Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszam na Drogę Krzyżową i na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Zapraszam kandydatów do I Komunii Świętej i do Bierzmowania.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej
Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie deklaracji w dniu 25 marca. Deklaracje znajdują się na stoliku pod amboną.

Od 31 marca do 2 kwietnia 2023, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym przygotowaniu do ślubu.

Rodziny potrzebujące pomocy proszę o zdobycie „Skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej”. Skierowania wydaje Urząd Gminy w Ełku; żywność z Caritas Diecezji Ełckiej jest rozdawana w Parafii.

Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy nr naszego Diecezjalnego miesięcznika „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

Na balaskach są wystawione baranki wielkanocne. Każdy baranek to cegiełka na centra senioralne które Caritas przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 7 złotych.

Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

Parafialna Droga Krzyżowa w Oraczach w piątek 31 marca o godzinie 19.00. Zapraszam serdecznie na tę drogę Wszystkich Parafian. Modlić się będziemy za mieszkańców całej naszej Parafii. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny.

W sobotę 1 kwietnia dzień Pokuty Sakramentalnej. Już dziś planujmy swój czas, aby w sobotę przed niedziela Palmową znaleźć czas na pojednanie się z Bogiem, z rodziną i ze samym sobą przez Sakramentalną Spowiedź.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców miejscowości Oracze część I. Za wczorajsze posprzątanie i za ofiarę na Parafię dziękuję mieszkańcom Wityn.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi |Chmielewskiemu i Panu Stanisławowi Doliwa z Ełku za wyczyszczenie rynien na kościele i na plebani. Pani Czesławie Bratkowskiej dziękuję za posprzątanie trawnika przy Krzyżu Misyjnym.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.