1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 MAJA 2022 ROKU

  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

   

  1. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach. W każdą środę na Mszy Świętej i na nabożeństwie majowym towarzyszą nam swoim śpiewem Panie z Zespołu Stradunianki.

   

  1. Dzisiaj w Przytułach o godzinie 15.00 Msza Święta i poświęcenie Krzyża i figury Matki Najświętszej. Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom Przytuł za ten widzialny znak przyznania się do Pana Jezusa i Jego Najświętszej Matki.

   

  1. Trwamy w bezpośrednim przygotowaniu do I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej pod hasłem: Odmawiajcie różaniec. Program Kongresu Różańcowego obejmuje cztery Stacje: Stacja Dorosłych – 28 maja 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Krasnymborze; Stacja we wszystkich parafiach diecezji ełckiej – w niedziele 29 maja 2022 r.; Stacja Dziecięca – 4 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Stacja Młodzieżowa – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku. Przez ten Kongres pragniemy, by nastąpiło ożywienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, działalności środowisk różańcowych i zainicjowanie nowych wspólnot, a także promowanie i odkrywanie modlitwy różańcowej osobistej, w rodzinach i wspólnocie parafialnej.

   

  1. W piątek o godz. 16.00 spowiedź Dzieci przed I Komunią Świętą Dzieci. Do spowiedzi przystępują Dzieci ze swoimi Rodzinami.

   

  1. W piątek po Mszy Świętej rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

   

  1. W sobotę o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta Dzieci z naszej Parafii. Codziennie na Nabożeństwie Majowym modlimy się w int. Dzieci i ich Rodzin o jak najgodniejsze przyjęcie Sakramentu Miłości Boga do Człowieka.

   

  1. W sobotę o godzinie 18.00 Msza Święta w 34 rocznicę moich święceń kapłańskich. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzinie która zamówiła w tym dniu Mszę Świętą w mojej intencji. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.

   

  1. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Prośmy o światło Ducha Świętego dla nas i dla naszych bliskich.

   

  1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. Odpowiednie dokumenty w celu uzyskania na przejście drogami krajowymi zostały już złożone do odpowiednich władz.

   

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

   

  1. O posprzątanie kościoła proszę Rodziców Dzieci od I Komunii Świętej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej 13.

   

  Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.