Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podjęcia pokuty i modlitwy w tej intencji. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: dzisiaj od godz. 13.00 ul. 1 Maja. Jutro od godziny 9.00 ul. Mickiewicza. W czwartek od godziny 14.00 ul. Słoneczna. W sobotę od godziny 10.00 ul. Strażacka i w niedzielę od godz. 13.00 ul. Wrzosowa i ul. Konwaliowa.

 

W dniach 4, 5 i 6 marca 2022, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.  odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym  przygotowaniu do ślubu. Informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

W środę Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem w środę o godz. 11.00 i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Środa Popielcowa będzie dniem solidarności z Ukrainą. Zachęcam do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju, a także do złożenia ofiar na pomoc uchodźcom wojennym.

 

Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W związku z sytuacją na Wschodzie włączamy się w zbiórkę koców, śpiworów, trwałej żywności i środków higienicznych. Można je przynosić do Kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Zwracam się także do osób które chciałyby przyjąć uchodźców o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

 

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i naszych bliskich.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18.00, zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubłagania pokoju dla Ukrainy i o pokój dla naszych serc.  Zapraszam serdecznie wszystkich.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Krokocie. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty dziękuję mieszkańcom Sikor Juskich. Msza Święta w int. mieszkańców Sikor Juskich będzie odprawiona 4 lipca 2022.

 

Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Zofię Szumską i + Henrykę Metelską. Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim życzę pokoju, który niech nam uprosi Królowa Pokoju: nasza Nadzieja i nasza najlepsza Matka Maryja.