1. Dzisiejsza niedziela to 16 niedziela w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

2. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu: – w poniedziałek św. Kingi, dz; – we wtorek święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa / Patrona kierowców/ – w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; – w sobotę wspomnienie św. Marty;

3. Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kościele w Stradunach: – w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00; – w sobotę o godz. 18.00; – w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00; Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kaplicy w Malinówce – w sobotę o godz. 19.00;

4. Poświecenie pojazdów we wtorek po Mszy Świętej i w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych.

5. W piątek – ostatni piątek miesiąca maja : o godz. 18.00 Wypominki za zmarłych, o godz. 18.30 Msza Święta za poleconych w Wypominkach i o godz. 19.00 Msza Święta za + Piotra Mańko – od uczestników jego pogrzebu.

6. Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia 2023. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej Błękitno – Czerwono – Błękitnej. Informacje i zapisy u Przewodnika Grupy Ks. Macieja Guziejko CRL – tel. 513 318 420.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Stypułkowski, kawaler, zam. w Milukach, parafia w Stradunach i Natalia Szulc, panna, zam. w Reglu, parafia w Regielnicy. Grzegorz Piotrowicz, stanu wolnego, zam. w Stradunach i Urszula Halicka, panna, zam. w Bartoszycach, Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw – powinien o nich powiadomić Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

8. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

9. Dziękuję serdecznie Panu Mieczysławowi Masiejczykowi i Panu Adamowi Sulewskiemu za przywiezienie ziemi i za prace przy wyrównaniu terenu między murem kościelnym a szosą. Panu Zbyszkowi Sebuniowi dziękuję za prace remontowe przy dachu naszej plebanii. Mam nadzieję, że teraz plebania jest zabezpieczona i nie będzie zalewana w czasie opadów deszczu i śniegu.

10. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 15. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję serdecznie mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej nr 14.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.