1. Dzisiejsza Niedziela to 12 Niedziela Zwykła w kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

2. W miniony piątek rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom i Nauczycielom życzę, aby wakacje były czasem radosnego i bezpiecznego odpoczynku. Dorosłych i Dzieci proszę o rozwagę nad jeziorami i rzekami; o rozwagę na drogach. Jednocześnie przypominam, że: „Nie ma wakacji od codziennej modlitwy i od niedzielnej Mszy Świętej”.

3. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

4. W czwartek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święta w tym dniu o godzinie 11.00 i 18. 00. Te Msze Święte s zamówione w mojej intencji – z okazji imienin: bardzo serdecznie dziękuję za to, że modlicie się za mnie. Taca z uroczystości Świętych Piotra i Pawła na całym świecie jest zbierana na potrzeby i działalność Papieża Franciszka.

5. W piątek – ostatni piątek miesiąca maja : o godz. 17.00 Wypominki za zmarłych, o godz. 17.30 Msza Święta za poleconych w Wypominkach; po tej Mszy Świętej zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego i o godz. 18.00 Msza Święta za + Kazimierza Osieckiego w 22 r. śm. i i jego żonę Teresę.

6. Za tydzień 1 niedziela lipca. Różaniec o godz. 10.40 poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

7. Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kościele w Stradunach:

– w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00;

– w sobotę o godz. 18.00;

– w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00;

Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kaplicy w Malinówce
– w sobotę o godz. 19.00;

8. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej numery od 1 do 11. Za wczorajsze posprzątanie i za kwiaty do kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul Kajki.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.