1.Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Duch Święto – dzień Pięćdziesiątnicy. W naszej Polskiej tradycji to święto nazywano Zielonymi Świątkami i trwało ono 2 dni. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocy. Od jutra rozpocznie się okres zwykły, który będzie trwał do 1 Niedzieli Adwentu [do 1 grudnia 2024].

2.Dziś przypada 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

3.Od jutra, o godzinie 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, do nabożeństwa majowego. Zapraszam bardzo serdecznie do adoracji Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

4.Nabożeństwo Majowe codziennie na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.40. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym Msza Święta.

5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Diecezji;

– w czwartek –święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;

6.W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

7.W przyszłą niedzielę Dzień Matki. W Dniu Matki pamiętajmy nie tylko o życzeniach, ale także o modlitwie za nasze żyjące i zmarłe Mamy.

8.W piątek o godzinie 19.00 Spowiedź Święta dla Dzieci, Rodziców i Rodzeństwa przed Pierwszą Komunią Świętą.

9.W sobotę o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta. Proszę o modlitwę za Dzieci które w sobotę pierwszy raz przyjmą Jezusa do swoich serc i za ich Rodziny o łaskę częstego i godnego przyjmowania Boga do serca w Komunii Świętej.

10.W przyszłą niedzielę Dzieci z klasy 4 na Mszy Świętej o godz. 9.00 będą miały 1 rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

11.Na stoliku pod chórem możemy nabyć nowy nr naszego diecezjalnego miesięcznika „ Martyria”.

„12.Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne składane na potrzeby naszej Parafii.

13.Panu Mieczysławowi Masiejczykowi dziękuję za dostarczenie do kościoła brzózek, które zdobią nasz kościół na Święta Zielonych Świątek.

14.O posprzątanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i na przyszłą niedzielę proszę Rodziców Dzieci od Pierwszej Komunii Świętej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty dziękuję mieszkańcom Wityn.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki. Szczególne życzenia kieruję pod adresem Dzieci, które w sobotę przyjmą Pierwszą Komunię Świętą: życzę, aby Jezus Eucharystyczny uświęcał Was Drogie Dzieci, przez całe wasze życie.