Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Adwent to radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem przewodnim Nowego Roku Liturgicznego są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. Na Roraty przychodzimy z lampionami adwentowymi.

 

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

Serdecznie proszę o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Za tydzień 1 niedziela grudnia. Różaniec o godzinie 10.40 poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

 

Za tydzień będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w bardzo ważnej sprawie.

 

Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 

W minionym tygodniu zostały zakupione krzesła, stoły i grzejniki do salki katechetycznej. Koszt zakupu krzeseł, stołów i grzejników to 8483 złote.

 

Podziękowania: Panu Adamowi Sulewskiemu dziękuję za prace przy demontażu starych lamp wokół kościoła; Panu Jerzemu Kozłowskiemu dziękuję za nowe tuje posadzone przy tablicy Ks. Józefa Kąckiego; Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za zamontowanie nagrzewnicy w kościele. Rodzinie Masiejczyk dziękuję za piękny wieniec adwentowy do naszego kościoła.

 

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej numery od 1 do 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulic: Kajki i Kajki Domki.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę pięknie i owocnie przeżytego Adwentu.

 

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl

telefon: 600 473 343