Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Trwamy na modlitwie i przygotowujemy się na spotkanie z naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem.

 

Msze Święte roratnie we wtorki i czwartki o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty z lampionami adwentowymi.

 

Na stoliku pod chórem jest świąteczny nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria” w cenie 3 złotych. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

Zachęcam do nabywania opłatków na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

Dzisiaj w naszym kościele prowadzona jest zbiórka na Hospicjum w Jaśkach koło Olecka. szkoły. Dziękujemy za każdą pomoc.

 

Okazja do spowiedzi w piątek 22 grudnia o godz. 17.00 i w sobotę 23 grudnia o 9.00 i 11.00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie można się wyspowiadać. Będą pomagać Księża z Dekanatu. 

 

Wigilia w tym roku wypadnie w niedzielę. Msze Święte w Wigilię będą sprawowane o godzinie 9.00 i 11.00.

 

Proszę zgłaszać Można zgłaszać chorych do spowiedzi i do Komunii Świętej w domach. Każdy chory, który nie może przychodzić do kościoła powinien przystąpić na święta do spowiedzi i do Komunii Świętej w domu.

 

W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Mszę Święte w Wigilię o godzinie 9.00 i 11.00. W Wigilię wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole. Wieczerzę rozpoczynamy od wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Zachęcam do śpiewania kolęd w rodzinach. O północy Pasterka w kościele za całą naszą Rodzinę Parafialną: zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości.

 

Proszę o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.

 

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O ubranie choinek i o posprzątanie kościoła na święta bardzo proszę Rodziców Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej Mieszkańców Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Przytuł, Janisz i Rydzewa.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę owocnego przeżywania Adwentu.