1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej ze Stradun

 

  1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte w czwartek, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

  1. W tym tygodniu 1 czwartek i 1 piątek miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

  1. Od jutra rozpoczynamy w Parafii wizytę duszpasterska, czyli kolędę. W tym tygodniu chcę odwiedzić: w poniedziałek i wtorek naszych Parafian mieszkających w Sajzach. W środę i w piątek wizyta duszpasterska w Piaskach. W sobotę w Sikorach. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po 17.30. Prosiłbym, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić ok. 10 domów, wieczorem maksymalnie 6. Jeżeli będzie więcej chętnych przekładamy na kolejny dzień.

 

  1. Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii. Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Chojniak nr 10.

 

  1. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Eugeniusz Sawicki. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom                                i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa     i opieki Matki Bożej.