Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To święto ustanowił Święty Jan Paweł II w dniu kanonizacji Świętej Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku.  W dzisiejszą uroczystość za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny. O godzinie 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego, zostanie odmówiona w kościele przed Najświętszym Sakramentem Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna tydzień miłosierdzia – tydzień pomocy dla najbardziej potrzebujących pomocy.

W naszej Parafii dzisiaj rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Msza Święta o godz. 13.00. Prosimy o szczęśliwe podróżowanie i szczęśliwe powroty dla wszystkich podróżujących motocyklami na naszych drogach.

We wtorek uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Ełckiej. Główne Uroczystości odbędą się w Katedrze w Ełku.

We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.  Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek na spotkaniu.

Nasza Parafia przygotowuje się do wizyty Generała naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Opat Franco Bergamin CRL przybędzie do nas z Rzymu 2 maja 2022. 2 maja o godzinie 18.00 Opat udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży a 3 maja o godzinie 12.00 poprowadzi nasz doroczny odpust parafialny.

W sobotę o godzinie 15.00 będzie spowiedź kandydatów do Bierzmowania. Proszę aby do spowiedzie przystąpili nie tylko bierzmowani i świadkowie Bierzmowanych, ale także ich Rodzice i Rodzeństwo. Będą księża z Dekanatu – skorzystajmy z tej możliwości. Przez spowiedź przygotujmy nasze serca na Bierzmowanie i na odpust.

Od Odpustu parafialnego: od 3 maja Msze Święte będą odprawiane o godzinie 18.00 w dni powszednie i o godzinie 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00 w niedziele. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Rodziców kandydatów do Bierzmowania i Kandydatów do Bierzmowania.  Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Pani Idalii Sobolewskiej i Pani  Justynie Bożek.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Mariana Chludzińskiego. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.