Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia składam wszystkim Parafianom i Gościom  najserdeczniejsze życzenia: życzę dobrego zdrowia i wszelkich łask od Nowonarodzonego Zbawiciela Świata. Życzę abyście stali się Przyjaciółmi Jezusa przez modlitwę i przez częste przyjmowanie Go w Komunii Świętej. Najserdeczniejsze Życzenia kieruję do Rodzin, do ludzi Samotnych i Chorych. Niech Dziecię Jezus pobłogosławi  Dzieci i Młodzież. Z okazji dzisiejszego święta pozdrawiam naszych Parafian, którzy te święta spędzają poza granicami naszej Ojczyzny daleko od rodzinnego domu. Szczególnie serdecznie pozdrawiam tych, którzy przeżywają ból żałoby z powodu śmierci swoich najbliższych.

Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej za tegoroczny żłóbek, za postawienie choinek i za świąteczny wystrój kościoła. Na ręce Pana Michała Pieczyńskiego dziękuję leśnikom za choinki ofiarowane na święta do naszego kościoła. Panu Mieczysławowi Masiejczyk dziękuję za wycięcie tych choinek w lesie i przywiezienie ich do kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia przesłane na mój adres. W imieniu własnym i Ks. Tomasza serdecznie dziękuję za ryby, wędliny i za ciasta ofiarowane na plebanię. Dziękuję za wszelką życzliwość i pomoc.

Dzisiaj, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy

– jutro [poniedziałek] drugi dzień świąt – święto św. Szczepana pierwszego męczennika – taca z drugiego dnia Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski;

– we wtorek świętego Jana Apostoła i Ewangelisty;

– w środę Świętych Młodzianków, męczenników;

– w piątek [wyjątkowo w tym roku] święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa;

– w piątek – ostatni piątek miesiąca – o godz. 16.30 Wypominki za zmarłych i o 17.00 Msza Święta za poleconych w Wypominkach

w sobotę  zakończenie Starego Roku 2022. Msza Święta o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej na zakończenie Starego Roku krótkie nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za miniony rok odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”. Przeprosimy za nasze grzechy i wspomnimy wszystkich zmarłych, którzy zmarli w minionym roku;

w przyszłą niedzielę 1 stycznia 2023 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 56 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte 1 stycznia tak jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00  i 17.00.

Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.  Bóg zapłać tym którzy już złożyli ofiary na ten cel.

Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o powiadomienie o tym Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i na ubezpieczenie kościoła.

O posprzątanie kościoła w   sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 15.

 Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

28 grudnia – miejscowość Sajzy

29 grudnia – miejscowość Piaski

30 grudnia – miejscowość Sikory Juskie

  2 stycznia – miejscowość Malinówka

 Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Z naszej rodziny Parafialnej odeszły do wieczności: + Krystyna Kulesza z Chojniaka i + Daniela Krzywicka z Oracz. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Prośmy Boże Dzieciątko o błogosławieństwo dla nas i dla naszych Bliskich.