1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Oracz za przygotowanie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Dziękuję także wszystkim, którzy w tej Drodze Krzyżowej uczestniczyli. Dziękuję Strażakom z OSP w Stradunach za Obecność i gotowość do niesienia pomocy.

2. Dziękuję serdecznie za udział we wczorajszym Dniu skupienia.

3. Dziś Niedziela Palmowa. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

4. Porządek Nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:
– Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy.
– Wielki Piątek – godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża Świętego. Dzień Śmierci naszego Zbawiciela – w tym dniu nie sprawujemy Mszy Świętej. Po Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego.
– W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły;
– O godz. 17.30 Droga Krzyżowa;
– W Wielki Piątek Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
– Wielka Sobota – godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Wielkanocnej. Liturgia rozpoczyna się od poświęcenia ognia i wody, potem odnowienie przyrzeczeń. Na Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym
godz. 9.00 – Straduny ul. Nadrzeczna
godz. 9.30 – Straduny – pozostałe ulice
godz. 10.00 – Płociczno i Krokocie
godz. 10.30 – Wityny i Miluki
godz. 11.00 – Przytuły, Janisze i Rydzewo
godz. 11.30 – Oracze
godz. 12.00 – Malinówka i Sikory Juskie
godz. 12.30 – Piaski i Sajzy
godz. 13.00 – Chojniak
– Ofiary składane przy okazji poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na nowe klęczniki i nowy świecznik pod paschał.
Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą i przy okazji poświęcenia pokarmów.
– Wielka Niedziela – Zmartwychwstanie – godz. 6.00 – Precesja Rezurekcyjna.
Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 11.00 i 17.00
Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

5. Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi i Komunii Świętej odwiedzę w najbliższy wtorek od godz. 10.00.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne i zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Natalia Chludzińska – parafii tutejszej i Marcin Mikiewicz z parafii św. Wojciecha w Ełku.

8. Dziękuję serdecznie Panu Klausowi Baltruszy za posprzątanie trawników wokół kościoła.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 20.00 proszę mieszkańców Oracz – Kolonia. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Oracz – część II.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i obfitych łask z przeżycia Wielkiego Tygodnia.