Dziś obchodzimy III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną. Zachęcam do codziennego czytania Biblii. Najprostszym, i najłatwiejszym sposobem czytania, słuchania i rozważania Słowa Bożego jest obecność na codziennej Mszy Świętej. Zachęcam gorąco tych, którzy nie mogą być w kościele w dni zwykłe, aby szukali innych sposobów usłyszenia tego, co Bóg chce im powiedzieć.

Zbliża się miesiąc maj i  Nabożeństwo Majowe. Bardzo serdecznie proszę o to, żeby zadbać o krzyże przydrożne w naszych miejscowościach: może trzeba odnowić, może trzeba przyozdobić? Troska o krzyże jest wyrazem wiary mieszkańców danej wioski.

Jutro uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Ełckiej. Główne Uroczystości odbędą się w Katedrze w Ełku.

Od Odpustu parafialnego: od 4 maja Msze Święte będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele  i o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

Nasza Parafia otrzymała nowy lichtarz pod paschał. Paschał poświęcamy w Wielką Sobotę i towarzyszy nam jego blask przez cały rok: szczególnie przy udzielaniu Chrztu Świętego i przy pogrzebach. Nowy lichtarz do naszego kościoła jest darem Rodziny Masiejczyk z Malinówki. Serdeczne „Bóg zapłać” za  ten dar dla naszego kościoła.

W piątek – ostatni piątek miesiąca lutego: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Krokoć. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii bardzo dziękuję mieszkańcom Sikor Juskich.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.