1.Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2.Wszystkim Matkom z okazji dzisiejszego święta życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, wiele życzliwości i szacunku od swoich dzieci.

3.Dzieci, które wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej biały tydzień mają do piątku. Dzieci w strojach komunijnych zapraszam codziennie na Mszę Świętą na godzinę 18.00.

4.Codziennie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do nabożeństwa majowego, które rozpoczyna się o 17.40. Zachęcam do adoracji.

5.We wtorek 28 maja 36 rocznica moich święceń kapłańskich. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będę Bogu dziękował za dar kapłaństwa, a Was wszystkich proszę o modlitwę w mojej intencji.

6.W czwartek Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4  ołtarzy proszę:  Przy krzyżu na  ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej. Czwarty ołtarz przy grocie Matki Bożej przygotują mieszkańcy Oracz. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała: Dzieci od I Komunii Świętej przychodzą w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków; chłopców od I Komunii Świętej do niesienia poduszek; Dzieci z rodzicami proszę o poniesienie różańca w posesji. Zapraszam Asystę procesyjną. Zapraszam wszystkich ministrantów do niesienia nagłośnienia, dzwonków i kadzidła. Strażaków proszę o pomoc w utrzymaniu porządku w czasie procesji

7.Msze Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich; dla całej Parafii. Dla chorych, którzy nie dadzą rady pójść w procesji i dla tych którzy mimo święta muszą pracować będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 18.00.

8.W piątek po Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje Post. Nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od zachowania w tym dniu postu z racji Oktawy Bożego Ciała.

9.W Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości.

– w piątek 31 maja – w intencji mieszkańców miejscowości Piaski i  Sajzy;

– w sobotę 1 czerwca – w intencji mieszkańców Malinówki i Sikor Juskich;

– w poniedziałek 3 czerwca – w intencji mieszkańców Chojniaka, Przytuł, Janisz i Rydzewa

– we wtorek 4 czerwca – w intencji mieszkańców Wityn i Oracz;

– w środę 5 czerwca – w intencji mieszkańców Miluk, Krokoć i Płociczna

– w czwartek 15 czerwca – w int. mieszkańców Stradun – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

10.O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Oracz cz. I. Za posprzątanie kościoła przed I Komunią Świętą, za kwiaty i za dekorację kościoła dziękuję Rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej.

11.Na stoliku pod chórem mamy nowy nr „Martyria”. Zachęcam do nabywania i lektury.

12.Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w Parafii. Rodzicom Dzieci od I Komunii Świętej dziękuję za dar na nowy baldachim procesyjny.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny błogosławi nasze życie.