1. Dziś przeżywamy 27 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym – I niedzielę października. Porządek Mszy Świętych: w niedzielę o 9.00, 11.30 i 18.00.; w dni powszednie o godz. 18.00.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

– we wtorek – św. Franciszka z Asyżu – dzień imienin Papieża Franciszka;

– w środę – św. Faustyny Kowalskiej;

– w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

 

  1. Przeżywamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki. Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

 

  1. W tym tygodniu 1 czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W zakrystii można zapisywać chorych na spowiedź i Komunię Świętą w domu. Ze spowiedzi korzystajmy przed różańcem. Dzieci z klasy 4 obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.

 

  1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

  1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na prace przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy wokół naszego kościoła.

 

  1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody kanoniczne do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowanie o tym Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

  1. Dziękuję Caritasowi naszej Parafii za przywiezienie i rozdanie żywności z Caritasu dziękuję Panu Krzysztofowi Osieckiemu i Pani Agnieszce Dobrzyńskiej.

 

  1. Panom: Klasowi Baltrusza i Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za skoszenie trawy.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Krokocie. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty ofiarowane do kościoła dziękuję Mieszkańcom Sikor Juskich.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.