1.Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam, że na ziemi jesteśmy pielgrzymami a celem naszego życia jest niebo, wieczne szczęście z Bogiem w niebie.
2.W miniony poniedziałek, 6 maja, Młodzież naszej Parafii przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości Parafialnej. Młodzieży która była bierzmowana życzę, aby nieustannie wzrastała w wyznawaniu naszej wiary. Rodzicom Bierzmowanych dziękuję za ofiarę na potrzeby Parafii [ofiara na nowy baldachim].

3.Jutro, 13 maja, będziemy przeżywać 107 rocznicę rozpoczęcia Objawień w Fatimie. Także jutro, 13 maja, 43 rocznica zamachu na życie Papieża Jana Pawła II. Proszę o modlitwę do Matki Bożej Fatimskiej za Kościół Święty i za naszą Ojczyznę.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek – święto św. Macieja Apostoła;
– w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski;
– w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana;
– w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

5.Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym Msza Święta. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej.

7.Na stoliku pod chórem możemy nabyć nowy nr naszego diecezjalnego miesięcznika „ Martyria”.

8.Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.

9.„Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za  ofiary indywidualne składane na potrzeby naszej Parafii.

10.O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Wityn. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Chojniaka numer 11.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.