1.Dzisiaj 5 Niedziela Wielkanocna – ostatnia niedziela kwietnia.

2.W środę 1 maja: rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe codziennie o godzinie 17.30; bezpośrednio po Nabożeństwie Majowym Msza Święta. Tych, którzy nie mogą być na Nabożeństwie Majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zadbali o krzyże w swoich wioskach.

3.Od 1 maja do 1 listopada Msze Święte będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele o godzinie 9.00, 11.00 i 18.00.

4.W czwartek 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zadbajmy o to, aby nasze domy zostały ozdobione barwami narodowymi.

5.W piątek 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny, Patronki naszej Parafii; Odpust główny w naszej Parafii.

6.Msze Święte 3 Maja o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Suma z Procesją Eucharystyczną o 12.00. Zapraszamy Asystę Procesyjną. Bardzo proszę Dzieci o sypanie kwiatów, uczniów klasy III proszę, aby ponieśli różaniec w Procesji Eucharystycznej.

7.W sobotę świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków; Msza Święta w intencji Strażaków i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stradunach w sobotę o godz. 18.00. Zapraszam Strażaków i ich Rodziny jutro do wspólnej modlitwy.

8.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata.

9.Za tydzień 1 niedziela miesiąca maja. Żywy Różaniec z Oracz proszę o odmówienie Różańca o godz. 10.40.

10.Zakończył się sezon grzewczy. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary, jakie składaliście na ogrzewanie kościoła. Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za pracę jaką włożył przez całą zimę, aby ogrzewać nasz kościół.

11.Dzisiaj poświęciłam 2 ornaty koloru białego, które będą służyły do sprawowania Mszy Świętej w naszym kościele. Ornaty zostały zakupione za ofiary, jakie składaliście w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.

12.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

13.O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Chojniaka nr 10. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Chojniaka z numerów od 1 do 9.

14.Na stoliku pod chórem możemy nabyć nowy nr naszego diecezjalnego miesięcznika „ Martyria”.

15.Z naszej Rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Joanna Sidorowicz z Oracz. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.