1. Dzisiejsza Niedziela to 12 Niedziela Zwykła w kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

2. Codziennie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 17.45. Zachęcam do adoracji.

3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.45.

4. W miniony piątek rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom i Nauczycielom życzę, aby wakacje były czasem radosnego i bezpiecznego odpoczynku. Dorosłych i Dzieci proszę o rozwagę nad jeziorami i rzekami; o rozwagę na drogach. Jednocześnie przypominam, że: „Nie ma wakacji od codziennej modlitwy i od niedzielnej Mszy Świętej”.

5. Jutro, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jutro jest wielu solenizantów: wszystkim Janom i Janinom już dziś składamy najlepsze życzenia imieninowe.

6. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta o godzinie 18.00 jest zamówiona w mojej intencji – z okazji imienin: bardzo serdecznie dziękuję za to, że modlicie się za mnie. Taca z uroczystości Świętych Piotra i Pawła na całym świecie jest zbierana na potrzeby i działalność Papieża Franciszka.

7. W piątek – ostatni piątek miesiąca czerwca. Msza Święta za poleconych w Wypominkach o godz. 18.30.

8. W piątek o godz. 15.00 będzie do odebrania pomoc żywość dla tych, którzy złożyli zaświadczenia z Urzędu Gminy.

9. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

10. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu bardzo serdecznie dziękuję za skoszenie trawy.

11. Trwają prace remontowo budowlane w pomieszczeniu, które było garażem na plebanii. W tym pomieszczeniu będą przetrzymywane szaty liturgiczne, naczynia liturgiczne i wszystkie rzeczy potrzebne do dekoracji kościoła; będzie to nasza druga zakrystia.

12. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Płociczna. Za wczorajsze posprzątanie i za kwiaty do kościoła dziękuję mieszkańcom Oracze Kolonia.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.