1. Z wielką radością informujemy, że mamy w Ełku Biskupa Pomocniczego – jest nim Ks. Biskup Dariusz Zalewski – dotychczasowy proboszcz parafii Bł. Karoliny Kózkówny w Ełku. Ks. Biskupa Dariusza wspierajmy naszymi modlitwami.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

– we wtorek: św. Wincentego a Paulo, kapłana;

– w środę: św. Wacława, męczennika;

– w czwartek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

– w piątek: św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła;

– w sobotę: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;

 

  1. Porządek Mszy Świętych w październiku: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

 

  1. W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.43. [pół godziny przed wieczorną Mszą świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki. Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

 

  1. W tym tygodniu 1 sobota miesiąca.

 

  1. W przyszłą niedzielę 1 niedziela miesiąca. O poprowadzenie różańca o godz. 11.10 proszę Różę Matki Bożej Ostrobramskiej ze Straduny z ul. Nadrzecznej.

 

  1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

  1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace remontowe przy naszej salce parafialnej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego kościoła.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Sikor Juskich. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty ofiarowane do kościoła dziękuję Mieszkańcom Płociczna.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;