1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika [Patrona trzeźwości], jutro, w poniedziałek, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej], we wtorek wspomnienie św. Jacaka, kapłana; w piątek święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego, w sobotę wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata, doktora Kościoła.

 

  1. Jutro, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 19.00. Jutro po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Gorąco zachęcam do praktykowania tego prastarego Polskiego zwyczaju.

 

  1. Jutro 102 rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego.

 

  1. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

 

  1. Trwa remont salki katechetycznej. Kolejnym etapem będzie położenie nowej podłogi i remont przedsionka.

 

  1. Na stronie internetowej parafiastraduny.pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy Świętych i grafik sprzątania kościoła.

 

  1. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.

 

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Chojniaka nr 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z Chojniaka nr 10.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej.