1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

   

  1. W liturgii Kościoła w nadchodzący tygodniu: – w poniedziałek: św. Antoniego z Padwy;   – w czwartek – Boże Ciało;   – w piątek – św. Brata  Alberta    – w piątek rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała.

   

  1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

   

  1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę:  Przy krzyżu na  ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej i przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Osiedla Pod Lasem i ul. Świerczewskiego. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała: Dzieci od I Komunii Świętej przychodzą w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków; chłopców od I Komunii Świętej do niesienia poduszek; tych którzy byli do bierzmowania proszę o poniesienie różańca w posesji. Zapraszam Asystę procesyjną. Zapraszam wszystkich ministrantów do niesienia nagłośnienia, dzwonków i kadzidła. Strażaków proszę o zaangażowanie w utrzymaniu porządku w czasie procesji. Po ostatnim odpuście 3 Maja słyszałem wiele pochwał pod adresem naszej procesji.

   

  1. Msz Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich; dla całej Parafii. Dla chorych, którzy nie dadzą rady pójść w procesji i dla tych którzy mimo święta muszą pracować będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 18.00.

   

  1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

   

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na cele remontowe w Parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

   

  1. Dziękuję bardzo serdecznie Panu Jarosławowi Chmielewskiemu i Panu Klausowi Baltruszy za skoszenie trawy. W imieniu całej Parafii dziękuję za ich ciężką i bezinteresowną pomoc, która jest tak bardzo potrzebna Parafii.

   

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 16. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z ul. Nadrzecznej 15.

   

  Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.