1. Dziś mija 44 lata od wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tę rocznicę przeżywamy XXII Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Blask Prawdy”. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

 

  1. W październiku każdego dnia modlimy się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie.

 

  1. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki.

 

  1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika;

­– we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia;

– w środę – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika [38 r. męczeńskiej śm.];

– w czwartek – św. Jana Kantego, kapłana;

– w sobotę św. Jana Pawła II;

 

  1. W przyszłą w niedzielę, 23 października – Niedziela Misyjna, 96. Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na papieskie Dzieła Misyjne.

 

  1. W Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku od 21 do 23 października organizowany jest kurs przedmałżeński. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

 

  1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

  1. Na stoliku pod chórem można nabyć październikowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

 

  1. Panu Baltruszy i innym Osobom dziękuję za sprzątanie liści wokół kościoła .

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców miejscowości Miluki. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję Mieszkańcom Przytuł, Janisz i Rydzewa.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.