1. Dzisiaj w naszej Parafii Dożynki Parafialne. Na Mszy Świętej o godzinie 7.00 i o godz. 11.00 dziękujemy Bogu za plony ziemi, jakimi w tym roku Pan Bóg nas obdarował. Dziękujemy także Rolnikom, Ogrodnikom i Sadownikom za ich ciężką pracę, za ich dobre ręce i serca, dzięki którym codziennie na naszych stołach mamy chleb i żywność.

2. Dziękuję Mieszkańcom Sajz za wieniec dożynkowy. Wieniec dożynkowy jest symbolem naszej wdzięczności Panu Bogu za jego opiekę nad naszą pracą. Mieszkańcom Przytuł dziękuję za dekorację naszej świątyni na dzisiejsze Dożynki Parafialne. Dziękuję mieszkańcom Przytuł za dożynkowy bochen chleba. Sołtysom i Radzie Parafialnej dziękuję za zebranie ofiar, które są darem dla Parafii z okazji Dożynek.

3. Dzisiaj w miejscowości Markowa na Podkarpaciu, w Diecezji Przemyskiej [niedaleko Łańcuta] o godz. 10.00 odbędzie się Beatyfikacja Rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii Ulm i ich 7 dzieci. Rodzina Ulmów została rozstrzelana 24 marca 1944 roku. Najstarsze dziecko miało 8 lat, najmłodsze było w łonie matki.

4. Dzisiaj w Gietrzwałdzie odbywają się doroczne uroczystości Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tym roku 146 rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami z naszej Parafii, którzy dzisiaj są w Gietrzwałdzie i uczestniczą w uroczystościach.

5. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

6. W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa w intencji Parafii i o godz. 18.00 Msza Święta. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to również okazja, aby na ten dzień zrobić porządki przy naszych krzyżach przydrożnych i przyozdobić je kwiatami. Zapraszam także do kościoła na Drogę Krzyżową i na Mszę Świętą w tym szczególnym dniu.

7. W niedzielę 17 września na Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I. Także 17 września na Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczęcie przygotowania do Bierzmowania dla uczniów klas VII i VIII.

8. W miniony piątek i wczoraj trwało mycie dachu naszego kościoła. Do umycia pozostały jeszcze dwie połacie dachu: od strony prezbiterium i od ul. Mikołaja Kopernika.

9. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace remontowe przy myciu dachu naszego kościoła.

10. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Piaski część I. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Przytuł.

11. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Anna Piotrowska z Wityn. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

strona internetowa: parafiastraduny.pl;
telefon: 600 473 343;