OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 GRUDNIA 2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Trwajmy na modlitwie i przygotowujmy się na spotkanie z naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem.

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. W czwartek zakończenie rorat dla dzieci i Kandydatów do Bierzmowania.

Parafialny dzień spowiedzi w piątek 23 grudnia. Msze Święte o godzinie 11.00, 17.00 i 19.00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie można się wyspowiadać. Będą pomagać Księża z Dekanatu.  Można zgłaszać chorych do odwiedzenia w domach.

 

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta w Wigilię o godzinie 9.00. W Wigilię wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole. Wieczerzę rozpoczynamy od wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Zachęcam do śpiewania kolęd w rodzinach. O północy Pasterka w kościele za całą naszą Rodzinę Parafialną: zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości.

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek 2 dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w 1 i 2 dzień świąt jak w każdą niedzielę.

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Serdecznie proszę o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

Można nabywać opłatki na stół wigilijny. Dziękuję Sołtysom którzy osobiście roznieśli opłatki w swoich miejscowościach.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękuję ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie za odśnieżanie chodnika wokół kościoła. Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za prace związanie z remontem nagrzewnicy.

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej 14. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulicy Nadrzecznej 13.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.