1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy 25 marca uczestniczyli w Zawierzeniu Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Módlmy się o pokój na Ukrainie i o pokój w naszych sercach. Zachęcam do przyjmowania Komunii Świętej w intencji pokoju.

 

 1. Dziękuję serdecznie tym, którzy podjęli dzieło Dachowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

 1. Dziękuję za ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców: środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i środki higieniczne możemy przynosić do zakrystii.

 

 1. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek i na następnych spotkaniach.

 

 1. W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć baranki wielkanocne. Każdy baranek z białej czekolady to cegiełka na centra senioralne które Caritas nasze Diecezji przygotowuje dla najstarszych w Ełku i w Suwałkach. Cena jednego baranka to 6 złotych.

 

 1. Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na Chojniaku 8 kwietnia wieczorem.

 

 1. Wielkopostny Dzień Rekolekcyjny odbędzie się w sobotę 9 kwietnia.

 

 1. Bardzo proszę Sołtysów o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne. Mieszkańcom Krokoć dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Kościuszki i Wrzosowej. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Mickiewicza i Słonecznej.

 

 1. W tym tygodniu zostały posadzone róże przy grocie i przy murze koło salki katechetycznej. Dziękuję za prace wykonane przy kościele.

 

 1. W środę 23 marca zmarł w Olsztynie nasz były Biskup: Arcybiskup Edmund Piszcz. Wczoraj w Krakowie zmarł nasz Współbrat + Ks. Tadeusz Masłowski CRL [lat 86]. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Grażyna Wądołowska. Polecajmy naszych drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pokoju przez wstawiennictwo Matki Bożej.