1.Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Stradun za przygotowanie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Dziękuję także wszystkim, którzy w tej Drodze Krzyżowej uczestniczyli. Dziękuję Strażakom z OSP w Stradunach za Obecność i gotowość do niesienia pomoc.

2.Dziękuję serdecznie za udział we wczorajszym Dniu skupienia. Dziękuję Ks. Maciejowi Guziejko za to, że zastępował mnie tydzień temu i za poprowadzenie wczorajszego Dnia skupienia.

3.Dziś Niedziela Palmowa. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

4.Jutro, w Wielki Poniedziałek: o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o godz. 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach.

 

Porządek Nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

     – Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Dzień Ustanowienia  Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy.

     – Wielki Piątek – godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża Świętego. Dzień Śmierci naszego Zbawiciela – w tym dniu nie sprawujemy Mszy Świętej. Po Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego.

– W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły;

– O godz. 17.30 Droga Krzyżowa;

– W Wielki Piątek Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

     – Wielka Sobota – godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Wielkanocnej. Liturgia rozpoczyna się od poświęcenia ognia i wody, potem odnowienie przyrzeczeń. Na Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

 

Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym

godz.   9.00 – Straduny ul. Nadrzeczna

godz.   9.30 – Straduny – pozostałe ulice

godz. 10.00 – Płociczno i Krokocie

godz. 10.30 – Wityny i Miluki

godz. 11.00 – Przytuły, Janisze i Rydzewo

godz. 11.30 – Oracze

godz. 12.00 – Malinówka i Sikory Juskie

godz. 12.30 – Piaski i Sajzy

godz. 13.00 – Chojniak

– Ofiary składane przy okazji poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na nowe ornaty koloru białego.

– Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą.

     – Wielka Niedziela – Zmartwychwstanie – godz. 6.00 – Precesja Rezurekcyjna.