1. Dzisiejsza niedziela to 13 niedziela w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła.2. Dziękuję serdecznie za udział w nabożeństwie czerwcowym. Jest takie powiedzenie: „Serce za serce”. Myślę że to powiedzenie można odnieść do tych, którzy przez cały miesiąc czerwiec przez odmawianie Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego uwielbiali Najświętsze Serce naszego Zbawiciela.3. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Był to dzień moich imienin. Dziękuję serdecznie za modlitwę, za życzenia, za kwiaty i za prezenty. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwość.4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Msza Święta z Komunią Świętą wynagradzającą za nasze grzechy w I piątek.
 2. Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kościele w Stradunach: 
  – w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00;
  – w sobotę o godz. 18.00;
  – w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00;
  Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kaplicy w Malinówce:
  – w sobotę o godz. 19.00;6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca: taca przeznaczona jest na cele remontowe prowadzone przy kościele.
 3.  Oposprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 12. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej nry 1 – 11. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.
 4. Z naszej Rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Marianna Mateja i + Piotr Mańko. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.