I Komunii Świętej otrzymają medaliki Matki Bożej.

 

 1. Także o godz. 11.00 kandydaci zostaną przyjęci nowi ministranci do służby Liturgicznej naszej Parafii. Nowe alby i komże dla Służby Liturgicznej Ołtarza zostały zakupione z ofiar, jakie rodzice złożyli w czasie I Komunii Świętej 27 maja 2023 roku.

 

 1. Za tydzień, w naszym kościele będzie zbiórka na Hospicjum w Jaśkach koło Olecka. Po Mszach Świętych będzie prowadzony kiermasz świąteczny – rękodzieło wykonane przez rodziców i uczniów z naszej szkoły. Dziękujemy za każdą pomoc.

 

 1. Okazja do spowiedzi w piątek 22 grudnia o godz. 17.00 i w sobotę 23 grudnia o 9.00 i 11.00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie można się wyspowiadać. Będą pomagać Księża z Dekanatu.

 

 1. Wigilia w tym roku wypadnie w niedzielę. Msze Święte w Wigilię będą sprawowane o godzinie 9.00 i 11.00.

 

 1. Proszę zgłaszać Można zgłaszać chorych do spowiedzi i do Komunii Świętej w domach. Każdy chory, który nie może przychodzić do kościoła powinien przystąpić na święta do spowiedzi i do Komunii Świętej w domu.

 

 1. Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę, na cele remontowe prowadzone w Parafii i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Przytuł, Janisz i Rydzewa. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do kościoła dziękuję Mieszkańcom Krokoć.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę owocnego przeżywania Adwentu.