1. Dzisiejsza niedziela to 6 Niedziela Zwykła, ostatnia niedziela przed Wielkim Postem.

2. Dziś przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Sakramentu namaszczenia chorych udzielamy na każdej Mszy Świętej.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podjęcia pokuty i modlitwy w tej intencji.

4. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W środę, 14 lutego Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem w środę o godz. 11.00 i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w Środę Popielcową to nasza jałmużna postna. Modlitwa, post i jałmużna to trzy formy przebłagania za grzechy.

6. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

7. W ubiegłą niedzielę spłonął dom Państwa Waszkiewicz w Sajzach. W związku z tym taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pomoc dla rodziny dotkniętej nieszczęściem pożaru.

8. W przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godzinie 11.00 spotkanie organizacyjne dla Rodziców kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej.

9. W niedzielę 25 lutego spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich członków Rady Parafialnej na to spotkanie.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i ofiary indywidualne na potrzeby naszej Parafii.

11. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun, z ul. Nadrzecznej 12. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej numery 5 – 11.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. W Środę Popielcową zapraszam wszystkich na wspólne rozpoczęcie Wielkiego Postu.