1. Dziękuję serdecznie za udział w naszych Dożynkach Parafialnych w ubiegłą niedzielę. Dziękuję Mieszkańcom Płociczna za wieniec dożynkowy. Mieszkańcom Miluk dziękuję za dekorację naszej świątyni na Dożynki Parafialne. Sołtysom i Radzie Parafialnej dziękuję za zebranie ofiar, które są darem dla Parafii z okazji Dożynek.

2. Dzisiaj w Gietrzwałdzie odbywają się doroczne uroczystości Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tym roku 145 rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami z naszej Parafii, którzy dzisiaj są w Gietrzwałdzie i uczestniczą w uroczystościach.

3. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.30 i 18.00.

4. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa w intencji Parafii i o godz. 18.00 Msza Święta. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to również okazja, aby na ten dzień zrobić porządki przy naszych krzyżach przydrożnych i przyozdobić je kwiatami. Zapraszam także do kościoła na Drogę Krzyżową i na Mszę Świętą w tym szczególnym dniu.

5. W niedzielę 18 września na Mszy Świętej o godzinie 11.30 poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I. Także 18 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 rozpoczęcie przygotowania do I komunii Świętej dla uczniów klasy III.

6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace remontowe przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego kościoła. Wczoraj zostały zakupione nowe drzwi zewnętrzne do salki katechetycznej i dwoje drzwi do przedsionka salki katechetycznej. Koszt zakupu tych drzwi to 5 tysięcy złotych.

7. Dziękuję nowożeńcom dnia wczorajszego: Ewelinie i Danielowi Przyborowskim za kwiaty pozostawione w kościele po ślubie. Państwu młodym życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Oracze – Kolonia. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty ofiarowane do kościoła dziękuję Mieszkańcom Oracz – część II.

9. Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;