Dzisiejsza Niedziela to 10 Niedziela Zwykła w kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

Dziękuję bardzo serdecznie za udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Asyście Procesyjnej. Dziękuję Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym. Dziękuję za zbudowanie 4 ołtarzy. Dziękuję Panu Mariuszowi Zarzyckiemu za pomoc przy budowie ołtarza na ulicy Nadrzecznej. Dziękuję za ozdobienie okien symbolami religijnymi. Dekoracja w oknie na Boże Ciało jest bardzo ważna, tak samo jak bardzo ważne są krzyże i figury na skrzyżowaniach dróg. Dziękuję naszym Strażakom i dziękuję Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie procesji. W sposób szczególny w tym roku pragnę podziękować Dzieciom za ich liczny udział w procesji.

Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

W Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości:
– w poniedziałek 12 czerwca – w intencji mieszkańców Stradun
– we wtorek 13 czerwca – w intencji mieszkańców Oracz i Wityn
– w środę 14 czerwca – w intencji mieszkańców Miluk, Krokoć i Płociczna
– w czwartek 15 czerwca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W liturgii Kościoła w nadchodzący tygodniu: – we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana, dK;
– w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego                                                                                                                                                                                  – – w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów;
– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje obowiązek zachowania postu.

W sobotę nasza Diecezja będzie przeżywała III Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych. Nasza Parafia ma tylko Wspólnotę Żywego Różańca. Program spotkania kongresowego w sobotę przedstawia się następująco: o godz. 9.30 – Rejestracja Żywego Różańca w Katedrze Ełckiej; o godz. 10.00 pierwsza część kongresu: konferencja i modlitwy; o godz. 12.15 na Placu Świętego Jana Pawła II rozpocznie się spotkanie ewangelizacyjne ; o godz. 13.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej o godz. 14.15 wspólna Agapa.

W przyszłą niedzielę Parafialny etap Kongresu. Wspólnotę Żywego Różańca proszę o obecność i czynny udział w Liturgii.

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Stradun z ulic: Strażacka, Szkolna i 3 Maja. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Stradun z ulic. Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Jarzębinowa i Świerczewskiego.

Na stoliku pod chórem mamy nowy czerwcowy numer diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w Parafii.

6 czerwca 2023 r z naszego Zakonu odszedł do wieczności + Ks. Józef Stramek CRL – przez 24 lata był proboszczem w Parafii Bożego Ciała w Krakowie; potem był także proboszczem a następnie emerytem w Gietrzwałdzie. Pogrzeb + Ks. Józefa w Sidzinie na Podhalu jutro o godz. 12.00. Polećmy zmarłego Ks. Józefa Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.