1. Dziś przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Nieustannie błagajmy Boga o pokój na Ukrainie i o pokój w naszych sercach. Zachęcam do przyjmowania Komunii Świętej w intencji pokoju.

 

  1. W piątek 25 marca 2022 roku 30 rocznica utworzenia Diecezji Ełckiej.

Na Mszy Św. odśpiewamy dziękczynne „Te Deum” za 30 lat naszej Diecezji.

 

  1. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

  1. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie deklaracji w dniu 25 marca. Deklaracje znajdują się na stoliku pod amboną.

 

  1. Dziękuję za ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców. Najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, środki Dary możemy przynosić do zakrystii.

 

  1. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek i w następnych spotkaniach.

 

  1. W następną niedzielę po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Zapraszam wszystkie Dzieci.

 

  1. Na stoliku pod chórem można nabyć baranki wielkanocne. Każdy baranek z białej czekolady to cegiełka na centra senioralne które Caritas przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 6 złotych.

 

  1. Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

  1. posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Mickiewicza i Słonecznej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Miluk. Msza Święta w intencji mieszkańców Miluk będzie odprawiona 30 maja.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pokoju przez wstawiennictwo Matki Bożej.