1. Dzisiejsza niedziela to 6 Niedziela Wielkanocna.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski;
– w czwartek, wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana;
– w przyszłą niedzielę, VII Niedziela Wielkiej Nocy, Wniebowstąpienie Pańskie;

4. W poniedziałek, wtorek i środę – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – Dni Krzyżowe. Proszę o modlitwę o dobre urodzaje nie tylko Rolników, ale wszystkich, bo wszyscy potrzebujemy codziennie chleba na naszych stołach.

5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Przez 9 dni przez modlitwę przygotowywać się będziemy do przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenną modlić się będziemy 10 minut przed Mszą Świętą.

6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę na remonty prowadzone w naszej Parafii . Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

7. Została odnowiona figura Matki Bożej Różańcowej w grocie koło kościoła. Obecnie trwają prace przy odnowieniu figur św. Józefa i św. Antoniego. Szczególnie figura św. Antoniego jest bardzo zniszczona.

8. Dziękuję Pani Alicji Chrościelewskiej za sadzonki kwiatów ofiarowane dla Parafii i Pani Krystynie Mroczkowskiej dziękuję za pracę przy kwiatach.

9. Dziękuję Panu Klausowi Baltruszy za skoszenie trawy.

10. 27 maja w naszej Parafii Pierwsza Komunia Święta. 28 maja 1 rocznica pierwszej Komunii Świętej. Także 28 maja 35 rocznica moich święceń kapłańskich. 8 czerwca Boże Ciało. Procesja Bożego Cała przejdzie tą samą trasą co w ubiegłym roku .

11. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Stradun z ulic Mickiewicza i Słonecznej. Za wczorajsze posprzątanie, za kwiaty do kościoła i za ofiarę na potrzeby parafii dziękuję mieszkańcom Miluk.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.