W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

W przyszłą niedzielę odpust w Grabniku. Msza Święta odpustowa w Grabniku o godz. 12.30. Ks. Proboszcz z Grabnika: Ks. Grzegorz Kunko serdecznie zaprasza na odpust.

Msze Święte w sierpniu w kościele w Stradunach:
–w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00; – w sobotę o godz. 18.00; – w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00; Msze Święte w sierpniu w kaplicy w Malinówce – w sobotę o godz. 19.00;

Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

W środę o godz. 15.00 wydawana będzie żywność z Caritas Diecezji Ełckiej. Zapraszam wszystkich którzy złożyli dokumenty z GOPS – u do odbioru żywności w środę o godz. 15.00.

Dożynki w naszej Parafii w niedzielę 10 września na Mszy Świętej o godz. 11.00.

Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Życzę wytrwania w podjętych postanowieniach, a wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

Na stronie internetowej parafiastraduny.pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich należących do Rady Parafialnej na to spotkanie.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

Proszę o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Sajzy część II. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom miejscowości Sajzy część I. Za kwiaty do kościoła dziękuję serdecznie nowożeńcom wczorajszego dnia i rodzicom Małego Maksymiliana z okazji sakramentu Chrztu Maksymiliana.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.