1. Dziękuję serdecznie za udział w naszych Dożynkach Parafialnych w ubiegłą niedzielę. Dziękuję Mieszkańcom Sajz za wieniec dożynkowy. Mieszkańcom Przytuł dziękuję za dożynkowy bochen chleba, za owoce i warzywa, za dekorację naszej świątyni na Dożynki Parafialne. Sołtysom i Radzie Parafialnej dziękuję za zebranie ofiar, które są darem dla Parafii z okazji Dożynek.

2. Dzisiaj mija 84 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach za poległych za Ojczyznę. Dzisiaj także przeżywamy Dzień Sybiraka.

3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I.

4. Także dzisiaj o godz. 18.00 rozpoczęcie przygotowania do Bierzmowania. Uczniowie klas VII i VIII otrzymają dzisiaj Indeksy.

5. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: Jutro, w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, Patrona młodzieży, w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio

6. Zakończyły się prace przy myciu dachu naszego kościoła. Bardzo cieszy mnie, że dach wygląda bardzo ładnie. Sprawa smutna, to fakt, że dach nad boczną kaplicą jest uszkodzony i wymaga natychmiastowego remontu. Uszkodzone są rynny i prawdopodobnie od lat woda zalewała sufit nad boczną kaplicą.

7. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace remontowe przy myciu dachu naszego kościoła.

8. Dziękuję serdecznie nowożeńcom Natalii i Pawłowi Stypułkowskim za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Nasza Parafia otrzymała również 2 duże kosze biało czerwonych róż od Premiera Rzeczpospolitej Pana Mateusz Morawieckiego.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Piaski część II. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom miejscowości Piaski część I.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

strona internetowa: parafiastraduny.pl;
telefon: 600 473 343;