1. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość św. Augustyna, duchowego Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Zapraszam na Mszę Świętą jutro wieczorem: modlić się będziemy za Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich. Kapłani z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich od 1945 roku w tej Parafii prowadzą duszpasterstwo. Jutro modlić się będziemy także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. We wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. Także we wtorek Ks. Tomasz Szatanik CRL obchodzi 20 r. święceń kapłańskich. Zapraszam na Mszę Świętą we wtorek na której dziękować będziemy Bogu razem z Ks. Tomaszem za dar kapłaństwa i prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi Matki Kapłanów.
 4. W piątek 1 września – 84 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień Modlitw o pokój na świecie, dzień pamięci i dzień modlitwy za wszystkie ofiary wojny.
 5. W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.
 6. Przyszła niedziela to 1 niedziela miesiąca. O poprowadzenie różańca proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej ze Stradun – Wieś.
 7. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8.30. Zapraszam Dzieci, Rodziców i Nauczycieli na tę Mszę Świętą.
 8. Święte w sierpniu: od jutra do czwartku włącznie o godz. 19.00. Porządek Mszy Msze Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
 9. W niedzielę 10 września na Mszy Świętej o godzinie 11.00 nasze Parafialne Dożynki. Wieniec Dożynkowy w tym roku przegotowują mieszkańcy miejscowości Sajzy, dekorację w kościele na Dożynki i dożynkowy Bochen Chleba przygotowują mieszkańcy miejscowości Przytuły. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian – nie tylko Rolników – na dziękczynienie za tegoroczne plony. Sołtysów i Radnych naszej Parafii proszę o zebranie ofiar na potrzeby Parafii – jako dar dożynkowy. Ofiary te przeznaczone będą na remonty prowadzone wokół kościoła.
 10. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.
 11. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.
 12. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Piaski część I. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do kościoła dziękuję mieszkańcom miejscowości Sajzy część II.

         Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i             opieki Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.