Dzisiaj czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. Dzisiaj także dzień modlitwy za siostry zakonne i za zakonników. W naszej Parafii, od początku jej istnienia, pracują Kapłani zakonni. Dziękujemy za modlitwy w naszej intencji. Porządek Mszy Świętych: o godzinie 11.00 i o godzinie 17.00.

Jutro, w piątek, 3 lutego, wspomnienie Świętego Błażeja, patrona chorób gardła. Modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo Świętego Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami po Mszy Świętej.

W niedzielę, we wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty.

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież i dorosłych do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Najbliższa niedziela, to 1 niedziela lutego. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 10.40 poprowadzi Różą Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:
5 lutego – ul. Wrzosowa i Konwaliowa [od godz. 13.00]

6 lutego – ul. Nadrzeczna 15,16 i 17

8 lutego – ul. Świerczewskiego i Słoneczna

9 lutego – ul. Strażacka i ul. Mickiewicza

Kolęda odbywa się w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego świętowania, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gromnicznej.