1. Dzisiejsza Niedziela to XII Niedziela Zwykła w kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

 

  1. Dziękuję bardzo serdecznie za świadectwo wiary jakie daliście w Boże Ciało. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Asyście Procesyjnej. Dziękuję Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym. Dziękuję za zbudowanie 4 ołtarzy. Dziękuję Panu Mariuszowi Zarzyckiemu za pomoc przy budowie ołtarza na ulicy Nadrzecznej. Dziękuję za ozdobienie okien symbolami religijnymi. Ta dekoracja w oknie na Boże Ciało jest bardzo ważna, tak samo jak bardzo ważne są krzyże i figury na skrzyżowaniach dróg.

 

  1. W czwartek Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela i Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.

 

  1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W piątek również zakończenie roku szkolnego. Zapraszam Nie tylko dzieci, ale zapraszam Rodziców i nauczycieli na wspólną modlitwę: podziękowanie za miniony rok i prośbę o szczęśliwe wakacje. Jednocześnie przypominam bardzo stare duszpasterskie powiedzenie, że „Nie ma wakacji od codziennej modlitwy i od niedzielnej Mszy Świętej”.

 

  1. W sobotę Wspomnienie Nieokalanego Serca Maryi.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. Msze Święte wieczorne w lipcu i w sierpniu będą odprawiane w dni powszednie i w niedziele o godz. 19.00.

 

  1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 17. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom z ul. Nadrzecznej 16.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.