1.Dziś obchodzimy III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną. Kościół zachęca nas do codziennego czytania Biblii. Najprostszym, i najłatwiejszym sposobem czytania, słuchania i rozważania Słowa Bożego jest obecność na codziennej Mszy Świętej. Zachęcam gorąco tych, którzy nie mogą być w kościele w dni zwykłe, aby szukali innych sposobów usłyszenia tego, co Bóg chce im powiedzieć.

2.Dzisiaj także obchodzimy Święto Chrztu Polski. Chrzest Polski miał miejsce w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku.

3.Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Stradunach w następną niedzielę 21 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 13.00. Prosić będziemy o szczęśliwe powroty dla wszystkich podróżujących motocyklami.

4.Zbliża się miesiąc maj. Bardzo serdecznie proszę o to, żeby zadbać o krzyże przydrożne w naszych miejscowościach: może trzeba odnowić, może trzeba przyozdobić? Jesienią został odnowiony pięknie krzyż w Oraczach. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

5.Od 1 maja do 1 listopada Msze Święte będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele o godzinie 9.00, 11.00 i 18.00.

6.Na stoliku pod chórem możemy nabyć nowy nr naszego diecezjalnego miesięcznika Martyria. Numer obecny poświęcony jest Kongresowi Eucharystycznemu, który rozpoczął się w naszej Diecezji w Wielki Czwartek.

7.Zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 17.00.

8.Dziękuję za rozebranie w minionym tygodniu Grobu Bożego i ciemnicy.

9.Dziękuję za wykonane w ostatnim tygodniu prace remontowe i porządkowe przy naszym kościele i w jego otoczeniu.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

11.O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Malinówki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom miejscowości Piaski cz. II.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.